Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opaski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 14 styczeń 2012 - 19:51

Witam serdecznie z racji przerwy w sezonie i przygotowan na polowania w 2012 postanowilem przejrzec i poszukac ciekawych miejsc na nadchodzacy sezon.W zeszlych latach przedeptalem troche brzegi na odcinku od ujscia Bystrzycy w gore rzeki...W tym sezonie planuje skupic sie na odcinku odry w okolicach Brzegu Dolnego i Rzeczycy i w tym temacie moje pytanie dla znawcow tamtejszej wody...czy ktos moze mi podpowiedziec,pomoc namierzyc opaski?Czy wystepuja one w tamtych rejonach?Na pierwszy rzut oka na mape(google earth) mozna latwo domyslec sie w ktorym miejscu moga one wystepowac lecz czy w praktyce tak jest ciezko ocenic bez wiedzy o tamtejszej wodzie...Czy w okolicach Wroclawia wystepuja jakies ciekawe uwagi opaski?Z gory dzieki za pomoc...

#2 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 08:57

Sprawdzaj jak woda na wodowskazie Brzeg Dolny jest niska, wtedy wszystko ładnie widać. Nie znam tej wody tak dokładnie aby konkretnie pokazać ale tym się sugeruję jadąc na Wały Śląskie

http://nowa.pogodynk...nia_gornej_odry

#3 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 10:13

Poniżej Brzegu są opaski, co kilka kilometrów rzeki, na lewym i prawym brzegu; w okolicach Rzeczycy są nowe opaski na potrzeby nowej tamy, będzie kiepsko jak tama ruszy.

#4 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 10:33

Jak już napisano, trzeba łączyć przyjemne z pozytecznym i wykorzystywać niskie stany wody. Sam ostatnio dużo pozwiedzałem na Wiśle od Krakowa, tak do odcinka poniżej ujścia Raby. Odwiedziłem stare miejsca zobaczyć jak woda zmieniła się po powodzi 2010 i przeszedłem odcinki gdzie nie byłem jeszcze nigdy. Tak niskiego stanu jak ostatnio jeszcze nie widziałem. Niektóre miejsca zepsuło, ale pojawiło się wiele innych dobrze się zapowiadających. Wędka bardziej się przydawała do opukania co pod powierzchnią, niż do łowienia. Aparat też się przydaje. To najlepsza, najprzyjemniejsza metoda poznania kawałka wody. Jak sam nie pójdziesz nad wodę to z internetu za wiele się nie dowiesz. Zresztą tródno, żeby ktoś na jakimkolwiek forum palił swoje ulubione odcinki. Powodzenia.

#5 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:51

Ja mam taką metodę poznawania, że najpierw typuję potencjalne miejsca na mapach, a potem jadę zobaczyć jak to wygląda na żywo.
Nieraz już się zawiodłem, ale czasami jest miło :D

Zrób podobnie, potem będziesz mógł powiedzieć sobie: odkryłem fajne miejsce - satysfakcja gwarantowana.

Pozdrawiam i wytrwałości życzę w robieniu przebiegów nad brzegami Odry.

Slavobeer

#6 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:42

@bart - gdziekolwiek pojedziesz to piękno rzeki Cię powali. Serio. Jak pierwszy raz 3 lata temu zobaczyłem główki poniżej Brzegu Dolnego to aż przetarłem oczy. KILOMETRY łowienia.

#7 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:13

Jest jeszcze google map, tam wszystko widać.

#8 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:16

mapy są stare, a ukształtowanie rzeki się nieco zmienia..

#9 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:17

Dzieki wszystkim za podjecie tematu.Korzystajac wczoraj z ladnejpogody postanowilem oderwac sie od internetowych poszukiwan i osobiscie przeprowadzic noworoczny rekonesans.Wybralem sie na Oderke ponizej Brzegu od strony miejscowosci Gloska...po przejsciu ok 2-3km zobaczylem wszystko aby moc stwierdzic ze sezon 2012 spedze w 100% oddaniu tej wodzie.Co prawda na opaski nietrafilem lecz i tak wypad nad wode uwazam za bardzo udany...

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 styczeń 2012 - 08:00

Zdjęcia z kosmosu są fajne, pod warunkiem, że nie robili ich w czasie powodzi :D. Jak próbowałem znaleźć dojazd nad wodę w jednym miejscu to właśnie na takie zdjęcia trafiłem wiec absolutnie się nie przydały.

#11 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 18 styczeń 2012 - 14:42

ech... stonka się mnoży... :mellow: :D B) :lol:

taki żart oczywiście... połamania... wody i ryb powinno starczyć dla wszystkich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych