Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kupię multiplikator do wędki Batson MB845


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:28

Spoko, pytałem przy okazji o cenę i koszt transportu.
Kraj pochodzenia to dodatek, o który pytałem.

A macie moze prównanie tego modelu do TORO 51? Pojawiła mi się pewna oferta i rozważam opcje...

#42 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 14:35

toro sa znacznie wieksze od zwyklych revo ... ale sa tez solidniej zbudowane

#43 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 15:57

Czy miał ktoś możłiwość porónania REVO SX, CURADO 201E7, Toro 51 i REVO PREMIER?
Ten ostatni mogę kupić w kwocie koło 650 zł.

Doradzicie?

#44 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:00

Mam dwa pierwsze revo do jerków S10 i 12 pod patyk Premier 6'6 do 2oz ,oraz na Wisłę do główek na razie tylko do 35g + guma.W obu przypadkach zdaje egzamin. Curado pod lżejszy patyk ,gumysandaczowe 10-25g i na razie nic innego nie poszukuję.

#45 OFFLINE   tomisladze

tomisladze

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWejherowo
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Usdrowski

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:36

Czy miał ktoś możłiwość porónania REVO SX, CURADO 201E7, Toro 51 i REVO PREMIER?
Ten ostatni mogę kupić w kwocie koło 650 zł.

Doradzicie?


Stawianie w jednym szeregu Japońca z Koreańcami to chyba mała profanacja ? :D

#46 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:39

A niby dlaczego? Jest bardzo sużo opinii na temat ABU. Sporo nawet przeważających na jego korzyść, w stosunku do SHIMANO...

#47 OFFLINE   tomisladze

tomisladze

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWejherowo
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Usdrowski

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:57

A niby dlaczego? Jest bardzo sużo opinii na temat ABU. Sporo nawet przeważających na jego korzyść, w stosunku do SHIMANO...


Jak wiadomo wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.
Są Abu ze Szwecji i z Korei, Chin itp.

Są Shimano z Japoni i Malezji, Chin itd.

Moim skromnym zdaniem wśród wymienionych modeli Curado jakością materiałów i wykonaniem przewyższa pozostałe.

Chyba że pod uwagę bierzesz Abu Revo from Japan :):
http://www.japantackle.pl/13-abu-garcia-japan/10-abu-garcia- revo-ltx-l-ltx.html


#48 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 17:34

Nie rozumiem tego porównywania Japonii do innych krajów. Korea Płd. to bardzo rozwinięty kraj i mi nie przeszkadza produkcja mojego stx-a. Spisuje się bardzo dobrze. Miałem też sx-a ale nie sprawdzałem bebechów. Chyba zrobię dzisiaj test i sprawdzę czy podniesie 4 kg - może zostanę cudotwórcą. W Chinach też produkują bardzo dobry sprzęt, wszystko zależy od modelu i podejścia firmy do kontroli jakości.

#49 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 17:54

Mi chodzi przede wszystkim o to, żeby kołowrotek śmigał zarówno na małych przynętach (powiedzmy od około 10 gram), ale i dobrze radził sobie z cięższymi (powiedzmy do około 60-70 gram).

Wszyscy radzą REVO SX i raczej wezmę tego...

Macie porównanie? Jak z minimalnym ciężarem? Testowaliście?

#50 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 18:26

Na odpowiednim kijku napewno.Niżej jak 15g nie próbowałem ,bo nie było potrzeby :D

#51 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 23:22

Poczytałem trochę amerykańskich forów i opinia na temat SX i STX jest podzielona.

Są różnice nie w stosowanych materiałach tylko zastosowanym rozwiązaniu napędu szpuli.
Model STX ma tzw. INFINITI II spool, co za tym idzie, szpula ma dwa łożyska i podzieloną oś szpuli. Podobno takie rozwiązanie stosowane jest także w daiwie. Dzięki temu przy rzucie szpula ma mniejszy opór i nie kręci się wał szpuli podczas obrotu szpuli. Mniejszy opór oznacza dalsze rzuty.
W SX'ie wał nie jest dzielony i kręci się zawsze. Opór jest większy, ale być może dzięki temu rozwiązanie te jest bardziej wytrzymałe. Większość zgodnie twierdzi, że dzięki infiniti II STX jest bardziej wyrafinowany i można rzucić przynętami relatywnie lekkimi, co jest ciężkie do uzyskania z SX'em.

#52 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 01:16

To rozwiązanie jest w wielu młynkach, z różnych marek, nawet w dosyć starych ABU. W SX oś szpuli przechodzi w całości, na wylot przez pinion gear, aż do docisku szpuli. W STX, tak jak napisałeś, oś jest krotsza. Pinion gear, ma osobny kawałek ośki, który włazi do docisku i oś szpulki jest calkowicie rozłączana z napędem podczas rzutu. Można chyba powiedzieć, że oś odłączana od napędu ma mniejsze opory. Niektórzy w rozwiązaniach z długa osią polerują wnętrze pinion geara i ośkę, aby zmniejszyć opory. Dodatkowo warto wtedy osczędnie przsmarować napęd czymś bardzo gęstym, tak aby jak najmniej dostało się do wnętrza pinon geara. STX jest droższy. Czy zasłużenie, nie potrafię ocenić. To i tak nie są młynki do bardzo lekkich wabików. :D

#53 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:03

@seemore
jak widze koniecznie chcesz kupic jajaznoszacego-mlekodajnego-tucznika klasy de-luxe ... zastanow sie, czy wogole bedziesz w stanie ta wedka lowic na 10-cio gramowe wabiki tak, zeby miec przy tym jakakolwiek przyjemnosc ... wedlug mnie celujesz panu bogu w okno

#54 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2013 - 00:12

Tak jak napisałem, będę czyścił, zrobię zdjęcia i wstawię. Nie ma sensu dalej tego ciągnąc bo i tak do niczego nie dojdziemy biggrin.png

Odkopuję. Tak z ciekawości - zrobiłeś zdjęcia?



#55 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2013 - 01:05

'Ludzie wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki' ...  afro.gif



#56 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2013 - 02:29

Fakt, Pitt, fakt...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych