Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sztuka Łowienia nr 12


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2012 - 20:52

Coś Kuba się nie chwali,a dziś widziałem przelotem w EMPIKu nową SŁ, numer poświęcony głowacicy. Jutro po nią pojadę :D

#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:05

Miałem go dzisiaj przed oczyma (12) - grafika, zdjęcia zachęcają do kupna. Jak dla mnie pierwsza klasa.

#3 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3660 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:20

Ja już mam prawie 2 tyg. trzeba sobie zaprenumerować

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:00

Ale jakieś opinie na temat zawartości? Co na +, co się nie podoba?


#5 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2012 - 12:25

Coś tam o rzucaniu kurczakiem jest. Muszę przeczytać koniecznie bo przy zamachu do tyłu i zatrzymaniu tylko łapki mi w ręku zostają.

#6 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3660 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2012 - 12:44

Ale jakieś opinie na temat zawartości? Co na +, co się nie podoba?

To mój pierwszy nr, więc ciężko mi coś porównywać. Ogólnie dużo tekstu, ciekawego i treściwego, dobry papier, fajne zdjęcia :D

#7 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 styczeń 2012 - 15:09

A jak szanownej gawiedzi się podobają artykuły popularnonaukowe (o głowatce, o kormoranach)? Hm?

#8 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 styczeń 2012 - 15:24

Jak Szanowne Tałatajstwo pyta to odpowiem - jeszcze nie czytalim...

#9 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2012 - 15:42

Ja dopiero com zakupił rano.

#10 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 styczeń 2012 - 15:49

Jak Szanowne Tałatajstwo pyta to odpowiem - jeszcze nie czytalim...

Wybacz niefortunne użycie słowa. Przyznaję się bez bicia, że dopiero teraz sprawdziłem jego dokładne znaczenie w słowniku. Mea culpa! Inna sprawa, że nawet PWN w swoich słownikach różni się w dokładnym zdefiniowaniu znaczenia gawiedzi - raz opatrując je kwalifikatorami książk. lekcew. a. pogard, innym razem znów nie stawiając niczego, i co ciekawe, w zamian proponując jako wyraz bliskoznaczny gromadę, tłum ludzi.

Z tałatajstwem rzecz ma się już trochę inaczej, jeśli wziąć pod uwagę kwalifikatory i proponowane wyrazy bliskoznaczne. No, ale wiedza nie idzie w las, a w moim przypadku - szczególnie cenna. Dzięki.

Tak czy siak, nadal jestem ciekawy opinii na temat ww. artykułów - oczywiście tych, którzy je przeczytali :D.

#11 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 styczeń 2012 - 15:58

Cześć Kolego

Wszystko OK, jakoś tak miętko się poczułem... :mellow:
Co do magazynu, miałem go w łapie w Taimen-ie. Zachęcająco wyglądają zdjęcia głowatek, zresztą całe czasopismo zaczyna mieć swój własny styl rozpoznawalny na półkach prasowych...

Pozdrawiam

Andrzej

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 28 styczeń 2012 - 12:27

Dzisiaj nabyłem ten numer krzywa rośnie :D magazyn superowy i z każdym numerem coraz lepszy .Prenumerata opłacona nie ma co najlepszy magazyn musi być szybko w domu :D

#13 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3660 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2012 - 19:20

Trzeba promować to co dobre B) :mellow:

Załączone pliki



#14 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 10 marzec 2012 - 21:04

Cześć. Chcę tylko powiedzieć, że czasopismo jest super. Czytam kolejne artykuły z ostatniego numeru i .... totalny odlot. Ciekawa, różnorodna tematyka, piękne zdjęcia, wszystko napisane z jajem. Jestem trochę w szoku (pozytywnym).

#15 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 25 maj 2012 - 22:43

Straciłem rachubę, orientujecie się kiedy powinien ukazać się najnowszy numer Sz Ł?

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 maj 2012 - 23:54

Straciłem rachubę, orientujecie się kiedy powinien ukazać się najnowszy numer Sz Ł?


Ukazał się kilka dni temu.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 maj 2012 - 10:17

[quote]
Straciłem rachubę, orientujecie się kiedy powinien ukazać się najnowszy numer Sz Ł?
[/quote]

Ukazał się kilka dni temu.
[/quote]
Dokładnie, spóxniony, ale już jest

#18 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 26 maj 2012 - 16:55

Backyard in nowhere - fajny artykuł i generalnie artykuły o łośkach bardzo fajne :D aż się chce jechać na nie.

#19 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 28 maj 2012 - 14:29

Dziękuje za informację - pisemko jest już na moim biurku.
Szkoda tylko, że 2 dyszki wysupłane z portfela nie wystarczą już na zakup nowej SZŁ.
Jeśli poziom pisma nie będzie rósł - treść artykułów nie będzie dla czytelnika interesująca, to niedługo może się okazać, że chętnych ubędzie. SZŁ zbliża się już niebezpiecznie cenowo do niegdysiejszego Muszkarskiego Świata. Też było ciekawe przedsięwzięcie, a nie dało rady :( . Odnoszę wrażenie, że zbytnio hołubi się prenumeratorów, kosztem stałych czytelników, którzy kupują indywidualnie, systematycznie co dwa miesiące. Teraz przez podwyżkę dostajemy podwójnie w kość. Z całym szacunkiem, ale SZŁ nie ma jeszcze takiej pozycji na rynku wędkarskich, czy nawet hobbystycznych pism w ogóle, aby z czystym sumieniem wyłożyć kasę na cały rok prenumeraty (i to za dwumiesięcznik).Może należało poszukać oszczędności gdzie indziej, np. zejść trochę z gramaturą papieru (szczerze mówiąc mnie źle się czyta na takim papierze a wizualny efekt zdjęciowy, aż tak na kolana nie rzuca). Pamiętam, jaka była początkowa idea, ale może warto zejść z tym trochę niżej. Ogólnowędkarskie pisma jak WŚ i WW doszły w tym temacie do udanego kompromisu, który zadowala chyba i wydawcę i czytelników. Jeżeli pojawiły się jakieś kłopoty finansowe, a pewie tak to przedyskutujcie to proszę ze wszystkimi czytelnikami. Może warto zmienić lekko kierunek, niż obudzić się któregoś miesiaca, bez egzemplarza SZŁ na półce w empiku....


#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 maj 2012 - 15:14

Adiz
Zasadniczo moglibyśmy drukować i na papierze toaletowym, w czarno białej opcji. Tylko nie takie było założenie. Nie do końca też widzę kompromis w druku innych gazet, gdy zdarza się rozerwać kartkę przewracając strony.
Jesteśmy na rynku ponad dwa lata, nie ma opcji utrzymania tej samej ceny i ceny na pewno w przyszłości będą rosły, tak jak bez przerwy rosną nasze koszta i ceny praktycznie wszystkich produktów. Wystarczy się rozejrzeć, o ile wzrosły ceny praktycznie wszystkiego. Długą robiłbym wyliczankę, ile kosztowało choćby paliwo gdy zaczynaliśmy, o ile wzrosły ceny papieru. Ze swojej strony przycięliśmy koszta do kwiczącego minimum, nim przenieśliśmy część dość mocnego wzrostu kosztów w małym stopniu na czytelników.
A hołubimy prenumeratorów, bo sa z nami od początku, bo sa konkretnymi ludźmi którzy wierzą w nasz projekt. I odpłacamy za ten kredyt zaufania, bo bez nich nigdy nie dalibyśmy rady udźwignąć naszego magazynu - z prostego powodu - gigantycznych prowizji potrącanych przez dystrybutorów. Nigdy nie wiemy, czy są to pojedyncze numery kupowane przypadkowo, czy też może są uzależnieni kupujacy co numer. Najprostsza rada - chcesz skorzystać z ekstra bonusów - zapisz się do klubu
Piszesz - że ponad dwa lata to za mało, by zaryzykować i zaprenumerować. Obawiam się, ze z takim nastawieniem i nam będzie coraz trudniej i przygoda kiedyś się skończy.
I znowu sprawdzi się stare powiedzenie, ze rynek wędkarski ma takie gazety na jakie zasługuje - 2-3 specjalistyczne artykuły między mieszaniem zanęty, reklamą dużo-tanio-tesco i pilkerowaniem z kutra.
Dlatego, pozwolę sobie zacytować, w dość przewrotny sposób:

Może warto zmienić lekko kierunek, niż obudzić się któregoś miesiaca, bez egzemplarza SZŁ na półce w empiku....

Pozdrawiam :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych