Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Mocny multiplikator (sumowy)


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 post贸w

Napisano 15 sierpie艅 2010 - 21:22

Temat mo偶e nie do ko艅ca zwi膮zany z castingiem, ale jeste艣cie Panowie jedynym z niewielu miejsc w Polskim Internecie gdzie mo偶na uzyska膰 kompetentne i wiarygodne informacje na temat multiplikator贸w.
Je艣li jednak b臋dzie bardzo przeszkadza艂 zrozumiem je艣li go usuniecie.

Poszukuj臋 multiplikatora kt贸ry nada si臋 do 艂owienia sum贸w przy u偶yciu metod gruntowych i 偶ywcowych. Pole膰cie co艣 co na pewno si臋 nie rozleci - nie musi by膰 ani lekkie, ani wygodne poniewa偶 nie ma by膰 przeznaczone do spinningu. Dodam, 偶e przy moim obecnym bud偶ecie cena gra znacz膮c膮 rol臋 :D
Co my艣licie o takich tanich modelach jak:
Okuma Classic XT 300LX (ew. model PRO)
Cormoran SEACOR

Nadaj膮 si臋 do czegokolwiek?

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za wszelkie sugestie - ka偶da informacja jest dla mnie niezwykle pomocna :D

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 15 sierpie艅 2010 - 21:33


Seacora nie polecam. W Norwegii regularnie si臋... rozkr臋ca艂. Ile chcesz wyda膰? Mo偶esz kupi膰 sprz臋t poza krajem? Ma by膰 z wodzikiem czy bez?

#3 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 post贸w

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 13:51

Hm.. pytanie raczej: ile z艂 powinienem przygotowa膰? Nie mam od艂o偶onej sumy, pytam o model by wiedzie膰 ile musz臋 od艂o偶y膰. Im mniej tym lepiej.
Bez problemu mog臋 dokona膰 zakupu poza granicami - najch臋tniej w Niemczech poniewa偶 mam znajomego kt贸ry przyje偶d偶a do Polski raz w miesi膮cu i m贸g艂bym zam贸wi膰 na niego. Ale inne kraje te偶 wchodz膮 w gr臋, byle przesy艂ka nie stanowi艂a 50% warto艣ci ko艂owrotka

Co do wodzika... nie wiem..

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2893 post贸w
  • LokalizacjaZgierz
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 15:55

Sugeruj臋, aby艣 rozpatrzy艂 te偶 Ambassadeury w rozmiarze 6000. Bo w razie jak zechcesz porzuca膰 te偶 za sumem to poza doborem odpowiedniejszej w臋dki nie b臋dziesz musia艂 nic zmienia膰. Bo t膮 Okum膮, czy Cormoranem to nie bardzo, a Abu si臋 sprawdzi i przy gruncie, i przy castingu.

#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 16:46

Nie wiem, czy o ten przedzia艂 cenowy, ale mo偶e.....
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12488&am p;#msg_176523

Pozdrawiam
Kamil

#6 OFFLINE   Garu88

Garu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 post贸w

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 17:36

Ja na suma z gruntu kupi艂em 2 multiplikatory, PENN Special Senator 113h oraz PENN GTO 230 , i s膮 to naprawd臋 porz膮dne multiplikatory ( nie stet z braku czasu rzadko ich u偶ywam ). Moim zdaniem multiplikatory PENNa to chyba najlepsze rozwi膮zanie na suma z gruntu lub na zestaw z boj膮.
  • TomaszN. lubi to

#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 18:24

Mo偶e rozejrzyj si臋 za (u偶ywanym lub nie) Shimano Torium lub Daiwa Saltist? Nowe kosztuj膮 pewnie ok. 170$. To solidne betoniarki, maj膮 niedu偶e prze艂o偶enie i d艂ugie korby. Niestety typowo morskie – bez wodzika. Okuma te偶 pewnie nie b臋dzie z艂ym wyborem; na pewno lepszym ni偶 Cormorany, Jaxony, Shakespeary i inne wynalazki. Dobr膮 opini臋 ma te偶 Tica. Sam u偶ywam Caimana i jestem zadowolony.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 20:16

mam wrazenie, ze jak jakis temat jest dalej schowany niz na 3-ciej stronie, to juz nikomu sie nie chce szukac, choc czesto sie oplaca
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12488&am p;start=0&

#9 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 -Ba艂uty

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 20:23

Co jakis czas pojawia sie na allegro abu Ambassadeur z serii 6000 na lewa raczke i jeszcze z dluga korbka . Cena z tego co pamietam 270zl. Mysle ze to super rozwiazanie na suma.

#10 OFFLINE   Garu88

Garu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 post贸w

Napisano 17 sierpie艅 2010 - 20:52

Ja polecam zajrze膰 i popyta膰 na Forum 艁owc贸w Sum贸w http://www.sum.pawlu...forum/index.php , tam doradza ci jaki m艂ynek b臋dzie najlepszy do 艂owienia sum贸w. Wed艂ug mnie ten abu jest troch臋 za ma艂y na suma z gruntu ( dobry sumowy m艂ynek powinien pomie艣ci膰 przynajmniej 200m plecionki 0,60 , oczywi艣cie je艣li chcesz tego suma wyholowa膰 w 10 - 15 minut i wypu艣ci膰 go w dobrej kondycji ).

#11 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 post贸w
  • LokalizacjaBe艂chat贸w
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 13 wrzesie艅 2010 - 15:09

Ja tez rozgl膮da艂em si臋 niedawno za takim multikiem i ostatecznie zakupi艂em ABU 7001i. Naprawd臋 kawa艂 dobrego m艂ynka !!!
Super p艂ynna praca i przy tym du偶a moc. Bez problemu ten ABU wyci膮gnie du偶ego suma, a zarzucanie zestawem gruntowym to sama przyjemno艣膰 - oczywi艣cie trzeba troche potrenowa膰 ;) . Wesz艂o mi na niego ok. 280 metr贸w plecionki 0,40 Berkley'a UltraCat tak偶e do wyw贸zki te偶 si臋 nadaje.
Przy okazji nie polecam u偶ywania multik贸w do zarzucania zestawem 偶ywcowym ze sp艂awikiem z brzegu. Co drugi rzut to broda. Problem polega na tym, 偶e 偶ywca trzeba zarzuca膰 delikatnie - niestety ja straci艂em cierpliwo艣膰 :angry: Je艣li natomiast chcesz rzuca膰 偶ywcem na grunt (z cie偶arkiem powiedzmy 100gr.) to ten ABU daje rad臋 bez problemu.

Pozdr.


#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 13 wrzesie艅 2010 - 17:08

Tak, przy okazji... gdzie mo偶na znale藕膰 zestwienie, mocy hamulc贸w, multik贸w ABU. Na stronie producenta w tabelkach zero info, katalogu profukt贸w nie ma.

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2893 post贸w
  • LokalizacjaZgierz
  • Imi臋:Kamil

Napisano 13 wrzesie艅 2010 - 17:39

W katalogu na 2010 si艂y hamowania s膮 podane tylko dla Toro Winch [24lb] i Morruma ZX [16lb]. Ale w rzeczywisto艣ci to zwykle r贸偶nie z tym bywa i je艣li chcesz mocny hamulec to tylko tuning podk艂adek, czyli kupno specjalnych albo zabawa z oryginalnymi.

#14 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 19 wrzesie艅 2010 - 21:37

polecam ABU 7001 oraz morskie modele shimano, je艣li zalezy na kasie to na allegro kolowrotki Pena naprawde nie s膮 drogie
  • BOB lubi to

#15 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 11 marzec 2018 - 21:13

Co by艣cie polecili bud偶etowego tak do 500 z艂 na morze i suma z mocnym hamulcem ?

#16 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Sergiusz

Napisano 12 marzec 2018 - 00:12

Zale偶y na  kt贸re morze :D :D :D

 

Ja bym szed艂 w Penna ...