Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyzwanie - jest szczupak a nie mogę złowić...


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 16 listopad 2011 - 18:13

Witam,
MoÅźe bardziej doÅ›wiadczeni uÅźytkownicy Forum coÅ› doradzÄ…, o co proszÄ™. SpinningujÄ™ od tego roku, wciÄ…gajÄ…ce zajÄ™cie:). Ostatnio prÃÅ‚bujÄ™ siÄ™ zmierzyć ze szczupakiem w maÅ‚ym (ok 400m dÅ‚ugoÅ›ci, 200 m szerokoÅ›ci) jeziorku. Jezioro jest jak dla mnie nietypowe - z relacji dzierÅźawcy (ktÃÅ‚ry miaÅ‚ tam kiedyÅ› nurkÃÅ‚w coby zobaczyli tam jest pod wodÄ…) wynika, Åźe jest to w zasadzie jeden wielki blat na gÅ‚ebokoÅ›ci 7-10 m. Dno piaszczyste/Åźwirowe z centymetrowÄ… warstwÄ… muÅ‚u. Å»adnych zaczepÃÅ‚w, doÅ‚ÃÅ‚w, gÃÅ‚rek, spadkÃÅ‚w. Tzn. spadki pewnie sÄ… ale pod nogami bo Åźeby dojść do wody idzie siÄ™ 5-10 m po pÅ‚ywajÄ…cym koÅźuchu, pod ktÃÅ‚rym przy brzegu jest juÅź 5-7 m wody - sprawdziÅ‚em bo koÅźuch ma otwarte oczka wody.
Do rzeczy - byÅ‚em tam juÅź kilka razy w ciÄ…gu ostatnich 2 tygodni poniewaÅź za pierwszym razem holowaÅ‚em szczupaka ok. 90 cm - spiÄ…Å‚ siÄ™ pod nogami. ByÅ‚o to jedyne branie tego dnia. Od tamtej pory ani poÅ‚owy pukniÄ™cia. PrÃÅ‚bowaÅ‚em wszystkich znanych mi technik prowadzenia wabika jak i samych wabikÃÅ‚w - gum, blach, woblerÃÅ‚w. Nic. Z relacji kolegi nie-fantasty wynika, Åźe pÅ‚ywa tam naprawdÄ™ spora ryba, ktÃÅ‚ra nie daje mi spokoju. MoÅźe nie biorÄ™ jakiÅ› oczywistych dla Was rzeczy pod uwagÄ™. Kolega powiedziaÅ‚, Åźe jezioro jest chimeryczne ale staram siÄ™ znaleźć jakiÅ› sposÃÅ‚b. Dobre bÄ™dÄ… wszystkie (Åźyczliwe) rady. DziÄ™kujÄ™. Robert

#2 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:30

Å‚owiÅ‚em teÅź kiedyÅ› na takim jeziorku kolo Brodnicy teÅź po koÅźuchu siÄ™ dochodziÅ‚o do wody.Zwody nic nie braÅ‚o natomiast wszelki drapieÅźnik staÅ‚ pod koÅźuchem receptÄ… na to byÅ‚o wybranie optymalnego miejsca i biczowanie w bezruchu,jeÅźeli siÄ™ tylko ruszyÅ‚em widać byÅ‚o jak szczupaki uciekajÄ… z pod koÅ‚derki.
powodzenia w polowaniu i wytrwałości

#3 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:32

ewentualnie jakieś pływadełko :D

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 16 listopad 2011 - 18:35

Przyszlo mi kiedys (rok 2000) lowic na takim torfowym jeziorku, do ktorego dochodzilo sie po korzuchu roslin.
Pierwsza wizyta przyniosla 2 ryby, w tym jedna chuda acz calkiem sensowna (pod 80 cm). Potem juz nie udawalo sie sprowokowac zadnego mieszkanca oczka.
Skoro jezioro jest tak malo skomplikowane to gdzies te szczupaki musza miec kryjowke. Nie stoja jak na basenie po srodku niczego.
Moze sprobuj oblawiac, w bezruchu, skraje tych nawisow. W ich cieniu moga stac szczupaki. A w momentach aktywnosci zerowej (wez traf ten moment...) wychodzic w ton w poszukiwaniu pokarmu.
Takze ja bym sie skupil na rantach...
Albo super precyjnie sprawdzil dno guma. Doslownie wlokac gume po dnie. Najlepiej mannsa 15 cm (pracuje niemal sam).
Kazde, nawet niewielkie przyglebienie czy dolek (albo gorka) moga byc stanowiskiem dla szczupaka.


#5 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 16 listopad 2011 - 18:38

DziÄ™ki piÄ™kne @kruszyn. To moÅźe być jakiÅ› trop - ten szczupÅ‚y zagryzÅ‚ wÅ‚aÅ›nie prawie pod koÅźuchem, parÄ™ cm od niego. Nie przyszÅ‚o mi to do gÅ‚owy. SprÃÅ‚buje rzucać jeszcze bardziej wzdÅ‚uÅź linii koÅźucha. MoÅźe nie od rzeczy bÄ™dzie przycupnąć na koÅźuchu i poczekać kilkanaÅ›cie minut w indiaÅ„skim bezruchu...

#6 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 16 listopad 2011 - 18:50

Guzu - dziÄ™kujÄ™. W sumie miaÅ‚eÅ› podobny scenariusz do mojego. Wasze podejrzenia mogÅ‚yby wyjaÅ›niać dlaczego miejscowi Å‚owiÄ… te szczupÅ‚e tam na Åźywca - siedzÄ… po cichu na dupie i moÅźe zapodajÄ… tego Åźywca w taki sposÃÅ‚b, Åźe on - ten Åźywiec - penetruje wody pod koÅźuchem... RadÄ™ o 15cm wabiu teÅź przyjmujÄ™ - wyprÃÅ‚bujÄ™ nastÄ™pnym razem, Åźe bÄ™dzie w to nie wÄ…tpiÄ™ :D.

#7 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 listopad 2011 - 09:11

Å»adnych zaczepÃÅ‚w, doÅ‚ÃÅ‚w, gÃÅ‚rek, spadkÃÅ‚w.

Jak nie ma zaczepÃÅ‚w, to moÅźe bedzie warto zatopić jakiegoÅ› krzaka. Krzak obroÅ›nie jakimiÅ› robalami/racicznicami i innymi glonami, robale bÄ™dÄ… zjadane przez maÅ‚e rybki, a przy maÅ‚ych rybkach...
KiedyÅ› w katalogu Cabelasa albo BpS widziaÅ‚em coÅ› co mi nic nie przypominaÅ‚o. WygÄ…daÅ‚o jak trÃÅ‚jwymiarowa gwiazda zrobiona z drutÃÅ‚w - jakby siÄ™ to foliÄ… owinęło to zrobiÅ‚aby siÄ™ kula - mam nadziejÄ™, Åźe wiadomo o co chodzi. PrzeczytaÅ‚em opis i wÅ‚aÅ›nie rolÄ™ takiego krzaka miaÅ‚o to speÅ‚niać na Å‚owiskach, gdzie nia ma Åźadnej podwodnej infrastruktury. Zdaje sie, Åźe prÄ™ty byÅ‚y pokryte czymÅ› (nawozem/podÅ‚oÅźem?) co miaÅ‚o przyspieszać wzrost glonÃÅ‚w, ale w tym przypadku gÅ‚owy nie dam sobie uciąć.

#8 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 17 listopad 2011 - 17:24

Jednak trochÄ™ zaczepÃÅ‚w jest - dzisiaj spÄ™dziÅ‚em tam 2,5 godziny (tylko tyle miaÅ‚em) czeszÄ…c bardzo dokÅ‚adnie dno 15-sto centymetrowym biaÅ‚ym kopytem z czarnym grzbietem na gÅ‚ÃÅ‚wce 10g , za radÄ… kolegi @guzu. StaraÅ‚em siÄ™ teÅź prowadzić gumÄ™ wzdÅ‚uÅź rantÃÅ‚w koÅźucha. No i urwaÅ‚em jedno kopyto. Ale pociÄ…gnÄ…Å‚em uzÄ™bionego - 70 cm! Karma zatem odwrÃÅ‚cona :D. PÅ‚ywa dalej a ja bÄ™dÄ™ siÄ™ zbroiÅ‚ na te sporo wiÄ™ksze - sÄ… tam na pewno. RzeczywiÅ›cie szczupale siedzÄ… pod koÅ‚derkÄ… - ten wyskoczyÅ‚ jakby spod ziemi ok. 2 m ode mnie i spod pierzyny bo widziaÅ‚em atak. Przy okazji - wyprÃÅ‚bowaÅ‚em dziÅ› najnowszy cud technologii- Berkley Nanofil size 0,15, 7,659 kg. KupiÅ‚em w lokalnym sklepie za 58 zÅ‚/125 m. PamiÄ™tam,Åźe gdzieÅ› na Forum byÅ‚ wÄ…tek o tej lince - postaram siÄ™ zaraz wstawić tam pierwsze wraÅźenia.


#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 listopad 2011 - 17:46

No to widzisz - sila zlego na jednego :D
Pare porad i udalo sie 70taka skusic.
Jak zaczepem jest krzak czy inne drzewo w wodzie to oblow je dokladnie. Z pewnoscia mieszka tam szczupak (w okolicy zaczepu).

Gratuluje odwrocenia karmy :D



#10 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 17 listopad 2011 - 18:44

Guzu,
DziÄ™ki za rady. Dziwne uczucie - w ciÄ…gu kilku miesiÄ™cy mojego spinningu przeszedÅ‚em od obrotÃÅ‚wek rozmiaru 00 do kopyta 15 cm. Upieram siÄ™, Åźe dopiero metr ryby wyglÄ…da normalnie majÄ…c w pysku przynÄ™tÄ™ tej wielkoÅ›ci. SprÃÅ‚bujÄ™ wywabiać Go jeszcze czymÅ› powierzchniowym jako alternatywa dla przynÄ™tochÅ‚onnego czesania wokÃÅ‚Å‚ zaczepÃÅ‚w.
Pozdrawiam
R




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych