Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomocy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 11 grudzień 2011 - 02:30

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/okuma-tormenta-g17-a 75-p318-k9511.html Witam! Może mi ktoś powiedzieć jakie przynęty obsłuży ten multik? A może ktoś z kolegów poleci jakiś niedrogi multik (do 350 zł) który dawał by radę z przynętami do 70 g? Jestem nowy w tym temacie i nie mam zielonego pojęcia czym się kierować... Pozdrawiam :D

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 11:25

:D i raz jeszcze daiwa procaster ... dobry, tani, bezawaryjny ... kupny za srodki platnicze na e-bay

a w tym linku sa podane jeszcze inne http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0& i mysle, ze kazdy z nich mozna kupic taniej na portalach aukcyjnych, lub tutaj uzywany w dobrym stanie

#3 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 11 grudzień 2011 - 12:19

Rozglądałem się za tą daiwą i nigdzie nie mogę jej znaleźć :D Tabela studiowałem zanim napisałem tego posta :D A co z tą okumą z linku? Nadaje się na coś?;p

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 grudzień 2011 - 13:09

Rozglądałem się za tą daiwą i nigdzie nie mogę jej znaleźć :D Tabela studiowałem zanim napisałem tego posta :D A co z tą okumą z linku? Nadaje się na coś?;p


i kolejny kolega ktory bedzie tak dlugo drazyl temat az uslyszy to co chce uslyszec :mellow:

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:04

http://www.ebay.ch/sch/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nk w=daiwa%20procaster%20100hl&_fln=1&_trksid=p3286.c0. m283

#6 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:13

Ja na początku swojej przygodu castingowej kupiłem dwa multiki lekkie bo grafitowe. Jeden oddałem za grosze a drugi służy mi za przewijarkę linek między maszynkami. Kasa w błoto :(
Warto dołożyć parę złotych i kupić coś na prawdę trwałego.

#7 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:44

Kupno Procastera nie jest wywaleniem pieniędzy w błoto. Mam 100 HBL i na dzień dzisiejszy obsługuje u mnie przynęty do 90 g. Bez zająknięcia. Mam ją 4 lata. Pitt wie, co mówi.

#8 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:57

Procastera nie miałem ale dużo o nim dobrego słyszałem. Ja zaczynałem od daiwy megaforce i jaxona expresa.

#9 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 11 grudzień 2011 - 21:09

I jak się ten megaforce sprawdzał? I do czego go używałeś?

#10 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 12 grudzień 2011 - 06:29

Megaforce kupiłem naiwnie do łowienia bassów. Miał mi w tym pomóc TwitchinBar. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że nie dam rady rzucić nim przynętami ważącymi mniej niż 4 gramy z pod siebie na odpowiednią odległość.
Póki używałem go do lekkich gum było ok. Przy woblerach głębiej schodzących było czuć że to nie jego żywioł.
Teraz jakbym zaczynał przygodę z castingiem to na pewno bym postawił na sprawdzone starsze konstrukcje a nie ulegał napisom NOWOŚĆ
Po wyżej uogólniłem że wszystkie grafitowe się nie nadają . Mój bład , nie znałem konstrukcji Procastera.

#11 OFFLINE   boor

boor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLwow
  • Imię:Witalij

Napisano 12 grudzień 2011 - 07:53

wisnia023, do 70g, a od? moze C3 http://www.ebay.com/itm/NIP-Abu-Garcia-Ambassadeur-C3-Round- Baitcasting-Reel-/220910343369?pt=LH_DefaultDomain_0&var =&hash=item7915e5a29a
Mozna kupic ujyvany-bardzo mocna konstrukcija, mozliwy tuning,dostepne czesczi zamienne, solidnie i nazawsze

#12 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:50

Od 70g? Myśle, że nie będę wędkował aż tak ciężko :D Może orientuje się ktoś jakie są cenu abu w Szwecjii? Można kupić taniej, czy ceny są takie same jak u nas? (Mam do Szwecjii ok 60 km). Nigdy nie robiłem zakupów na ebayu i jakoś pewniej bym się czuł jak bym kupił coś z polskiej www :D Dzięki za odezwanie się w temacie :D

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:43

Od 70g? Myśle, że nie będę wędkował aż tak ciężko :D Może orientuje się ktoś jakie są cenu abu w Szwecjii? Można kupić taniej, czy ceny są takie same jak u nas? (Mam do Szwecjii ok 60 km). Nigdy nie robiłem zakupów na ebayu i jakoś pewniej bym się czuł jak bym kupił coś z polskiej www :D Dzięki za odezwanie się w temacie :D


w sklepach ceny sa na ogol wieksze.. chyba ze trafisz na promocje... generalnie najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o abu okraglaki to rynek wtorny oraz ebay. tam mozesz wyrwac za na prawde smieszne pieniadze...

#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 grudzień 2011 - 14:15

Mifek dobrze prawi. Okrąglaka ABU ciężko zajechać a używka długo Ci posłuży (części zamiennych bardzo dużo), proponuję zaprzyjaźnić się z ebayem. Pośledzić z jakieś 2 tyg, zapoznać się z widełkami cenowymi i ustrzelić. Tylko moment teraz trudny jeśli idzie o walutę. Wkrótce pewnie bedzie interwencja NBP, więc może wtedy. :D

#15 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:03

Sprzęt już skompletowany :D Padło na abu revo s i dragona fatso jerk 60 gr, na wiosnę sprawdze jak to wszystko współgra i zacznę uczyć się rzutów :D Dzięki za odpowiedzi!

#16 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 luty 2012 - 08:14

jak to wszystko współgra i zacznę uczyć się rzutów

to musisz zarezerwować sobie kupę czasu, myślę, że jakieś 12 min i będziesz rzucał :D. Dobrze jakby Ci ktoś okazał ze dwa raz i to wystarczy, po jakimś 10 rzucie już będziesz chciał mocniej i dalej :D.

#17 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 luty 2012 - 09:01

Taaak ja po pół godzinie nauki uwierzyłem w swoje super umiejętności i w curado 201E7 wyłączyłem wszystkie bloczki :lol: :lol: :lol: I spokorniałem :wacko: Embarassed Ale szyby w chałupie na brzegu nie wybiłem :unsure:

#18 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 01 luty 2012 - 17:46

[quote]
jak to wszystko współgra i zacznę uczyć się rzutów
[/quote] to musisz zarezerwować sobie kupę czasu, myślę, że jakieś 12 min i będziesz rzucał :D. Dobrze jakby Ci ktoś okazał ze dwa raz i to wystarczy, po jakimś 10 rzucie już będziesz chciał mocniej i dalej :D.
[/quote]
To nie dobrze, bo ja przeważnie na rybach sam

#19 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 luty 2012 - 16:01

Dąbek, ja też spokorniałem jak przeskoczyłem z ABU Ultracasta okrąglaka na niskoprofilowca ABU SX. Sru.... i zaczęło się rozplątywanie. Okrąglak chodził ciut gorzej niż niskoprofilowiec i nie zdążyłem hamować kciukiem :D.

#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2012 - 20:54

Okrąglaczka nie miałem,ale jest w planach do trola i na Zatokę ,taki dwa w jednym.Ale za to moim pierwszym był SX ,tylko w zestawie do nauki na Premierze 6'6 2oz.Tu były dopiero jaja,bo jeszcze nie miałem sliderów ćwiczyłem gumami na Wiśle.Jak dałem za lekką główkę np 15g to lądowała w zupie na 5-7m a linka wyjeżdżała dalej aż miło, a jak dałem 35g to niezdążyłem pomyśleć jak pocisk po odstrzale pędził w kierunku samochodów na moście.Wtedy szybko nura i łeb wystawiałem z krzaczorów ja nie słyszałem hamowania na moście hi,hi,hi, <_<


<_< <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych