Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Ko艂owrotki "Orvis" - wasze opinie


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 14:19

Witam Szanownych Koleg贸w. Otwieram nowy temat gdy偶 chodzi mi po g艂owie zakup nowego ko艂owrotka do w臋dki # 5, a mo偶e #6, '10.

W tym roku kupi艂em dwa ko艂owrotki "Orvis Hydros" #4 i #10 i p贸ki co jestem z nich bardzo zadowolony ale .... no w艂a艣nie c贸偶 ja mog臋 powiedzie膰 o ich trwa艂o艣ci skoro pierwszy popracowa艂 zaledwie 5 miesi臋cy, a drugi nieca艂e 3.   

Za ich zdecydowane zalety, dostrze偶one w tym okresie u偶ytkowania, uwa偶am:

- bardzo dobry hamulec, o du偶ym zakresie regulacji, cho膰 w ko艂owrotku #10 trzeba w艂o偶y膰 troszk臋 si艂y by obraca膰 pokr臋t艂em,

- solidne wykonanie i bardzo dobre spasowanie ( nie ma mowy o luzach czy zaklinowaniu linki),

- system wymiany szpuli z zapadk膮, umo偶liwiajacy jej szybk膮, bezstresow膮 wymian臋 w czasie brodzenia, bez ryzyka, 偶e.....co艣 nam utonie,

- ca艂kowicie zabudowany, szczelny system hamulca,

- dyskretn膮, aczkolwiek s艂yszaln膮 prac臋 terkotki,

-  wag臋 idelnie wywa偶aj膮c膮 w臋dki, cho膰 to mo偶e wynika z tego, 偶e obydwa kijki to tak偶e Orvisy.

 

Nie podobaja mi si臋 w nich te plastikowo - ebonitowe (czy z czego one tam s膮) obudowy korbki.

Mam watpliwo艣ci co do trwa艂o艣ci "zapadkowego" systemu szybkiej wymiany szpuli.

 

Dlatego prosz臋 o opinie Koleg贸w, kt贸rzy maj膮 wi臋ksze do艣wiadczenia z ko艂owrotkami Orvisa, w szczeg贸lno艣ci zale偶y mi na informacjach co do ich trwa艂o艣ci, bezawaryjno艣ci (lub awaryjno艣ci), jako艣ci ewentualnych us艂ug serwisowych itd.itp.  

 

Mile widziane wszelkie uwagi... zar贸wno orvisowych malkontent贸w jak i entuzjast贸w, z jednym wszak zastrze偶eniem.... o pi臋knie czy brzydocie tych m艂ynk贸w zdanie mam ju偶 wyrobione ;), a poza tym to dla mnie atrybut ma艂o istotny. 

 

Wyboru chc臋 dokona膰 jak najszybciej, a gdy przegl膮dam flyfishingowe strony to mam zawr贸t g艂owy - kusi wiele innych propozycji ....firm Loop, Ross, Abel, Vision...., a ostatnio chyba najbardziej Hardy Bougle.

 

A mo偶e nic nie trzeba zmieni膰 i kupi膰 kolejnego Hydrosa,  mo偶e ich topowego Mirage, albo nie pcha膰 si臋 w wi臋ksze wydatki i pomy艣le膰 o Accesie czy innych propozycjach "Orvisa".

 

St膮d pro艣ba o opinie.

 

Robert.


U偶ytkownik robert.bednarczyk edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2013 - 14:59


#2 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skar偶ychoooo...
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 18:05

A co tu opiniowa膰..? Jak nie planujesz Pan specjalistycznych 艂ow贸w wielkich tarpon贸w w s艂onej oceanicznej solance, to czego by艣 nie wybra艂, to i tak b臋dzie praktycznie niezniszczalne... Psu膰 si臋 nie ma co, muchowe nawijaki przewa偶nie nie z膮bkuj膮, jak mechanicznie w co艣 nie przywalisz, to nie pokrzywisz, to i o ewentualne us艂ugi serwisowe raczej martwi膰 si臋 nie trzeba...

I tak z grubsza w temacie muchowych nawijarek, to jednak g艂贸wnie uroda decyduje kto co sobie kupi...


  • Fanc lubi to

#3 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 20:05

...


U偶ytkownik Pszemo edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2013 - 20:08


#4 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 21:01

Kolowrotki orvisa s膮 fajne, ale do topowych bym ich nie zaliczy艂. Jak bym mia艂 wybra膰 mlynek dla siebie to tylko danielsson. A do 10' 5/6 by艂by to model Fw4seven albo Fw5weight. S膮 trudne do dostania bo zosta艂y zast膮pione seri膮 f3w. Czasem danielsson wykonuje jednak partie tego starszego modelu na specjalne zam贸wienie niemieckiego sklepu adh i wtedy s膮 przez jaki艣 czas do kupienia u nich. Ca艂kiem niedawno kolega iREK oferowa艂 ten kr臋ciol w komisie, mo偶e jeszcze go ma... sam bym lyknal ... ale mam ju偶 dwa i pi臋膰 zapasowych szpul. Warto by艂o w nie zainwestowa膰 bo to kolowrotek kt贸ry u偶ywam bezawaryjnie od 8 lat i wygl膮da 偶e nie b臋d臋 go musia艂 wymieni膰 do ko艅ca mojej przygody z muchowka niezale偶nie jak d艂ugo potrwa...

#5 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1974 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 21:38

Dobre ko艂owrotki-mia艂em i z powodzeniem u偶ywa艂em Battenkill mid arbor w dwu rozmiarach.Po艂owi艂em i ...sprzeda艂em.Kupi艂em ko艂owrotki innych producent贸w,testuj臋,cz臋艣膰 zostawi臋,cz臋艣膰 nie.Do偶ywocie maja tylko staruszki awatara i jeden stary Ross.Co do innych-zmiany i pr贸by,co gor膮co polecam.

Mack-poszalej.Danielsson -zimny Szwed do ko艅ca 偶ycia? Komis FF umo偶liwia prawie bezkosztowe  ;)  popr贸bowanie nowosci!

kardi



#6 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 22:28

Kardi, troch臋 tego przesz艂o przez moje r臋ce przez parenascie lat... redingtony, greysy, rossy, orvisy, loopy, visiony, ... pr贸buje nowo艣ci np teraz w szufladzie le偶y sobie zieleniutki kraken 3 i czeka na sw贸j dzie艅. Niekt贸re s膮 ze mn膮 kr贸tko inne d艂u偶ej. Na sta艂e jak na razie tylko danielssony... c贸偶 poradz臋 偶e le偶膮 mi najlepiej?

#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 23:11

4 lata 艂owi臋 BBS-em i nie mam zastrze偶e艅.



#8 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 17 grudzie艅 2013 - 23:33

Dzi臋ki. P贸ki co g艂os贸w na "nie" brak.
Tomek(zorro) prezentujesz pragmatyczne podej艣cie, podobne do mojego.
Mack - na Danielssony te偶 zerkam ale jako艣 tak od pocz膮tku mojej muchowej przygody (czyli od p贸艂 roku), po wielu konsultacjach, pad艂o na Orvisa - tak w臋dki jak i ko艂owrotki. Mo偶e to wynika z moich pozytywnych do艣wiadcze艅 spinningowych ze sprz臋tem konstrukcji ameryka艅skiej.
Pawe艂 (Kardi) - mo偶e to nieracjonalne i wynika z konserwatywnych przekona艅 (kt贸re z wiekiem si臋 umacniaj膮) ale przyzwyczajam si臋 do przedmiot贸w, kt贸re dobrze mi s艂u偶膮, co dotyczy nie tylko w臋dkarstwa. Jednocze艣nie zra偶am si臋 do tych, kt贸re zawodz膮 i nigdy do nich nie wracam. Chyba nie p贸jd臋 w kierunku cz臋stej wymiany sprz臋tu, cho膰 Twoje podej艣cie wydaje si臋 rozs膮dne i daje wi臋ksze mo偶liwo艣膰 optymalnego wyboru.
Na stronie niemieckiego sklepu adh fisnhing znalaz艂em co艣 takiego - znowu "Orvis", w promocyjnej cenie, kt贸ra wydaje si臋 bardzo atrakcyjna

http://www.adh-fishi...egenrollen.html

Nie znam 偶adnych opinii na temat tego ko艂owrotka ale wychodzi na to, 偶e to kompromis mi臋dzy tradycj膮 i nowoczesno艣ci膮. Nie ukrywam, 偶e urasta do roli faworyta, cho膰 te Danielssony Kolegi macka te偶 ciesz膮 oko.

Loopy te偶 maj膮 grono wielbicieli, a te tu robi膮 dobre wra偶enie, cho膰 ten system wymiany szpuli na zasadzie nakr臋tki mnie nie przekonuje.

http://www.adh-fishi...ige-series.html

O Hardym Bougle ju偶 by艂o - tylko zastanawiam si臋 czy warto kombinowa膰 i wydawa膰 2 razy wi臋cej kasy ni偶 na Orvisa CFO..... by si臋 nie okaza艂o, 偶e lepsze bywa jednak wrogiem dobrego.
Kieruj膮c si臋 w艂asnymi (jednak bardzo skromnymi) do艣wiadczeniami faworytem nr 1 powinien by膰 kolejny Orvis Hydros, jednak ka偶dy potrzebuje czasem jakiej艣 odmiany.

Dlatego te偶 licz臋 na dalsze opinie i sugestie, kt贸re (zapewniam) b臋d膮 mie膰 znaczenie dla mojego ostatecznego wyboru.

Robert,

#9 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1974 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 00:05

Robercie-zwr贸膰 uwag臋 na 艣rednic臋 艣rodka szpuli-ko艂owrotki kt贸re macasz s膮 bardzo pod tym wzgl臋dem zr贸偶nicowane.Do po艂owu z 艂贸dki polecam large arbor,w rzece to ju偶 r贸偶nie,cho膰 nowoczesne konstrukcje pozwalaj膮 szybciej zwin膮膰 link臋,kt贸ra b臋dzie takze mniej odkszta艂cona.No i zaoszcz臋dzisz na podk艂adzie ;)

Wygl膮d mo偶e nie tak klasyczny,ale u偶ytkowo du偶o lepiej.Lamson np.... :wub:

Orvis jest naprawd臋 ok. i widz臋,偶e Ci odpowiada wi臋c large arbor i do przodu.



#10 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 09:13

4 lata 艂owi臋 BBS-em i nie mam zastrze偶e艅.

 

Dzi臋ki. Kolejne punkty dla Orvisa.

 

 

Robercie-zwr贸膰 uwag臋 na 艣rednic臋 艣rodka szpuli-ko艂owrotki kt贸re macasz s膮 bardzo pod tym wzgl臋dem zr贸偶nicowane.Do po艂owu z 艂贸dki polecam large arbor,w rzece to ju偶 r贸偶nie,cho膰 nowoczesne konstrukcje pozwalaj膮 szybciej zwin膮膰 link臋,kt贸ra b臋dzie takze mniej odkszta艂cona.No i zaoszcz臋dzisz na podk艂adzie ;)

Wygl膮d mo偶e nie tak klasyczny,ale u偶ytkowo du偶o lepiej.Lamson np.... :wub:

Orvis jest naprawd臋 ok. i widz臋,偶e Ci odpowiada wi臋c large arbor i do przodu.

 

Pawe艂 wygl膮d jakie艣 tam znaczenie ma ...... ale mniej wi臋cej trzecie w艣r贸d moich priorytet贸w. CFO to szpula tradycyjnej szeroko艣ci. Z Orvisa large arbour to tylko Hydros i Mirage. P贸ki co wychodzi na to, 偶e najlepiej nie kombinowa膰 i kupi膰 trzeciego Hydrosa - do pe艂nej gamy kolor贸w brakuje mi tylko czarnego. 
Topowy kr臋ci膮艂 "Orvisa" to Mirage ale nie mam przekonania czy jego walory u偶ytkowe, cho膰by w por贸wnaniu z Hydrosem, s膮 adekwatne do znacznie wy偶szej ceny. Pewnie troch臋 tam kosztuje szybki system zmiany "nap臋du" - lewy - prawy, tyle, 偶e po co mi to skoro i tak zawsze kr臋c臋 lew膮 艂apk膮.  

 

Koledzy - odzywajcie si臋 bardzo prosz臋 - mo偶e kto艣 zniech臋ci mnie do "Orvisa" to b臋d臋 mia艂 pretekst ;) , 偶eby co艣 zmieni膰.

 

Robert..



#11 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 post贸w
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 09:25

Mo偶e nie jestem jakim艣 wyj膮tkowym specjalist膮 ale kilka ko艂owrtk贸w te偶 ju偶 mia艂em. Obecnie u偶ywam niemal wy艂膮cznie produkty Orvisa w艂a艣nie na czele z Mid Arbor Batenkill do streamera, nimfy, mokrej a do suchej muszki sprawi艂em sobie Large Arbor. Dzia艂aj膮 bez najdrobniejszych zastrze偶e艅 od ju偶 blisko dziesi臋ciu lat a powiem uczciwie, 偶e nie le偶akuj膮 na p贸艂ce. Obecnie te ko艂owrotki maj膮 nowsz膮 wersj臋, kt贸ra mnie kusi a nazywa si臋 Access. Rzecz jasna jest na rynku mn贸stwo r贸偶nych i zapewne dobrych produkt贸w jednak ja zostan臋 przy Orvisach, kt贸re mog臋 z czystym sumieniem poleci膰.



#12 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 10:48

Mo偶e nie jestem jakim艣 wyj膮tkowym specjalist膮 ale kilka ko艂owrtk贸w te偶 ju偶 mia艂em. Obecnie u偶ywam niemal wy艂膮cznie produkty Orvisa w艂a艣nie na czele z Mid Arbor Batenkill do streamera, nimfy, mokrej a do suchej muszki sprawi艂em sobie Large Arbor. Dzia艂aj膮 bez najdrobniejszych zastrze偶e艅 od ju偶 blisko dziesi臋ciu lat a powiem uczciwie, 偶e nie le偶akuj膮 na p贸艂ce. Obecnie te ko艂owrotki maj膮 nowsz膮 wersj臋, kt贸ra mnie kusi a nazywa si臋 Access. Rzecz jasna jest na rynku mn贸stwo r贸偶nych i zapewne dobrych produkt贸w jednak ja zostan臋 przy Orvisach, kt贸re mog臋 z czystym sumieniem poleci膰.

 

Nie by艂o okazji pozna膰 si臋 osobi艣cie ale dla mnie jeste艣 muszkarskim Autorytetem i to nie tylko w skali naszego lubelskiego 艣rodowiska. Tak wi臋c ta opinia ma dla mnie ogromne znaczenie, zw艂aszcza, 偶e opiera sie na praktycznych do艣wiadczeniach. Ko艂owrotek "Orvis Acces" ju偶 kilka miesi臋cy temu zwr贸ci艂 moj膮 uwag臋 - powiem szczerze kupi艂em w贸wczas do w臋dki # 4 "Hydrosa II", dedykowanego do linek 3-5 AFTM, wychodz膮c z za艂o偶enia - jak dro偶szy to pewnie lepszy. Hydros jest 艣wietny ale gdy wczyta艂em si臋 w temat to okaza艂o si臋, 偶e w tej wielko艣ci, konstrukcyjnie, poza szeroko艣ci膮 szpuli i wygl膮dem, nie r贸偶ni si臋 niczym od "Accesa". 

"Acces" to chyba nast臋pca i odpowiednik "Battenkilla" Large Arbour, bo tego ostatniego ju偶 na stronie producenta i polskich przedstawicieli nie widz臋. Troch臋 jeszcze ich jest na portalach aukcyjnych. Jest natomiast, wskazany jako nowo艣膰 "Battenkill" III ale z tego co widz臋 to ma on tradycyjn膮 szpul臋 i jest b. podobny do CFO.  

 

Tak wi臋c w moim rankingu do w臋dki #5-6, '10  - ko艂owrotek "Orvis Acces" 艂apie dodatkowe punkty.

 

Robert.



#13 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 11:02

Tak wi臋c w moim rankingu do w臋dki #5-6, '10  - ko艂owrotek "Orvis Acces" 艂apie dodatkowe punkty.
 
Robert.


A na priv zarzucam Ci co艣 czym mo偶e Acces bardziej jeszcze zapunktuje :)

#14 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 11:07

a do suchej muszki sprawi艂em sobie Large Arbor.


Piotrek, co by艂o motywem zakupu LA do suchej? Czy chodzi o skr臋canie, uk艂adanie linki? W czym LA b臋dzie lepszy do suchej od BBS-a, kt贸ry LA nie jest?

#15 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 post贸w
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 12:00

Ja juz od 8 lat lowie na Battenkille i wszystko jest wporzadku. Accesy tez ciezko przebic w tej grupie cenowej! Nie jestem wielkim fanem wedek orvisa poza starym T3 ktory uwielbiam, ale kolowrotki sa swietne.

 

-Tomek



#16 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 post贸w
  • LokalizacjaWa艂cz

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 12:14

Je艣li mog臋 swoje trzy grosze wtr膮ci膰. Wyb贸r LA do suchej jest jak najbardziej w艂a艣ciwy przy za艂o偶eniu, 偶e 艂owimy cienkimi, a czasami nawet bardzo cienkimi 偶y艂kami i jednocze艣nie przy za艂o偶eniu, 偶e holujemy ryby "z ko艂owrotka" przy u偶yciu hamulca. Na "klasycznym" ko艂owrotku mo偶na si臋 oszuka膰, bo wraz z ubytkiem linki na ko艂owrotku wzrasta si艂a hamowania. Ko艂owrotki LA minimalizuj膮 to zjawisko. 



#17 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 12:50

Ja juz od 8 lat lowie na Battenkille i wszystko jest wporzadku. Accesy tez ciezko przebic w tej grupie cenowej! Nie jestem wielkim fanem wedek orvisa poza starym T3 ktory uwielbiam, ale kolowrotki sa swietne.

 

-Tomek

 

To mi艂o mi, 偶e nie pob艂膮dzi艂em przy pierwszych powa偶nych zakupach sprz臋towych. Z tym, 偶e kupi艂em tak偶e dwie w臋dki "Orvis Acces" #4 mid flex i #10 tip flex, obie 9-stopowe. T臋 czw贸rk臋 opanowa艂em i daje mi mn贸stwo satysfakcji, cho膰 nie mam por贸wnania z w臋dkami innych firm. W臋dka #10 jest u mnie przeznaczona do ci臋偶szego polowania na szczupaki - czasem mam wra偶enie jakbym nie opanowa艂 jeszcze przy wymachach jej ugi臋cia i katapultowania linki.... , jednak z drugiej strony mam j膮 zaledwie od pa藕dziernika. Rzuty raz wychodza lepiej, innym razem nieco gorzej, niemniej jednak trzy 艂adne szczupaki zdo艂a艂em ju偶 zapi膮膰.

 

Pozdrawiam. Robert.


U偶ytkownik robert.bednarczyk edytowa艂 ten post 18 grudzie艅 2013 - 14:50


#18 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 post贸w
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 14:23

Piotrek, co by艂o motywem zakupu LA do suchej? Czy chodzi o skr臋canie, uk艂adanie linki? W czym LA b臋dzie lepszy do suchej od BBS-a, kt贸ry LA nie jest?

Olo mo偶e tak prosto odpowiem. Obejrza艂em sobie ten ko艂owrotek u jednego kolegi i zwyczajnie bardzo mi si臋 spodoba艂. Wtedy kupno takiego mocno obci膮偶a艂o m贸j domowy bud偶et jednak postanowi艂em go kupi膰 z dedykacj膮 do 艂owienia such膮, jesienn膮 muszk膮. Mo偶e szuka艂bym jakiego艣 innego bo przecie偶 na rynku jest sporo dobrych produkt贸w ale ten sprawdza si臋 znakomicie. Jest odpowiednio lekki do wywa偶enia w臋dki w klasie 3 ma super p艂ynny hamulec i jest zwyczajnie 艂adny co mnie w zupe艂no艣ci zadowala.



#19 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 15:27

Cze艣膰. Robert, nie 艂ud藕 si臋, nie znajdziesz z艂ych opinii nt. Orvis贸w :)  Kwestia wyboru 艣rednicy szpuli (normal, mid, large), potem ju偶 konkretnego modelu i masz sprz臋t na ca艂e w臋dkarskie 偶ycie. Chyba, 偶e Ci si臋 z czasem znudzi :) Sugeruj臋 nie pcha膰 si臋 w najta艅sze modele tylko, profilaktycznie :) Ja do 8"6" #5 mam CFO III, taki jak da艂e艣 w linku, fajniutki, 艣wietnie spasowany, lekki, ma艂y ko艂owrotek. Do kijka klasy 6 chyba zbyt ma艂y. Mam jeszcze dwa Battenkill'e (z noralnymi szpulkami), sprz臋t nie do zar偶ni臋cia. Hardy Bougle mia艂em, ale d藕wi臋k terkotki by艂 tak przenikliwy, 偶e przy wyci膮ganiu ze艅 linki odwraca艂em g艂ow臋 偶eby "mniej go s艂ysze膰". Moja znajomo艣膰 z Danielssonem ogranicza si臋 do modelu Original Dry Fly. Ale wnioskuj膮c po jako艣ci wykonania- mo偶na w ciemno bra膰 dowolny model tej firmy.



#20 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 post贸w
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 18 grudzie艅 2013 - 16:15

To mi艂o mi, 偶e nie pob艂膮dzi艂em przy pierwszych powa偶nych zakupach sprz臋towych. Z tym, 偶e kupi艂em tak偶e dwie w臋dki "Orvis Acces" #4 mid flex i #10 tip flex, obie 9-stopowe. T臋 czw贸rk臋 opanowa艂em i daje mi mn贸stwo satysfakcji, cho膰 nie mam por贸wnania z w臋dkami innych firm. W臋dka #10 jest u mnie przeznaczona do ci臋偶szego polowania na szczupaki - czasem mam wra偶enie jakbym nie opanowa艂 jeszcze przy wymachach jej ugi臋cia i katapultowania linki.... , jednak z drugiej strony mam j膮 zaledwie od pa藕dziernika. Rzuty raz wychodza lepiej, innym razem nieco gorzej, niemniej jednak trzy 艂adne szczupaki zdo艂a艂em ju偶 zapi膮膰.

 

Pozdrawiam. Robert.

Mialem w reku te Accesy i to sa naprawde fajne kijki. Sam polecilem koledze ktory zaczal bawic sie w muchowanie #5 i #8 tip flexy i jest z nich bardzo zadowolony. Ja pewnie dalej lowilbym na Orvisy, gdyby nie choroba, ktora mnie dotknela zwana Winston. Sprzedalemwiekszosc starych patykow poza wspomnianym Orvisem T3 #5 i przezucilem sie na "zielone kije".

 

Pozdrawiam,

Tomek