Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

echosonda lowrance x52 ( pomoc z podłączeniem ??)jaki uchwyt do montażu w pokrowcu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 21:17

proszę o jakieś info chciałbym zakupić tą zabaweczke lowrance x52..
z góry dziękuję
Czoper

#2 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 22:02

A co tu doradzać.... Każdy kupuje sprzęt na jaki ma kasę. Jak masz na ten model to kup. Jak masz więcej to kup np. X125.

#3 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 22:36

Chodzi mi o walory czysto użytkowe :D będzie to moja pierwsza taka zabawka...mam możliwość zakupu z dobrej cenie ten model- tylko decyzje muszę podjąć szybko..nie wiem czego sie nawet spodziewać...planowalem coś na wiosne..jest okazja..nie mam zbytnio czasu żeby sie dowiedzieć coś więcej więc jak mozna to proszę o jakieś informacje...będę wdzieczny. pozdrawiam

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 listopad 2011 - 17:19

to standardowa prosta w obsłudze sonda jeśli masz okazję to bierz.

#5 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2011 - 10:07

Jak masz okazję to kupuj, pobawisz się jeden sezon jak stwierdzisz że potrzebujesz coś innego to tą sprzedasz z niewielką stratą i kupisz sobie coś lepszego. Ten model ma podstawowe funkcje jakie potrzebujesz do wędkowania na wodach śródziemnych, cała reszta występująca w lepszych modelach to gadgety które w wielu przypadkach są nieprzydatne.

#6 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 16:19

Witam Panowie.
Potrzebuję porady technicznej.
Zakupiłem x52..w zestawie otrzymałem akuml, przetrownica z kablem oraz echo - wraz z kablami które są widoczne na fotce : wszystko już było tak podłączone przez pierwszego właściciela - dodam że niby wszystko działa :tu pytanie

Czy taki sposób podłączenia jest bezpieczny??? czy należy zakupić oryginalny kabel z prawidłową końcówką??

Przetwornik montuje się w pierwsze wejście z lewej >widoczne na foto> ???

jeśli coś pomieszałem...źle nazwałem ..proszę o wybaczenie- pierwsza moja zabawka tego typu Embarassed

.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 22:43

O mój Boże:-) Tu nie ma pytań - koniecznie oryginalny kabel zasilający - wystarczy trochę wody, zwarcie i po ptakach - decyduj sam :D

Aha na szczęście nie da się pomylić gniazdek (zasilanie - przetwornik) wtyczki nie pozwolą :D

#8 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 30 listopad 2011 - 22:55

do lewego przetwornik do prawego wtyczka zasilająca której ci brakuje.ktoś połączył to po swojemu i nawet bezpiecznik wstawił.trzeba dokupić wtyk z przewodem.jeśli nie to dobrze to uszczelnij lub zaklej.

#9 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 23:00

A ja Wam mówię że woda nie wybacza prowizorek. Kabel kosztuje 137pln echosonda chyba trochę więcej.

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2011 - 23:12

Ciekawe rozwiazanie z tym zasilaniem. :lol:

Musze przeanalizowac bo mi sie wlasnie stara sonda znudzila i czas na zmiany.... :mellow:

We wszystkich sondach jakie do tej pory uzywalem/widzialem (nawet Huminbird)kable sa tak wyprofilowane zeby nie bylo szans podlaczyc inaczej wiec to nie jest problem pod warunkiem posiadania odpowiedniego kabla (ktore sa na wyposazeniu chyba ze ktos je zgubil)

Gumo

#11 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 00:00

wszystko jasne..tylko kolego gdzie mogę dostać taki kabelek??będę wdzięczny na namiary...pewien gość krzyknął mi 257zł za taki :huh:


A ja Wam mówię że woda nie wybacza prowizorek. Kabel kosztuje 137pln echosonda chyba trochę więcej.



#12 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 00:12

Krzykną tyle bo w tych granicach kosztują kable zasilające dedykowane do tej echosondy o symbolu PC-27BL (mają trzy wyprowadzenia kablowe ale nie będę się rozwodził). Generalnie chodzi o to że możesz użyć kabla PC-30-RS422 który jest tańszy choć pasuje np do HDS-ów. Nie będziesz miał tylko NMEA ale nie sądzę żeby Ci na tym zależało.
Gdzie to dostać np tu
http://www.e-sonar.pl/pc-30-kabel.html albo pogooglować

#13 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 08:13

Wielkie dzięki za szybką i fachową pomoc. Więc zamawiam kabelek..nie będę ryzykował.
Pozdrawiam
Czoper

#14 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2011 - 09:53

Generalnie chodzi o to że możesz użyć kabla PC-30-RS422 który jest tańszy choć pasuje np do HDS-ów. Nie będziesz miał tylko NMEA ale nie sądzę żeby Ci na tym zależało.
Gdzie to dostać np tu
http://www.e-sonar.pl/pc-30-kabel.html albo pogooglować

Czy ten kabel będzie pasował do LCX 17 M? Teoretycznie dedykowany jest kabel PC-26 BL....


#15 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:18

Tutaj sprawa jest nieco bardzie zawikłana i trzeba by sprawdzić ponieważ np LMS-ach zasilanie anteny GPS odbywało się po NMEA 2000 (oddzielny kabelek w wiązce) jak nie było zasilania antena nie działała - w X52 nie ma takiego problemu.

#16 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:11

Nie zależy mi na zasilaniu anteny, LCX-a używam tylko jako echa. GPS-y osobno, Garminy.

#17 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:16

to nie powinno byc problemu


#18 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:50

Panowie ciągnę dalej temat echo...co tym razem :mellow:
więc ..moje echo nie posiada żadnego mocowania...uchwytu..
planuję zakupić torbę do niego...tylko nie wiem jaki rodzaj uchwytu tam będzie potrzebny??a może już w tej torbie jest jakis?? oto link do przykąłdowej..pierwszej z brzegu torby.

http://allegro.pl/torba-cover-na-echosonde-firmy-parker-i195 9851069.html



#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:37

W tego typu pokrowcu to nie wierze zeby byl jakis konkretny uchwyt na urzadzenie, natomiast wskazany bylby uchwyt na przetwornik. U nas w zasadzie oferowany jest jeden(gora 2) konkretny (pawezowy).

Nie podaje zrodla bo bardzo latwo odszukac...a i mozna byc posadzonym o kryptoreklame..B)

Gumo

#20 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 00:06

Oczywiście uchwyt na przetwornik już odnaleziony ;) teraz potrzebuję info odnośnie tego uchwytu..mocowania które będzie pasowało do torby...nie wiem w jaki sposób jest mocowane urządzenie wewnątrz torby..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych