Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie ECHO wybrać -Elite 5x , 5x dsi czy Mark 5x Pro???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luzik12

Luzik12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 14:49

Witam

 

Na ten sezon zamierzam sprawić sobie echosondę , głównie będę łowił na zbiorniku Zalew Czorsztynski (50m maks głebokość , srednia ok.10-15 m) , mam dylemat pomiędzy dwoma produktami Lowrance , Elite 5x czy Elite 5x DSI , z tego co do tej pory się zorientowałem to model z DSI bardziej nadaje się do "skanowania " dna w celach poszukiwawczych (zatopione wraki ,domy itp.) a Elite 5x "przewyższa" go pod względem użyteczności w celu szukania ryb i twardości dna . Jednak system Down Scan(DSI) jest dla mnie bardzo interesujący . Polecane przez sprzedawców echa, są właśnie modele mark 5x pro(mam możliwość zakupu w całym zestawie) lub elite 5x .

Będzie to moje pierwsze echo więc bardziej doświadczonych kolegów proszę o radę.Elite 5x ,Elite 5x Dsi czy może tańszą Mark 5x Pro

 

pozdr.

L12



#2 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 kwiecień 2013 - 19:48

jeśli masz możliwość wyboru między kolorem a mono weź kolor czyli Elite

Co do 5x a 5dsi to musisz zastanowić się czego od echa oczekujesz tak jak już sam napisałeś ale cudów bym od DSI nie oczekiwał.

Miałem marka 5 DSI i po pierwszym roku zmieniłem na Elite 5x i jestem z niej mega zadowolony.... ale są też lepsze echa.

niewiele droższy a dużo lepszy od Elite 5DSI jest HDS5x(bez gps i bez możliwości podłączenia lss).


Użytkownik paawelek83 edytował ten post 14 kwiecień 2013 - 19:56


#3 OFFLINE   marini78

marini78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWiązów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:03

Ja też przymierzam się do zakupu echa i doradzili mi Elit 5 x,bo jest bardziej przeznaczony do wędkowania ale sam nie wiem co wybrać czy 5x czy 5x DSI,        



#4 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:47

Do Paawelek83

dlaczego sądzisz, że HDS-5X nie współpracuje z LSS ? Współpracuje ale nie może nagrywać logów sonaru na karty SD (brak slotu i log nie posiada współrzędnych geograficznych z powodu braku anteny GPS ) Być może coś zapisze do pamięci wewnętrznej ale bez danych z GPS a na pewno nie zapisze większych plików ze względu na ograniczoną pojemność pamięci. Swego czasu nawet konfigurowałem jednemu z kolegów taki zestaw i po aktualizacji firmware do wyższej wersji ( z innego HDSa ze slotem w połączeniu sieciowym)  wszystko chodziło. 



#5 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 29 kwiecień 2013 - 12:42

Może żeby nie zakładać nowego tematu podłącze się do istniejącego.

Kolega szuka echo do małej jednoosobowej skorupki koniecznie kolorowej o parametrach zbliżonych do Lowrance Mark 5pro.

Może być z 3,5 calowym monitorkiem i nie ma potrzeby gps.

Pływa po płytkich zbiornikach i rzece.

Ja mu doradziłem serie Elit 4.

Jakie są wasze propozycje.



#6 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:05

Wysłałem tobie moją propozycje sprawdź skrzynkę.



#7 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 29 kwiecień 2013 - 19:11

Do Paawelek83

dlaczego sądzisz, że HDS-5X nie współpracuje z LSS ? Współpracuje ale nie może nagrywać logów sonaru na karty SD (brak slotu i log nie posiada współrzędnych geograficznych z powodu braku anteny GPS ) Być może coś zapisze do pamięci wewnętrznej ale bez danych z GPS a na pewno nie zapisze większych plików ze względu na ograniczoną pojemność pamięci. Swego czasu nawet konfigurowałem jednemu z kolegów taki zestaw i po aktualizacji firmware do wyższej wersji ( z innego HDSa ze slotem w połączeniu sieciowym)  wszystko chodziło

do tej pory myślałem że HDS 5X gen 1 nie ma wogóle wejścia do obsługi LSS



#8 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:39

Kolega do wyboru ma dwie opcje

-Lowrance Elit 4x

-Garmin Echo 300c

Co byście koledzy doradzili.



#9 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 maj 2013 - 13:58

Koledzy no jak tam nikt nie używa takich maszynek???



#10 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 05 maj 2013 - 18:45

Elita 4x może i fajna ale jak dla mnie mały ekran. Garmin echo 300c to chyba coś podobnego klasą. Osobiście wolałbym ekran czarno biały np. Eagle 480 , Lowrance X-125 czy  Mark 5x pro o rodzielczości 480x480 pixel , niż kolor z małym wyświetlaczem i małą rozdzielczością. Kupując zawsze stawiałem na ekran 5" LCD czy to kolor,czy czarnobiały, większy ekran mniej męczy oczy, lepiej to widać.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 05 maj 2013 - 18:51


#11 OFFLINE   sielo32

sielo32

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:sielo

Napisano 09 maj 2013 - 19:12

witam kloegów wędkarzy mam zamiar zakupić ECHO tak ok 1000zł, czy ktoś może mi podpowiedzć jakie echo kupić pływam po zbiorniku TURAWA łowię przważnie sandacze czekam na porady pozdrawiam