Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Sumowy falstart


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2006 - 14:58

Wczoraj na Wi艣le podczas wypadu, o kt贸rym ju偶 Friko wspomnia艂 tu, przy艂owi艂em metrowego sumka...

A sta艂o si臋 to tak:

Po dwugodzinnym biczowaniu wody za olewaj膮cymi nas boleniami, w akcie desperacji za艂o偶y艂em p艂ytko chodzacy wobler, zeby oblowic przyburtowy mini-przelewik. Liczy艂em na du偶ego klenia w przyburtowych rewirach.

Powoli 艣ci膮gaj膮c wobka, odwr贸ci艂em akurat g艂ow臋 w drug膮 stron臋 na odg艂os kolejnego ataku bolenia, kiedy poczu艂em zaczep. Odruchowo napinaj膮c kij, 偶eby wobek wystrzeli艂 z zaczepu, poczu艂em, 偶e kij si臋 przygina, a za chwil臋 terkot hamulca.

W pierwszych sekundach holu kr臋ci艂em ko艂owrotkiem w miejscu - nie oddawa艂 偶y艂ki ani na centymetr. Po chwili k膮tem oka zobaczy艂em st膮paj膮cego do mnie wzd艂u偶 burty Friko, kt贸ry zada艂 pytanie: Zaczep czy ryba?. Ryba!!! - odpowiedzia艂em, jakby to by艂a najoczywistsza rzecz w 艣wiecie. Friko od razu przyspieszy艂 kroku :D .

W tym czasie podszed艂em pod miejsce, w kt贸rym przymurowa艂 sumek i zacz臋艂o si臋 przeci膮ganie liny - czu艂em, 偶e podnosz臋 go (jego 艂eb?) na 20-30 cm, po czym on wyci膮ga艂 z powrotem to, co odzyska艂em.

Po 2-3 minutach takiego przeci膮gania, Friko zaproponowa艂, 偶ebym przykr臋ci艂 troch臋 hamulec. By艂em innego zdania - kij i 偶y艂k臋 mia艂em zupe艂nie na inne ryby, wi臋c musia艂em kontynuowa膰 pr贸by pompowania, amortyzowane kijem i oddawaniem 偶y艂ki przez ko艂owrotek. Ca艂y ten czas zastanawiali艣my si臋 z Friko, co to mo偶e by膰 za ryba. Obstawiali艣my sumka i w pierwszej kolejno艣ci marzyli艣my, 偶eby przynajmniej zobaczy膰, czy mamy racj臋.

W pewnym momencie (nie wiem ile to trwa艂o - chyba oko艂o 10 minut), sumek da艂 si臋 oderwa膰 od dna. Wtedy, podejmuj膮c ostatni膮 pr贸b臋 zanurkowania, chlapn膮艂 ogonem na powierzchni wody, utwierdzaj膮c nas w naszych domys艂ach. Nied艂ugo potem da艂 si臋 wyci膮gn膮膰 na powierzchni臋 i wtedy delikatnie nakierowa艂em go na piaszczyst膮 p艂ycizn臋, w kierunku czekaj膮cych na艅 d艂oni Friko. Po chwili Friko pewnym chwytem pod skrzela powoli d藕wign膮艂 go z wody (dzi臋ki, brachu :o !!!).

Po kr贸tkim spontanicznym upu艣cie naszej rado艣ci, zrobili艣my szybko par臋 fotek telefonem (po raz kolejny potwierdzi艂a si臋 zasada, 偶e aby zwi臋kszy膰 prawdopodobie艅stwo z艂apania du偶ej ryby, nie nale偶y zabiera膰 z domu aparatu fotograficznego :mellow: ) i delikatnie zwr贸cili艣my go Rzece. Sumek majestatycznie odp艂yn膮艂 pewnie do kolejnego do艂ka...

艁owi艂em kijem CD Classic 3,05 c.w. do 10g i 偶y艂k膮 Sufix 0,18mm - cho膰by po sprz臋cie wida膰, 偶e to przy艂贸w :D.

Ju偶 kilka razy to zrobi艂em, ale ponownie wielkie dzi臋ki dla Friko za super-towarzystwo, szcz臋艣liw膮 miejsc贸wk臋 i sprawne podebranie ryby!!!

Szkoda tylko, 偶e sumek przy艂owi艂 si臋 o dwa dni za wcze艣nie - wtedy m贸g艂bym w pe艂nym majestacie prawa si臋 nim chwali膰, a tak mam wyrzuty sumienia, 偶e opisuj臋 ryb臋 z艂owion膮 w okresie ochronnym. Rado艣膰 jednak ze szcz臋艣liwego przy艂owu zwyci臋偶y艂a. Mam nadziej臋, 偶e to zrozumiecie.

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 czerwiec 2006 - 15:20

Marcin a cos mo偶e wiecej o jego rozmiarach???? no o fotkach, nawet tych z telefonu, to juz nie wspomne :mellow:

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2006 - 15:39

@Marcinez

... alez nie ma za co B) Mi r贸wnie偶 by艂o bardzo mi艂o, ciesz臋 si臋 偶e wreszcie Wise艂ka odp艂aci艂a Ci za 艣lep膮 mi艂o艣膰 jak膮 j膮 obdarzasz :D

@all
Musze doda膰 gwoli wyja艣nienia, skoro mnie @marcinez obsmarowa艂 Embarassed 偶e by艂em przekonany 偶e Marcin 艂owi na plecionke, dlatego sugerowa艂em dokrecenie hamulca (艂owienie odbywa艂o si臋 z brzegu, woko艂o zaczepy) - wtedy dopiero dowiedzia艂em si臋 偶e Marcin 艂owi na 偶y艂k臋 0,18 :lol:

W sumie to trzeba powiedziec 偶e bardzo fartownie si臋 zapi膮艂, bo tak ze偶ar艂 friska 偶e wobler siedzia艂 mu ca艂y w g臋bie i nie wystawa艂a 偶adna kotwica na zewn膮trz - gdyby wystawa艂a to z ca艂膮 pewno艣cia znalaz艂aby sw贸j korze艅 na dnie Na szcze艣cie mia艂em d艂ugie szczypce i z uwolnieniem ryby nie by艂o 偶adnych problem贸w.

Ryba mia艂a ok 1 metra (d艂ugo艣膰 zaznaczona na kiju zmierzona po powrocie) i na oko 4kg wagi - ze zrozumialych wzgledow nie chcielismy tracic czasu na dokladniejsze pomiary. Fotki sa, a jakze, tyle ze z aparatu - ale to co trzeba widac :mellow:

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 czerwiec 2006 - 15:52

spoko
jaki艣 czas temu w Wi艣le m贸j ojciec zapi膮艂 :mellow: sumka r贸wniutki metr, a poniwa偶 艂owca go ukatrupi艂 to zwa偶y艂em zw艂oki i by艂o 4kg, tak偶e macie dobre oko

#5 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie szczup艂e :-)
  • Imi臋:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 30 czerwiec 2006 - 16:50

Witam

艁膮cz臋 si臋 w b贸lu @Marcinieesz, ja wczoraj mia艂em te偶 takiego pecha tyle tylko 偶e m贸j sumek (powy偶ej metra) by艂 lekko zapi臋ty i nie da艂 mi najmniejszych szans na zwyci臋stwo, chocia偶 mi艂o by艂o zobaczy膰 go przy brzegu jak ta艅czy. Ale pogoda wczoraj by艂a wypisz wymaluj sumowa, par贸wa na maxa.

pozdrawiam Maciek

p.s. polecam Salmo Boxera 7F

#6 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2006 - 23:16

@ Mifek,

Dorzucam w takim razie foty.


1. Sumek w ca艂ej okaza艂o艣ci na r臋kach Friko
2. Portret sumka
3. Szybko zwracamy go Rzece

Za艂膮czone pliki



#7 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 post贸w
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 01 lipiec 2006 - 00:04

@Marcinesz
Fajowy smoczek.Zdj臋cia z telefonu te偶 fajnie wyszly. :D

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2006 - 17:11

IDEA rulezz :mellow:

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 02 lipiec 2006 - 22:40

@Friko,

O Idei to mo偶na powiedzie膰 R.I.P. teraz jest manadaryna :lol:

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 08:03

A w艂a艣nie 偶e nie, bo IDEA-Orange

RULEZZ <_<

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:08

@Marcin,

jeszcze raz gratuluj臋 sumka.
Wed艂ug mnie powinien wa偶y膰 oko艂o 7 kg.

...po raz kolejny potwierdzi艂a si臋 zasada, 偶e aby zwi臋kszy膰 prawdopodobie艅stwo z艂apania du偶ej ryby, nie nale偶y zabiera膰 z domu aparatu fotograficznego...

- my艣l臋, 偶e na ka偶dy wypad z w臋dk膮 warto zabra膰 aparat. Cz臋sto mo偶e przytrafi膰 si臋 chwila, kt贸r膮 chcieliby艣my uwieczni膰 na zdj臋ciu. :D


#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:23

@Marcin,

jeszcze raz gratuluj臋 sumka.
Wed艂ug mnie powinien wa偶y膰 oko艂o 7 kg.

...po raz kolejny potwierdzi艂a si臋 zasada, 偶e aby zwi臋kszy膰 prawdopodobie艅stwo z艂apania du偶ej ryby, nie nale偶y zabiera膰 z domu aparatu fotograficznego...

- my艣l臋, 偶e na ka偶dy wypad z w臋dk膮 warto zabra膰 aparat. Cz臋sto mo偶e przytrafi膰 si臋 chwila, kt贸r膮 chcieliby艣my uwieczni膰 na zdj臋ciu. :D




ju偶 Ty Sebek o ty mcos wiesz <_< <_< <_< <_<

#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:51

wiem, wiem i pozna艂em to nieraz... :lol: :lol:


#14 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 21:47

Sebek,

Oczywi艣cie 偶artowa艂em z tym aparatem <_< ...

#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 post贸w
  • Imi臋:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 lipiec 2006 - 05:53

No Marcinesz widz臋 偶e doczeka艂e艣 si臋, fajna rybka. Wida膰 偶e jeszcze s膮 ryby w Wi艣le. Gratuluje :D
Wujek

#16 OFFLINE   drodox

drodox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:05

Moje gratulacje !!!!!!!!!!!!!! fajna przgoda a swoj膮 drog膮 wyholowa膰 sumka na tak delikatny zestaw to niez艂y wyczyn !!!!!

#17 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 18:26

Dzi臋ki wszystkim za mi艂e s艂owa :D .

Faktycznie jestem pe艂en podziwu dla kijka, 偶e tak cierpliwie zni贸s艂 hol tego sumka - jednak co CD, to CD :D . Dobrze te偶, 偶e zawczasu ustawi艂em hamulec z pewn膮 rezerw膮, co pozwoli艂o mu wsp贸艂gra膰 z amortyzacj膮 kija podczas holu.

#18 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 05 lipiec 2006 - 13:09

Sumik fajna rzecz :D Gratuluj臋.

Szkoda, 偶e na Wisle w ok. Gdanska tak tego ma艂o p艂ywa.

pozdrawiam,

Marek




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych