Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Przyłowy 2016


  • Please log in to reply
569 replies to this topic

#1 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 posts
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Posted 07 February 2016 - 18:16

*
POPULAR

Ganiając okonki na stawie w środku miasta...

 

Zassał główkę 2g...

 

Myślałem, że wędkę złamie....

 

Attached File  1.jpg   83.2KB   238 downloads

 

Attached File  2.jpg   83.93KB   207 downloads

 

Mało widać, Mikado Lexus Sapphire do 8g i DAM Tectan 0,14...

 

I tak oto karp (niestety) został moją największą spinningową rybą.


Edited by Sicu, 07 February 2016 - 18:17.

  • Jozi, Piotrek Milupa, Adrian Tałocha and 47 others like this

#2 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 posts
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Posted 07 February 2016 - 18:29

Jedyne co byłem w stanie zrobić to próbować przez 10 min zniechęcać go od wpłynięcia w jedyną gałąź leżącą w wodzie:D



#3 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 posts
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Posted 07 February 2016 - 22:08

O dziwo, spod trzcinek go wyciągnąłem i już nie chciał tam wrócić:o
  • Franc likes this

#4 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 posts
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Posted 12 February 2016 - 03:17

 

I tak oto karp (niestety) został moją największą spinningową rybą.

Skąd ja to znam? :) Mogę Cię jednak pocieszyć, że mój karp został na domiar podczepiony za kitę i włóczy się za mną, jako życiówka, od samego prawie początku mojego wędkarskiego zacięcia, od jesieni 2010 r. 82 cm. Tej wiosny wreszcie go przeskoczę. :)



#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 12 February 2016 - 07:33

Skąd ja to znam? :) Mogę Cię jednak pocieszyć, że mój karp został na domiar podczepiony za kitę i włóczy się za mną, jako życiówka, od samego prawie początku mojego wędkarskiego zacięcia, od jesieni 2010 r. 82 cm. Tej wiosny wreszcie go przeskoczę. :)

Dawid, nie powiesz chyba, że rybę złowioną za kapotę (nieregulaminowo), uwzględniasz w ogóle w swoich prywatnych statystykach? ;)
  • wujek and tomi101 like this

#6 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 posts
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Posted 12 February 2016 - 09:25

Uznaję i nie uznaję. Hol tego olbrzyma na zmęczonego flexa 0,16 dostarczył ekscytacji, których nie sposób się wyprzeć... :))) Tym postem chciałem przede wszystkim Kolegę pocieszyć, Kamilu. ;D

#7 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 12 February 2016 - 09:47

Jasne. 

Rozumiem zasadę, ale... Leszcz zacięty za kapotę  podczas boleniowania też potrafi początkowo podnieść ciśnienie i przyspieszyć bicie serca. Jednak nie oszukujmy się- jaki to przyłów? Gdzie tu zasługa wędkarza, poza tym, że najechał rybę kotwicą?

 

A już krew mnie zalewa, jak widzę na produkcjach na YT ludzi chwalących się złowionymi tak rybami. Z obowiązkowym komentarzem, że przyłów, że na taką, czy inną przynętę itd. I obowiązkowe gratulacje, uściski dłoni itd.

 

Jaki to przyłów, Panowie?!?


  • wujek, immortal, Wiktor and 13 others like this

#8 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,203 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 12 February 2016 - 20:40

Zgadzam się tutaj z Kamilem. Za grzbiet to nie przyłów i żaden to rekord.
Trochę tak, jakbym podczas jerkowania podhaczył amura i potem się tym chwalił.
 



#9 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 posts
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Posted 12 February 2016 - 20:55

Jasna sprawa że przyłów to przynęta w pysku lub bywa czasami że obok bo po prostu czasami ryba do końca nie trafi lub przynęta wyskoczy i trafi ponownie ale jeśli za kapotę lub ogon to zwykłe najechanie czyli pewnego rodzaju przypadkowa kosa :)


Edited by bencur, 12 February 2016 - 20:55.


#10 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 posts
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Posted 13 February 2016 - 01:00

Trudno jednak zaprzeczyć faktowi, że największą rybą na spina pochwyconą przeze mnie jest ten karp i nie widzę powodów, bym miał w jakikolwiek sposób zaprzeczać wielkiemu przeżyciu, jakie się z nim wiązało i uważać to za uwłaczające. Przeciwnie, do dziś nie wiem, jak mi (nam, byłem z Mefikiem, podówczas szawikom wędkarskim) udało się go wytarabanić.

Generalnie od pewnego już czasu wyznaję zasadę, że przypadkowe ryby i kobiety się nie liczą, dotyczy to tak przyłowów, ryb podczepionych, jak i drapieżników nieobranych na cel.


Edited by Dawido, 13 February 2016 - 01:00.

  • cabage likes this

#11 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 13 February 2016 - 10:28

Attached File  Zdjęcie0366.jpg   82.14KB   103 downloadsWitam , Wczoraj podczas wyprawy na okonie na płytkim starorzeczu podczas drugiego rzutu nową wędką( P21-GAN702LLF) trafił mi się ładny leszczyk , który miał przynętę w pysku a połakomił się na czarno-żółtego twisterka z czarną główką 3 gramową jest to pierwszy leszcz na spin , który miał przynętę w pysku :D 

 

 

 



#12 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 13 February 2016 - 11:00

Ganiając okonki na stawie w środku miasta...

Zassał główkę 2g...

Myślałem, że wędkę złamie....

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

Mało widać, Mikado Lexus Sapphire do 8g i DAM Tectan 0,14...

I tak oto karp (niestety) został moją największą spinningową rybą.

Na tym zdjęciu ta zielona główka ma 2g? To jakaś pływająca chyba, bo przy blanku i kołowrotku, jak i przy przynecie wyglada na 20g ;) (na zdjęciu Keitech ES 2" z główka 2g ;) )

Nie to, żebym sie czepiał, bo rybka piękna ;)

Edited by Żbiku, 13 February 2016 - 11:12.

  • fish28, tibhar and Little Wing like this

#13 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 posts
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Posted 13 February 2016 - 14:55

Krąp i to bardzo ładny :)



#14 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,664 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 13 February 2016 - 19:37

W pierwszym momencie myślałem że to jaź , a to płoć zassała twisterka .

Attached Files



#15 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 13 February 2016 - 22:54

To zdecydowanie krąp

To krąp ? przekonany byłem , że leszcz :D to jak krąp to mój rekordzik i to na spina :D\


Edited by michumzt, 13 February 2016 - 22:55.


#16 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Posted 13 February 2016 - 23:39

Rybę którą mogę śmiało uznać przekornie za połów, bo tego dnia była jedyną złapaną na sandaczowy zestaw. Waga jak miarowy sandał, w swoim gatunku to już takie sreberko. Guma 3-calowa, główka 20 gram i przynęta zassana do pyska przy opadzie. Taka płoć, nawet fotki nie zrobiłem bo zaskoczony byłem. Most kolejowy na Parnicy. 



#17 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 14 February 2016 - 06:09

Trudno jednak zaprzeczyć faktowi, że największą rybą na spina pochwyconą przeze mnie jest ten karp i nie widzę powodów, bym miał w jakikolwiek sposób zaprzeczać wielkiemu przeżyciu, jakie się z nim wiązało i uważać to za uwłaczające.

 

Widzisz...właśnie o to mi chodzi. O to, że NIE złowiłeś go na spina... ;)



#18 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 14 February 2016 - 07:17

Widzisz...właśnie o to mi chodzi. O to, że NIE złowiłeś go na spina... ;)

Ta dyskusja jest nieco żałosna. Według ciebie to kolega przyszedł nad wodą z zamiarem napchania sobie zamrażarki i w tym celu postanowił wyszarpać wszystko co pływa w okolicy. To nieco pokrętna logika...

W tej metodzie (łowienie z opadu) to czasem się niestety zdarza. Powodów może być wiele tak jak pisali przedmówcy. Czym innym jest świadome łowienie szarpakiem ryb, a czym innym przypadkowe podhaczenie. Zwłaszcza że sprzęt którym się posługiwał nie odpowiada standardom którym sugerujesz.



#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 14 February 2016 - 08:09

Ta dyskusja jest nieco żałosna. Według ciebie to kolega przyszedł nad wodą z zamiarem napchania sobie zamrażarki i w tym celu postanowił wyszarpać wszystko co pływa w okolicy. To nieco pokrętna logika...

W tej metodzie (łowienie z opadu) to czasem się niestety zdarza. Powodów może być wiele tak jak pisali przedmówcy. Czym innym jest świadome łowienie szarpakiem ryb, a czym innym przypadkowe podhaczenie. Zwłaszcza że sprzęt którym się posługiwał nie odpowiada standardom którym sugerujesz.

 

Nie, ta dyskusja nie powinna mieć w ogóle miejsca na portalu takim, jak ten. A już Twoje insynuacje na temat szarpaka itd. są zupełnie nie na miejscu, bo nigdzie nie padło stwierdzenie, czy choć sugestia o celowym podhaczaniu ryb.

 

Lubię i szanuję Dawida, choć znam go tylko z for wędkarskich. Za to szmat czasu.

Moim celem absolutnie nie było nikomu dogryźć, czy kogoś urazić. Po prostu nazywajmy rzeczy po imieniu.


  • Dawido, Negra, bartek19176 and 1 other like this

#20 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,515 posts
  • Imię:Sebastian

Posted 14 February 2016 - 08:26

Chłopaki trzymajmy się regulaminu i tutaj.

Jak każdy z nas w tym okresie podczas kleniowania , jaziowania czy okoniowaniu ma przyłowy, ale regulain publikacji zdjęć jest jeden dla całego portalu.

 

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

7. Nie publikujemy zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym obowiązującym w miejscu połowu danej ryby lub naruszających regulamin danego łowiska.

Interpretacja do pkt 7:

W przypadku ryb złowionych na wodach śródlądowych w Polsce, okres ochronny oznacza okres ochronny dla danego gatunku zgodny z brzmieniem RAPR obowiązującym w dacie publikacji zdjęcia lub okres ochronny zgodny ze warunkami wydanego zezwolenia na połów ryb na danej wodzie.
Zasada dotyczy wszelkich zdjęć publikowanych na portalu, również w wątku Przyłowy.

 

A jeśli chodzi o przyłowy na spinning to jestem podobnego zdania jak Kamil.

Ryba p odhaczona za kapotę czy ogon nie jest przyłowem w poprawnym znaczeniu tego słowa oczywiście, lecz jest rybą przypadkowo podhaczoną podczas wędkowania i tyle.

Nie podobał mi się jednak film nie pamiętam tytułu ale ktoś tam z Krosna wędkował w Okolicach Wrocławia. Wyciągnęli tam kilka Brzan "podhaczonych" po drugiej ja osobiście opuścił bym to miejsce a oni łowili kolejne. 

Jak to nazwiemy przyłów czy w tym wypadku celowe "podhaczenie"? nie było tam mowy o szarpaku.
W przypadku ryb złowionych na wodach śródlądowych w Polsce, okres ochronny oznacza okres ochronny dla danego gatunku zgodny z brzmieniem RAPR obowiązującym w dacie publikacji zdjęcia lub okres ochronny zgodny ze warunkami wydanego zezwolenia na połów ryb na danej wodzie.
Zasada dotyczy wszelkich zdjęć publikowanych na portalu, również w wątku Przyłowy.