Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Słupski łosoś i troć chronione jak Prezydent


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2006 - 16:29

W poniedzialkowym Metrze przeczytalem artykol, z ktorego wynika, ze kilkuset uzbrojonych policjantow, straznikow miejskich, sl. ochr pogranicza pilnuje ryb plynacych na tarlo rzeka słupią.
Mundurowych wspieraja wedkarze i prac. Parku Doliny Slupii.

Wyposazeni w samochody, lodz motorowa, lornrtki i noktowizory...

zwykli wedkarze, w obawie przed pozniejszym rozpoznaniem maja pozakrywane kominiarkami twarze.

Zbudowano za 1mln zl sztuczne tarlisko (wysypano 400 ton zwiru w centrum Slupska).

Nie wiem, czy to sa jakies jaja czy naprawde ktos w koncu policzyl ile kosztuje miasto klusowniczy proceder.
Podano, ze w ubieglym roku straty, z uwagi samego tylko nielegalnego pozysku miesa (pomija sie straty z powodu mniejsze ilosci turystow-wedkarzy) - 6 ton troci po uwedzeniu.
Gumo

#2 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2006 - 17:29

Cześć Wszystkim!
Pozdrowienia z Gdańska - mojego nowego miejsca zamieszkania!!!
Gumo - to wszystko PRAWDA! Znajomi byli w weekend w Słupsku - nad rzeką roi się od patroli!!
Może będziemy mieli własne Morrum!?!?!?
Pozdrawiam,
Gadda - Darek
Całkiem NOWY Gdańszczanin

#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 październik 2006 - 17:40

a mi sie cos o uszy obilo, ze przy przeplawce w Slupsku ma byc zainstalowana podwodna kamerka i bedzie mozna on-line ogladac skaczace rybki. czy ktos to potwierdzi/zaprzeczy? jakis link?
pozdrawiam

#4 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 10 październik 2006 - 18:06

Właśnie pisałem o tym w trociowych ostatkach ale nikt nie zwrócił uwagi :wacko: :lol: Mają nawet przenośne kamery obsługiwane internetowo? przy pomocy laptopów :huh:

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 październik 2006 - 18:22

@rocky no ale co z ta kamerka, zeby sobie podgladac gole ryby jak skacza?

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 październik 2006 - 18:32

Cześć Wszystkim!
Pozdrowienia z Gdańska - mojego nowego miejsca zamieszkania!!!
Gumo - to wszystko PRAWDA! Znajomi byli w weekend w Słupsku - nad rzeką roi się od patroli!!
Może będziemy mieli własne Morrum!?!?!?
Pozdrawiam,
Gadda - Darek
Całkiem NOWY Gdańszczanin



Darku, o to mnie zadziwiłeś - pozytywnie ma się rozumieć. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w nowy mieście!

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 10 październik 2006 - 19:40

Nie uwierze jak nie zobaczę. Ja wtym kraju już w nic nie wierze, nawet w soczystą retorykę brata tego co z bratem księżyc skłusować próbowali.

I znów w styczniu się dowiem:

- że jest w górze lub w dole,
- że już spłyneła,
- że wcale nie weszła,
- że gryzła przedwczoraj,
- że rybacy i kłusownicy ....,
- że jeszcze nie wytarta,

czyli trociowa normalka jak co roku.


A ciąg pewnie tradycyjnie będzie rekordowy.


Mimo wszystko życzę powodzenia.

Pzdr

#8 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 10 październik 2006 - 20:21

Luko kamerki montują gdzieś na drzewach w newralgicznych punktach,czyli tych gdzie najwięcej kłusują :mellow: Goło ,to mam nadzieję, ze puszczają kłusoli :mellow: :lol:

#9 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 październik 2006 - 21:12

Mówcie co chcecie,ale przynajmniej coś robią.Inaczej niż na innych rzekach,n.p. Parsęta, niby to pilnowana ,a na SALMO dwie obrotówki na sieciach zostawiłem,w biały dzień i w dodatku podczas zawodów./bezczelność/ :angry:

Rega podobnie,w ostatnią środę września zdjąłem sznur, z około 50-cioma hakami./super g..../ :angry:

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 październik 2006 - 21:25

Luko kamerki montują gdzieś na drzewach w newralgicznych punktach,czyli tych gdzie najwięcej kłusują :mellow: Goło ,to mam nadzieję, ze puszczają kłusoli :mellow: :lol:


@rocky chyba sie nie mozemy dogadac, bo ty o kamerkach na drzewie i golych klusolach, a ja o kamerce na przeplawce i golych rybach :lol: . Zatem jeszcze raz: kolega mi powiedzial, ze kolega mu powiedzial, ze zainstalowali na tejze przeplawce podwodna kamerke czy cus w tym stylu i bedzie mozna ogladac na necie w trybie on-line loski i trotki idace na tarlo. Wiecie cos na ten temat???
Pozdrawiam


#11 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 10 październik 2006 - 21:58

Luko, w linku poniżej jest coś o tych podwodnych kamerach

http://www.gloskoszalinski.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID= 200660926016

#12 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2006 - 22:44

Prima Aprilis czy co?? :huh:

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 październik 2006 - 07:12

Wreszcie jakieś konkretne działania, aż miło poczytać.
Mnie w tym roku pierwszy raz sprawdziła policja rzeczna i widzę że dość często można ich spotkać nad wodą. Sami jednak przyznaja że kłusole też się wycwanili i stosują wczesny system ostrzegania.
Ciekawe jak to wszystko przełoży się na efekty wędkarzy?

#14 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 11 październik 2006 - 07:44

Witam wszystkich,

Jako mieszkaniec Słupska mogę wszystkich zapewnić, że to nie żadne jaja ani Prima Aprilis.

Ponad dwa tysiące osób bierze udział w tegorocznej akcji Troć”. Patrole składają się z funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, policji, straży granicznej, łowieckiej, leśnej, parkowej, miejskiej, gminnej oraz wędkarzy i ekologów. W tym roku strażników wspomogą dwie kamery zamontowane w pobliżu rzeki w Słupsku. Z oczywistych względów nikt głośno nie powie w którym miejscu są zamontowane.

Piękna inicjatywa, ale tak naprawdę marzy mi się doczekać czasów, gdy mentalność ludzka zmieni się na tyle, że takie akcje będą zbędne.

pozdrawiam
rafael

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 październik 2006 - 08:47

Witaj Gadda, gdanszczaninie... :D

I znów w styczniu się dowiem:

- że jest w górze lub w dole,
- że już spłyneła,
- że wcale nie weszła,
- że gryzła przedwczoraj,
- że rybacy i kłusownicy ....,
- że jeszcze nie wytarta,

czyli trociowa normalka jak co roku.

Biorac pod uwage czas przeszly, pesymizm jest uzasadniony, ale....bylem nad slynna rzeka lososiowa Morum.
Nikt raczej nie stwierdzi, ze ryb tam nie ma bo sa w dole, w gorze albo w srodku...ryby te po prostu widac :huh:
I wiesz co? Wcale nie tak latwo je zlowic na spinning. Jest to mozliwe tylko w niektorych okresach, i tylko w bardzo wysublimowany sposob...

Do zlowienia ryby potrzebna jest przede wszystkim pewnosc, ze jest to mozliwe, czyli ze pdst. warunek, ze ryby sa w rzece musi byc spelniony.
Nie jezdzilem na trocie wlasnie z tego powodu, nie widzialem sensu bezproduktywnego orania wody....teraz byc moze pojade bo szansa sie zwiekszyla... :D

Gumo

#16 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 październik 2006 - 12:36

Nie o to chodzi żeby złapać króliczka tylko go gonić.
Nie muszę złowić, wystarczy że jest taka szansa.
Mój brat, który jeździ prawie od początku ze mną nad Parsętę nie wyjął z niej ani jednej wymiarowej ryby (choć miał jakieś na haku), a ma dalej nadzieję.
Jak zacząłem jeździć za trocią kilkanaście lat temu to obejrzałem Drwęcę, Parsętę, Słupię, Regę, Wieprzę, Grabową, Łebę, Pasłękę i jeszcze jedną rzekę, której nie wymienię i teraz zostałem przy dzikiej Parsęcie. Mimo, że mimo starań n.p. TMP nie widać oznak poprawy.
No i przy Drwęcy dokąd mam dwa razy bliżej, ale gdzie prawdopodobieństwo złowienia troci jest wielokrotnie mniejsze.
Słupia jest bardziej ucywilizowana i jest nieco krószy odcinek tak,że łatwiej ją pilnować. Jednak należy tylko pozazdrościć słupskim woli, niechby to było zaraźliwe dla innych.
pozdr
k wasik
Osobne pozdrowienia dla heniutka

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2006 - 13:02

...Nie o to chodzi żeby złapać króliczka tylko go gonić....

Rozumiem, ze mowisz za siebie?...teraz, w dobie rozwijajacych sie tanich linii lotniczych, mozna tego kroliczka gonic o wiele szybciej, z wieksza szansa na jego zlapanie (gdybym podchodzil w powyzszy sposob, chodzilbym na ryby z aparatem fot.)

Dobrze, ze ktos w koncu zrozumial, ze koszt wyprawy na trocie np. z odleglego miejsca w Polsce jest porownywalny z wyprawa za granice...i dla dobra rozwoju turystyki dobrze by bylo, zeby w koncu zadbac o to, co zostalo z walorow przyrodniczych...
Miejmy nadzieje, ze po Slupii, kolej przyjdzie na opamietanie takze i decydentow z innych trociowych rejonow...
Gumo

#18 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 październik 2006 - 13:49

Dobrze kombinujesz - mówię za siebie.
W dyskusję o kosztach nie dam się wciągnąć bo już za to kiedyś oberwałem (Duże sumy (z unii?)), ale Polska jest tańsza mimo wszystko n.p. nie muszę mieć tłumacza.
A na opamiętanie decydentów nie ma co liczyć, w Słupsku dojrzeli już interes, a w Toruniu jeszcze nie i w Lubiczu sypią w rezerwacie śmieci do Drwęcy i regularnie spuszczają śmierdzące ścieki z oczyszczalni.

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2006 - 14:18

Te dwie dyskusje o kosztach to zupelnie dwie rozne dyskusje...

w Słupsku dojrzeli już interes, a w Toruniu jeszcze nie i w Lubiczu sypią w rezerwacie śmieci do Drwęcy i regularnie spuszczają śmierdzące ścieki z oczyszczalni.

Jezeli wszystko ma dzialac na zasadach rynkowych to to jest wlasnie clue calego zagadnienia. Juz bedziesz wiedzial gdzie jechac a co ominac szerokim lukiem...

Gumo

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2006 - 14:26

Cześć Wszystkim!
Pozdrowienia z Gdańska - mojego nowego miejsca zamieszkania!!!
Gumo - to wszystko PRAWDA! Znajomi byli w weekend w Słupsku - nad rzeką roi się od patroli!!
Może będziemy mieli własne Morrum!?!?!?
Pozdrawiam,
Gadda - Darek
Całkiem NOWY Gdańszczanin



Dareczku !
:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

Mam nadzieję że Neostrada już zainstalowana i będziesz nadrabiał zaległości na jerkbaicie!

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych