Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Opłacenie składek poza moim kołem PZW


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 posts

Posted 31 December 2016 - 14:13

Szukałem, ale nie znalazłem - czy istnieje możliwość opłacenia składek poza kołem? Chodzi mi o PZW Katowice. Problem polega na tym, że u mnie w kole najczęściej udaje mi się opłacić składki dopiero około marca (nie wiem czy w ogóle wcześniej przywożą znaczki), a w tym roku chciałbym sezon zacząć sporo wcześniej. Z koła do którego należę jestem zadowolony - dostęp do fajnej, zadbanej sekcyjnej wody, jedynie mam problem z tym opłaceniem składek.

Pzdr, Łukasz



#2 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Posted 31 December 2016 - 14:19

Spróbuj w siedzibie okręgu opłacić tylko podczas opłacania przekaz, że chcesz należeć to danego koła.

#3 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 01 January 2017 - 14:33

Dziwne to koło ;) u mnie jest otwarte zawsze 3 razy w tygodniu , jest strona internetowa , skąd można np. mieć numery telefonu do prezesa czy skarbnika - niby 3świat a jednak 21wiek B)



#4 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 01 January 2017 - 22:20

Szukałem, ale nie znalazłem - czy istnieje możliwość opłacenia składek poza kołem? Chodzi mi o PZW Katowice. Problem polega na tym, że u mnie w kole najczęściej udaje mi się opłacić składki dopiero około marca (nie wiem czy w ogóle wcześniej przywożą znaczki), a w tym roku chciałbym sezon zacząć sporo wcześniej. Z koła do którego należę jestem zadowolony - dostęp do fajnej, zadbanej sekcyjnej wody, jedynie mam problem z tym opłaceniem składek.

Pzdr, Łukasz

 

Niestety, nie ma innej opcji, jak opłacenie składki u skarbnika Koła, którego chcesz być członkiem. Spróbuj dotrzeć do któregokolwiek z członków zarządu. Skarbnik ma obowiązek wydawać znaki od początku roku kalendarzowego. Jeśli nie uda się, złóż skargę do Okręgu, niech przycisną zarząd Koła.


Edited by bartsiedlce, 02 January 2017 - 10:36.


#5 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 01 January 2017 - 22:30

Bartek, 

 

to chyba zależy od okręgu. Nie raz robiłem opłatę w biurze okręgu w Poznaniu, z pominięciem koła. 



#6 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 01 January 2017 - 22:41

To jakiś dziwoląg. Generalnie tylko skarbnik może wydać znaki, kasjer w biurze Okręgu nie powinien mieć do nich dostępu.

Chyba, że w biurze Okręgu skarbnik któregoś z Kół ma swoją siedzibę i przyjmuje opłaty i wydaje znaki.



#7 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Posted 01 January 2017 - 23:48

Z całym szacunkiem Bartku, ale nie podawałbym publicznie nie sprawdzonych informacji.


Edited by bartsiedlce, 02 January 2017 - 10:37.


#8 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 02 January 2017 - 06:17

To jakiś dziwoląg. Generalnie tylko skarbnik może wydać znaki, kasjer w biurze Okręgu nie powinien mieć do nich dostępu.

Chyba, że w biurze Okręgu skarbnik któregoś z Kół ma swoją siedzibę i przyjmuje opłaty i wydaje znaki.

Nie żaden dziwoląg. W biurze okręgu też jest skarbnik i on może sprzedać znaczki.


  • gringo likes this

#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 January 2017 - 10:36

Jaki skarbnik w biurze Okręgu? Skarbnik Okręgu? 

 

Dobra, widzę, że teoria sobie, a życie sobie, przepraszam Grzegorza @gringo i pozostałych Kolegów. Napisałem, jak być powinno, mój błąd.  :ph34r: Znowu optymizm i idealizm przesłonił mi słodką, polską, rzeczywistość.   ;)



#10 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 02 January 2017 - 12:12

Jaki skarbnik w biurze Okręgu? Skarbnik Okręgu? 

 

Dobra, widzę, że teoria sobie, a życie sobie, przepraszam Grzegorza @gringo i pozostałych Kolegów. Napisałem, jak być powinno, mój błąd.  :ph34r: Znowu optymizm i idealizm przesłonił mi słodką, polską, rzeczywistość.   ;)

Widocznie mało jeszcze wiesz.

 

Skarbnik Okręgu Nadnoteckiego.

 

http://www.pila.pzw....iego_pzw_w_pile

 

Skarbnik Okręgu w Poznaniu

 

http://www.poznan.pz...truktura_okregu


Edited by Artek, 02 January 2017 - 12:17.


#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 January 2017 - 12:30

Widocznie mało jeszcze wiesz.

 

Widocznie tak  :ph34r:

Polecam Statut PZW, § 45 p.1



#12 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 02 January 2017 - 13:28

Widocznie tak  :ph34r:

Polecam Statut PZW, § 45 p.1

 

Wytłumacz co ma ten statut do tematu i opłacania składek u skarbnika w Okręgu?



#13 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Posted 02 January 2017 - 13:55

Nie wiem jaki związek ma § 45 pkt. 1, ale za to § 44 pkt. 2 jasno mówi, że każdy okręg musi mieć skarbika.



#14 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 02 January 2017 - 14:06

Nie wiem jaki związek ma § 45 pkt. 1, ale za to § 44 pkt. 2 jasno mówi, że każdy okręg musi mieć skarbika.

Wyjąłeś mi to z klawiatury, czekamy na odp. kol. bartsiedlce.



#15 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 January 2017 - 15:54

"Zarząd okręgu spotyka się w miarę potrzeb, nie rzadziej niż raz na kwartał". Taki to obowiązek ma członek zarządu okręgu w związku z bywaniem w biurze okręgu. Jeśli jest członkiem prezydium, to raz w miesiącu.

Skarbnicy okręgów nie wydają znaków i nie przyjmują opłat, nie leży to w ich zakresie obowiązków, oczywiście każdy zarząd okręgu ma skarbnika w swoim gronie.

Każdy przyjmujący opłaty i wydający znaki ma podpisaną umowę z okręgiem, która między innymi obarcza go odpowiedzialnością majątkową za znaki wartościowe. Skarbnik okręgu takowej umowy nie podpisuje z w/w powodów.

Po zrobieniu drobnego rozeznania, dowiedziałem się, że w niektórych okręgach kasjerzy okręgu przyjmują opłaty i wydają znaki, choć jest to nieprawidłowe. 

Opłacenie składki okręgowej (na zagospodarowanie i ochronę wód) jest jednoznaczne z deklaracją przynależności do konkretnego koła. To skarbnik tegoż koła posiada ewidencję członków, w której odnotowuje kolejnych opłacających. To on ma obowiązek oznaczyć w wydanym zezwoleniu i legitymacji Twoją przynależność do Koła. Wreszcie, to skarbnikowi nie będzie się zgadzała ilość wydanych zezwoleń i znaków z ilością członków, za co poniesie odpowiedzialność finansową w trakcie ich rozliczania z biurem okręgu.

 

Zastanawiam się nad podpięciem tego wątku do "PZW od kuchni".



#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 02 January 2017 - 16:03

:) 

 

Jest takie porzekadło prawnicze... życie łamie każdą niezgodną z nim ustawę. 



#17 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 02 January 2017 - 16:07

Jak będę chciał wykupić znaczki u skarbnika Okręgu, to mam takie prawo i skarbnik koła nic na to nie poradzi. Skarbnik koła rozlicza się ze znaczków tylko tych sprzedanych, nie z tylu ilu jest członków w kole. Pobiera np. 500 znaków, sprzedaje 400, a resztę oddaje do Okręgu i tylko z tych 400-stu się rozlicza.

I dziwne jest też, że w wielu  większych miejscowościach jedne koło sprzedaje pozwolenia i znaczki w kilku miejscach i w tych kilku miejscach siedzi kilku skarbników z jednego koła?



#18 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 02 January 2017 - 17:06

W kole jest jeden skarbnik.
W dużych miastach (a nawet i małych) bywa po kilka kół...
Czasem w siedzibie okręgu działa kolo miejskie...

#19 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,747 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 02 January 2017 - 18:32

Bartuś, przytoczyłeś rzecz zgodnie z regulaminem. Tymczasem, jak będę chciał, to kupię znaczki w miejscu, gdzie zachodzą wędkarze. Nie jest to bynajmniej koło wędkarskie. Tym miejscem jest.... no... oczywiście sklep wędkarski. Właściciel sklepu bynajmniej nie jest skarbnikiem żadnego koła. Ale z drugiej strony przez ostatnie lata kupowałem znaczki faktycznie u skarbnika koła (sieradzkiego) który mieszka w Łodzi, całkiem niedaleko ode mnie. Rację mają obydwie strony. Da się tak i tak. Kasa a raczej jej wyjście na przeciw klienta robi swoje. Nigdy mentalnie nie byłem związany z żadnym kołem wędkarskim. (Trudno o to, mieszkając w Łodzi), mam pełną świadomość swojego postępowania, i w ciągu roku odprowadzam do PZW większą kasę na zezwolenia czasowe niż wynosi składka roczna. I nie psioczę na PZW. Regulamin też przestrzegam. Wychodzę po prostu z założenia,iż kasa należy się gospodarzom wód, na których wędkuję.



#20 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 January 2017 - 21:04

Jak będę chciał wykupić znaczki u skarbnika Okręgu, to mam takie prawo i skarbnik koła nic na to nie poradzi. Skarbnik koła rozlicza się ze znaczków tylko tych sprzedanych, nie z tylu ilu jest członków w kole. Pobiera np. 500 znaków, sprzedaje 400, a resztę oddaje do Okręgu i tylko z tych 400-stu się rozlicza.

I dziwne jest też, że w wielu  większych miejscowościach jedne koło sprzedaje pozwolenia i znaczki w kilku miejscach i w tych kilku miejscach siedzi kilku skarbników z jednego koła?

 

Wykup, nie mam nic przeciwko.  :)

Przeczytaj, co napisałem powyżej "Każdy przyjmujący opłaty i wydający znaki ma podpisaną umowę z okręgiem, która między innymi obarcza go odpowiedzialnością majątkową za znaki wartościowe. Skarbnik okręgu takowej umowy nie podpisuje z w/w powodów."  Zdarzają się przypadki przekazania znaków osobom niebędącym skarbnikami kół na podstawie umowy ajencyjnej, może to zrobić okręg na podstawie wniosku zarządu danego koła. Skarbnik jest zawsze jeden w kole i nie słyszałem, by którekolwiek z kół miało kilka punktów wydawania zezwoleń. Jeśli znaki i zezwolenia wydaje ajent, wówczas nie robi tego skarbnik.

 

Piotruś, powyższe zdanie odpowiada na Twoją konkluzję, choć ...... Skarbnicy trzech kół u mnie w Siedlcach są właścicielami sklepów wędkarskich lub w nich pracują. Przecież nie pytasz o funkcję osoby, u której opłacasz składkę.  ;)