Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Por贸wnanie blank贸w Megabass i NFC


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w
  • LokalizacjaGalway
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 13 stycze艅 2021 - 23:25

Witam Serdecznie i wszystkiego naj w nowym roku

Jest go艣膰 kt贸ry mieszka w kraju zwanym W臋grami M谩t茅 Pusk谩s, kto艣 go zna ? Pisa艂em z nim dosta艂em bardzo dziwn膮 odpowied藕. Stwierdzi艂 偶e blanki north fork composites s膮 najlepsze blanki na rynku !!!!! Zapyta艂em o por贸wnanie do megabass-a to kr贸tko rzek艂 偶e s膮 lepsze. On robi w臋dki dla brytoli i oni to 艂ykaj膮 a teraz w GB kr贸luje tetong tsurinoja i takie podobne g贸wienka. Moje pytanie jest proste czy kto艣 mo偶e por贸wna膰 mega do nfc ? Ja mam jeden kij od Ito i jedyne co mog臋 si臋 przyczepi膰 to brak dost臋pno艣ci. 

Gawe艂 mnie pyta艂 o ten kij mam nadziej臋 偶e ju偶 wszystko wie. DESTROYER P5 (JDM) F0st-66X Siglett. 

Tu link co ten kij potrafi https://megawrzuta.p...c191634033.html

 

Pozdrawiam Wszystkich

Tomasz

 

Edytowa艂em temat w膮tku, poprzedni niewiele m贸wi艂 o temacie dyskujsji


U偶ytkownik Jano edytowa艂 ten post 14 stycze艅 2021 - 11:24

  • gawe艂 lubi to

#2 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2021 - 01:25

Zasadnicza r贸偶nica jest taka, 偶e megabass nie sprzedaje blank贸w. Co do reszty to nie wiem o co chodzi 馃槈
  • krokop i pointman lubi膮 to

#3 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 post贸w
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Karpi艅ski

Napisano 14 stycze艅 2021 - 01:30

Pytanie co znaczy lepsze 馃榿

#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 stycze艅 2021 - 02:40

Sa najlepsze, bo gosc mozna by powiedziec, jest nieoficjalnym przedstawicielem NFC (moze i oficjalnym, tego nie wiem) 馃槒
Wystarczy przesledzic jego media spolecznosciowe.

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4961 post贸w
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Napisano 14 stycze艅 2021 - 08:27

Reklama d藕wigni膮 handlu ...
Czy trzeba szuka膰 po jaki艣 "egzotycznych" krajach takich rzeczy skoro na miejscu jest wystarczaj膮ca ilo艣膰 藕r贸de艂 informacji o tych bankach i punkt贸w sprzeda偶y...

#6 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4961 post贸w
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Napisano 14 stycze艅 2021 - 08:36

... a co "najlepszosci" s膮 dobre , ale brakuje jeszcze troche do najlepszych...
Nowy materia艂 i nowa technologia nawijania maty i stare mandrele z G.Loomisa...
  • gawe艂 i Hubertus lubi膮 to

#7 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 14 stycze艅 2021 - 09:16

Pytanie najlepszy blank pod to czy tamto s艂ysza艂臋m nie raz.....nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, zawsze twierdzi艂em 偶e jest to kwestia indywidualna, poza materia艂em, technologia jest jeszcze pomys艂, projekt itd. itp.



#8 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2021 - 10:30

I najwa偶niejsza kwestia czyli marketingowy be艂kot firm, kt贸re chc膮 zarabia膰 jak najwi臋ksz膮 kas臋. A wra偶enia z u偶ytkowania wedek s膮 oczywi艣cie subiektywne, rzuca艂em w臋dkami, kt贸re kosztuj膮 u nas 3.5k PLN, mam wedki z pracowni na r贸偶nych blankach, kt贸rych cena na gotowo wychodzi 1-2k PLN, a najcz臋艣ciej lowie chi艅czykami od tsurinoyi za 300 PLN. Czy te dro偶sze by艂y lepsze? Nie by艂y, nawet je艣li by mia艂y by膰 lepsze, to pod jakim wzgl臋dem? Lepszej czu艂o艣ci? Wytrzyma艂o艣ci? Czy walor贸w estetycznych?

Najcz臋艣ciej jest tak, ze sprz臋t drogi kupuj膮 ludzie, kt贸rych na to sta膰 i chc膮 to pokazywa膰 na ka偶dym kroku. Oczywi艣cie nie twierdz臋, 偶e pa艂a od jaxona wazaca 0.5kg i wykazuj膮ca ugi臋cie jak osikowy ko艂ek jest lepsza od wedek megabassa, tylko dlatego, 偶e za ich warto艣膰 mo偶na kupi膰 20 jaxonow.

#9 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 14 stycze艅 2021 - 19:37

I najwa偶niejsza kwestia czyli marketingowy be艂kot firm, kt贸re chc膮 zarabia膰 jak najwi臋ksz膮 kas臋. A wra偶enia z u偶ytkowania wedek s膮 oczywi艣cie subiektywne, rzuca艂em w臋dkami, kt贸re kosztuj膮 u nas 3.5k PLN, mam wedki z pracowni na r贸偶nych blankach, kt贸rych cena na gotowo wychodzi 1-2k PLN, a najcz臋艣ciej lowie chi艅czykami od tsurinoyi za 300 PLN. Czy te dro偶sze by艂y lepsze? Nie by艂y, nawet je艣li by mia艂y by膰 lepsze, to pod jakim wzgl臋dem? Lepszej czu艂o艣ci? Wytrzyma艂o艣ci? Czy walor贸w estetycznych?

Najcz臋艣ciej jest tak, ze sprz臋t drogi kupuj膮 ludzie, kt贸rych na to sta膰 i chc膮 to pokazywa膰 na ka偶dym kroku. Oczywi艣cie nie twierdz臋, 偶e pa艂a od jaxona wazaca 0.5kg i wykazuj膮ca ugi臋cie jak osikowy ko艂ek jest lepsza od wedek megabassa, tylko dlatego, 偶e za ich warto艣膰 mo偶na kupi膰 20 jaxonow.


Jak nie czu膰 r贸偶nicy, to po co przep艂aca膰 :)
  • -PYTOON- i gawe艂 lubi膮 to

#10 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 stycze艅 2021 - 20:18

Kupuje si臋 raz, a dobrze.. czyli Loomisa - a nie reprodukcje  :)



#11 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w
  • LokalizacjaGalway
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 29 pa藕dziernik 2022 - 15:12

    

S艂awek Oppeln Bronikowski ma niestety racj臋.

 

Mam od kilku miesi臋cy kij na blanku FW 601-1 od Garego NFC. I to jest m贸j kij numer jeden.
U偶y艂em cz臋艣ci z pierwszego megabass-a sigletta, uzbrojenie spiralne. Moje uzbrojenie jest troszk臋 inne jak wi臋kszo艣膰 kij贸w.

 

Tylko dwie ostatnie przelotki od strony dolnika s膮 przekrzywione i jedna czyli trzecia ale ta jest dos艂ownie minimalnie odkszta艂cona od osi. Czemu tak ? Ju偶 wyja艣niam.

Podczas pr贸b i test贸w jak ustawi膰 przelotki prze艂o偶y艂em link臋 i koniec by艂 w imadle nagi膮艂em kij i ustawia艂em te dwie ostanie i jako艣 linka tak chcia艂a aby ta trzecia tez by艂a minimalnie przekrzywiona.

 

Ja nie jestem specem od rodbuldingu w艂a艣ciwie to jestem kompletnym amatorem to moja pierwsza w臋dka, kt贸r膮 sam zrobi艂em.

Mam zdolno艣ci manualne i mo偶e dlatego wysz艂o wszystko super. Lakieru da艂em minimalnie, nie mam pi臋knej b艂yszcz膮cej pow艂oki. To ma by膰 kij  a nie panna m艂oda hahahaha.

 

Teraz troszk臋 o rzucaniu. Oryginalnie kij jest kompletnie nie doszacowany. Ja tym rzucam od 2 do 12 gram. Kij ma tylko 180 cm i 6 gram czerabuszka z ma艂膮 gumk膮 leci na odleg艂o艣膰 41-45 metr贸w z malutk膮 pomoc膮 wiatru.

Kij potrzebuje dobrego rozbiegu aby co艣 lecia艂o, mo偶e to wada a mo偶e zaleta, Ja przywyk艂em.

 

Do por贸wnania mam megabas-a siglett i major craft limited 64ul.

Czu艂o艣膰 jak膮 posiada major to tylko marzenie ale to sztywna pa艂a przy du偶ej rybie (艂oso艣 od 70 cm wzwy偶) po prostu kij jest w paraboli i przestaje pracowa膰, dolnik jest zbyt sztywny.

 

Megabass to ju偶 wspania艂a parabola praca ca艂ego kija a偶 do dolnika ale dla mnie jest zbyt mi臋kki, nawet podczas prowadzenia woblera w stylu fanatic kij si臋 zbyt ugina i linka krzywo sie nawija na kalkut臋.

NFC jest jakby idealnie po艣rodku nie za sztywny nie za mi臋kki, czu艂o艣膰 bardzo dobra a praca jescze lepsza. Ja sw贸j na艂贸g staram sie karmi膰 艂ososiami ale to nie jest takie proste dwa tygodnie temu z艂apa艂em 59 cm kij nie da艂 szans tej rybie.

 

Miesi膮c temu wpad艂 mi szczupak 90 cm 7 kg minimum rzeczny no ci臋偶ko by艂o ale da艂em rad臋. Nazwa艂em t膮 w臋dk臋 zakrwawiona pi臋kno艣膰 ( napis b臋dzi臋 niebawem hahaha, bo nie dam tej ordynarnej nakleji od producenta) czemu taka nazwa ?

 

HAHAHA samo 偶ycie pierwszy test nad wod膮 i szczupak 80 cm mo偶e wi臋cej podczas miotania si臋 na brzegu aby wyci膮gn膮膰 malutk膮 gumk臋 na 3 gramowym jigu z paszczy tej ryby dosta艂em w palec z臋bem i krew si臋 la艂a non stop, dwa tygodnie mia艂em palec wy艂膮czony. Blizna jest. A szczupak zsuwa艂 si臋 po brzegu i wr贸ci艂 do wody szkoda tylko 偶e bez foty.

 

Blank kupi艂em we francji znawcy tematu wiedz膮 jaki to sklep nie napisz臋 nazwy bo napytam sobie biedy hahaha.

Koszt 104 euro, major craft prawie 400 a megabass 450.

Megabass wisi na 艣cianie nie u偶ywany od miesi臋cy, na majorze kolega si臋 uczy sztuki rzucania multikiem.

Ja ju偶 nigdy nie spojrz臋 na megabass-a czy majora chyba ze kto艣 za grosz臋 chce sprzeda膰 po艂amany kij.

 

Ten uchwyt megabasa jest niesamowity cho膰 sporo wa偶y mam gdzie艣 fotk臋 i to jest 44 albo 48 gram.

Jako arbor u偶y艂em nitki, bo tak malutki by艂 luz. Szczytowa przelotka od megabass-a jest zbyt ma艂a i kupi艂em jakies fuji ale wiem 偶e te przelotki od megabass-a to jest klasa sama w sobie, podobno eksperymentale jakie艣 ... . waga 0.05 grama te 4 po szczytowej.

Panie i panowie nie b贸jcie si臋 spiralnego uzbrojenia, jak jest deszczowo i bez wiatru troszk臋 plecionka si臋 klei do blanku ale nie mo偶na mie膰 wszystkiego ... na raz hahaha.

Mam ogrom fotek ale ten limit rozmaiaru i to przerabianie ... no wol臋 i艣c na ryby zamiast to przerabia膰.

 

Na koniec zacytuj臋 s艂owa kolegi S艂awek Oppeln Bronikowski < Kupuje si臋 raz, a dobrze.. czyli Loomisa - a nie reprodukcje > 艣wi臋te s艂owa ... .
 

Za艂膮czone pliki



#12 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 pa藕dziernik 2022 - 17:09

Si臋 Gary ucieszy. Nie wierz臋 w jedn膮 jedyn膮.



#13 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w
  • LokalizacjaGalway
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 29 pa藕dziernik 2022 - 19:42

Jedna,  jedyna ...  to jest najukocha艅sza kobieta kt贸ra zwiemy mama.

Jeden major po艂amany czeka na drugie 偶ycie jak znam siebie to si臋 doczeka hahahaha






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych