Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O protoplastach i kopiach część 2 - wydzielone z wątku Woblerki Kondzia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 18 styczeń 2012 - 00:24

Wobler woblerowi nie równy ... złowiłeś coś ... czy tylko kopiujesz

#2 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 07:47

kopiuje z tej samej matrycy co ty... nie wiem po co taki ton wypowiedzi...

Jeżdżę głównie na zawody i tam mają mi się te woblery sprawdzać.
Na twoim Wieprzu byłem 2 razy i raz miałem jazia ponad 30 i raz ponad 40.

Problem w tym że nie mogę wrzucać zdjęć jak ty bo nie mam swoich miejscówek, ani możliwości bycia nad wodą prawie codziennie :unsure:
O ile ty dopracowałeś łowienie jazi tylko u siebie, o tyle ja próbuje łowić uniwersalnie.



I jeszcze jedno. To że @Forecast pierwszy wrzucił na to forum wobki z jajcami nie znaczy że pierwszy je robił....

#3 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:44

Panowie, wyluzować proszę... NA forum zachęcamy się do działania, a nie takie tam... bleee...

Wobki fajne, jestem ciekaw pracy, więc czym prędzej wstaw filmik... :D

#4 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 18 styczeń 2012 - 11:55

Zadałem tylko konkretne pytanie a nie chciałem życiorysu oraz ochów i achów nad sobą. Widzę że niedługo wszyscy będą strugali ponad 10 lat.

Po pierwsze żaden Wieprz nie jest mój. Po za tym skąd ty możesz wiedzieć gdzie Ja łowię więc nie pisz głupot.

Tyle w temacie.

#5 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4983 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 styczeń 2012 - 12:53

Czytam i łza się w oku kręci co się stało z wędkarstwem :( , tęsknie za czasami kiedy dzieliliśmy się z kolegami jednym białym robakiem lub kulką ciasta łowiąc wspólnie uklejki...

#6 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 13:09

I dążmy właśnie do tego - bez zacietrzewienia... :D

To my tworzymy ten obraz. Budujmy zatem na dobrym fundamencie...

#7 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 13:27

:lol: tak no mamy wysyp podobnych konstrukcji do wobków Forecasta,odkąd zaczął wstawiać fotki z rybkami na nie złowionymi.Wbrew pozorom nie jest prosto skopiować jego konstrukcje które są łowne.Na oko mogą być podobne ale w tak małej przynęcie szczegóły odgrywają znaczną rolę.


#8 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 18 styczeń 2012 - 13:35

Panowie, po pierwsze to woblerki zarówno Kondzia, jak i moje, jak i Forecasta są PODOBNE! i NATCHNIONE przez Pana Waldka z Lublina, więc nie nie chciałbym, żeby ktoś sobie co przypisywał.

A po drugie to oprócz wielkości i podwieszonego obciążenia pod spodem korpusu to niczym więcej PODOBNE! nie są.


Aha no i co do wysypu PODOBNYCH konstrukcji... jest parę osób na forum, które wie dobrze, że wstawiałem zarówno tutaj, jak i gdzie indziej woblerki tego typu przed Forecastowym wysypem :D Kondzio z resztą też

#9 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2012 - 14:07

Nie lubię się wtrącać ale to prawda, co pisze Kuba. Woblery Waldka są protoplastami małych woblerków (z lubelszczyzny), które wstawiają koledzy. Zresztą o tych woblerkach ukazał się artykuł w WŚ napisany przez moją skromną osobę bodajże w 2009r dokładnie nie pamietam danych. Wcześniej woblerów z tak umieszczonym obciążeniem (przynajmniej ja)nie widziałem. Bodźcem do ich stworzenia były zawody wędkarskie i brak tak małych wobków na rynku. Małe woblerki Leszka Dylewskiego i Potra Pokrywki napewno były jakąś inspiracją, do tego co stworzył Waldek. To tak trochę historii. Pozdrawiam

#10 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:03

Co do samego obciazenia Piotrze to sie nie zgodze. Widzialem woblerki kol. Slawka Szuszkiewicza troche starsze niz te Waldka

#11 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:18

A ja nie ;) . Zaraz nas moderator pogoni. Pozdrawiam

#12 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:06

A ja widziałem takie woblerki jakieś 20 lat temu robił je bodajże Pan Ulichnowski z Krowicy Pustej, albo ze Starej Kaźmierki już nie pamiętam. :unsure: :lol:

#13 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:28

to może wróćmy do tematu moich wobków :lol:

Ewentualnie możemy wydzielić sobie wątek o tym kto był pierwszy z woblerami z podwieszanym obciążeniem...

Żeby rozwiać jeszcze wszelkie spekulacje... nie miałem woblerów @Forecasta w ręce, a woblery P. Waldka widziałem może ze 3, ale nigdy na nie nie łowiłem B)

Ponadto ten wzór (glapkowaty) nie jest jedynym jaki robie...

#14 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:30

Pewnie tak 20 lat temu nie łowiłem, ale osoby które przedstawiają te wobki kontakt z osobą Waldka i jego woblerami miały B) a z Panem robiącym je 20 lat temu pewnie nie. Zresztą każda z tych osób zostawia w nich swoje serce i talent i niech tak zostanie. Pozdrawiam

#15 OFFLINE   Gizmond

Gizmond

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:31

Witam :D
Czy na prawdą jest o co kruszyć kopie?.Kto pierwszy a kto małpuje?.Swoje wobki obciążam na podstawie zdjęć rendgenowskich wobków Rapali, i co nie wolno Mi? :roll:Swoją drogą jakiś czas temu poczyniłem pewną modyfikację sposobu Waldkowego obciążania,i po prostu zgniatałem śruciny kombinerkami i wkładałem je do szczeliny ze stelażem.(Eskulap je zna).Wobek po odpowiednim oszlifowaniu wyglądał jak głowa Obcego z filmu i pod nazwą Alien sprzedawałem je na allegro :)Żeby robić Coś wyjątkowego trzeba trochę pokombinować i sięgać po najlepsze wzorce :mellow: bo naprawdę warto :mellow:
Pozdrówki dla wszystkich jajcarzy :lol:
































#16 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:31

...ale osoby które przedstawiają te wobki kontakt z osobą Waldka i jego woblerami miały B) a z Panem robiącym je 20 lat temu pewnie nie. Zresztą każda z tych osób zostawia w nich swoje serce i talent i niech tak zostanie. Pozdrawiam


dokładnie ;)

#17 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:38

Przecież woblerki Kondzia są zupełnie inne niż Forecasta. W woblerkach Kondzia oczko jest umiejscowione w sterze a nie zaraz przy korpusie jak u Forecasta. Takie umiejscowienie oczka daje zupełnie inną pracę. Dla mnie ważne jest żeby dużo ludzi robiło przynęty bo zawsze można coś fajnego zakupić, i nawet porównać które ( wyglądające bardzo podobnie) są skuteczniejsze. Tak że do dzieła Panowie.Powodzenia :D

#18 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:48

Kurde... kto, kiedy :lol: :lol: Ja je robiłem jeszcze przed Wami! :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: I tym akcentem zakończmy bo mam ubaw przed kompem jak nic,

Forecast łowi na swoje i to jest najważniejsze jak dla mnie :D I to całkiem nieźle łowi

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 18 styczeń 2012 - 22:51

inni też pewnie łowią na swoje ale się nie chwalą :mellow:

#20 OFFLINE   Frycek

Frycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamielec

Napisano 18 styczeń 2012 - 22:57

Zaintrygowany całym szumem o tych wobkach sam jestem w trakcie robienia kilku. Zobacze co z tego wyjdzie.