Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Woblery ASPI


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 04 luty 2013 - 21:14

Witam!Od kilku dni przegl膮dam ten dzia艂 forum i po prostu szcz臋ka opada B) ka偶dy kolejny w膮tek jest niesamowity,ka偶dy kolejny wobler jest po prostu arcydzie艂em...brawo dla wszystkich :)

 

Kiedy艣 i ja co艣 uskroba艂em...

 

Od kiedy wzi臋艂em do r臋ki spinning zacz臋艂a si臋 zabawa w struganie wobk贸w,najpierw by艂y to woblery z balsy pozyskanej z du偶ych sp艂awik贸w,potem z cudem zakupionych w Centralnej Sk艂adnicy Harcerskiej w Waszawie na Marsza艂kowskiej listew balsowych,potem z lipy,topoli,cedru i b贸g wie jeszcze z czego...po kilku latach powr贸ci艂em do balsy,woblery robi艂em r贸偶ne w zakresie od 2cm do 20cm zawsze by艂y to kr贸tkie serie po max 20-30szt dla siebie i koleg贸w z klubu.Obecnie po dw贸ch latach "niestrugania" zn贸w da艂a o sobie zna膰 choroba zwana "wobleroz膮" B) (jak wida膰 na moim przypadku jest nieuleczalna :P ima cykliczne nawroty ;)  )

Obecnie powr贸t do lipy, na warsztacie ok. 50 szt wobk贸w, wielko艣ci 4,5 cm,3 cm,materia艂 lipa,stela偶 przez ca艂o艣膰 wobka,oklejane tkanin膮 brokatow膮,wielokrotnie lakierowane,malowane aerografem lakierami samochodowymi,nie omieszkam wypr贸bowac innego malowania(zamierzam po pracowa膰 nad akrylami i takimi tam) efekty na pewno zaprezentuje.

Z nowej produkcji na razie nie mam si臋 czym pochwali膰, ze starych zosta艂o mi zaledwie kilka zdj臋膰 po awarii twardziela w kompie oto i one:

Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 096.jpg   92,77 KB   163 Ilo艣膰 pobra艅   Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 103.jpg   87,53 KB   183 Ilo艣膰 pobra艅  Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 309.jpg   135,47 KB   152 Ilo艣膰 pobra艅 

 

Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 110.jpg   112,74 KB   147 Ilo艣膰 pobra艅   Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 113.jpg   106,38 KB   135 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 296.jpg   137,66 KB   133 Ilo艣膰 pobra艅   Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 302.jpg   133,89 KB   110 Ilo艣膰 pobra艅

 

Nic wielkiego ot taki standard oklejany "szmat膮", w nowej ods艂onie mam nadzieje popr贸bowa膰 innych sposob贸w wyko艅czenia,malowania etc.

 

 

 

 

 

 



#2 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 04 luty 2013 - 21:35

Wciapne b艂yszczako-smuklaki :)

 

J.M? Jacek? Janusz? J臋drek? :D



#3 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 04 luty 2013 - 21:40

Wciapne b艂yszczako-smuklaki :)

 

J.M? Jacek? Janusz? J臋drek? :D

 

Dzi臋ki:)

 

Jarek :)



#4 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 post贸w
  • LokalizacjaG艂og贸w
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 04 luty 2013 - 21:50

Cze艣膰, dla tego z pierwszej fotki ch臋tnie znajd臋 miejsce w swoim pude艂ku :)

Pozdrawiam



#5 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4611 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 21:53

Sie ma Prezes !!! Mi艂o Ci臋 tu spotka膰 dzwo艅cu jeden  :D  :D  :D zgdanij kto dzwo艅cu ty jeden hej! :D



#6 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 04 luty 2013 - 22:01

Sie ma Prezes !!! Mi艂o Ci臋 tu spotka膰 dzwo艅cu jeden  :D  :D  :D zgdanij kto dzwo艅cu ty jeden hej! :D

Ha,ha dzwo艅cu,a ty tylko 艣ledzisz :D

Witam ci臋 z wielka rado艣ci膮,w ko艅cu w臋dzicho w 艂apie i lipa na warsztacie :D  :D  :D



#7 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4611 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 22:14

No w ko艅cu  :) a ju偶em ci ja nadziej臋 traci膰 zacz膮艂 bo cia艂o twe w膮t艂e i podda膰 si臋 chcia艂o :lol:

Tan z samego do艂u z lewej strony to m贸j namber 艂an  ;)  Szkoda, 偶e nie masz innych fotek. Tamte woby to by艂a klasa ! Wierz臋, 偶e jeszcze si臋 tu pojawi膮  :D



#8 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 05 luty 2013 - 14:42

Tylne oczko w poziomie  - domy艣lam si臋, na kim mog艂e艣 si臋 wzorowa膰 ;) .

Szmaty bardzo starannie oklejone, czy masz w arsenale jakie艣 drobiazgi, owady, inne oryginalne konstrukcje?

Witaj :)



#9 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 05 luty 2013 - 15:52

Tylne oczko w poziomie  - domy艣lam si臋, na kim mog艂e艣 si臋 wzorowa膰 ;) .

Szmaty bardzo starannie oklejone, czy masz w arsenale jakie艣 drobiazgi, owady, inne oryginalne konstrukcje?

Witaj :)

No c贸偶 je偶eli chodzi o tylne oczko wzorowa艂em si臋 na Lechu,zreszt膮 od kiedy pozna艂em si臋 na pomorzu z Leszkiem, moje woblery zmieni艂y oblicze B)

Do tej pory wykona艂em du偶o r贸偶nych wzor贸w,by艂o te偶 troch臋 robactwa, ale to by艂y zazwyczaj takie tam "koszmarki" :D

Od zawsze 艂owi艂em w du偶ych nizinnych rzekach Wis艂a,Bug,Narew to moje 艂owiska,i raczej 艂owi艂em na "grubo" wi臋c zawsze preferowa艂em wi臋ksze egzemplarze wobk贸w 7-10cm,do tego pomorskie rzeki trociowe, wi臋c wobki musia艂y spe艂nia膰 okre艣lone warunki,do tego mia艂em i mam fisia na punkcie "kropkowa艅c贸w" wi臋c male艅stwa z pod mojej r臋ki wychodzi艂y niezwykle rzadko,dopiero gdy zacz臋艂y si臋 starty w zawodach og贸lnopolskich zacz臋艂em robi膰 troch臋 wi臋cej "drobnicy". Niestety z tamtej produkcji ju偶 nie zosta艂 mi ani jeden woblerek. Teraz  po dw贸ch latach nieskrobania :lol:  zn贸w d艂ubie,wi臋c co nieco wrzuc臋 tu na pewno.



#10 OFFLINE   andrzej1977

andrzej1977

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 post贸w
  • LokalizacjaMi艅sk Mazowiecki
  • Imi臋:Andrzej
  • Nazwisko:Karpinski

Napisano 05 luty 2013 - 18:36

Witam Jarku, fajnie,偶e postanowi艂e艣 za艂o偶y膰 sw贸j w膮tek, bo twoje woblery s膮 warte pokazania.



#11 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 05 luty 2013 - 19:04

Witam Jarku, fajnie,偶e postanowi艂e艣 za艂o偶y膰 sw贸j w膮tek, bo twoje woblery s膮 warte pokazania.

Andrzeju B) Czekam z niecierpliwo艣ci膮 na tw贸j w膮tek,balsa,piana, masz co pokaza膰 B)

 

a tu jeden z J.M - tygrysk贸w :P

 

balsa,drut przez ca艂o艣膰,szmata,d艂.3,5cm p艂ywaj膮cy

 

Za艂膮czony plik  z APARATU 29.12 131.jpg   106,82 KB   98 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

 


U偶ytkownik scca edytowa艂 ten post 05 luty 2013 - 19:21


#12 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 10 luty 2013 - 16:08

He,he B) pierwszy raz akryl w u偶yciu :lol: wylaz艂o co艣 takiego,prosz臋 si臋 nie 艣mia膰 :lol: najwa偶niejsze 偶e nie rzuci艂em farbami o 艣cian臋 :lol: mam nadzieje 偶e ka偶dy nast臋pny raz b臋dzie lepszy,zdj臋cie nie oddaje takich kolork贸w jak w rzeczywisto艣ci,ale widze 偶e ju偶 mi sie zaczyna to podoba膰...

 

Za艂膮czony plik  IMAG0137.jpg   36,49 KB   179 Ilo艣膰 pobra艅

 

:lol:



#13 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 10 luty 2013 - 16:10

ciekawy nawet nawet, ja ostatnio tez si臋 uczy艂em malowa膰 :D



#14 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4611 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2013 - 20:08

He,he B) pierwszy raz akryl w u偶yciu :lol: wylaz艂o co艣 takiego,prosz臋 si臋 nie 艣mia膰 :lol: najwa偶niejsze 偶e nie rzuci艂em farbami o 艣cian臋 :lol: mam nadzieje 偶e ka偶dy nast臋pny raz b臋dzie lepszy,zdj臋cie nie oddaje takich kolork贸w jak w rzeczywisto艣ci,ale widze 偶e ju偶 mi sie zaczyna to podoba膰...

 

attachicon.gifIMAG0137.jpg

 

:lol:

Stefan nie r贸b jaj na mi艂o艣膰 bosk膮.....



#15 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 10 luty 2013 - 20:19

Stefan nie r贸b jaj na mi艂o艣膰 bosk膮.....

.....m贸wi艂em nie 艣mia膰 si臋 :lol:



#16 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 post贸w

Napisano 10 luty 2013 - 20:23

Bardzo fajnie wyszed艂 ten akrylek. 



#17 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 10 luty 2013 - 20:29

Bardzo fajnie wyszed艂 ten akrylek. 

Dzi臋ki.Na razie to akryl prosto z tubki,na razie nie wiem co do czego i z czym ale mam nadzieje metoda pr贸b i b艂臋d贸w poma艂u obczai膰 co i jak :)



#18 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 10 luty 2013 - 20:55

Obczajanie jest najlepsze :D



#19 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4611 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2013 - 21:04

Co Wy wszyscy na te akrylki si臋 uparli艣cie, uparli. Zr贸b 艣reberko z czarnym karczkiem i bedzie gitarrra :D Ma艂o rybkie w艣istko ze藕re jak mawia艂 maestro Jacek K.  :blink: hej !


U偶ytkownik spinnerman edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 21:07


#20 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Tw贸rcy
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 29 kwiecie艅 2013 - 08:55

Tak na szybko jeszcze bez ster贸w

 

艁amaniec 3,5cm  2,5gr   balsa

 

Jajka 2,5cm  2-2,5gr  balsa

 

W fazie test贸w seria boleni贸wek z lipki ;)

Jak sko艅cze wrzuce fotki :P

 

Za艂膮czony plik  IMAG0172 - Kopia.jpg   199,13 KB   65 Ilo艣膰 pobra艅


U偶ytkownik scca edytowa艂 ten post 29 kwiecie艅 2013 - 08:56