Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lakiery do paznokci - czym pokryć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pasiasty

pasiasty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 luty 2016 - 22:26

Witam wszystkich. Przeszukałem troszkę internetów w celu ustalenia czym są wogóle lakiery do paznokci, ale niestety nie udało mi się. Także zapytam wprost, czy ktoś wie jaki lakier na 100% nie będzie gryzł się z lakierami do paznokci, jako warstwa wierzchnia/zabezpieczająca?



#2 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 20 luty 2016 - 22:28

Ja maluję woblerki lakierami do paznokci i pokrywam je Domaluxem. Nigdy nie zauważyłem, żeby coś się gryzło.
  • kudraj lubi to

#3 OFFLINE   pasiasty

pasiasty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 luty 2016 - 22:39

A odnośnie gryzienia, czy skutkiem przereagowania może być efekt ''ogumienia'' woblerka? Pytam gdyż po pokryciu kilkudziesięciu woblerków lakierem okrętowym Syntilor, na 95% zauważyłem że przy dotknięciu ręką i ''przejechaniu'' palcem da się wyczuć taką jakby lepkość oraz taką ''miękkość'' warstwy. Nie umiem jakoś tego czegoś ubrać w słowa, mam nadzieje że z tej paplaniny mojej da się wyczytać sedno sprawy.
 

grisza-78
Czy mógłbyś wkleić link dokładnie jaki to Domalux?
 

#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:57

Tutaj znajdziesz większość odpowiedzi o lakierach wierzchnich: http://jerkbait.pl/t...classic-silver/

Pamiętaj też, że zanim pokryjesz jakąkolwiek farbę inna farbą lub lakierem, poprzednia warstwa MUSI być zupełnie sucha. Wyjątek stanowi technika "mokra na mokre", ale i te farby, przed lakierowaniem, MUSZĄ całkowicie wyschnąć. Pośpiech zawsze się zemści B)



#5 OFFLINE   pasiasty

pasiasty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 luty 2016 - 01:11

Może głupie pytanie, ale zapytam, kto pyta nie błądzi. Czy mogą wystąpić jakieś negatywne efekty w przypadku nałożenia warstwy lakieru na niedokońca wyschniętą warstwę tego samego lakieru. Bo zrozumiałem że przy różnych to musi być koniecznie suche, ale czy tak samo odnieść to do tego samego lakieru?



#6 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 luty 2016 - 09:59

Wracając do pytania z pierwszego postu to :
~tanie lakiery do paznokci przeważnie są lakierami na bazie nitro .
~występują też lakiery na bazie wodnej akrylowej , aczkolwiek ich cena wyklucza niejako użycie do zdobienia przynęt .
Lakiery do paznokci przeważnie nie reagują z rozpuszczalnikami lakierów poliuretanowych . Dają się rozcieńczać bazami nitro oraz rozpuszczalnikami nitro co pozwala malować nimi za pomocą aerografu , przy takim przeznaczeniu należy unikać lakierów o grubym widocznym ziarnie zapadającym dyszę .

#7 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 21 luty 2016 - 10:36

U mnie zaś, wszystkie lakiery do paznokci rozcieńczam acetonem, albo jak kto woli zmywaczem do paznokci. Jeszcze nie trafiłem na lakier, który mi się zważył przy użyciu acetonu, natomiast nitro potrafiło zniszczyć wiele lakierów. Polecam poeksperymentować na niewielkich ilościach.



#8 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 21 luty 2016 - 10:41

Może głupie pytanie, ale zapytam, kto pyta nie błądzi. Czy mogą wystąpić jakieś negatywne efekty w przypadku nałożenia warstwy lakieru na niedokońca wyschniętą warstwę tego samego lakieru. Bo zrozumiałem że przy różnych to musi być koniecznie suche, ale czy tak samo odnieść to do tego samego lakieru?

Zawsze czekamy aż wyschnie jedna warstwa, i nie ważne czy jest to ten sam rodzaj lakieru. Popróbuj, to sam się przekonasz i na bank dowiesz się, że cierpliwość popłaca.



#9 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 luty 2016 - 12:48

Ja podobnie jak kol. Stoner maluje lakierami do paznokci i rozcieńczam  je acetonem technicznym. Domalux clasic połysk nie reaguje z nimi i warstwa jest ok. Ale mam jedną zasadę - Domalux kładę na drugi dzień i wszystko jest ok.

 

Załączony plik  300_300_productGfx_f2963f200325bd76cdb0e3545f58f68b.jpg   10,05 KB   5 Ilość pobrań

 

tylko nie wiem czy czasem w tym roku nie zmienili wyglądu puszki.


Użytkownik GregorS edytował ten post 21 luty 2016 - 12:50


#10 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 21 luty 2016 - 13:25

 

 

tylko nie wiem czy czasem w tym roku nie zmienili wyglądu puszki.

Puszka się zmieniła i lakier też jakiś do bani się zrobił. Znacznie się różni od tego poprzedniego z przed kilku lat


  • *Hektor* lubi to

#11 OFFLINE   pasiasty

pasiasty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 luty 2016 - 10:50

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:) wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane :)



#12 OFFLINE   byq44

byq44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLimerick/Ireland
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2016 - 11:51

Ja podobnie jak kol. Stoner maluje lakierami do paznokci i rozcieńczam  je acetonem technicznym. Domalux clasic połysk nie reaguje z nimi i warstwa jest ok. Ale mam jedną zasadę - Domalux kładę na drugi dzień i wszystko jest ok.

 

attachicon.gif300_300_productGfx_f2963f200325bd76cdb0e3545f58f68b.jpg

 

tylko nie wiem czy czasem w tym roku nie zmienili wyglądu puszki.

Z tej puszki mozna wywnioskowac ze to lakier do uzytku wewnatrz pomieszczen. Zawsze myskalem ze trzeba lakier do uzytku zewnterznego. Jak to jest?

I czy taki lakier bedzie ok?

Załączony plik  rustins_varnish_gloss_250ml.jpg   61,81 KB   3 Ilość pobrań


Użytkownik byq44 edytował ten post 22 luty 2016 - 11:54


#13 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2016 - 16:57

Domalux do parkietów zawsze był do wnętrz, bo kto kładzie parkiet na zewnątrz ;)?

Poliuretanowy powinien być dobry ale ten z twojego zdjęcia trzeba by było przetestować, czy się nie będzie gryzł z farbami nitro i lakierami do paznokci.

Kup ten Domalux i będziesz zadowolony. Tylko poczytaj o przechowywaniu.



#14 OFFLINE   byq44

byq44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLimerick/Ireland
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2016 - 10:31

Z checia bym kupil ale na zielonej wyspie nie moge nigdzie znalezc :/

Ja maluje albo akrylami albo markerami, nie uzywam lakierow do paznokci


Użytkownik byq44 edytował ten post 23 luty 2016 - 10:32


#15 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 luty 2016 - 21:04

No to ten z twojego zdjęcia powinien dać radę ;).


  • byq44 lubi to

#16 OFFLINE   kamill

kamill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 marzec 2016 - 17:43

Co do lakierów do paznokci to warto dodać, że można je stosować również po zalakierowaniu woblerków, do szybkich kosmetycznych zabiegów nad wodą. Łatwo da się dodać wybrany brokat lub dorobić kropki itp. Łatwo to potem zmyć. W ten sposób możesz łatwo dostosować przynętę do różnych warunków. Co do lakierów to Domalux Classic Silver to tak jak pisał GregorS nie gryzie się z lakierami do paznokci i można go śmiało stosować. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych