Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości Lowrance na 2012r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 22 grudzień 2011 - 07:14

Przyglądam sie nowością Lowrance na 2012r. http://www.lowrance....e/Elite-Series/ Ciekawi mnie nowa Seria Elite-4.Kiedy w PL i jakie ceny bedą :unsure: ? Moze coś Wiecie?

#2 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 18:16

Seria 4 będzie w Polsce około połowy stycznia (prawdopodobnie) - ceny mniej więcej w tym samym czasie. Generalnie ciekawe urządzonka i z obsługą map więc może być czadowo jak uda się do nich np wtłoczyć batymetrię Mazur
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 23 grudzień 2011 - 06:45

no to czekam ciepliwie B) małe poreczne mobilne

#4 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 08 luty 2012 - 00:04

oglądałem te cudeńka. ceny niezłe bo elite 4 dsi z gps ok 1900pln a to najdroższe z tych urządzeń. mark z gps ok 1200. jedna wada. po podzieleniu wyświetlacza na echo i gps wyświetlacz robi nam się 4/3cm i trudno coś precyzyjnie zobaczyć i ocenić.


Pytanie do Cezarego czy w Elicie 4 z gps da się cofnąć w historię i zaznaczyć waypoint z ekranu który już dawno minęliśmy(taka funkcja jest w elite 5)?

#5 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 08 luty 2012 - 09:07

Jeśli chodzi o taką możliwość - w tym tygodniu będę wiedział bo dostaje sprzęt na testy i mam zamiar przemaglować ELITE 4 i MARKA 4

#6 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 11 luty 2012 - 11:44

Już po wstępnych testach . TrackBack jest we wszystkich modelach ELITE 4 i MARK 4 z echosondą W tych urządzeniach w których są GPS-y można zaznaczyć waypointa cofając historię TrackBackiem.

Wrzuciłem filmik na YouTuba z polskimi napisami do takiego filmowego info (trochę za bardzo reklamowe ale przynajmniej są pokazane wszystkie modele)
Znajdziecie go tutaj


Jeśli chodzi o ceny to są całkiem ciekawe. Mark 4 - 1160 co prawda jest czarno-biała ale mapy obsługuje i jest szansa na batymetrię Mazur do całej serii. W przyszłym tygodniu się okaże czy soft do generowania map działa czy nie :D


#7 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 luty 2012 - 21:24

Dzięki. skoro już po testach to powiedz jak wrażenia z obserwacji wyświetlacza podzielonego na dwie części. moim zdaniem potrzebny mikroskop żeby odczytać coś z sondy na podzielonym ekranie. kolejne pytanie czy gps i funkcja zapisu waypointa cofając się w historii działać będzie jeśli będę na całym wyświetlaczu miał tylko widok echo czy musi być ekran podzielony echo/gps?

#8 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 12 luty 2012 - 18:44

To co mogę powiedzieć wstępnie to to, że rzeczywiście 4 cale podzielone na dwa to nie jest dużo ale jakby nie było nawet w wydaniu monochromatycznego Marka 4 jest to echosonda z GPS-em i wcale nie droga i do tego z obsługą map. Właśnie testuje różne mapki w nich - może coś z tego będzie. Aha mają super jasne ekrany. Walą po oczach że hej, w słońcu nie powinno być problemów z odczytem oczywiście jak ktoś ma dobry wzrok :D.

#9 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 13 luty 2012 - 09:23

Za mną przemawiają te małe cacka. Na warunki amatorskiego połowu ryb są wystarczające. Szkoda tylko że nie zapisują logów na karty SD umieszczone w slotach, ale jak się ktoś ładnie uśmiechnie do kolegi z LMS, LCX lub HDS to mapkę też będzie miał.
Ostatnio oglądałem jakiś wypasiony telefon z Androidem. Ta głębia kolorów to idealne miejsce popisu dla mapki twardości dna jako uzupełnienie takiego urządzenia :o

#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 13 luty 2012 - 20:20

Do Cezarego. skoro 4 są tylko o cal mniejsze od elite5 a jakość ekranu porównywalna to z kąd takie różnice w cenie? czy przewiduje lowrance zejście z ceny elite5? a może elite5 ma jednak w sobie coś czym aż tak drastycznie przebija cenowo elite4?

#11 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 13 luty 2012 - 21:58


A co ja będę się rozpisywał zrobiłem fotkę to sobie pooglądajcie. Na fotce jest co prawda HDS 5 GEN 2 ale ekran ma taki sam jak Elitka 5. Coś mi się wydaje że to nie jest do końca 4 cale.
Po zmierzeniu przekątnej świecącej powierzchni czynnej Elite 4 ma przekątną 86 mm a HDS 127mm. Po prostu Elitka 4 ma coś w rodzaju czarnej rameczki niby to liczy się do ekranu ale nie do końca bo nie świeci. Kalkulacje wykonajcie sobie sami 1 cal = 25,4 mm
Pozdrawiam

.

Załączone pliki



#12 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 luty 2012 - 17:16

jeszcze pomęczę. Czy elite 4, mark 4, elite5 mają możliwość zapisu danych na kartę pamięci i tworzenia batów w dr.depth?

#13 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 14 luty 2012 - 18:48

Byłoby fajnie ale niestety nie. Mają wyprowadzenie NEMA 0183 i można je podłączyć do laptopa i zbierać dane. Jeśli ktoś wam zrobi mapę to oczywiście będą ją czytać :D

#14 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 luty 2012 - 22:45

.

#15 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 04 marzec 2012 - 07:50

Już kupiłem. Zdecydowałem się na elite 5x. Prośba do Cezarego czy mógłbyś podać jakiś link bądź przesłać skan dokładnych opisów funkcji w tym echo bo to co jest w instrukcji obsługi jest raczej w formie hasłowej niż podręcznika. chodzi mi głównie jakie ustawienia w jakich warunkach stosować i wyjaśnienia do czego dana funkcja służy i jak jej używać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych