Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

R贸偶nica mi臋dzy woblerem kleniowym a pstr膮gowym


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 14:52

Cze艣膰, chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 czym kierowa膰 si臋 wyborze woblera kleniowego i pstr膮gowego, jakie s膮 mi臋dzy nimi r贸偶nice je艣li chodzi o akcj臋, kolor - da si臋 to jaki艣 spunktowa膰 ? -  pomijaj膮c temat smu偶ak贸w. Pewnie du偶o celnych uwag uzyskam od lurebuilder贸w :)

 

Adobe-Stock-205762007.jpg
 
 
Dzi臋ki !



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 marzec 2019 - 15:02

Szukanie nie boli ... ? A mo偶e w b艂臋dzie jestem ... ?

 

jerkbait.pl-woblery-kilerki-na-jazia-i-klenia

 

jerkbait.pl%2Ftopic%2F67349-jakie-woblery-pstr膮gowe-polecacie



#3 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 marzec 2019 - 15:41

Przesta艅 si臋 zastanawia膰.

To durne wymys艂y z tak膮 klasyfikacj膮 wobler贸w pod jaki艣 gatunek.

Popatrz w katalog Salmo - czy oni robi膮 woblery kleniowe czy pstr膮gowe???

Wiecej nie chce mi sie pisa膰....



#4 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 marzec 2019 - 16:22

Spokojnie :) moje pytanie bierze si臋 st膮d, 偶e kilka razy czyta艂em ostatnio np o delikatnej akcji woblera kleniowego, a na pstraga to cz臋sto w艂asnie akcja "agresywna i doskonale wyczuwalna" i  tak si臋 zastanawiam. 

 

Pytanie Kolego bardzo ale to bardzo nieprecyzyjne.

Jak Ty rozumiesz "delikatn膮 akcj臋"?Jaka ma by膰 cz臋艣totliwo艣膰, a jaka amplituda wychyle艅 dla powiedzmy woblerka 3 cm, a jaka dla 4 cm a jaka dla 5 cm?

Bo jak nie podasz tych danych to dupa blada - ja mog臋 pod t膮 'delikatn膮 akcj膮" rozumie膰 co艣 zgo艂a odmiennego

Podobnie "agresywna"...

 

艢ruba M10 ma konkretne wymiary - ka偶da 艣ruba M 10 ma takie same wymiary.

A woblerki to pr贸cz d艂ugo艣ci - ca艂a reszta jest nienormowana. I co Ci jeszcze napisa膰, 偶eby艣 zrozumia艂 jak absurdalne jest Twoje oczekiwanie?

 

Tutaj:

http://jerkbait.pl/t...dy-gdzie/page-8

 

post 150

wypunktowa艂em na co ludzie po艂owili bolenie.

Na wszystko... to chyba m贸wi samo za siebie.



#5 OFFLINE   wicher_dziki_ko艅

wicher_dziki_ko艅

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 13 marzec 2019 - 16:34

Masz tego mas臋 w sieci i na youtube. Wobler "kleniowy" zazwyczaj jest mniejszy, bary艂kowaty, cz臋艣ciej ma prac臋 X jak salmo hornet, a "pstr膮gowy" zazwyczaj jest smuk艂y, nie tak agresywny i cz臋sto w kolorach miedzi, malowaniu pstr膮ga, strzebli... Tyle 偶e to teoria  kt贸ra nie zawsze ma pokrycie w rzeczywisto艣ci. Kto zabroni Ci 艂owi膰 klenie rapalk膮 original czy pstr膮gi salmo tiny?


  • *Hektor*, ag53 i eRKa lubi膮 to

#6 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 16:39

Pytanie Kolego bardzo ale to bardzo nieprecyzyjne.

Jak Ty rozumiesz "delikatn膮 akcj臋"?Jaka ma by膰 cz臋艣totliwo艣膰, a jaka amplituda wychyle艅 dla powiedzmy woblerka 3 cm, a jaka dla 4 cm a jaka dla 5 cm?

Bo jak nie podasz tych danych to dupa blada - ja mog臋 pod t膮 'delikatn膮 akcj膮" rozumie膰 co艣 zgo艂a odmiennego

Podobnie "agresywna"...

 

艢ruba M10 ma konkretne wymiary - ka偶da 艣ruba M 10 ma takie same wymiary.

A woblerki to pr贸cz d艂ugo艣ci - ca艂a reszta jest nienormowana. I co Ci jeszcze napisa膰, 偶eby艣 zrozumia艂 jak absurdalne jest Twoje oczekiwanie?

 

Tutaj:

http://jerkbait.pl/t...dy-gdzie/page-8

 

post 150

wypunktowa艂em na co ludzie po艂owili bolenie.

Na wszystko... to chyba m贸wi samo za siebie.

 

Ok, to powiedzmy ( teoretyzuj膮c bo nie robi臋 przyn臋t ), 偶e mam dwa kawa艂ki lipy, balsy, pianki, czegokolwiek z czego mog臋 zrobi膰 wobka, chc臋 zrobi膰 jednek kleniowo - jaziowy a drugi pstr膮gowy, na co mam zwraca膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 wykonuj膮c oba modele tak 偶eby by艂y skuteczne, bo rozumiem 偶e przecie偶 s膮 woblery typowo pstr膮gowe lub typowo kleniowe wi臋c st膮d mniemam 偶e czym艣 taki wobler musi si臋 charakteryzowa膰. 



#7 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 16:41

Masz tego mas臋 w sieci i na youtube. Wobler "kleniowy" zazwyczaj jest mniejszy, bary艂kowaty, cz臋艣ciej ma prac臋 X jak salmo hornet, a "pstr膮gowy" zazwyczaj jest smuk艂y, nie tak agresywny i cz臋sto w kolorach miedzi, malowaniu pstr膮ga, strzebli... Tyle 偶e to teoria  kt贸ra nie zawsze ma pokrycie w rzeczywisto艣ci. Kto zabroni Ci 艂owi膰 klenie rapalk膮 original czy pstr膮gi salmo tiny?

 

Trzeba by艂o tak od razu :)  mi nie chodzi tutaj w艂a艣nie o praktyk臋 bo r贸wnie dobrze mog臋 sobie zrobi膰 woblera w kszta艂cie wi艣ni i 艂owi膰 nim klenie tylko w艂asnie bardziej o kawa艂ek teorii bo wiadomo 偶e wyj膮tk贸w od regu艂y jest tyle ile ryb. 



#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 marzec 2019 - 16:57

Trzeba by艂o tak od razu :)  mi nie chodzi tutaj w艂a艣nie o praktyk臋 bo r贸wnie dobrze mog臋 sobie zrobi膰 woblera w kszta艂cie wi艣ni i 艂owi膰 nim klenie tylko w艂asnie bardziej o kawa艂ek teorii bo wiadomo 偶e wyj膮tk贸w od regu艂y jest tyle ile ryb. 

 

budowa+woblera+jerkbait

 

Na powy偶szy link klikn膮膰 trzeba i on zaprowadzi gdzie trzeba, a przy okazji poka偶e co trzeba.


U偶ytkownik S艂awek Nikt edytowa艂 ten post 13 marzec 2019 - 16:59


#9 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 16:57

No ale nie ja wymy艣li艂em ten podzia艂 i chyba przyj膮艂 si臋 ju偶 od dawna na rynku, czy偶by艣my demaskowali w艂a艣nie chwyt marketingowy :)

Masz tego mas臋 w sieci i na youtube. Wobler "kleniowy" zazwyczaj jest mniejszy, bary艂kowaty, cz臋艣ciej ma prac臋 X jak salmo hornet, a "pstr膮gowy" zazwyczaj jest smuk艂y, nie tak agresywny i cz臋sto w kolorach miedzi, malowaniu pstr膮ga, strzebli... Tyle 偶e to teoria kt贸ra nie zawsze ma pokrycie w rzeczywisto艣ci. Kto zabroni Ci 艂owi膰 klenie rapalk膮 original czy pstr膮gi salmo tiny?

Kolega tutaj napisal mi tutaj to o co mi chodzi艂o. Chc臋 zrobi膰 tak膮 infografike o roznicach w ich budowie i pracy, st膮d w og贸le moje pytanie.

Wys艂ane z mojego H3113 przy u偶yciu Tapatalka
  • ag53 i lexi lubi膮 to

#10 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 post贸w
  • LokalizacjaSan a dok艂adniej San Escobar

Napisano 13 marzec 2019 - 17:00

........chwyt marketingowy :)
.............................

..trafi艂e艣 Wa艣膰..trudno to inak nazwa膰


  • baboon, jezier i eRKa lubi膮 to

#11 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 post贸w
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imi臋:Piotr

Napisano 13 marzec 2019 - 17:07

Swojego najwi臋kszego pstr膮ga - 72cm z艂owilem na 5cm drobno pracujacego woblerka w czasie uganiania si臋 za kleniami natomiast najwi臋kszego klenia - 56cm z艂owilem na rapale original 13cm gdy rzuca艂em za sandaczem. Co im wtedy do g艂owy strzeli艂o, nie wiem ale od tamtej pory spodziewam si臋 niespodziewanego w ka偶dym rzucie.
Najcz臋艣ciej spodziewam si臋 偶e co艣 z艂owie a tu niespodziewanie schodze o kiju.

#12 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 17:14

Ja swojego najwi臋kszego pstr膮ga zlowilem na odcinku rzeki kt贸ry wszyscy mi odradzali, na przyn臋t臋 na kt贸r膮 wszyscy mi odradzali, pogod臋 zreszt膮 te偶 :)

Wys艂ane z mojego H3113 przy u偶yciu Tapatalka
  • ISAR lubi to

#13 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 post贸w
  • LokalizacjaLanckorona/Przemy艣l
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 13 marzec 2019 - 17:19

Ok, to powiedzmy ( teoretyzuj膮c bo nie robi臋 przyn臋t ), 偶e mam dwa kawa艂ki lipy, balsy, pianki, czegokolwiek z czego mog臋 zrobi膰 wobka, chc臋 zrobi膰 jednek kleniowo - jaziowy a drugi pstr膮gowy, na co mam zwraca膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 wykonuj膮c oba modele tak 偶eby by艂y skuteczne, bo rozumiem 偶e przecie偶 s膮 woblery typowo pstr膮gowe lub typowo kleniowe wi臋c st膮d mniemam 偶e czym艣 taki wobler musi si臋 charakteryzowa膰. 

wybierz wi臋kszy kawa艂ek na pstr膮gowego... w pstragowym wazniejsza jest kotwica brzuszna, w kleniowym tylna... innych r贸偶nic nie znam... reszta to wyb贸r 艂owiska:)


  • baboon i eRKa lubi膮 to

#14 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 post贸w
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imi臋:Piotr

Napisano 13 marzec 2019 - 17:26

Ja swojego najwi臋kszego pstr膮ga zlowilem na odcinku rzeki kt贸ry wszyscy mi odradzali, na przyn臋t臋 na kt贸r膮 wszyscy mi odradzali, pogod臋 zreszt膮 te偶 :)

Wys艂ane z mojego H3113 przy u偶yciu Tapatalka


Cz臋sto te miejsca i przynety kt贸re wszyscy odradzaj膮 okazuj膮 si臋 strza艂em w dziesi膮tk臋.

#15 OFFLINE   Adrian Ta艂ocha

Adrian Ta艂ocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Adrian
  • Nazwisko:Ta艂ocha

Napisano 13 marzec 2019 - 19:29

Klenie lubi膮 sandaczowe woblery i czasem sumowe 馃槈

U偶ytkownik Adrian Ta艂ocha edytowa艂 ten post 13 marzec 2019 - 19:29


#16 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 13 marzec 2019 - 19:39

Ok, to powiedzmy ( teoretyzuj膮c bo nie robi臋 przyn臋t ), 偶e mam dwa kawa艂ki lipy, balsy, pianki, czegokolwiek z czego mog臋 zrobi膰 wobka, chc臋 zrobi膰 jednek kleniowo - jaziowy a drugi pstr膮gowy, na co mam zwraca膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 wykonuj膮c oba modele tak 偶eby by艂y skuteczne, bo rozumiem 偶e przecie偶 s膮 woblery typowo pstr膮gowe lub typowo kleniowe wi臋c st膮d mniemam 偶e czym艣 taki wobler musi si臋 charakteryzowa膰. 

Zr贸b jeden wobler kleniowy, a drugi pstr膮gowy. Nast臋pnie na kleniowy 艂贸w pstr膮gi i odwrotnie. A jak Ci si臋 znudzi, zamie艅 przyn臋ty, mo偶e by膰 jeszcze lepiej. Albo gorzej :D. Kto wymy艣la takie bzdurne klasyfikacje? Cho膰 zdarza si臋 i to nierzadko, 偶e ludzie pytaj膮 o np. dobry haczyk linowy :lol:  , c贸偶, jak si臋 w internetach, naczytaj膮, nas艂uchaj膮?!



#17 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w

Napisano 13 marzec 2019 - 20:13

Zr贸b jeden wobler kleniowy, a drugi pstr膮gowy. Nast臋pnie na kleniowy 艂贸w pstr膮gi i odwrotnie. A jak Ci si臋 znudzi, zamie艅 przyn臋ty, mo偶e by膰 jeszcze lepiej. Albo gorzej :D. Kto wymy艣la takie bzdurne klasyfikacje? Cho膰 zdarza si臋 i to nierzadko, 偶e ludzie pytaj膮 o np. dobry haczyk linowy :lol:  , c贸偶, jak si臋 w internetach, naczytaj膮, nas艂uchaj膮?!

 

No w艂a艣nie kto ? :) przecie偶 czytaj膮c opisy wobk贸w na znanej stronie z przyn臋tami hand made ten podzia艂 jest widoczny, nie s膮dz臋 偶eby to by艂 jedynie chwyt marketingowy, czy 艂owcy troci ch臋tnie si臋gaj膮 po woblery boleniowe tak samo jak te kt贸re nazywaj膮 si臋 trociowe ? W膮tpi臋 



#18 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 marzec 2019 - 21:05

Przyzwyczajenie to druga natura...



#19 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 marzec 2019 - 21:19

No w艂a艣nie kto ? :) przecie偶 czytaj膮c opisy wobk贸w na znanej stronie z przyn臋tami hand made ten podzia艂 jest widoczny, nie s膮dz臋 偶eby to by艂 jedynie chwyt marketingowy, czy 艂owcy troci ch臋tnie si臋gaj膮 po woblery boleniowe tak samo jak te kt贸re nazywaj膮 si臋 trociowe ? W膮tpi臋 

 

W艂a艣nie niedawno za艂atwia艂em koledze woblery boleniowe na trocie  ;) .



#20 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 marzec 2019 - 21:54

A ja mam dla Kolegi salomonowe rozwi膮zanie.

Kup sobie obrot贸wki 3 i nie b臋dziesz si臋 zastanawia艂 co nie tak, 偶e na woblerka kleniowego wzi膮艂 pstr膮g.

 

Obrot贸wek jeszcze nie "sklasyfikowano".






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych