Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jerkowanie z brzegu.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   riverside

riverside

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 post贸w

Napisano 17 stycze艅 2007 - 09:49

Witam po raz pierwszy na forum.
Mam pytanie jakiego sprz臋tu u偶ywa膰 do jerkowania z brzegu (jaka d艂ugo艣膰 kija).Prosz臋 o sugestie i podzielenie si臋 w艂asnymi do艣wiadczeniami.

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 17 stycze艅 2007 - 10:01

Witaj

Ja do jerkowania z brzegu uzywalem takiego samego sprzetu co do jerkowania z lodzi. By艂 to kij 180 cm albo 195 cm. mysl臋,z 臋 inni u偶ykownicy forum i kij贸w jerkowych bed膮 tego samego zdania.
pozdrawiam jerzy

#3 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 17 stycze艅 2007 - 10:04

jerkuj膮c z brzegu warto pamieta膰 o pewnych utrudnieniach geopolitycznych.
Jak mamy czysty wysoki brzeg to mo偶emy pod偶erkowa膰 nawet d艂u偶szym kijkiem. Gorzej gdy musimy wej艣膰 do wody. Wtedy kr贸tsze s膮 wygosdniejsze.
Og艂nie jednak da si臋 tym samym co pasuje na 艂odzi (jak wyzej wspomniano)....

#4 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 17 stycze艅 2007 - 10:14

Witaj @riverside na forum jerkbait.pl!

Odno艣nie wyboru kija stoj臋 dok艂adnie przed takim samym dylematem co Ty. M贸j wyb贸r pad艂 na sprz臋t:
- Abu Revo S-L (najprawdopodobniej b臋d臋 sprowadza艂 z Japoni)
- Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,80 m 25-60 g

Co do w臋dziska - cena jest jak najbardziej osi膮galna. Zastanawia艂em si臋 d艂ugo na t膮 d艂ugo艣ci膮 (sam mam 177 cm). W/g mnie (i po zasi臋gni臋ciu j臋zyka - dzi臋ki za pomoc!) wyb贸r pad艂 na 1,80.
Jerkowanie polega g艂贸wnie na poci膮gni臋ciach w d贸艂, st膮d te偶 zbyt d艂ugi kij m贸g艂by uderza膰 za ka偶dym razej w lustro wody, zw艂aszcza gdy stoimy na wysoko艣ci zbli偶onej do lustra wody. Dla wygody (gdy偶 ten zestaw zakupuj臋 z my艣l膮 o jerkowaniu) wybior臋 ten kr贸tszy model.

Co do zasi臋gu rzutu - jako艣 nie doszuka艂em si臋 na r贸偶nych forach opini, 偶e owe 15cm potrafi膮 znacz膮co wyd艂u偶y膰 zasi臋g. Bardziej tutaj liczy si臋 sztuka techniki wyrzutu multiplikatorem.

No ale - to moja opinia, cz艂owieka kt贸ry do tej pory by艂 mocno zaprzyja藕niony ze sta艂oszpulowcami, a casting zaczynam dopiero od teraz :D
Mo偶e niech si臋 wypowiedz膮 w tej kwestii r贸wnie偶 bardziej do艣wiadczeni koledzy i ew. mnie poprawi膮

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 17 stycze艅 2007 - 10:23

w przypadku rzucania takimi przynetami jak slidery fatso czy inne klocki r贸偶nica w d艂ugo艣ci kija o kilkanacie centymetr贸w jest bez znaczenia przy odleg艂o艣ci rzutu. SzymusS zobaczysz, ze przy wzro艣cie 177 cm bedziesz rzuca艂 dalej sliderem 7S ni偶 wersj膮 10s a ju偶 napewno 12S. Wynika to z faktu, 偶e 艂atwiej rzucic bardziej dynamicznie wabik w granicach 20-30g ni偶 ci臋偶szy. Nie oznacza to, 偶e ci臋偶sze wabiki bed膮 latac blisko spokojnie 艣migniesz na kilkadziesi膮t metr贸w.


#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 stycze艅 2007 - 20:41

Witam po raz pierwszy na forum.
Mam pytanie jakiego sprz臋tu u偶ywa膰 do jerkowania z brzegu (jaka d艂ugo艣膰 kija).Prosz臋 o sugestie i podzielenie si臋 w艂asnymi do艣wiadczeniami.


@Riverside,

witaj na naszym forum. Mi艂ego u偶ytkowania :D

Odpowied藕 na twoje pytanie jest prosta. Do jerkowania z brzegu mo偶na u偶ywa膰 tego samego sprz臋tu co podczas 艂owienia z 艂odzi.
Dobre b臋d膮 w臋dziska od 1,8m do 2,1m.
Jedyna r贸偶nica polega na prowadzeniu przyn臋ty w danej sytuacji. Je偶eli b臋dziesz sta艂 do艣膰 wygodnie, np. na brzegu blisko wody lub na pomo艣cie to bez 偶adnego problemu mo偶esz jerkowa膰 trzymaj膮c w臋dzisko skierowane w d贸艂. W贸wczas taka d艂ugo艣膰 kija nie b臋dzie ci przeszkadza艂a.
Je偶eli warunki 艂owiska nie pozwalaj膮 na wygodne 艂owienie lub 艂owisz brodz膮c, to przyn臋ty mo偶esz poprowadzi膰 w臋dziskiem skierowanym w g贸r臋, a nawet w bok. Chocia偶 du偶o wygodniej jest z kijem podniesionym do g贸ry.
Trzeba te偶 wybra膰 przydatne przyn臋ty, najcz臋艣ciej ton膮ce jerki, kt贸re dobrze poprowadzimy uniesionym w g贸r臋 kijem, tak aby osi膮ga艂y odpowiednie g艂臋boko艣ci.
Warto zwr贸ci膰 uwag臋 na tempo prowadzenia przyn臋ty oraz ich prac臋 w opadzie. :D



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 stycze艅 2007 - 20:57

Albo z samego multika poprowadzic, bez udzialu kija w zasadzie.

Witaj na forum!

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 stycze艅 2007 - 21:11

@Friko,

...Albo z samego multika poprowadzic, bez udzialu kija w zasadzie...

- bardzo trafna uwaga. Cz臋艣膰 jerk贸w, z powodzeniem mo偶na poprowadzi膰, odpowiednio poruszaj膮c korbk膮 multika. :D



#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 stycze艅 2007 - 21:47

@Seba

pami臋tam jeszcze jak mnie tego kiedy艣 uczy艂e艣 :mellow:

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 stycze艅 2007 - 21:54

:mellow: :mellow:






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych