Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Ryobi Zauber - prośba o opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1479 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 lipiec 2011 - 08:18

@tomi101
Zaubery z przykręcaną rączką są dostępne i na naszym rynku.
Tu przykładowe zdjęcie mego nowego nabytku. /model 3000/
http://images37.fotosik.pl/917/0a489343ee361cbdmed.jpg
http://images47.fotosik.pl/954/6cee47d8a3a52615med.jpg

#82 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 lipiec 2011 - 08:49

Śniadania nawet nie zacząłem a tu odpowiedzi na moje pytania :D.
Dziękuję wszystkim za głos w dyskusji. Chodziło mi o taki jak ma keri. keri, gdzie go kupiłeś?

Jakoś nie ufam tym zatrzaskom, zwłaszcza, że przeczytałem iż komuś się tam poważne luzy pojawiły. Pytanie o wkręcaną rączkę w przekładnię zadałem dlatego, że tak mam w stradic FI i slemmerze więc uznałem, że to rozwiązanie wchodzi w powszechne użycie.

Więc gdzie są dostępne te ze skręcaną rączką?

Pozdrawiam.

#83 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:11

@tomi101
Zaubery z przykręcaną rączką są dostępne i na naszym rynku.
Tu przykładowe zdjęcie mego nowego nabytku. /model 3000/
http://images37.fotosik.pl/917/0a489343ee361cbdmed.jpg
http://images47.fotosik.pl/954/6cee47d8a3a52615med.jpg

Mocowanie jest takie same tylko nie ma zatrzasku do składania, czy też jest zewnętrzny gwint na ośce wkręcany w element przekładni (bo coś mi się wydaję, że co poniektórzy źle zrozumieli pytanie, lub źle je postawiono)?

#84 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:22

W modelu jaki tu przedstawiłem jest rozwiązanie ze śrubą mocującą, dokładnie tak jak w klonach typu Red Arc czy Blue Arc.
Nie jest to szczyt rozwiązań technicznych ale i tak znacznie bardziej mnie przekonuje niż rączka łamana.

#85 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:31

W modelu jaki tu przedstawiłem jest rozwiązanie ze śrubą mocującą, dokładnie tak jak w klonach typu Red Arc czy Blue Arc.
Nie jest to szczyt rozwiązań technicznych ale i tak znacznie bardziej mnie przekonuje niż rączka łamana.

Z jednej strony tak, ale z drugiej... Zakładając, że ten zatrzask jest najsłabszym elementem w układzie (potocznie: siła linki na rolkę <-> siła łapska na rączkę) to padnie jako pierwszy. Wtedy wystarczy wymienić rączkę, a przekładnia przedłuży swój żywot, ponieważ cały układ będzie wykańczał kolejny uchwyt. Pytanie czy warto w kołowrotku za 300zł.
Ale tez bolałbym bez. Można wiedzieć gdzie je nabyłeś?

#86 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 03 lipiec 2011 - 10:09

Ostatnio w sieci znalazłem ryobi zaubera, który wygląda zupełnie inaczej niż reszta. Początkowo myślałem, że to zauberek ze szpulką i rączką od red arca, ale napis zauber na szpuli kompletnie mnie zmylił.

http://www.siamfishing.com/content/upload2009/200901/12331600261.jpg

http://www.siamfishing.com/content/upload2009/200901/12331600262.jpg

http://www.siamfishing.com/content/upload2009/200901/12331600263.jpg

http://www.siamfishing.com/content/upload2009/200901/12331600267.jpg

o co chodzi? to jakaś specjalna edycja?

#87 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:02

Na czerwonego też można trafić, wydanie na rynek Japoński :D

http://www.imghost.pl/thumbs/3fbc5f1e2f.jpg

A i całe niebieskie też widziałem w sieci.

#88 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:28

Na tej stronie http://www.siamfishing.com/content/view.php?id=4592&cat= tackle jest ciekawe porównanie Penna z Zauberem gdzie Penn wygląda Jak Zauber a Zauber jak Red Arc.
Jak widać Co kraj to i sprzęt na ten rynek. Często producenci kierują się upodobaniami jakiejś nacji do koloru i na ten rynek robią produkt w tym kolorze.

#89 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 listopad 2011 - 21:57

[quote]
Mam Zaubera 4000. Kręci bardzo przyjemnie, lekko, idealnie nawinął plecionke. Obudowa jest z metalu tak więc wydaje się że to całkiem solidna konstrukcja. Jestem bardzo zadowolony z zakupu :D


[/quote]

Ja tak samo jak kolega, łowię nim od 1maja i nie narzekam, mechanizm chodzi idealnie. Jedynie coś lekko szumi ale mi to nie przeszkadza :D Muszę dać koledze do przeglądu, mówił że w kilka sekund można usunąć ten szum.
[/quote]

Pogoniłem go na jesień, szumiał mocniej, to mi nie przeszkadzało ale dostał luzu na korbce i trochę czuć było już mechanizm, teraz mam drugiego 2000 pod lekkie przynęty i raz chodzi gładziutko a innego dnia szumi. Lekkie przynęty tzn. cykady 5-9g, gumki 3-9ggłówki, ostatnio spłatał mi 2 psikusy, przez co zepsułem 2x brania :( Hamulec sprawdzałem ręcznie - dokręcony dość mocno, z rezerwą a przy obydwu zacięciach nagle jakby był poluzowany na zero tylko dźwięk, gwizd szpuli - co poskutkowało nie zacięciem dwóch ryb :( Nie wiem co się stało, mam nadzieję, że to był jednorazowy wybryk. Z Pennem Battle nic takiego mi się nie dzieje :mellow:

#90 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 03 listopad 2011 - 06:06

Ja mam ryobi zaubera z przed jakiś 5 czy 6 lat. Kołowrotek nie smarowany ale za to katowany. Chodzi jak by był prosto z wystawy, ale tej z przed kilku lat. Ogólnie ryobi chyba z 6 szt mam, które od tego czasu nabyłem i używam obecnie tylko tego starego zaubera,mimo że mam i zaubery i applause. Czemu? Bo te nowe mają tendencje do różnych dziwnych rzeczy, jak blokada łożyska, zacinanie się, skręcanie żyłki, czy zamykanie się kabłąka. O trzeszczeniu czy innych szumach nie będę wspominał bo to się chyba standardem stało - po jakimś czasie - aby było jasne. Mam nieodparte wrażenie że to co wychodzi od 2-3 lat to już inne ryobi, i coś jest nie tak.

Co do kołowrotków które pokazujecie na zdjęciach to wiem że firma wprowadziła modele po lifcie - warto odwiedzić ich stronę

#91 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 08:43

Kupiłem w tym roku nowy model z karbonową rączką.Totalne gówno.Kosztuje ponad 100 zl. więcej od normalnego.Od razu po zakupie urwała się śruba mocująca rączkę, czekałem ponad miesiąc na naprawę i w końcu odebrałem i sam zreperowałem.Po trzech dniach łowienia zablokował się na stałe, pan w sklepie oddając go po 2 miesięcznej naprawie stwierdził że dostało się ciało obce( ciekawe jak?)jak na razie działa, zobaczymy jak długo. :angry:

#92 OFFLINE   Tomek B.

Tomek B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 21:54

Mam Zaubera 4000 od 3 lat i jakoś nie wzbudził we mnie zachwytu. Rolka mu skrzypi, plecionkę nawija nierówno. Oczekiwałem więcej. Ale ponoć jakość Zauberów z ostatnich lat to loteria :( Znacznie lepiej spisuje mi się Shimano Nexave 2500. Choć ten nie był zbyt intensywnie używany, więc za jakiś czas też pewnie zacznę narzekać :D

#93 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 07 listopad 2011 - 09:13

Tomek B. proponuję zmienić łożysko w rolce za całe 4,5zł + dodać podkładki na oś pod szpulą i zauważysz poprawę pracy.
Ja póki co jestem zadowolony ze swojego zauberka ale na serwis trafia 2 razy do roku (celem wymiany smarów i wyczyszczenia z piachy etc...)

#94 OFFLINE   Tomek B.

Tomek B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 10:36

Rolkę zmienię, dzięki. Podkładki dołożyłem już wszystkie, które firma dodała :D. Trzeba się będzie udać do serwisu. Jest coś w Warszawie?

#95 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 03:53

Zauber nie jest dobry do plecionki. Denerwuje mnie, czesto leci broda. Do zylki OKi.
Drugim u mnie kolowrotkiem jest Stradic 4000FI. Ten super.
Niezawodny do plecionki. Ta Shimanowska dwu-biegowa oscylacja(Aero Wrap-II) nawijania plecionki jest nie do pobicia.
Leslaw.

#96 OFFLINE   pepelogo

pepelogo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2012 - 23:25

Witam, jestem początkującym wędkarzem/spinningistą od 2 lat. W ubiegłym roku kupiłem Zaubera 3000 i nawinąłem żyłke, wszystko super. W tym roku dokupiłem Zaubera 4000 i....
Ano, postanowiłem w tym roku spróbować zalet/wad plecionki. Udałem się do znajomego sklepu wędkarskiego i kupiłem (z polecenia) Dragon C-Thru 0,10.
Oczytany :D, uświadomiony że początkowe styczności są problematyczne- plątanina, itp. Mam dwie szpule więc zacząłem nawijać na pierwszą aby na końcu zrobić podkład i przewinąć na szpulę docelową. Zauważyłem, że plecionka nawija się nie równo :( Więcej zwojów tworzy się na górnej części szpuli. Dodałem żyłkę sądząc, że przy przewijaniu będzie ok. Niestety ale żyłka układa się równo a plecionka nie. Proszę o jakieś opinie, wskazówki.
Aaaa kupując w ubiegłym roku tego 3000 sprzedawca napomknął, że Ryobi średnio się nadaje do plecionki w kwestii nawijania, w tym roku przypomniałem sobie o tym właśnie.
Z góry dzięki.

#97 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 07:32

Jak za 3stówki to może i dobre młynki,ba jest nawet takie forum gdzie jest uważany za numer 1 i porównywany do Stelli czy Saltigi :lol: a w sumie wyszło że jest lepszy!!! a na drugim miejscu czeski Tokoz.No do takich wniosków jak ktoś dojdzie to trzeba już specjalisty od dekla.Kiedyś kręciłem red arc czy jakoś tak i no kręci toto ale jakaś taka praca tempa jest.Ten powyżej z tą niby karbonową rączką to już chyba jakiś żart designerski.Znajomy kręci tym Zauberem 3000 któryś tam rok no i działa ale to coś piszczy to pod korbką coś czuć.Jednak za taką kwotę ciężko oczekiwać młynka z dożywotnią gwarancją.

#98 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 01 kwiecień 2012 - 08:03

Witam, jestem początkującym wędkarzem/spinningistą od 2 lat. W ubiegłym roku kupiłem Zaubera 3000 i nawinąłem żyłke, wszystko super. W tym roku dokupiłem Zaubera 4000 i....
Ano, postanowiłem w tym roku spróbować zalet/wad plecionki. Udałem się do znajomego sklepu wędkarskiego i kupiłem (z polecenia) Dragon C-Thru 0,10.
Oczytany :D, uświadomiony że początkowe styczności są problematyczne- plątanina, itp. Mam dwie szpule więc zacząłem nawijać na pierwszą aby na końcu zrobić podkład i przewinąć na szpulę docelową. Zauważyłem, że plecionka nawija się nie równo :( Więcej zwojów tworzy się na górnej części szpuli. Dodałem żyłkę sądząc, że przy przewijaniu będzie ok. Niestety ale żyłka układa się równo a plecionka nie. Proszę o jakieś opinie, wskazówki.
Aaaa kupując w ubiegłym roku tego 3000 sprzedawca napomknął, że Ryobi średnio się nadaje do plecionki w kwestii nawijania, w tym roku przypomniałem sobie o tym właśnie.
Z góry dzięki.

Witaj,
Zaubery to świetne kołowrotki i nawijają plecionkę wzorowo :D
Wystarczy byś wyregulował nawój za pomocą podkładek pod szpulą (musisz dodać w tym przypadku podkładki). Do plecionki najlepiej kupić sobie szpulę płytką match - używam takich i polecam. :D

#99 OFFLINE   pepelogo

pepelogo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2012 - 08:11

OK, to dodam ze dwie te białe, bezbarwne podkładki i poobserwuje nad wodą.
Dam relacje jak się wypogodzi bo dziś planowałem powędkować ale drobny śnieg zniechęca.

#100 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 kwiecień 2012 - 08:20

a powiedzcie koledzy jaka jest rożnicz miedzu Zauberem 1000 a 2000?
Czy jest tak jak z 3000 i 4000,- to samo body i tylko niewielka różnica w szpuli?
Zna ktoś średnicę szpuli 1000 i 2000?
Jak te maluchy nawijają?
Jaki maja hamulec,- w sensie dobry i płynny czy ....?