Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Petycja w sprawie uboju koni.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 00:10

Witam.

Mam pro艣b臋 o podpisanie protestu w sprawie chowu na i ubojowi koni.Zajmie tylko chwilk臋 a mo偶e uratowa膰 mas臋 zwierz膮t od m臋czarni i 艣mierci po to 偶eby trafi膰 na sto艂y zachodniej Europy.Z g贸ry dzi臋kuje za poparcie.
Pozdrawiam Seba


http://citizengo.org...y&tcid=19803278

U偶ytkownik Sebo edytowa艂 ten post 10 luty 2016 - 08:15

  • minecjusz lubi to

#2 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 07:07

Co z艂ego ze ludzie jedz膮 konin臋? Jeste艣 wegetarianinem? Wo艂owiny, wieprzowiny i drobiu nie jadasz? Wiesz jak wygl膮da ub贸j w/w ?

PS. Swoj膮 drog膮 link do petycji jest nadu偶yciem; klikn膮艂em aby przeczyta膰 jakie argumenty s膮 tam podnoszone a tu po klikni臋ciu z automatu "podpisalem" petycj臋.

U偶ytkownik covent edytowa艂 ten post 10 luty 2016 - 07:12


#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 08:01

Covent a psy jesz? 


  • minecjusz lubi to

#4 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 08:06

Nic nie zosta艂o podpisane,wstawi艂em z艂y link po moim podpisaniu,zaraz zostanie zmieniony.Tak wiem jak wygl膮da ub贸j koni i wywo偶enie  za granic臋 i to jest barbarzy艅stwo ,nic wi臋cej.

Tylko cz艂owiek p臋dzony ch臋ci膮 zysku jest do tego zdolny.Fakt czy jem mi臋so czy te偶 nie jem to moja sprawa. :P

 

W艂a艣ciwy link

http://citizengo.org...y&tcid=19803278


U偶ytkownik Sebalos edytowa艂 ten post 10 luty 2016 - 08:45


#5 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 post贸w
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 10 luty 2016 - 11:13

Apael o wzorost bezrobocia w Polsce :) mozna by jeszcze dorzucoc na przyklad kroliki bo takie ladne :P

#6 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 11:38

Covent a psy jesz? 

 

Tomy ps贸w nie jem tak samo jak koniny co nie oznacza, ze mam wzbrania膰 tego innym kultur膮. W petycji napisane jest ze ko艅 to zwierze towarzyskie i przjaciel cz艂owieka - Tomy we藕miesz do domu konia, przygarniesz i ocalisz przed ubojem? W膮tpi臋.



#7 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 11:49

Co z艂ego ze ludzie jedz膮 konin臋? Jeste艣 wegetarianinem? Wo艂owiny, wieprzowiny i drobiu nie jadasz? Wiesz jak wygl膮da ub贸j w/w ?

PS. Swoj膮 drog膮 link do petycji jest nadu偶yciem; klikn膮艂em aby przeczyta膰 jakie argumenty s膮 tam podnoszone a tu po klikni臋ciu z automatu "podpisalem" petycj臋.

 

No widzisz - pyta艂em Ci臋 czy wiesz jak wygl膮da transport i ub贸j reszty zwierzy艅ca nie tylko koni.

Chcia艂em zwr贸ci膰 uwag臋 na to, 偶e taka petycja jest ob艂udna i egoistyczna na sw贸j spos贸b- chcesz ocali膰 konie a w czym one s膮 lepsze od reszty zwierz膮t? powo艂uj膮c si臋 na odg贸rne prawo do 偶ycia wszystkiego to ka偶de inne zwierz臋 w tym kurczaczki - w ca艂o艣ci przerabiane na pasztecik na "偶ywo" - maj膮 takie same prawa do 偶ycia jak konie.

 

Pyta艂em czy jesz mi臋so bo najcz臋艣ciej jest tak, 偶e Ci co najwi臋cej wo艂aj膮 o ochron臋 zwierz膮t wcinaj膮 par贸weczki a偶 mi艂o nie zastanawiaj膮c si臋  sk膮d si臋 wzi臋艂y a to jest delikatnie m贸wi膮c zabawne.

 

Oczywi艣cie kwestie transportu koniny i  nie ludzkiego ich traktowania nie neguje i tak偶e si臋 z tym nie zgadzam - ka偶de zwierz臋 rze藕ne powinno by膰 u艣miercone w spos贸b jak najszybszy i najbardziej humanitarny  - cho膰 jakiekolwiek zabijanie ci臋偶ko przecie偶 nazywa膰 humanitarnym.


  • miras lubi to

#8 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 3948 post贸w
  • Lokalizacjapu艂tusk okolice
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2016 - 11:58

Sebalos ja te偶 nie podpisz臋,gdy偶 mam troch臋 inne spojrzenie na to,ale 偶ycz臋 powodzenia i szanuj臋 to ,co robisz.

ps. Jak powiedzia艂 kiedy艣 jaki艣 my艣liwy "Ekolodzy s膮 od huczenia,a kto dokarmia zwierzaki zim膮- my艣liwi oczywi艣cie"



#9 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 12:45

Mimo wszystko nam, z nasza historia husarow i ulanow, nie wypada koni jesc...nie mowiac o skandalicznych metodach transportu czy uboju. Nasza kultura traktuje konia wyzej od krowy, bardzo zreszta slusznie. Nie ma w tym obludy, taki nasz urok i klimat tutejszy 馃槉

#10 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 12:51

@ Convent.

Dla jasno艣ci  nie jem mi臋sa,sporadycznie ryb臋 kupion膮 w sklepie.

Przeczytaj ze zrozumieniem co jest napisane,chodzi o zmian臋 statusu konia z rze藕nego na "zwierze towarzysz膮ce cz艂owiekowi" co uniemo偶liwi  wywo偶enie koni,kt贸re s膮 traktowane i transportowane w bestialski spos贸b,cz臋sto zdychaj膮c w m臋czarniach.

Co do transportu innych  zwierz膮t mam taki sam stosunek,je艣li ju偶 maj膮 by膰 transportowane to na niewielkie odleg艂o艣ci i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

Mo偶e co艣 zacznie si臋 zmienia膰 w tym kierunku,cho膰 po  nie kt贸rych  wpisach nie jestem o tym przekonany.

 

Podpis jest dobrowolny nikogo nie zmuszam.


U偶ytkownik Sebalos edytowa艂 ten post 10 luty 2016 - 12:52


#11 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 luty 2016 - 12:53

Mimo wszystko nam, z nasza historia husarow i ulanow, nie wypada koni jesc...nie mowiac o skandalicznych metodach transportu czy uboju. Nasza kultura traktuje konia wyzej od krowy, bardzo zreszta slusznie. Nie ma w tym obludy, taki nasz urok i klimat tutejszy

Podpisuj臋 si臋 w 100%


  • Sebalos lubi to

#12 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 13:06

@ Convent.

Dla jasno艣ci  nie jem mi臋sa,sporadycznie ryb臋 kupion膮 w sklepie.

Przeczytaj ze zrozumieniem co jest napisane,chodzi o zmian臋 statusu konia z rze藕nego na "zwierze towarzysz膮ce cz艂owiekowi" co uniemo偶liwi  wywo偶enie koni,kt贸re s膮 traktowane i transportowane w bestialski spos贸b,cz臋sto zdychaj膮c w m臋czarniach.

Co do transportu innych  zwierz膮t mam taki sam stosunek,je艣li ju偶 maj膮 by膰 transportowane to na niewielkie odleg艂o艣ci i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

Mo偶e co艣 zacznie si臋 zmienia膰 w tym kierunku,cho膰 po  nie kt贸rych  wpisach nie jestem o tym przekonany.

 

Podpis jest dobrowolny nikogo nie zmuszam.

 

Ok - rozumiem Ci臋 ale teraz powiedz mi prosz臋 co zrobisz z ko艅mi, kt贸re nie pojad膮 do W艂och na przer贸b w臋dliniarski? Co te zwierz臋ta b臋d膮 robi膰 w Polsce, kto si臋 nimi zajmie i kto za to zap艂aci?



#13 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 3948 post贸w
  • Lokalizacjapu艂tusk okolice
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2016 - 13:19

Znam przypadek przej臋cia i .hodowania takich koni.

Dostawa艂y je艣膰 2x w tygodniu,jad艂y deski z ogrodzenia i nikt si臋 tym nie interesowa艂,a pani ,kt贸ra si臋 nimi zaj臋艂a,traktowa艂a to jako spos贸b na kas臋....bo dostawa艂a co miesi膮c kask臋 na utrzymanie od fundacji.Szkoda tylko,偶e nikt si臋 p贸偶niej nie interesowa艂 co z tymi ko艅mi si臋 dzieje...



#14 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 post贸w
  • Imi臋:Witek

Napisano 10 luty 2016 - 14:25


Co do transportu innych  zwierz膮t mam taki sam stosunek,je艣li ju偶 maj膮 by膰 transportowane to na niewielkie odleg艂o艣ci i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

 

 To mo偶e zacz膮膰 od tego? Lobbowania, 偶eby ograniczy膰 eksport 偶ywych koni rze藕nych.


  • Sebalos lubi to

#15 OFFLINE   Molteni

Molteni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaGdzie艣 nad wod膮

Napisano 10 luty 2016 - 19:04

Zgadzam si臋 z koleg膮 columb dlatego petycja podpisana.


  • Sebalos lubi to

#16 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 post贸w
  • LokalizacjaStarogard gda艅ski
  • Imi臋:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 10 luty 2016 - 19:20

Przepraszam bardzo koledzy, przeczyta艂em dwa razy regulamin JB i mam pytanie,co ma wspulnego petycja o koniach z w臋dkarstwem?,a po drugie dlaczego ko艅 ma mie膰 lepiej od 艣winki i innej zwierzyny kt贸r膮 zjadamy?

U偶ytkownik Marioo edytowa艂 ten post 10 luty 2016 - 19:58

  • Sleepy Jeezy lubi to

#17 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2016 - 19:51

Tak偶e nie widz臋 problemu w jedzeniu koni (ps贸w, ma艂p, kot贸w, myszoskoczk贸w, te偶 nie tak poza tym). Musisz oddzieli膰 okrutne traktowanie zwierz膮t kt贸re jest karygodne i nie powinno mie膰 miejsca, od ich jedzenia.



#18 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 10 luty 2016 - 19:57

A z tego samego powodu, dla ktorego przykladowo bardziej nobilitujace jest lowienie pstragow na muche, a nie krapi na glizde 馃槈 I nie chodzi tylko o sama metode...tak jest i juz.

#19 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 post贸w
  • LokalizacjaStarogard gda艅ski
  • Imi臋:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 10 luty 2016 - 20:08

A z tego samego powodu, dla ktorego przykladowo bardziej nobilitujace jest lowienie pstragow na muche, a nie krapi na glizde 馃槈 I nie chodzi tylko o sama metode...tak jest i juz.

Nie ma co si臋 zag艂臋bia膰 w filozofi臋,a proponuj臋 zapozna膰 si臋 z regulaminem JB馃槉

#20 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 post贸w
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 10 luty 2016 - 20:11

Podpisane...zreszt膮 gdybym tego nie zrobi艂 c贸ra by mi tego nie podarowa艂a :D


  • Sebalos lubi to