Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja kręciolów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 06 październik 2006 - 17:24

Kto smaruje ten jedzie niezawsze się sprawdza. :mellow:
Ja w jednym z moich nabytków troszkę przedobrzylem i dalem troszkę więcej smaru i kolowrotek chodzil jak mul.Jak się ciągnelo paprocha to kolowrotek kręcil się z oporem a jak zalożylo się coś większego to nawet szkoda gadać. :(
W kolowrotku Shimano Super x 1000 gtm mialem wlaśnie ten problem,za radą udzieloną na zlocie przez Friko wyczyścilem go i naoliwilem lecz tym razem bardzo skromnie kolowrotek zaczą zachowywać się jakby byl zupelnie inny,nowy :D
Naoliwilem go olejem takim jaki jest na zamieszczonym zdjęciu.
Pytanie czy wystarczy samo oliwienie wewnętrznych mechanizmów czy należy lepiej zastosować jakiś specjalny smar.

Załączone pliki

  • Załączony plik  abu1.jpg   84,57 KB   126 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2006 - 21:26

@Trout

bardzo sie ciesze że rada sie przydała :mellow: do tych starych shimaniaków mam sentyment, a nie pisali na nich do not grease tam gdzie trzeba - w nowszych kołowrotkach taki napis jest (jest taki moduł wokól osi kołowrotka, przykryty blaszka, w w srodku cylinder metalowy i wałeczki - tego własnie nie wolno smarowac).

Generalnie ja smarem smaruje zebatki w kołowrotkach, natomiast w oliwce namaczam łożyska (może byc na noc w kieliszku) - a potem je otrzasam z nadmiaru oliwki i delikatnie osuszam po wierzchu. Jak dasz za duzo oliwki to podczas krecenia bedzie ona bryzgac w kolowrotku co spowoduje rozcienczenie i rozpuszczenie smaru na zebatkach :( - tak że jz oliwką nie nalezy przesadzac :D

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych