Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony dobre, przypony złe


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:02

Koledzy, uÅźywaÅ‚ ktoÅ› z Was przyponÃÅ‚w wolframowych superstrong Robinsona lub 25kg Stan-Mar? CaÅ‚y czas uÅźytkujÄ™ spinwal i Dragona 1x7 lecz w dobie kryzysu chcÄ™ ograniczyć wydatki.

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:09

Nie znam produktow o ktore pytasz, ale wg mojego rozeznania najbardziej ekonomicznie jest kupic material (linke) na szpuli i samemu robic przypony.
Daje to ponadto gwarancje i pewnosc, o ile zastosujemy klasowe polprodukty.


Guzu



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:18

najlepsze http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=525& :D

#4 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • ImiÄ™:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 grudzień 2011 - 09:58

Koledzy, uÅźywaÅ‚ ktoÅ› z Was przyponÃÅ‚w wolframowych superstrong Robinsona lub 25kg Stan-Mar? CaÅ‚y czas uÅźytkujÄ™ spinwal i Dragona 1x7 lecz w dobie kryzysu chcÄ™ ograniczyć wydatki.


Cześć, Robinsona nie znam ale Stan Mar IMO to wersja super ultra eco i niestety w tym przypadku eco jest bezpoÅ›rednio zwiÄ…zane z powtarzalnoÅ›ciÄ… oraz jakoÅ›ciÄ…. NienawidzÄ™ pamiÄ™tliwych drutÃÅ‚w jakimi sÄ… niewÄ…tpliwie SM. Dragony IMO majÄ… bardzo niewygodne agrafki i przy zapinaniu ich sÅ‚yszÄ™ ciche gÅ‚osy, ktÃÅ‚re mogÄ… mnie poprowadzić do tragedii :D

Polecam DIY z linki 7x7 a resztÄ™ Pro-Ligic. Na takich pierdoÅ‚ach nie moÅźna oszczÄ™dzać :D


#5 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 04 grudzień 2011 - 13:47

Stan mar ja bym sobie darował, jak trafiałem zaczep to nie rozrywałrem plecionki, a przypon na krętliku lub agrafce :mellow:

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 grudzień 2011 - 16:20

Mi najlepiej sprawdzal siÄ™ tytan terminatora, te, ktÃÅ‚re sÄ… kupowane nie wzbudzajÄ… mojego zaufania...
p.s.
ZmieÅ„ moÅźe nick, troszkÄ™ masz podszywanie siÄ™ pod naszego szpiega :mellow:

#7 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 20:11

Potestuje te Robinsony i zdam relacjÄ™.

#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 grudzień 2011 - 20:36

polecam to rozwiÄ…zanie.
http://allegro.pl/stalka-25m-zaciski-i-zaciskarka-zrob-to-sa m-i1955668981.html

#9 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:03

maja jeszcze taki:
http://allegro.pl/stalka-20m-zaciski-i-zaciskarka-zrob-to-sa m-i1975003422.html
ktore zaciskarki lepsze?

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:34

Ta z linku Kolegi Eltona jest bardziej uniwersalna - moÅźna zagniatać tulejki o rÃÅ‚Åźnych Å›rednicach > Sam uÅźywam podobnej sygnowanej markÄ… SPRO i jest super.

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2011 - 14:37

hmm nie to bym sie wtracal, ale z moich doswiadczen wynika, ze taka stalka opisana 10Kg po zacisnieciu pewnie bedzie wytrzymywac kolo 6-7 kg i to jest ok jesli nei uzywasz mocnej linki...

#12 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 05 grudzień 2011 - 16:30

A ja uÅźywam linki Drennan Pike Wire 9kg (20m) bez zaciskÃÅ‚w wiÄ…Åźe ja prostym wÄ™zÅ‚em do agrafki Spinwal'a nr14 i krÄ™tlika Kamatsu nr5 i taki przypon jeszcze mnie nie zawiÃÅ‚dÅ‚. Polecam

#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:24

A ja uÅźywam linki Drennan Pike Wire 9kg (20m) bez zaciskÃÅ‚w wiÄ…Åźe ja prostym wÄ™zÅ‚em do agrafki Spinwal'a nr14 i krÄ™tlika Kamatsu nr5 i taki przypon jeszcze mnie nie zawiÃÅ‚dÅ‚. Polecam


no to wszystko zalezy od reszty sprzetu jak juz napisalem.
Jak uzywasz zylki 0,12 to i agrafka muchowa cie nei zawiedzie mimo, ze prostuje sie przy 2-3kg

Ja stawiam sprzetowi szczupakowemu test 10 Kg.
I wszystkie te zielone przypony co to ich 2 miliony za 5 pln sa na allegro nie dawaly rady (kupilem je z 5 lat temu i po probie gdzie wiekszosc z nich polegla przy okolo 5-7kg wyrzucilem wszstkie...)
Nie twierdze, ze przypon 9Kg jest zly (sam takiego uzywam do okoniowki z malutkimi agrafkami etc i jestem zadowolony, ale nie spodziewam sie by wytrzymal pond 5kg bo mi nie potrzeba (mam zylke 0,14 albo plecionke 0,06)

#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 grudzień 2011 - 18:58

Zapewniem CiÄ™, Åźe reszta sprzÄ™tu teÅź go nie zawiedzie <_< . Kij 20lb, Linka 15lb...Przypony dajÄ… radÄ™, wyjęły niejednÄ… fajnÄ… rybÄ™ na wspÃÅ‚nych wypadach...

#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:58

Zapewniem CiÄ™, Åźe reszta sprzÄ™tu teÅź go nie zawiedzie <_< . Kij 20lb, Linka 15lb...Przypony dajÄ… radÄ™, wyjęły niejednÄ… fajnÄ… rybÄ™ na wspÃÅ‚nych wypadach...



No to dobrze. ja wlasnie rozkminiam jak powinienem wiazac tego foxa (w watku tytan w dziale majsterkowicza wiecej o tym).
I stosujac metode prob i bledow juz wiem, ze:
1 nie wolno nagrzewac calego drutu (w zasadzie jak dawac na niego tulejke gumowa to chba wcale nei trzeba) jak pisza w niektorych forach.
2 trzeba duzo dluzszy niz sie wydaje kawalek drutu przewlec przez kretlik (latwiej zacisnac petelke na kretliku po zacisnieciu nadmiar obcinam).
3 trzeba conajmniej 2 razy przewlec drut przez oczko kretlika.

Uzywam easy twista foxa 30Lbs i jak zaplote raz/za duzo nagrzeje/za slabo zacisne petle to peka przy okolo 5-8kg.
po zastosowaniu powyzszych wytrzymuje conajmniej 10kg (przy okolo 11kg strzelil mi karabinczyk do kluczy uzywany przy testowaniu).
Wiec wyglada na to, ze technika ma ogromne znaczenie jak dojde z testami do okolo 12kg to bede super zadowolony (drut ma nominalna wytrzymalosc 13). Wtedy jak najbardziej potwierdze Twoje 9kg bedace ok jesli dobrze wiazesz (moj drennan 7 strand pike wire wiazany bledna technika wyrzymywal moze kolo 5kg obejrze film do konca i zobacze jak dam rade drennanem i foxem po udoskonaleniu techniki

#16 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:17

@gooral nie robiÅ‚em nigdy testÃÅ‚w wytrzymaÅ‚oÅ›ci moich przyponÃÅ‚w. WiÄ…Åźe Drennana 9kg na dwa razy (jak sie uda na trzy) i dobrze zaciskam na agrafce i krÄ™tliku (zawsze zaciskam za krÃÅ‚tszy koniec i nadmiar obcinam). Na zaczepie zawsze pierwsza pÄ™ka plecionka (uÅźywam Power Pro 0,15mm). Na rybie Drennan nigdy mnie nie zawiÃÅ‚dÅ‚, zrestÄ… plecionka teÅź bardzo rzadko (hamulec koÅ‚owrotka dziaÅ‚a), chyba Åźe zostaÅ‚a mechanicznie przetarta przez rybe np. o kamieni gÅ‚ÃÅ‚wki itp.
Mi takie zestawienie wystarcza. A nadmieniÄ™ Åźe nie jestem fanem przesadnej finezji i zbÄ™dnie dÅ‚ugiego holu ryby.

#17 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:39

zaciskam wezel czy tulejke?
ja sie chyba poddam zmarnowalem kilka m drutu i moze jeden przypon wytrzymal 10kg. Im ladniej wygladaja tym gorzej trzymaja.
Przewlekam przez kretlik 2 razy a mimo to i tak pekaja przy kretliku (nie rozwiazuja sie nic z tych rzeczy).
Wlasnie odwinalem ze szpulki okolo 40cm easytwista i zawiazalem takie zwykle niezbyt ciasne petelki po obu stronach by bylo czym zaczepic o chwytak i jak pociagnac z drugiej strony - strzelil przy 8kg W SRODKU DLUGOSCI.
2 kolejne przypony zacisnalem tulejkami - pierwszy strzelil przy 13Kg (brawo to max wytrzymalosc) drugiemu odpuscilem przy 10Kg.

Wniosek taki, ze easy twist to moze sie nadaje do wiazania, ale chyba tylko cienka wersja. (mysle sobie czy ich przypadkiem nie wyginam przy zaciskaniu petelki). Wiecej stalki nei bede marnowal i kupie sobie wiaderko tulejek do zaciskania i koniec. Jak mi sie ET skonczy fo moze sie skusze na jakiegos mocniejszego drennana.

ciekawostka:
przy wiazaniu w 99% drut peka na petli (nawet podwojnej) a przy zacisnietych koncowkach daje rade albo peka w polowie dlugosci - mysle, ze to potwierdza moja teze, ze mimo nazwy sie do wiazania nie nadaje.

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:30

zielony przypon drennan mozna po oplocie zgrzac plomieniem zapalniczki - tylko easy, bo sie otulina zweglic moze ... takie 'spawanie' trzyma jak zaraza ... zdjecia pogladowe i dyskusja do kompletu znajduja sie takze na tym forum

@gooral
jak bedziesz zaciskal brutalnie ciasne petle na kretliku to polamiesz przypon przy pierwszej okazji ... zaden cud, ze zrywasz ... i jeszcze jedna rada, podwojna petle rob tak a nie inaczej

http://www.angeln-24.de/artikel/images/site_images/Stahlvorfach/77_Wirbel_%202_loop.jpg

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=126304 &&srch=przypony#msg_126304
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4587& ;notify=24&&opt=on&start=60&SQ=5376f0d8b70e5 b09d4284fc119e60df2


ed

#19 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:42

http://www.youtube.com/watch?v=7dssg8SQ54M&feature=relat ed


takiego wlasnie opisu szukalem (ale niemiecki u mnie nie istnieje) przy czym mi tak zawiazane przypony strzelaja i postanowilem nie wywazac otwartych drzwi i wrocic do tulejek az znajde lepszy drut do wiazania.



#20 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:46

do tulejek lepsza jest luzna petla ... do owijania ciasniejsza ale nie na maxa ... w drugim filmie facet owija stalke przy pomocy kleszczy (tak jak ja, z tym, ze ja krotszy kawalek rozhartowywuje plomieniem) ... lepszego polaczenia nie znam