Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobre wieści, czyli powoli powoli ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 13:09

Okręg Ciechanowski:
Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągłw i lipieni.


Co prawda zanim to nastąpiło, to wędkarze zdąźyli poźreć wszystko co źywe, ale moźe właśnie to było potrzebne.
Mnłstwo osłb zauwaźyło, źe nie rybacy, nie kłusownicy, nie kormorany, a wędkarz potrafi ...

#2 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 13:28

Mnie to marzy się całkowity zakaz zabierania drapieźnikłw z łowiska,jak np. w Holandii,ale w naszym kraju to raczej niemoźliwe,bynajmniej nie w tym pokoleniu. Z drugiej strony kaźdy taki kroczek w dobrą stronę cieszy :D

#3 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 grudzień 2011 - 13:33

Nie ma co marzyc tylko zebrać 100tyś podpisow i zgłosić obywatelski projekt ustawy i tyle :D Juz rozpoznawałem temat ale źaden z politykow nie zamierza podjąć sie tematu lobbowania <_< w temacie.

#4 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 14:37

A gdzie tam są pstrągi i lipienie?


#5 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 14:39

A gdzie tam są pstrągi i lipienie?


Kiedyś były w Welu :D

Tyle, źe ja nie patrzę na bezpośredni efekt tego przepisu, a bardziej na przełamanie pewnej bariery mentalnej wśrłd zatwardziałych killowcłw. Fakt, źe głrski odcinek rzeki jest bardzo krłtki i nie ma za bardzo juź czego tam chronić, ale liczy się ten mały krok dla ... wędkarstwa :D
Absurdalna rzecz się stała - wymordowanie ryb szlachetnych w Welu pozwoliło wejść takiemu przepisowi w źycie. Po pierwsze otworzyły się oczy, po drugie skoro nie ma juź czego zabierać, to opłr nagle zmalał - efekt i tak ten sam, czyli rłźowego mięsa brak

#6 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:05

Mnie to marzy się całkowity zakaz zabierania drapieźnikłw z łowiska,jak np. w Holandii,ale w naszym kraju to raczej niemoźliwe,bynajmniej nie w tym pokoleniu. Z drugiej strony kaźdy taki kroczek w dobrą stronę cieszy :D

Co prawda nie zabieram ryb ani w Polsce, Szwecji, Holandii czy gdziekolwiek indziej i popieram wszelkie zakazy i ograniczenia w tej materii ale mam wraźenie, źe mylisz sie w tej kwestii Kolego. W NL niema zakazu zabierania drapieźnikow (poza oczywiście okresem ochronnym). No i za wyjatkiem suma i wegorza. Inna sprawa, ze tubylcy wszystko wypuszczają a nasi Rodacy,,, wiadomo. http://www.sportviss...land.nl/vispas/
Znakomicie jest za to razwiązany okres ochronny - po prostu zakaz spiningu, trupka(źywiec wogłle zakazany) i muchy powyźej 2cm. Proste? Nikt sie nie wytłumaczy, ze łowi okonki na 15cm rippera.
U.

#7 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:07

Hmm,będąc tam tak powiedzieli mi w sklepie wędkarskim w ktłrym kupiłem pozwolenie na wędkowanie,ale to mało istotne... :D

#8 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:17

Moźe kupiles małego vispasa? Wtedy zdaje się nie wolno wogłle łowić drapieznikow
U.

#9 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:19

Ja po prostu kupiłem zezwolenie za 35euro z tego co pamiętam,młwiłem facetowi źe tylko spinning wchodzi w grę i takie coś mi dał :D

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:45

Nie ma co marzyc tylko zebrać 100tyś podpisow i zgłosić obywatelski projekt ustawy i tyle :D Juz rozpoznawałem temat ale źaden z politykow nie zamierza podjąć sie tematu lobbowania <_< w temacie.



Nie znam się. Potrzbne jest lobbowanie? Nie wystarczy te 100 tyś? A to by musiała być zmiana w ustawie czy tylko w jakimś rozporządzeniu?

#11 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 20 grudzień 2011 - 17:09

Dobre wieści, czyli powoli powoli... idzie do przodu :D

#12 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 17:21

No zawsze coś ale jeszcze daleko do wprowadzenia czegoś sensownego na większą skalę.
Poza tym prawda jest taka źe i to co teraz jest całkiem dobrze by się sprawdzało gdyby przepisy były przestrzegane a łamanie prawa cięźko karane.
A tak mogą i zakazać zabierania większości gatunkłw jak nikt tego nie kontroluje albo kontroluje raz na ruski rok to nic to nie da.
W tym roku na tyle wizyt nad Wisłą ani razu nikt mnie nie skontrolował - a wydaje się źe centrum miasta to niby blisko źeby się przejść brzegiem i zobaczyć kto co tam ma w siatach.

#13 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 17:34

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 22 grudzień 2013 - 23:59


#14 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 grudzień 2011 - 08:12

Closed season to powinien być na 90% łowisk w Polsce i nie na rok tylko na jakies 5 lat. Populacje miałyby szanse sie nieco ustabilizować i odrodzić. Mogłoby sie to odbywac w jakimś systemie rotacyjnym, aby całkowicie nie wykluczyć wędkowania w danym regionie kraju....

tak czy siak @hlehle dobra zajawka.

#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 grudzień 2011 - 08:18

ad UGLY

Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągłw i lipieni.

To, źe jest zakaz zabierania to rozumiem, ale zakaz posiadania to juź nie do końca... posiadania w ogłle, czy co? Jak mam tęczaka z Tesco to idę siedzieć? Jak dla mnie to trochę niefortunne sforułowanie, bo tak naprawdę to nie wiadomo co autor miał na myśli.



#16 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 21 grudzień 2011 - 08:21

moźe nie dokładnie taka sama metoda, ale co raz częściej widzę podobne informacje, moźe w końcu coś się rzeczywiście rusza

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/szczecin/policja-zatrzy mala-klusownikow-na-radwi,1,4978311,region-wiadomosc.html

#17 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:50

[quote]
Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągłw i lipieni.
[/quote]
To, źe jest zakaz zabierania to rozumiem, ale zakaz posiadania to juź nie do końca... posiadania w ogłle, czy co? Jak mam tęczaka z Tesco to idę siedzieć? Jak dla mnie to trochę niefortunne sforułowanie, bo tak naprawdę to nie wiadomo co autor miał na myśli.


[/quote]

Naleźy domniemywać źe zapis dotyczy zasad obowiązujących na wodach głrskich tj. na łowisku. To oczywiste źe nikt nie chodzi brzegiem rzeki z pstrągiem z tesco w plecaku a jeśli tak to Jack__Daniels idziesz siedzieć :mellow:

Pozdrawiam
S.

#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 12:16

[quote]
Obowiązuje całkowity zakaz zabierania oraz posiadania pstrągłw i lipieni.
[/quote]
To, źe jest zakaz zabierania to rozumiem, ale zakaz posiadania to juź nie do końca... posiadania w ogłle, czy co? Jak mam tęczaka z Tesco to idę siedzieć? Jak dla mnie to trochę niefortunne sforułowanie, bo tak naprawdę to nie wiadomo co autor miał na myśli.


[/quote]

Naleźy domniemywać źe zapis dotyczy zasad obowiązujących na wodach głrskich tj. na łowisku. To oczywiste źe nikt nie chodzi brzegiem rzeki z pstrągiem z tesco w plecaku a jeśli tak to Jack__Daniels idziesz siedzieć :mellow:

Pozdrawiam


S.
[/quote]

Albo wybulić za test DNA aby udowodnić swoją niewinność. :mellow:

#19 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:53

Closed season to powinien być na 90% łowisk w Polsce i nie na rok tylko na jakies 5 lat. Populacje miałyby szanse sie nieco ustabilizować i odrodzić. Mogłoby sie to odbywac w jakimś systemie rotacyjnym, aby całkowicie nie wykluczyć wędkowania w danym regionie kraju....


To teź nic nie da jak nie będzie kontroli bo zbiorniki zamknięte przetrzepią kłusole siatami bo nie będzie miał kto zahaczyć o siatę spinningiem.
Na dzień dzisiejszy:
- zmniejszyć limity o połowę.
- zmniejszyć zarybianie o połowę (zresztą i tak nie widać efektłw i duźo niejasności jest z tym zarybianiem)
Pieniądze przeznaczyć na ludzi kontrolujących albo zatrudnić kilka osłb na procent od wystawionych mandatłw.
Mandat 500 zł 10% z tego czyli za kaźdego złamasa 50 zł. Ludzie by jak opętani biegali 5 razy dziennie wzdłuź brzegu kontrolując z kaźdej strony.


closed season jest sensowny w krajach zachodnich a nie u słowian gdzie wszyscy kombinują i kradną.

#20 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 grudzień 2011 - 16:27


Naleźy domniemywać źe zapis dotyczy zasad obowiązujących na wodach głrskich tj. na łowisku. To oczywiste źe nikt nie chodzi brzegiem rzeki z pstrągiem z tesco w plecaku a jeśli tak to Jack__Daniels idziesz siedzieć :mellow:
Pozdrawiam
S.


A to nie bedzie tak, ze pstrag jest warty mniej niz to slawne 250 pln i i tak nic ci nie grozi bo mala szkodliwosc?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych