Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 styczeń 2019 - 00:42

Mam 198cm 2-12 jak lowisz okonie ciut ciezej to bedzie super delikatniejszy kijek np od miceoflexa 3-15g

#482 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 06 luty 2019 - 00:12

Czy ktoś próbował łowić bolenie jakimś kijem z tytułowej serii? :)

Bardziej niż o same bolenie chodzi mi o przynęty typu boleniowego czyli uklejopodobne woblery i jerki - takie do 10 cm.


  • Alexspin lubi to

#483 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 luty 2019 - 20:57

Jeśli ktoś z kolegów będzie szukał nowych wklejnek UL na sezon 2019 z serii WJ-DSM (szczytowka z pełnego włókna węglowego) to producent zadeklarował że na przełomie kwietnia i maja wędki będą dostępne w sprzedaży.

#484 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 luty 2019 - 06:18

Opinia użytkownika GS z innego forum:

"Grey st nie nadaje się do użytku przez mniej doświadczonych wędkarzy,powód? łamliwość.
Blanki świetne,lekkie,tanie ,przyjemne dla dłoni ale ścianki blanków niczym gazeta.
Statystycznie -spośród 14 szt różnych gstreamów jakie zakupiłem wraz z 2 kolegów Tomkiem i Jachu poległy prawie wszystkie w przeciągu 3 miesięcy.
Ja mam 5 kikutów,Tom 3,Jachu 4.
Moje zabiłem banalnie-patyk,gałązka nad głową,przeginka z cw o 3g na kiju do 21g...Tomkowi pstrążek 35cm złamał 2 sekcję w 2 miejscach itd....Poniżej moje dwa kikutki z 5,trzy mam w piwnicy i mogę donieść w razie potrzeby.
Acha i jeszcze cuś...
Ja w zasadzie miałem 6szt bo 1 reklamowałem-wiatr go złamał,poważnie,kikuta jednak brak bo poszybował jak strzała apacza w szale złości." (wedkuje.pl, Luxxxis 2019/02/16 19:02)



#485 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 22 luty 2019 - 07:54

Z całym szacunkiem ale brzmi jak troll z dragona bo się ctx nie sprzedają...

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#486 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 luty 2019 - 08:09

Dużo tych jaxonów nakupili. Chyba hurtowo zamówili żeby było taniej.
  • Alexspin lubi to

#487 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 luty 2019 - 08:19

Zaznaczam, to nie moja opinia, to tylko przedruk.

Osobiście jestem zainteresowany castem z tej serii 265cm/10-35g. Dla tego w poszukiwaniu opinii natrafiłem na ten tekścik.

Nota bene, czy ktoś miał w ręku tego casta? Jaką ma akcję? Jakie ugięcie? Jaka długość dolnika?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 22 luty 2019 - 08:24


#488 OFFLINE   Borowik22

Borowik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaLipki Wielkie

Napisano 22 luty 2019 - 08:57

Ja używam 228 do 7 gr drugi rok fakt nie przeciążam go ale wytrzymał naprawde dużo od zaczepów i przyłowów... do tego za specjalnie o niego nie dbam, nie mam problemu z wypadającą/lużną drugą sekcją same pozytywy

#489 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 luty 2019 - 09:12

O przeciążaniu nie ma mowy. Mam doświadczenie sprzed lat, że JAXON opisuje swoje wędziska dość rzetelnie. Stąd bierze się nie najlepsza obiegowa opinia na zasadzie - DRAGONEM 5-20g rzucałem przynętami 30g i nic się nie stało, a w JAXONIE 5-20g złamałem szczytówkę już przy 25g - dla tego idzie fama, że to chrust.

Dzięki @Borowik. Czekam na opinie o tym caście, może ktoś go już użytkował. :)


  • pomidor babinicz lubi to

#490 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2019 - 09:46

No właśnie casty, co z tymi castami? W stajni jaxona jest jeszcze symbian Cast, macałem oba i mialem nieodparte wrażenie że są to te same blanki.
Już miałem kupować ale potrzebuję czegoś cięższego, może w sezonie się skuszę i między chlebem, mlekiem i masłem chwycę po casting od jaxona.

Użytkownik drChlubicz edytował ten post 22 luty 2019 - 09:47


#491 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 22 luty 2019 - 15:21

O przeciążaniu nie ma mowy. Mam doświadczenie sprzed lat, że JAXON opisuje swoje wędziska dość rzetelnie. Stąd bierze się nie najlepsza obiegowa opinia na zasadzie - DRAGONEM 5-20g rzucałem przynętami 30g i nic się nie stało, a w JAXONIE 5-20g złamałem szczytówkę już przy 25g - dla tego idzie fama, że to chrust.

Dzięki @Borowik. Czekam na opinie o tym caście, może ktoś go już użytkował. :)

Spoko. Swoim 228 2-12 ciskałem gnomem 20g i kij nawt nie za jęknął. Do tego byłem w stanie ją podbijać na stojącej wodzie. Tak jak gumę z opadu. Pierwszego złamałem na zaczepie, trzcina i pletka 0,08 złamała ten kij w połowie. Na łączeniu.



#492 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 luty 2019 - 19:29

Tyleee stron. Przez chwilę kojarzył mi się ten wątek, nie wiem dlaczego, z serią Razor Spin, a to Grey Stream jest bohaterem! Nie łowiłem nimi, jedynie w sklepie z ciekawości oglądałem wiele modele z tej serii. Powiem tak, jak za tą cenę-rewelacja, ale mimo wszystko jakąś słabość czuję w tych blankach, to nie moja bajka. Co innego Razor Spin, ta seria jest taka mięsista, dość szybka i w miarę porządna, to modele którymi mógłbym bez strachu łowić, są bardzo ok.. Tym bardziej przy niewygórowanej cenie.



#493 OFFLINE   CacY55

CacY55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 luty 2019 - 15:50

Czy ktoś próbował łowić bolenie jakimś kijem z tytułowej serii? :)

Bardziej niż o same bolenie chodzi mi o przynęty typu boleniowego czyli uklejopodobne woblery i jerki - takie do 10 cm.

 

Ja łowiłem w Warszawskiej Wiśle bolki (w przedziale 40-65cm) kijem 240cm cw 5-23g i nie narzekam ładnie obsługiwał sieki i bez problemu wyholowałem bolka 65cm z szybkiego nurtu, więc od siebie polecam ale wybrałbym teraz ten dłuższy model chyba..


  • Alexspin lubi to

#494 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 23 luty 2019 - 21:58

...opinii o castach jeszcze zapewne nie ma, ponieważ dopiero co na rynek wchodzą...jeszcze  jak chleb świeżo z pieca...



#495 OFFLINE   ja_krzysiek

ja_krzysiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaRadomskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 luty 2019 - 01:26

Zaznaczam, to nie moja opinia, to tylko przedruk.

Osobiście jestem zainteresowany castem z tej serii 265cm/10-35g. Dla tego w poszukiwaniu opinii natrafiłem na ten tekścik.

Nota bene, czy ktoś miał w ręku tego casta? Jaką ma akcję? Jakie ugięcie? Jaka długość dolnika?

Alex z całym szacunkiem - Ty nie natrafiłeś na ten tekst, Ty nawet brałeś czynny udział na wędkuję.pl w tej "rozmowie". Nie dziwne jest to, że tester spod znaku smoka źle pisze o konkurencji. Jakby miał być inaczej?

"Nadmieniam, że używam sprzętu różnych dystrybutorów, ale w niektórych przypadkach dragonowy - czy chcesz czy nie - jest przodujący". - sorry ale zadziwia mnie to, że tam (na innym forum) trzymasz z "testerami" a tutaj jakoś inaczej piszesz. Dwubiegunówka?



#496 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 luty 2019 - 07:41

Alex z całym szacunkiem - Ty nie natrafiłeś na ten tekst, Ty nawet brałeś czynny udział na wędkuję.pl w tej "rozmowie". Nie dziwne jest to, że tester spod znaku smoka źle pisze o konkurencji. Jakby miał być inaczej?

"Nadmieniam, że używam sprzętu różnych dystrybutorów, ale w niektórych przypadkach dragonowy - czy chcesz czy nie - jest przodujący". - sorry ale zadziwia mnie to, że tam (na innym forum) trzymasz z "testerami" a tutaj jakoś inaczej piszesz. Dwubiegunówka?

Po pierwsze - natrafiłem, a że brałem czynny udział to nie zmienia tego faktu.

Po drugie - podtrzymuję moje zdanie, że w niektórych przypadkach, z polskich dystrybutorów DRAGON jest przodujący. Czytaj ze zrozumieniem "w niektórych przypadkach" to nie znaczy że zawsze i w większości przypadków, a tylko w niektórych. ale widać podobnie jak na "wedkuje.pl" masz trudności z rozumieniem treści pisanych...

Po trzecie - niejednokrotnie na obydwu forach wypowiadałem się pozytywnie jak i negatywnie na temat niektórych sprzętów JAXONA, jak i DRAGONA.

Po czwarte - dyskusję z Tobą na ten temat zakończyłem na tamtym forum i nie zamierzam podejmować tutaj!

Bez odbioru!!! :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 luty 2019 - 07:49


#497 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 24 luty 2019 - 08:39

Zapimnieliscie o konger ultris ;) to dopiero petarda co przewijala sie nie tylko w watku o jaxonach ;)
  • strary, coma i Przemek_M lubią to

#498 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 luty 2019 - 11:55

Realny ciężar wyrzutowy dla 2,10m

1-7

Komfort w dole według tego co napisaliście zaczyna się od ES 2' + 2g a kończy na ES 2' + 5G

2-12

Jak tutaj wygląda komfortowy zakres cw ?

#499 OFFLINE   Nudgets

Nudgets

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 luty 2019 - 14:47

A ja z kolei zastanawiam się nad kupnem wersji 2,70 3-12. Ma ktoś może lub miał do czynienia z tą wędką? Zamiar to okonie i ewentualne klenie z niedużej rzeki. Głównie do operowania główkami w granicach 2-5g. Gdybym mógł wziąłbym krótszą, ale niestety takie mam warunki, że minimum to 2,70. Ktoś coś powie może na ten temat?



#500 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 25 luty 2019 - 08:31

Realny ciężar wyrzutowy dla 2,10m

1-7

Komfort w dole według tego co napisaliście zaczyna się od ES 2' + 2g a kończy na ES 2' + 5G

2-12

Jak tutaj wygląda komfortowy zakres cw ?

5g + 3" do 10g + 3" łowiłem i spoko. Lekko leci 15-17g. 20-22g już szczyt zaczyna klękać ale też da się łowić. Jednak komfort do 10+guma.


  • NERO HTF lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych