Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ustka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2010 - 09:35

Klamka zapadła, czyli w lipcu spędzę dwa tygodnie z rodziną w Ustce. Ostatni raz byłem tam 8 lat temu. Stąd kilka pytań:

1. Czy tzw. trzecie molo, na plaży zachodniej, nadaje się w ogóle do łowienia, czy też rozleciało się już kompletnie?

2. Z tego co pamiętam zachodnia plaża, za ww. trzecim molo miała kamieniste dno. Na co mogę tam liczyć, przy założeniu, że zamierzam spinningować z brzegu?

3. Jak wygląda sytuacja z okoniami w porcie? Czy trafiają się choćby patelniaczki, czy też same gluty? Noszę się z zamiarem połowienia tam na boczny trok.

Wyjazd rodzinny ma swoje wymogi, tj. będę dysponował tylko kilkoma godzinami dziennie na połowy. Nie przewiduję dorszowania, wypadów na Słupię, czy też plażę w Orzechowie. Zamierzam łowić śledzie i spinningować z brzegu (także w porcie, tudzież brodząc z plaży ).
Z góry dzięki za informacje :D

#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 maj 2010 - 14:43

ad. pkt 3
Zdarza się trochę. Na falochronie zachodnim lepiej i częściej. Miejscowi próbują na troczek z mini twisterkiem. Ja wybrałem trójkę long. Efekty miałem lepsze, zarówno ilościowe jak również jakościowe ;) .
.

Podczas mojej bytności, najlepsze wyniki mieli wędkarze, łowiący metodą spławikową, płocie, z umocnień falochronu wschodniego (betonowe gwiazdy).
Wymagało to jednak sporej ilości zanęty. Nic więc dziwnego, że największe sukcesy odnosił (tak mi się zdawało), właściciel lokalnego sklepiku wędkarskiego.

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2010 - 07:34

Dzięki za informacje :D Z longów w porcie na pewno skorzystam.
Co zaś do wygospodarowania czasu, to nie tak łatwo, gdyż po pierwsze synek regularnie budzi się o max. 7:00, a poza tym są dwa psy, z którymi o tej porze też już trzeba wyjśc na spacer...no i scenariusz wygląda mniej więcej tak:
- jak będziesz wracał z ryb, to od razu wyjdź z psami... :angry:
Całe szczęście, że będę mieszkał po zachodniej stronie, więc i do portu i na trzecie molo będę miał rzut beretem i te 3 poranne godzinki zaliczę spokojnie. Wieczorami miałbym teoretycznie luz, ale wtdy zaczynają się kibice...

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 maj 2010 - 12:35

Czez jednym slowem musisz brac ze soba i psy i wedke jednoczesnie :mellow:

#5 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2010 - 13:16

Napisałem psy, żeby dumnie zabrzmiało :mellow: Generalnie są wielkości sporego jerka, a że jedna ma rok, a druga trzy miesiące, to na razie nie wiem, czy są tonące, czy pływające :unsure: dlatego strach nad wodę zabierać :lol:
  • Krzysiek P lubi to

#6 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 11 maj 2010 - 21:06

Witam,5lat temu spędziłem 3 tygodnie w Ustce,dorsze łowiłem z kutra ust-124.Rybki brały słabo,4 wyprawy 30 szt.Przemiła załoga,dobre jedzenie.Sledzie w porcie łowiłem regularnie,do 20 szt.Miejscowi łowili okonie i płocie,super wyniki na garnele mieli.Na surfcasting w Orzechowie złapałem kilka płoci,leszczy i .fląder.Jak podejdą w porcie można zasadzić się na węgora,to tyle w skrócie,miłego wypoczynku,pozdrawiam.
Ps.Uważam że są lepsze miejsca na polskim wybrzeżu...
  • tatar lubi to

#7 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 13:07

Panowie, wybieram się na dniach do Ustki. Doradźcie proszę gdzie, jak, na co można połowić w morzu czy jakimś innym miejscu a przede wszystkim jak i gdzie można opłacić zezwolenie na połów w morzu.
Z góry dziękuję



#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 marzec 2014 - 15:55

 

..........jakimś innym miejscu .......

Załączony plik  Bez_tytułu_1.jpg   34,39 KB   18 Ilość pobrań

 

Jeśli chodzi o morze, znam jedno miejsce. Ujście rz. Orzechowej, czy też Orzechówki sugerował mi niegdyś Pan, ze sklepu wędkarskiego w Ustce.

Załączony plik  063.jpg   56,55 KB   20 Ilość pobrań

 

Wygląda interesująco ale nie zdecydowałem się na łowy. Wybrałem Słupię i nie żałowałem  ;)

Zezwolenie opłacałem jeśli dobrze kojarzę, na poczcie, według wskazówek ze stronki któregoś z OIRM

Tu przykładowe info  http://www.zpw.pl/ze...orska,pid6.html  i  http://oirmslupsk.mojbip.pl/?pid=64

 


  • STREMER lubi to

#9 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 10:06

Dzięki za informacje.

Też mam zamiar skupić się na Orzechowie ale interesuje mnie również rzeka Słupia. Czy na tej rzece obowiązuje opłata jak na wody górskie okręgu PZW czy można łowić w ramach opłaty morskiej?

Czy jest szansa na troć w pobliżu ujścia rzeki Czarnej w Słupsku?



#10 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 12:03

Proszę o podpowiedź, które z tych przynęt są skuteczne o tej porze roku na morskie trocie. Na te największe Wydry miałem sporo brań w maju w Sopocie (podobno były to belony).
Fot. 1
5ce7198fc67f7051m.jpg

Fot. 2
dab11103a39713eam.jpg

Fot. 3
20f3d1b4fe47e600m.jpg
Jeżeli przynęty z fotki nr 3 nie nadają się, to proszę o podpowiedź to się je zwróci do sklepu. Odzyskane pieniądze przeznaczylbym na wyroby hand made - w tym miejscu proszę o podpowiedzi dotyczące twórców skutecznych przynęt trociowych.

#11 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:43

Generalnie prawie wszystko jest skuteczne, skoncentruj się na długich, wąskich wahadłówkach, które zapewnią Ci dalekie rzuty i do tego są bardzo skuteczne.


  • STREMER lubi to

#12 OFFLINE   gunther

gunther

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:J.

Napisano 01 lipiec 2014 - 18:35

Panowie też w tym roku wybieram się do Ustki. Czy ktoś wie gdzie na rzece Słupi jest granica obwodu morskiego, na który zezwolenie wykupuje się w oirm?

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:00

Panowie też w tym roku wybieram się do Ustki. Czy ktoś wie gdzie na rzece Słupi jest granica obwodu morskiego, na który zezwolenie wykupuje się w oirm?

http://www.abc.com.p...z-u-02-239-2035

9)na rzece Słupia - linia biegnąca wzdłuż północno-wschodniej krawędzi mostu kolejowego w miejscowości Ustka;



#14 OFFLINE   gunther

gunther

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:J.

Napisano 21 wrzesień 2014 - 20:28

Witam. Właśnie wróciłem z Ustki- łowiłem tylko w porcie na blachy i woblery około 10cm... Sandacze biły jak wściekłe, czasem w ciągu dwóch godzin wyciągałem 10szt. Niestety wszystkie 30+ i 40+. Polecam połowy po 21:00!

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 wrzesień 2014 - 20:29

Witam. Właśnie wróciłem z Ustki- łowiłem tylko w porcie na blachy i woblery około 10cm... Sandacze biły jak wściekłe, czasem w ciągu dwóch godzin wyciągałem 10szt. Niestety wszystkie 30+ i 40+. Polecam połowy po 21:00!

Zamiast w Słupii? :ph34r:



#16 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 21 czerwiec 2017 - 21:47

Wybieram się do Ustki pod koniec sierpnia, chciałbym połowić w porcie i bliskich okolicach, pisząc bliskie okolice mam na myśli miejsce gdzie mogę dojść pieszo z wędką z portu. Interesuje mnie szczególnie sandacz oraz jakiś połów na spławik - będę wdzięczy na każdą wskazówkę - przynęty, miejsca warte uwagi itp. 



#17 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:11

Będe w Ustce od jutra do Piatku, chętnie bym pomachał w wolnym czasie. Sa jacys chętni na pokazanie okolicy? Stawiam piwko :)

#18 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 grudzień 2017 - 13:16

Nikt nic? Moze chociaz jakies wskazowki czy warto w ogole probowac np w porcie?

Użytkownik Karpiu95 edytował ten post 06 grudzień 2017 - 13:18


#19 ONLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 grudzień 2017 - 13:47

Nikt nic? Może chociaż jakieś wskazówki czy warto w ogóle próbować np w porcie?

O tej porze w porcie to możesz co najwyżej zapłacić sowitą opłatę za połów w niedozwoloną metodą. Wody morskie wewnętrzne( w tym porty) obowiązuje zakaz spinningowania od 15 września do końca lutego.

Zanim połowisz najpierw poczytaj:

http://oirmslupsk.mojbip.pl/37.html

http://oirmslupsk.mojbip.pl/63.html

http://oirmslupsk.mojbip.pl/170.html

Inna sprawa to obszar nie będący wewnętrznymi wodami morskimi.


Użytkownik vako edytował ten post 06 grudzień 2017 - 14:06


#20 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 grudzień 2017 - 13:47

Oo to sie przyda :) dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych