Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jaki fluorocarbon na sandacza?

og艂oszenie

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 post贸w

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 13:22

Jaka grubo艣膰 fluorocarbonu polecacie na sandacza?


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

#2 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 13:47

FC dobierasz glownie do warunkow panujacych na lowisku. Sa jakies muszle, ostre kamienie, Korzenie itd. Siegasz nawet po 0,40. Ja lowie srednio na 0.30 - 0.35. Jako ze FC lamie inaczej swiatlo jest duzo mniej widoczny jak zylka a tymbardziej Plecionka wiec nie ma co sie szczypac. Dla przykladu dodam ze w okoniowym UL uzywam FC 0,20.

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#3 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 15:20

Przewa偶nie na zapor贸wkach czy jeziorach 0,30-0,45mm.
Je艣li podgryzaj膮 szupaczki to czasami 0,70mm.
Ostatnio na Odrze przy ci臋偶szym zestawie z wi臋kszymi gumami mia艂em 1,2mm i nie przeszkadza艂o to sandaczom.
  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Sergiusz

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 18:27

Ja tez na zaporowkach stosuje 0,3-04
  • Predatorhunter lubi to

#5 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1304 post贸w
  • LokalizacjaMa艂opolska
  • Imi臋:Jacek

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 20:20

Czysta zapor贸wka 0,4  ale jak szczupaki s膮 aktywne, to wol臋 艂owi膰 na 0,7


  • Predatorhunter lubi to

#6 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 post贸w
  • LokalizacjaTurawa
  • Imi臋:Cezary

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 20:52

Je偶eli nie ma zaczep贸w, a szczupak wyst臋puje sporadycznie, nie ma sensu stosowa膰 fluorocarbonu (stalki) w og贸le. Ja na Turawie ze wzgl臋du na szczupaka, korzenie i brak podbieraka na 艂贸dce stosuj臋 0,8. Po pierwsze 0,8 ca艂kowicie zabezpiecza przed szczupakiem, po drugie do zaczep贸w stosuj臋 odczepiacz "grom" i tutaj zastosowanie cie艅szego fluorocarbonu przy trudnych zaczepach grozi oci臋ciem przyponu przez odczepiacz, po trzecie w celu l膮dowania ryby chwytam za przypon co zabezpiecza palce przed przeci臋ciem. Je偶eli kto艣 s膮dzi, ze zastosowanie cienkiego fluorocarbonu zwi臋kszy ilo艣膰 bra艅, to b艂膮dzi.



#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:14

Je偶eli nie ma zaczep贸w, a szczupak wyst臋puje sporadycznie, nie ma sensu stosowa膰 fluorocarbonu (stalki) w og贸le. Ja na Turawie ze wzgl臋du na szczupaka, korzenie i brak podbieraka na 艂贸dce stosuj臋 0,8. Po pierwsze 0,8 ca艂kowicie zabezpiecza przed szczupakiem, po drugie do zaczep贸w stosuj臋 odczepiacz "grom" i tutaj zastosowanie cie艅szego fluorocarbonu przy trudnych zaczepach grozi oci臋ciem przyponu przez odczepiacz, po trzecie w celu l膮dowania ryby chwytam za przypon co zabezpiecza palce przed przeci臋ciem. Je偶eli kto艣 s膮dzi, ze zastosowanie cienkiego fluorocarbonu zwi臋kszy ilo艣膰 bra艅, to b艂膮dzi.

Szanuje zdanie kazdego w tym takze twoje ale piszac ze ktos bladzi uzywajac FC liczac na wiecej bran troche przesadziles lowie od lat z FC i nie dlatego ze chce miec tylko wiecej bran ale z innych logicznych wzgledow. Kazdy ma tam jakies swoje doswiadczenia i swoje zdanie. W mysl niemieckiego przyslowia " kto lowi, ma racje"

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#8 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 post贸w
  • LokalizacjaTurawa
  • Imi臋:Cezary

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:19

Oczywi艣cie, a moje zdanie jest takie 偶e przy 艂owieniu sandaczy na przypon mo偶na zastosowa膰 szprych臋 rowerow膮 lub elektrod臋 spawalnicz膮  i nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na ilo艣膰 bra艅.


  • Predatorhunter i Jankara艣 lubi膮 to

#9 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:25

Oczywi艣cie, a moje zdanie jest takie 偶e przy 艂owieniu sandaczy na przypon mo偶na zastosowa膰 szprych臋 rowerow膮 lub elektrod臋 spawalnicz膮 i nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na ilo艣膰 bra艅.

Jestes tego pewien? Ze tak bedzie na kazdym lowisku? Na jakich zbiornikach lowisz te sandacze oprocz turawy i zapytam sie niesmialo ile ich w roku lowisz? Jaki z tego odsetek sa to ryby powiedzmy 75+? Bo mimo ze na sandacze przeznaczam 3 miesiace w roku to mam naprawde inne doswiadczenia ale roznorodnosc zbiornikow jest dosc spora.

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk
  • luk_gda lubi to

#10 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 post贸w
  • LokalizacjaTurawa
  • Imi臋:Cezary

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:36

Jestem w 100% pewien. Swoj膮 wiedz臋 odziedziczy艂em po moich sandaczowych mentorach. By膰 mo偶e nie mam a偶 tak wielkiego do艣wiadczenia bo opr贸cz odry, opolskich zapor贸wek, Soliny i kilku niemieckich zapor贸wek oraz Szwecj nie uda艂o mi si臋 wi臋cej zwiedzi膰 jednak stwierdzam z ca艂膮 pewno艣ci膮, 偶e we wszystkich tych wodach sandacz zachowywa艂 si臋 tak samo


  • Predatorhunter lubi to

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:40

Jestem w 100% pewien. Swoj膮 wiedz臋 odziedziczy艂em po moich sandaczowych mentorach. By膰 mo偶e nie mam a偶 tak wielkiego do艣wiadczenia bo opr贸cz odry, opolskich zapor贸wek, Soliny i kilku niemieckich zapor贸wek oraz Szwecj nie uda艂o mi si臋 wi臋cej zwiedzi膰 jednak stwierdzam z ca艂膮 pewno艣ci膮, 偶e we wszystkich tych wodach sandacz zachowywa艂 si臋 tak samo

No i super ze w to wierzysz i masz takie zdanie. Wypadalo by tylko napisac moim zdaniem, z mojego doswiadczenia wynika, a nie pisac stwierdzenia ktore ludzi o odmiennym zdaniu czy doswiadczeniach kwituja jako conajmniej glupkow i naiwniakow Ja mam odmienne zdanie i doswiadczenia z podobnych zbiornikow. Zdecydowanie wiecej lowie okoni ale to nie o tym watek

Zdr

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#12 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 post贸w
  • LokalizacjaTurawa
  • Imi臋:Cezary

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 21:47

Zapewne nale偶a艂o tak napisa膰. No c贸偶 zb艂膮dzi艂em. Siadam, padam pasuj臋. Nie mia艂em zamiaru nikogo obrazi膰. Pozostaj臋 przy swoim zdaniu aczkolwiek je偶eli chodzi o okonia to zupe艂nie inna para kaloszy.


  • Predatorhunter lubi to

#13 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Bartek

Napisano 08 pa藕dziernik 2020 - 23:30

'..Po pierwsze 0,8 ca艂kowicie zabezpiecza przed szczupakiem..'

 

Je艣li 艣wiadomie mamy 艂owi膰 sandacze to te 0,4 uwa偶am za max, 0.8 tylko nam niepotrzebnie usztywnia zestaw a w 100% i tak nie chroni przed szczupakiem. Ze stwierdzeniem 'ca艂kowicie zabezpiecza' by艂bym bardziej ostro偶ny.

 

'.. szprych臋 rowerow膮 lub elektrod臋 spawalnicz膮  i nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na ilo艣膰 bra艅.'

 

Na prezentacj臋 przyn臋ty na pewno ma, mo偶e za du偶o 艂owi艂e艣 w Szwecji. Te偶 bardzo cz臋sto 艂owi臋 w Skandynawii i za ka偶dym razem kiedy wracam do Polski to musz臋 zestaw 3x odchudzi膰 偶eby 艂owi膰 te same ryby docelowe, czy to okonie czy sandacze, szczupaki to troch臋 inna bajka ;)

 

To oczywi艣cie tylko moim zdaniem i ka偶dy niech 艂owi jak mu wygodnie :)


  • Predatorhunter, K.Kalisz i delux64 lubi膮 to

#14 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 pa藕dziernik 2020 - 09:09

Ja stosuj臋  0,35 - 0,45 , ale 艂owi臋 g艂贸wnie na zapor贸wkach - je艣li ma to jakie艣 znaczenie.



#15 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 post贸w

Napisano 11 pa藕dziernik 2020 - 21:16

0,40 jest ok.

#16 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 post贸w

Napisano 12 pa藕dziernik 2020 - 08:33

A mo偶ecie poda膰 sprawdzonych producent贸w ?



#17 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 post贸w
  • LokalizacjaBia艂ystok
  • Imi臋:Marcin

Napisano 12 pa藕dziernik 2020 - 09:22

Ja u偶ywam FLUOROCARBON SUFIX SUPER 21, a 艣rednic臋 dobieram do aktywno艣ci szczupak贸w ;)



#18 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 post贸w
  • LokalizacjaLubin
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 12 pa藕dziernik 2020 - 10:05

Powiem tak: przez 2 sezony by艂em du偶ym zwolennikiem u偶ywania fluorocarbonu. Stosowa艂em go zawsze bez wzgl臋du na to na jak膮 ryb臋 si臋 nastawia艂em (oczywi艣cie dobiera艂em odpowiednio 艣rednic臋).

呕adna ryba mi nie spad艂a poprzez odci臋cie. 1 raz mia艂em tak, 偶e fluo 0.6 wygl膮da艂 jak choinka po walce z 65cm pajkiem - fluo urwa艂 si臋 w momencie kiedy ryba by艂a ju偶 w podbieraku. To do艣wiadczenie + to, 偶e w 70% po ka偶dym ataku pajka by艂em zmuszony wymienia膰 przypon, spowodowa艂o, 偶e zacz膮艂em si臋 rozgl膮da膰 za innym materia艂em.

I tak trafi艂em na Savage Gear Raw49 - linka tak gi臋tka jak fluorocarbon ale do tej pory nie wykazuje 偶adnych oznak zu偶ycia - a rybek ju偶 troch臋 wyjecha艂o,.

Stosuj臋 艣rednic臋 bodaj 0,3 i nie przeszkadza to okonion, szczupakom i sandaczom.

Szczerze polecam - jedyny minus ? Cena za 10m ~50pln


U偶ytkownik scOOtt edytowa艂 ten post 12 pa藕dziernik 2020 - 10:06


#19 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 12 pa藕dziernik 2020 - 14:45

Powiem tak: przez 2 sezony by艂em du偶ym zwolennikiem u偶ywania fluorocarbonu. Stosowa艂em go zawsze bez wzgl臋du na to na jak膮 ryb臋 si臋 nastawia艂em (oczywi艣cie dobiera艂em odpowiednio 艣rednic臋).
呕adna ryba mi nie spad艂a poprzez odci臋cie. 1 raz mia艂em tak, 偶e fluo 0.6 wygl膮da艂 jak choinka po walce z 65cm pajkiem - fluo urwa艂 si臋 w momencie kiedy ryba by艂a ju偶 w podbieraku. To do艣wiadczenie + to, 偶e w 70% po ka偶dym ataku pajka by艂em zmuszony wymienia膰 przypon, spowodowa艂o, 偶e zacz膮艂em si臋 rozgl膮da膰 za innym materia艂em.
I tak trafi艂em na Savage Gear Raw49 - linka tak gi臋tka jak fluorocarbon ale do tej pory nie wykazuje 偶adnych oznak zu偶ycia - a rybek ju偶 troch臋 wyjecha艂o,.
Stosuj臋 艣rednic臋 bodaj 0,3 i nie przeszkadza to okonion, szczupakom i sandaczom.
Szczerze polecam - jedyny minus ? Cena za 10m ~50pln


A wi膮偶esz to czy na tulejki?

#20 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 post贸w

Napisano 12 pa藕dziernik 2020 - 17:00

Ja u偶ywam do dozbrojek i zaciskam na tulejkach, ale jest to na tyle mi臋kki materia艂 偶e spokojnie mo偶na wi膮za膰.





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: og艂oszenie

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych