Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Echo 150 ,200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mteszl

mteszl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 18 styczeń 2012 - 14:03

Witam,
prosiłbym o opinie użytkowników echosond wymienionych w tytule. Cena za to co się dostaje jest atrakcyjna echo 200 szeroki i wąski stożek, duża moc 300 wat co jak wnioskuje powinna dać dokładny obraz nawet małych obiektów - to dane, a jak to wygląda nad wodą?

#2 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 21:15

Ja jestem za tym żeby w tym segmencie wybierać to co jest najbardziej ekonomiczne. Ciekawe parametry ma Condor 245df http://www.e-sonar.p...duplikat-2.html z dwuczęstotliwościowym przetwornikiem. Jeśli to twoja pierwsza echosonda to wystarczy z powodzeniem z resztę możesz dokupić cały zestaw przenośny :D

#3 OFFLINE   mteszl

mteszl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 18 styczeń 2012 - 22:26

Rozważałem też echo Condora, ale zniechęca mnie jakość obrazu ma pięć razy mniej pixeli niż wspomniany garmin przy nie wiele mniejszym ekranie, no i moc jest mniejsza. Ja rozumiem to tak, że na początek, kiedy zaczynam przygodę z echosondą ważne jest, żeby odbite echo było wyraźne na ekranie (pixele i moc) łatwiej się interpretuje, a różnica w cenie to 280 zeta.
Ponawiam prośbę do osób, które użytkują to garmina

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2012 - 09:16

A mnie ciekawi jeden fakt (tak mi sie w tym m-cu plyta zaciela :D ).
Nikt nie analizuje tego, ze aktualnie oferuje sie przetworniki o kacie 60/120st podczas gdy starsze urzadzenia mialy kat okolo 20st (byc moze, zaleznie od f-my, wiekszy acz grubo mniejszy niz aktualne 60)

Daze do tego, ze byc moze w starszych bylo widac wiecej? A w takim razie warto by bylo poszperac na wyprzedazach za jakims Lowrancem x125, Eaglem FMArkiem 320 lub 480 albo czyms w tym stylu.

Technologia HD to juz inna para kaloszy(biorac rowniez pod uwage te kąty) i tu sie nie wypowiadam bo trzeba by to pouzywac ale...

Acha...po przesiadce z Garmina (starszej daty) 150W (240/240pix) na rowniez starszej daty ale 400W(320/320pix) odczulem na srodladziu jedna zas.roznice - aku rozladowywalo mi sie po jakichs 4godz(zaleznie od temp).

Gumo



#5 OFFLINE   mteszl

mteszl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 22 styczeń 2012 - 23:45

Rozmawiałem ze sprzedawcą z bass`a mówił że w zeszłym sezonie mnóstwo się sprzedało echo 200. Sam używał i twierdził, że np czytelność ekranu w słońcu w porównaniu do Marka 5x jest znacznie lepsza, że plastyka obrazu jest ok, a dopytałem o zużycie energii to mówił, że dwa dni na standardowym aku. Napisałem, żeby sprowokować dyskusję dotyczącą tematu, chodź to nie moje doświadczenia.

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2012 - 12:16

Jak widac ciezko idzie z tymi prowokacjami... :D

Jak juz pare razy pisalem mam dwa stare modele Garmina (combosy sonda-gps), jeden ma 150W mocy i rzeczywiscie moze pracowac ze 2 dni na 7Ah aku(byle w miare swiezym), drugi, zwlaszzca na 2 czest pzretworniku pobiera 500W i pracuje na w/w aku do pół dnia.

Co nie znaczy, ze jeden jest lepszy (biorac pod uwage funkcje samej sondy)od drugiego. Kazdy jest dobry w pewnych sytuacjach (opisywanych obok).

Jedno co mam do zarzucenia sondom Garmin (modele starsze) to wieksza mułowatosc w stosunku do sond Eagla/Lowranca.

Obecnie ktore sa lepsze i pod jakimi wzgledami to rzeczywiscie mozna tylko poprzez bezposrednie porownanie okreslic...ktos okreslal?

Gumo

#7 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 04 luty 2012 - 21:35

Ja kupiłem Garmina 200 w Bass - sklepie w zestawie i jestem naprawdę w pełni zadowolony ,fajny duży czytelny ekran , łatwa obsługa, na aku 2 dni pływania po 6-7 godz. , naprawdę mogę polecić

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2012 - 14:12

Ja rowniez kilka rzeczy nabylem w Bass... i generalnie jestem zadowolony. :D

http://www.basspro.com/

Gumo

#9 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 06 luty 2012 - 12:44

@Gumofilc nie łap mnie za język :lol: domyślam się że chodzi o polskiego Bassa

#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 luty 2012 - 18:39

Gumo z całym szacunkiem ale skoro zmieniłeś sondę na 400w i opierdzieliło Ci aku w 4h to chyba masz problem z aku bo ja mam marka 5 DSI który ma 4000W PTP i chyba 500W RMS i bateria (7Ah) starcza mi na kilka dni łowienia(wydaje mi się że praca ciągła to było by ze 40h minimum)

#11 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 luty 2012 - 11:51

Własnie Gumo napisz ile aku zmieniałeś?

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2012 - 15:02

Nie sadze abym mial problem bo mialem tak z co najmniej z 3szt aku (7Ah).
Kilka dni? Tego nawet nie wytrzymuje na mojej starej sondzie. I mowimy o pracy w cyklu ciaglym czyli co najmniej kilka h dziennie.

Teraz mam aku 9Ah przy tych samych gabarytach i nadal uzywam starego echa. Nie mam pojecia ilu aku bym musial zaprzac bo jak bylem w fazie prob, na szczescie zabieralem ze soba oba łby.
Nowe echo uzyje jak bedzie sens...(potrzebna mapa, i duzo metrow glebokosci)

Gumo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych