Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowe Mistrzostwa Świata - Portugalia 2006 - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2006 - 08:35

Cześć,
Zapraszam Was serdecznie do lektury nowego artykułu na jerkbait.pl. Dzisiaj relacja z Spinningowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Portugalii na rzece Vez w miejscowości Arcos de Valdevez. Relacja została ubarwiona przepięknymi zdjęciami Tomka i Andrzeja.

Jednocześnie chciałbym, korzystając z okazji, podziękować Tomkowi Wojdzie (tomek_w) za relację oraz fantastyczne zdjęcia, Andrzejowi Lipińskiemu za uzupełnienie relacji dodatkowymi zdjęciami oraz Jackowi Stępniowi (Jaculek) za ostateczną korektę tekstu. Bardzo dziękuję!

A ... i ktoś zrobił włam na naszą stronę :D i coś dopisał na końcu tekstu ... osoba ta zachowa swoją anonimowość :D

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 wrzesień 2006 - 10:08

swietna relacja fotoreporterska! :D

#3 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 27 wrzesień 2006 - 10:23

Przepiekne zdjecia, fantastyczne kompozycje i ujęcia !
Nastepne Mistrzostwa Świata, będą bardziej szczęśliwe dla naszych reprezentantów !

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 27 wrzesień 2006 - 10:28

Faktycznie, zdjęcia fantastyczne. Cefale także. :mellow:

Szkoda braku ryb, ale co ma wisieć nie utonie! :mellow:

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2006 - 10:38

@Tomek,

dzięki za relację. Jest super.


@Tomek, @Andrzej,

wspaniałe zdjęcia. Niektóre są piękne. Brawo! :mellow:



#6 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 27 wrzesień 2006 - 11:11

KOMANCZ - nie widziałem twego wpisu już przeszło pół roku.
Przepadłeś jak kamień w wodę.
Miło Cię widzieć.

#7 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 27 wrzesień 2006 - 12:56

Witaj Mateusz!
a no tak jest w życiu,że niezawsze mogę się angażowac w ulubione zajęcia
Robert vel Komancz


#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 wrzesień 2006 - 19:11

@matkowszystkichwedkarzy, jak to milo zobaczyc twoja facjate! :mellow: :mellow: :mellow:

sorry za off topic ale ... nooooo musialem :blush::unsure: :D <_<

#9 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 27 wrzesień 2006 - 19:37

Super klimaty, ta brzana to chyba ze Złota ?1? :mellow: :unsure:
A znowu kicha z tymi pstrągami, powinni takie zawody robić gdzieś np. w skandynawii.

@Komancz-u, Witam. :mellow:

orion B)

#10 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 27 wrzesień 2006 - 21:15

Swietna relacyjka,a zdjęcia można powiedzieć profesjonalizm :D
A jak oglądalem te zdjęcia a szczególnie te trzy z kobitkami to teraz wiem dlaczego dalsze miejsce chlopaki zajeli,też bym o rybach niemyślal :mellow: :lol: :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 27 wrzesień 2006 - 21:42

Witam po dłuższej przerwie.
Tak Relacja niezła, a zdjęcia słodkie szkoda tylko, że w polskim sektorze ryb tyle samo co w polskich wodach PZW ;) ;)
next time....


pozd Jerzy

#12 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 wrzesień 2006 - 07:48

Witam Wszystkich.
Niestety tym razem pozostały nam jedynie fajne zdjęcia i wspomnienia z holowania przepięknych i silnych brzan.Łowiliśmy je na niedalekiej rzece Limie.Na Vez na której rozgrywano zawody i tak nie byłyby klasyfikowane.
Staraliśmy się mocno,lecz przy całym naszym doświadczeniu w drugim dniu nic nie mogliśmy złowić,bo nie było co łowić.
Zajmowaliśmy stanowiska na których w prześwietlonej,stojącej wodzie nie było znaków życia.Czaem,gdzieś zauważona przez nas ryba po podaniu przynęty,obojętnie jakiej i w różny sposób prawadzonej, natychmiast uciekała.Jeszcze miałem na początku chwilę nadzieji gdy w 8-10 rzucie zaciąłem pstrąga,lecz ten tuż przed podbierakiem zaczął się chlapać i wytrząsł kotwiczkę,której groty wszyscy mieliśmy spiłowane na igiełki. (Tak nakazywał regulamin)Daniel Kowalski miał 3 takie przypadki.Jacek nie widział ryby.Tomkowi wszystko co widział odsuwało się od przynęt.
Andrzej

#13 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 28 wrzesień 2006 - 07:52

@ Andrzeju
A łowiliście tylko na blaszki czy dozwolone były też inne przynęty?

#14 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 wrzesień 2006 - 08:07

Bardzo sympatyczna relacja. Rozmiary pstągów pokazanych na fotografiach typowo francuskie - 18 cm. W tamtym rejonie Europy (Francja,Hiszpania, Portugalia) trudno wyłowić większą sztukę. jeżeli jednak w łowisku nie ma ryb to bardzo trudno coś wyholować.
Myślę, że miejsce zawodów było niefortunnie wybrane. Ale to już sprawa organizatorów mistrzostw. Widoki na zdjęciach śliczne.
Pod jednym zdjęciem napisano, że brzany dewastowały sprzęt wędkarski. To ciekawe. Jakiego sprzętu używaliście jeżeli to nie jest tajemnicą? Przepraszam za takie techniczne pytania, ale ciekawi mnie gdzie, w którym miejscu łamały się spiningi?
Może kolejne mistrzostwa zorganizują gdzieś bliżej Polski. Wtedy można zorganizować jakąś grupkę kibiców.


pozdrawiam

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 wrzesień 2006 - 08:23

Thymallus, następne będą na Słowacji więc jest zdecydowanie większa szansa na lepsze wody i więcej ryb.

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 28 wrzesień 2006 - 09:39

@ Thymallus
Przecież na samym końcu były podziękowania dla firmy która wyposażyła w sprzęt naszych zawodników.

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 wrzesień 2006 - 10:27

Tomku to był dopisek innego autora, a mnie interesuje dokładnie model, parametry, typ kołowrotka, linka i w ogóle. Po prostu jestem ciekaw. Podana na dole nazwa mi nic nie mówi i nie potrafię odszukać nazwy w zestawieniu czolowych dostawców sprzętu dla byłych mistrzów świata. Powiedzenie, że ktoś używał sprzętu n.p. Shimano czy Fenwick jeszcze nic dokładnego nie mówi.

#18 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 wrzesień 2006 - 11:06

Na zawodach dozwolone były wszelkie obrotówki,gumki,woblery (uzbrojone w max.2 kotwiczki), prócz dodatków w postaci piór itp elementów muchowych.
Większosć zawodników łowiła na obrotówki,ale kilka ryb złowiono również na woblerki i gumki przypominające rosówki(Tak łowił jeden z Włochów.Daniel próbował naśladować go w 2 dniu-miał pstrąga ale ryba spadła)Nawet mikroskopijne blaszki,cykady ani mormyszki nie były w stanie skusić do brania już skłute,wystraszone i aklimatyzujące się ryby.
Limit dzienny pstrągów w Portugalii wynosi 9szt.
Można je łowić na robaka... :lol: Nie złowiliśmy dzikiego okazu,który miałby ponad 30cm.Trafiły się co prawda większe trotki.Nawet taka ok 60cm którą złowił Robert Taszarek.Zdjęcia ma nasz kierownik drużyny Tomek Łężak.
Początkowo używałem 0,16-0,18.Niestety pierwsze brzany miałem ok 2-3 sekundy na wędce po których nawet dobrze wyregulowany hamulec nie zdązył zadziałać.Potem chodziłem już tylko z 0,22 i tylko raz jedna brzana złamała mi grot w kotwiczce.
Wędek jakoś nie łamaliśmy :D .
Brzany łowiliśmy tylko na obrotówki 2-3.Albo Roberta albo Aszychminki.Comet,long,srebrne,złote bez róznicy byle bardzo powoli przy dnie rynny.Krótkie,tępe zatrzymanie i po ułamku sekundy błyskawiczny mocny kilkunastometrowy odjazd.Hol był dość krótki,jednak ten początkowy zryw dodawał adrenaliny.
Do tej pory ufałem w żyłkę Ownera.Ale ostatnie zakupy bardzo nadwyrężyły moją wiarę w tę żyłkę.Rwała się jak nitka.
Andrzej


#19 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 wrzesień 2006 - 11:40

Thymallus
Szczerze to nie pamiętam jaki model wybrałem,o jakiej gramaturze,do jakiej linki.Pomachałem kilka razy różnymi wędziskami i wybrałem ten który najlepiej mi leżał w ręku.
I nie zauważyłem,aby ktoś z moich przyjaciół zwracał uwagę na takie szczegóły.
Były drużynowy mistrz świata Andrzej :D .

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 wrzesień 2006 - 11:50

Do tej pory ufałem w żyłkę Ownera.Ale ostatnie zakupy bardzo nadwyrężyły moją wiarę w tę żyłkę.Rwała się jak nitka.
Andrzej


Andrzej, wymiękniesz :D

http://www.plat.co.jp/english/line/toray/Fluorocarbon/pro_bf001%5B1%5D.gif

Pozdrawiam
Remek








Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych