Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

ned rig - p艂ywaj膮ca guma


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2021 - 16:59

Hej, mam pytanie - czy kto艣 na forum bawi si臋 mo偶e odlewaniem p艂ywaj膮cych gum do metody 'ned rig' - raczk贸w, d偶d偶ownic itp ?  

 

albo / oraz  p艂askich g艂owek jigowych do zbrojenia takich przyn臋t ?


  • pazdzior.teodor lubi to

#2 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 post贸w
  • LokalizacjaMi臋dzyzdroje

Napisano 19 listopad 2021 - 17:08

Je艣li chodzi o p艂ywaj膮ce gumy, to akurat Psulek wystawi艂 spory wyb贸r. Producent zaleca do nich w艂a艣nie metod臋 ned-rig.

http://jerkbait.pl/t...-r贸偶ne-rodzaje/



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2021 - 17:24

Dzi臋ki za info ale bardziej by艂em zainteresowany naszymi lurebuilderami, st膮d te偶 pytanie w w膮tku technicznym lurebuildingu ;)  moze kt贸ry艣 z ch艂opak贸w robi takie odlewy



#4 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 post贸w
  • LokalizacjaBia艂a Podlaska
  • Imi臋:Leszek

Napisano 19 listopad 2021 - 22:50

Zapytaj tutaj, Tomek @thoffi robi r贸偶ne przyn臋ty z komorami powietrznymi. Mam jego 偶abki, 艣wietna robota馃榾

http://jerkbait.pl/t...opimann/page-18
  • Night_Walker i S.N. lubi膮 to

#5 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 post贸w
  • Lokalizacja艣l膮sk

Napisano 20 listopad 2021 - 13:12

Ja bym przyjrza艂bym si臋 tym. Wygl膮daj膮 ciekawie, polski producent, pewnie kupi臋 paczk臋 do test贸w.


  • Friko lubi to

#6 OFFLINE   perchmajster

perchmajster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaG贸rny 艢l膮sk
  • Imi臋:Marek

Napisano 02 grudzie艅 2022 - 17:39

Hej, mam pytanie - czy kto艣 na forum bawi si臋 mo偶e odlewaniem p艂ywaj膮cych gum do metody 'ned rig' - raczk贸w, d偶d偶ownic itp ?  

 

albo / oraz  p艂askich g艂owek jigowych do zbrojenia takich przyn臋t ?

ja robi臋 na ten moment dwie gumy pod neda pijawk臋 i stingera, p艂ywaj膮ce z belgijskiego plastizolu ekstra mi臋kkiego, od stycznia przyjd膮 nowe formy na raczki, g艂贸wki jig kupuj臋 na razie na shopee, twierdz膮 偶e to jest mustad 
https://shopee.pl/10...91-bf624aa0425b 

Osobi艣cie pod neda u偶ywam tylko i wy艂膮cznie lekkich g艂贸wek, gumy wa偶膮 ok 5g sztuka (+/- 8cm), zwykle zbroj臋 1g lub 2g, aby jak najbardziej naturalnie animowa膰 przyn臋t臋. Od nowego roku licz臋 偶e b臋d膮 ju偶 polskie g艂贸wki do NED RIG w kooperacji z polskim r臋kodzielnikiem. Pozdro. 

tutaj praca stingera
https://www.tiktok.c..._from_webapp=v1
 

praca pijawy
https://www.tiktok.c..._from_webapp=v1
 

 

perch-stinger--przyneta-na-okonie.png

Ned-Leech.png


U偶ytkownik perchmajster edytowa艂 ten post 02 grudzie艅 2022 - 18:01

  • Friko lubi to

#7 OFFLINE   perchmajster

perchmajster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaG贸rny 艢l膮sk
  • Imi臋:Marek

Napisano 02 grudzie艅 2022 - 17:50

Ja bym przyjrza艂bym si臋 tym. Wygl膮daj膮 ciekawie, polski producent, pewnie kupi臋 paczk臋 do test贸w.

bdb gumy tylko nie maj膮 nic wsp贸lnego z ned rig


U偶ytkownik perchmajster edytowa艂 ten post 02 grudzie艅 2022 - 17:58


#8 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 02 grudzie艅 2022 - 17:53

Cyprys robi艂 chyba p艂ywaj膮ce.
  • Friko, G_rzegorz i perchmajster lubi膮 to

#9 ONLINE   Mieczys艂awS

Mieczys艂awS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 grudzie艅 2022 - 17:29

Hej, mam pytanie - czy kto艣 na forum bawi si臋 mo偶e odlewaniem p艂ywaj膮cych gum do metody 'ned rig' - raczk贸w, d偶d偶ownic itp ?  

 

albo / oraz  p艂askich g艂owek jigowych do zbrojenia takich przyn臋t ?

Znam Ned-rig, ale nigdy go nie stosowa艂em.

Po co zak艂ada膰 przyn臋t臋 p艂ywaj膮c膮 na sztywn膮 g艂贸wk臋, skoro mamy czeburaszki, na kt贸re mo偶emy za艂o偶y膰 dowolny hak klasyczny czy offsetowy.

Na takim zestawie p艂ywaj膮ca przyn臋ta, zachowuje si臋 znacznie bardziej naturalnie. W dodatku gdy przyn臋ty maj膮 du偶膮 p艂ywalno艣膰 - mo偶emy da膰 hak ci臋偶szy, a gdy p艂ywalno艣膰 przyn臋ty jest niewielka, hak dajemy z cienkiego drutu.

Naj艂owniejsze s膮 zestawy, gdy przyn臋ta kiwa si臋 z boku na bok, lub bardzo wolno opada.

Sprawdzi艂em to wielokrotnie.


  • Friko i adamos lubi膮 to

#10 OFFLINE   perchmajster

perchmajster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaG贸rny 艢l膮sk
  • Imi臋:Marek

Napisano 12 grudzie艅 2022 - 08:01

Znam Ned-rig, ale nigdy go nie stosowa艂em.

Po co zak艂ada膰 przyn臋t臋 p艂ywaj膮c膮 na sztywn膮 g艂贸wk臋, skoro mamy czeburaszki, na kt贸re mo偶emy za艂o偶y膰 dowolny hak klasyczny czy offsetowy.

Na takim zestawie p艂ywaj膮ca przyn臋ta, zachowuje si臋 znacznie bardziej naturalnie. W dodatku gdy przyn臋ty maj膮 du偶膮 p艂ywalno艣膰 - mo偶emy da膰 hak ci臋偶szy, a gdy p艂ywalno艣膰 przyn臋ty jest niewielka, hak dajemy z cienkiego drutu.

Naj艂owniejsze s膮 zestawy, gdy przyn臋ta kiwa si臋 z boku na bok, lub bardzo wolno opada.

Sprawdzi艂em to wielokrotnie.

Faktycznie mamy czebu, ale gumy pod neda nie s膮 pod czebu, cho膰 nikt nie broni ich stosowa膰 pod czebu. Jeszcze nie spotka艂em czebu 1 czy 2g kt贸rej, drut by艂by na tyle mocny aby utrzyma膰 du偶a ryb臋, nie mam na my艣li przeci臋tnych okoni z PZW.

- Ned Rig 艂owi si臋 finezyjnie i zbroi si臋 je stosunkowo lekko w g艂贸wki typu grzybek (ned), taka guma na tej偶e g艂贸wce jak widzisz na filmie -> https://youtu.be/ZWUNbsDkLWc, albo tu https://www.tiktok.c...596533530789381 b臋dzie si臋 bardzo 艂adnie ustawia膰 i prezentowa膰 drapie偶nikowi przyn臋t臋. Guma jest wykonana z plastisolu p艂ywaj膮cego wi臋c i tak j膮 wyniesie do g贸ry. 

- Neda w warunkach polskich z uwagi na rozmiar gum raczej dedykuj臋 na du偶ego okonia i sandacza - ale jak wy偶ej zbrojenie jest finezyjne lekkie, wi臋c g艂贸wki raczej 1do 8g max u偶ywam (na co dzie艅 1,2,3g)

- Nawet gdyby drucik to wytrzymywa艂, a jak ju偶 wspomnia艂em 艂owi si臋 raczej finezyjnie, lekko, to u偶ywaj膮c czebu w okresie zimowym 1-3g to ja podzi臋kuj臋 zmienia膰 to na minusie XD. 
- Nigdy nie stosowa艂e艣, zastosuj, por贸wnaj, wpadnij z wnioskami :) przyn臋ta r贸wnie 艂adnie pracuje na dnie cho膰 nie jest to czebu i gumy nie s膮 dedykowane pod czebu, ale kto broni ich tak u偶ywa膰, nad wod膮 liczy si臋 skuteczno艣膰 i nieszablonowe kombinowanie zawsze daje fajne wyniki, nieprawda偶? Ja zauwa偶y艂em wielokrotnie, 偶e guma zakiszona na dnie na d艂u偶ej ni偶 np. 30 sek, czyli nie ruszaj膮ca si臋 w og贸le tak偶e skutecznie prowokuje do ataku, je艣li jeste艣 w polu 偶erowania. Drapie偶nik szczeg贸lnie zim膮 ch臋tnie obserwuje, nic go to nie kosztuje, 偶adnego wydatku energetycznego. 


Po艂amania, 
M.
 


  • JerryM i Tharnog lubi膮 to

#11 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 post贸w
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 30 grudzie艅 2022 - 08:00

Cyprys robi艂 chyba p艂ywaj膮ce.

 

Nawet nie chyba a na pewno ;)  Bra艂em kilka razy od Niego i robi艂y robot臋 :D