Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Wahad艂贸wki na szczupaka


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 post贸w
  • LokalizacjaPo艂udnie :)

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 11:39

Koledzy, jakie wahad艂贸wki (zar贸wno firmowe jak i hand made'y) polecacie na szczupaka na wod臋 stoj膮c膮 ? 



#2 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 11:51

Uoooo temat rzeka, a w艂a艣ciwie jezioro. Jaka g艂臋boko艣膰 chocia偶 Ci臋 interesuje, pora roku?


Z grubsza powiem tak, klasyka jest nie艣miertelna.
Gnom i Alga z Polspingu. Nr 1-3 w zale偶no艣ci na czym szczupak 偶eruje. Na p艂ytk膮 wod臋 s膮 dost臋pne modele z cienkiej blachy. Kilka Mors贸w te偶 nie zawadzi.
Kolory klasycznie srebro, z艂oto, br膮z (chrom, mosi膮dz, mied藕) -zale偶nie od okoliczno艣ci i upodoba艅 ale z艂oto jest uniwersalne. Zazwyczaj 艂owno艣膰 poprawia "celownik" w postaci czerwonej p艂etrwki przy kotwiczce.
Nie spos贸b nie poleci膰 Rybki naszego nadwornego klepacza Jacka 馃槃

U偶ytkownik MZieli10 edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2018 - 12:03

  • Krzysiek P, Goliat i jacek.hetflaisz lubi膮 to

#3 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 post贸w
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 12:07

Uoooo temat rzeka, a w艂a艣ciwie jezioro. Jaka g艂臋boko艣膰 chocia偶 Ci臋 interesuje, pora roku?


Z grubsza powiem tak, klasyka jest nie艣miertelna.
Gnom i Alga z Polspingu. Nr 1-3 w zale偶no艣ci na czym szczupak 偶eruje. Na p艂ytk膮 wod臋 s膮 dost臋pne modele z cienkiej blachy. Kilka Mors贸w te偶 nie zawadzi.
Kolory klasycznie srebro, z艂oto, br膮z (chrom, mosi膮dz, mied藕) -zale偶nie od okoliczno艣ci i upodoba艅 ale z艂oto jest uniwersalne. Zazwyczaj 艂owno艣膰 poprawia "celownik" w postaci czerwonej p艂etrwki przy kotwiczce.
Nie spos贸b nie poleci膰 Rybki naszego nadwornego klepacza Jacka

 

w blachach Polspinningu koniecznie wymiana kotwic. Oryginalne si臋 do niczego nie nadaj膮, ale blacha 艂owna :) 


  • Night_Walker lubi to

#4 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 12:18

Najwi臋ksze szczupaki w tym roku, a zarazem moje rekordowe z艂owi艂em na srebrn膮 Alg臋 nr 3 z cienkiej blachy, waga z tego co pami臋tam 15g.



#5 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 post贸w
  • LokalizacjaPo艂udnie :)

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 12:47

Woda czysta, p艂ytka (do 3-4 metr贸w),b艂ystki raczej z cie艅szej blachy, bo zamierzam popr贸bowa膰 troch臋 opadu :) I, mo偶e zabrzmi to infantylnie, ale takie, kt贸re nie b臋d膮....rdzewie膰. Bo mam kilka szczupakowych wahad艂贸wek, ale po roku/dw贸ch rdzewiej膮 ;/



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 12:51

Szukaj wahade艂 Nadrowskiego. Drogie ale warte swojej ceny i bankowo nie rdzewiej膮.



#7 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 12:52

Woda czysta, p艂ytka (do 3-4 metr贸w),b艂ystki raczej z cie艅szej blachy, bo zamierzam popr贸bowa膰 troch臋 opadu :) I, mo偶e zabrzmi to infantylnie, ale takie, kt贸re nie b臋d膮....rdzewie膰. Bo mam kilka szczupakowych wahad艂贸wek, ale po roku/dw贸ch rdzewiej膮 ;/

Nie prowadz臋 wahad艂贸wek jednostajnie i ta, o kt贸rej wspomnia艂em wy偶ej jak najbardziej nadaje si臋 do opadu.

Koszt w granicach 7 z艂 raczej nie powinien pu艣ci膰 Ci臋 z torbami, nawet jakby艣 mia艂 j膮 co roku wymieni膰...


U偶ytkownik wilczybilet edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2018 - 12:54

  • Krzysiek P lubi to

#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 13:07

Do opadu 艣wietne s膮 G偶ybki, przynajmniej ta, kt贸r膮 mam i du偶e mamusie jej si臋 nie boj膮, przy odpowiedniej pogodzie skuteczno艣膰 szczerze m贸wi膮c mnie zaskoczy艂a.


  • kasperek lubi to

#9 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 13:16

Mo偶esz ja艣niej z tymi "G偶ybkami" ? ;)



#10 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 13:30

3-4 m to 艣mia艂o klasykami do ok. 30g. po艂owisz.
P艂ytko to jest 1-1.2 m 馃槅

Pami臋taj, 偶e im blacha mniej wykr臋powana tym jej praca 艂agodniejsza, ale w drug膮 stron臋 daje wi臋ksze mo偶liwo艣ci animowania pracy przez podszarpywanie i inne kombinacje z prowadzeniem.
Przez wiele lat wahad艂贸wki traktowa艂em jako przyn臋ty do rozpoznania 艂owiska - czyt. do zrywania na zaczepach. Dopiero p贸藕niej je doceni艂em.
Moimi ulubionymi s膮 w艂a艣nie te niemal p艂askie 馃槉 mo偶na nimi wr臋cz jerkowa膰 gdy przyjdzie potrzeba...
  • bob74 lubi to

#11 OFFLINE   Daron

Daron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 post贸w
  • Imi臋:Dariusz

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 13:55

Ja polecam wahad艂贸wki polspingu zawsze si臋 sprawdza艂y , teraz poprawili jako艣膰 pow艂oki ,jest trwalsza , i tak nie rdzewiej膮 jak kiedy艣 , wymienili te偶 kotwice na VMC.Modele kt贸re si臋 mi sprawdzaj膮 Mors 3, Alga 2, Alga 3 cienka blacha,



#12 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 14:23

Ja polecam wahad艂贸wki polspingu zawsze si臋 sprawdza艂y , teraz poprawili jako艣膰 pow艂oki ,jest trwalsza , i tak nie rdzewiej膮 jak kiedy艣 , wymienili te偶 kotwice na VMC.Modele kt贸re si臋 mi sprawdzaj膮 Mors 3, Alga 2, Alga 3 cienka blacha,

Zgadza si臋, kilka u偶ywam od kilku miesi臋cy i nie zauwa偶y艂em, 偶eby zardzewia艂y. Co do kotwic te偶 prawda, jest niez艂ej jako艣ci VMC. Ja nie wymienia艂em po zakupie, wyholowa艂em metrowego szczupaka na tej kotwicy, da艂a rad臋. Zale偶y te偶 od rodzaju holu i w臋dziska. Innym razem mia艂em takiego pod 80cm, mocniejszy kij i si艂owy hol, my艣l臋 偶e max 20-30 sec. i jeden grot od kotwicy by艂 lekko rozgi臋ty, ale te偶 nie wymi臋k艂a ;)



#13 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 post贸w
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imi臋:Artur

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 14:58

Poszukaj u kolegi "nadwornego klepacza" :

jacek.hetflaisz

Mied藕, mosi膮dz, aluminium, nierdzewka - blachy super wykonane i 艂owne :)


  • Doku艣 i jacek.hetflaisz lubi膮 to

#14 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 post贸w
  • Lokalizacjaokolice P艂ocka

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 16:38

Oczywiscie tak jak koledzy polecam Morsy Algi oraz Kalewy. Ale z tym rdzewieniem nie zgodze sie. Coraz wlasnie szybciej rdzewieja. Mam takie z przed 10 lat to jedynie pojawia aie taki jasny nalot,a te dzisiejsze pare dni i rdzawe wzery.Kotwiczki tez zostawiaja duzo do zyczenia.

#15 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 post贸w
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imi臋:Artur

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 16:50

St膮d te偶 ja zaproponowa艂em forumowego klepacza. S膮 te偶 i inni - jest w czym wybiera膰. Ceny niejednokrotnie nieznacznie wy偶sze od sklepowych a jako艣膰 i 艂owno艣膰 przyn臋t wg mnie znacznie lepsza.  :)



#16 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 post贸w
  • LokalizacjaGislaved
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 17:24

Rewa Adama Kaczmarka i Abu toby .
  • Popej lubi to

#17 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 post贸w
  • Lokalizacja艢L膭SK

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 17:39

Z blachami jak z "kobitkami" jak Ci podejdzie to... nawet k膮townik staje si臋 艂owny.  ;)



#18 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 post贸w
  • LokalizacjaAugust贸w/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 18:37

Mo偶esz ja艣niej z tymi "G偶ybkami" ? ;)

...Kolego nasz Kolega Krzysiek Grzybowski...masz jego w膮tek w Tw贸rcach...obecnie emeryt.. ale co艣 klepie...specjalista w obr贸bce metali, w tym szlachetnych,  w pa艅stwowej wytw贸rni dzia艂a艂 by艂...


U偶ytkownik bob74 edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2018 - 18:40

  • kasperek lubi to

#19 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 post贸w
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 20:31

klasyki firmowe   to  blaszyska z oferty  Polspingu
  alga
gnom  / karaluch
mors

od kilku lat  cz臋sto 艂owi臋 na alg臋 2#2  czyli  12g  z cienkiej blachy  ma t膮  zalet臋  偶e  mo偶na j膮   poprowadzi膰 wolno  pod powierzchni膮   przez co jest idealna na p艂ytkie  miejsca .



#20 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕/Sieradz
  • Imi臋:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 grudzie艅 2018 - 20:38

Tej jesieni blachy wahadlowe ktorych jestem  wielkim fanem od 膰wier膰wieku  otworzy艂y mi wod臋 szczupakow膮 gdy najlepsze gumy zawiod艂y ..
Najlepsze s膮 oczywi艣cie hand made r贸偶nych wykonawc贸w ale NAJWA呕NIEJSZE jest prowadzenie !   Ograniczaj膮c koszty u偶ywam skutecznie blach Polspingu.
Dla mnie wg skuteczno艣ci: Alga 2  (1 uniwersalna na wi臋kszo艣膰 ryb贸w),  Mors 2 (艂owi te偶 艣wietnie salmoidy), Gnom (ma艂y 0 swietny pod okonie i pstr膮gi  (nr 2, 3 sumy !)
 






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych