Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Głowacice na Bałkanach (Bośnia i Hercegowina, Serbia)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:57

Witam,na poczatku lutego (5-11.02.2012) wybieram sie do Bosni na Hucho hucho.Celem jest rz.Sana (odcinek opisywany w WŚ 2/2011), jedno z najlepszych aktualnie łowisk głowatki na świecie. Będziemy łowić 5 dni, pierwszy dzień z najlepszym miejscowym przewodnikiem,który twierdzi że luty jest najlepszy na big Hucho.W związku z tym że 2 moich towarzyszy nie może pojechać z przyczyn osobistych,będę mial 2 wolne miejsca.Jest to wyprawa koleżeńska(nie komercyjna),wszystko zostało załatwione na miejscu bez żadnych pośredników.Całkowity koszt na osobę to 2000zł+jedzenie(zdecydowalismy się na kwaterę bez wyżywienia),które zabieramy z polski.Na koszt wyprawy składaja się:paliwo,winiety,ubespieczenie,licencje,przewodnik i noclegi.Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priwa lub tel. 507-697-353.

Łowimy na spina lub muchę.

Pozdrawiam Wobi



#2 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:00

Jeżeli ktoś już łowił w północno-zchodniej Bośni to zapraszam do podzielenia się wrażeniami

#3 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:04

Chyba jednak niewielu polaków tam łowiło...

Zostało jeszcze jedno wolne miejsce,trzeba się decydować do 20 stycznia.Wrzucamam aktualne zdjęcia od naszego przewodnia.
.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:07

puźniej jak przerobie to wkleję coś jeszcze..

#5 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:27

Ciągnie mnie tam, zrób minirelację po powrocie :D

#6 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 05 styczeń 2012 - 17:04

Napewno coś tam napiszę i wrzucę pare zdj.jak wrócimy

.

aktualnie (wstępnie)wszystkie miejsca zajęte.pozdr.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 styczeń 2012 - 20:04

Kolega który miał z nami jechać niestety nie dostał urlopu,więc nadal mam jedno wolne miejsce... :D

#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6283 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:58

Czyżby przewodnikiem był niejaki Velibor?

#9 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 styczeń 2012 - 22:09

Przewodnik ma na imię Admir

#10 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:25

Witam,
może nie do końca w temacie.
Spędziłem w Bośni w sumie około 1,5 roku od 2002 roku (wtedy byłem tam pierwszy raz- a ostatnio 5 miesięcy w 2010), niestety nie te tereny w które się wybieracie, ani też nie te tereny w których łowi się piękne potoki i tęczaki (serbska republika w bośni okolice Bihaća jeśli się nie mylę). Ja pracowałem kilkukrotnie w Tuzli (jakieś 120 km od Sarajeva), a tam tak pięknie w ryby nie było (cały bagażnik kijów oczywiście ze sobą miałem). Łowiłem głównie na rzece Śpreća i rzece Krivaja na odcinku Olovo-Zavidovici (klenie, świnki, nawet jeden pstruń się trafił), ale rzeka cudowna, turkusowa (jak nie było opadów) od miejscowości Olovo przebija się wśród gór, piękne przełomy, skały w wodzie, bystrza itd. (miejscowi mówili że występuję tam też mladica to jest chyba głowatka ale nie jestem pewien). Generalnie fajny, niespecjalnie bogaty kraj z super ludźmi, z super rakiją (koniecznie trzeba spróbować domowej ze śliwek).
Raz na jakiś czas jestem tam służbowo, a czasem i na dłuższy pobyt (3-4 miesiące), więc jak będę następnym razem dłużej to odezwę się na forum i może z kimś się tam umówię w te tereny (przebywając tam tyle porozumiewam się całkiem przyzwoicie w serbsko-chorwackim), bo w nieturystycznym terenie na jakim ja bywałem po angielsku się raczej ciężko porozumieć

pozdrawiam

#11 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 22:03

Polecam stronkę: http://www.montenegr...radise.com/cms/ o połowach łososiowatych w tym głowatek w większości krajów byłej Jugosławii. Zdjęcia i filmy niektórych ryb i rzek są zapierające dech... Można tam się też umówić na wyprawę. To tak na wiosenne wieczory tej zimy :mellow:

#12 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 21 styczeń 2012 - 17:59

Myślę, że tam spokojnie można się dogadać z miejscowymi. Zwłaszcza po śliwowicy. :D

#13 OFFLINE   wasmar

wasmar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjatoruń

Napisano 03 luty 2012 - 21:50

WOBI powodzenia!!! Czekam na informację o połowach.

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6283 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 luty 2012 - 21:33

Polecam stronkę: http://www.montenegr...radise.com/cms/ o połowach łososiowatych w tym głowatek w większości krajów byłej Jugosławii. Zdjęcia i filmy niektórych ryb i rzek są zapierające dech... Można tam się też umówić na wyprawę. To tak na wiosenne wieczory tej zimy :mellow:


To jest właśnie firma niejakiego Velibora. Mieliśmy jechać z nim, ale ekipa wykruszyła się. Jest jeszcze jedna stronka - http://www.drina-fis...m/index_en.html Jest na co popatrzeć.
Swoją drogą, to Bałkany zamarzły i zginęły pod śniegiem, nie wiem jak będzie ta wyprawa wyglądała. :wacko:

#15 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 06 luty 2012 - 16:46

Witam,niestety pogoda zmusiła nas do przesunięcia terminu wyjazdu na listopad/grudzień.

#16 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 luty 2012 - 21:32

Witam,
ja jutro śmigam służbowo do Bośni (okolice Sarajeva), jak dam radę zrobię zdjęcia rzeki bosna na wysokości Zenicy (z tego co pamiętam to ładnie ona tam wygląda) - muszę kiedyś miejscowych popytać co tam chytają, a widuje ich tam czasem brodzących.



#17 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 luty 2012 - 10:09

Fajnie,wstaw jak uda ci się coś pstryknąć,Tam gdzie mieliśmy jechać w czasie naszego pobytu miało być -5 do -10(w dzień), a nocami od -12 do -18/-22.
To trochę za dużo....

Rzeka płynąca przez Zenicę to dopływ Sawy więc Mladica powinna tam występować(przynajmniej teoretycznie).

Pozdrawiam WOBI

#18 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 luty 2012 - 11:03

Arsenał nad którym pracowałem ostatnie tygodnie musi poczekać na jesień...

.

Załączone pliki



#19 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 08 luty 2012 - 19:31

Witam
Pozdrowienia z Bośni, dojechaliśmy wczoraj z kolegą całkiem dobrze do Kakanja (40km od Sarajeva), śniegu około 80cm. Dzisiaj rano spotakliśmy się z ludźmi z Sarajewa i odradzili nam wybranie się do stolicy bo ciężko wjechać i wyjechać z powodu śniegu (ponad metr). Droga na Mostar wg nich nieprzejezdna. Rzeka Bosna częściowo pod lodem, ale miejscami odkryta płynie dość żwawo. Teraz jesteśmy w Tuzli, temperatura -12, ale w dzień jest cieplej. Co do ryb w takich warunkach to się zgadzam że nie za bardzo. W telewizji mówią w prognozie pogody że będzie jeszcze śnieg padał no i będą mrozy -15/-10
Muszę poczytać o rzece Bośnia wygląda super, wydaje mi się że powinna być tam mladica. A rzeka płynie cały czas przy drodze od Sarajewa do Doboju więc jest dobrze dostępna.

Pozdrowienia z zasypanej Bośni


#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 luty 2012 - 22:42

Wybranie się na te ryby to moje marzenie.
Przyznam jednak, że dziwne mam uczucie czyając Mostar, Sarajewo... Inne mam konotacje, nie rybowe z tymi nazwami :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych