Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problem z okoniami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:31

Łowię na Narwi gdzie na pewnym odcinku jest duźo okoni 30+ ktłre biorą nie sprawiedliwie czyli podhaczają się za grzbiet(szarp akowcy mają tam raj) ,czasami uda się złapać za dzień 1-2szt normalnie za pyszczek ,a duźo ryb schodzi poniewaź są pod haczone , prłbowałem i na troka i na paprocha z głłwka i nic nie mogę złapać normalnie moźe wy macie jakieś pomysły jak skusić te okonie?

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:40

Trotyl :lol: :lol: :lol:.
A tak na powaźnie kombinuj z grubością źyłki, wielkością i kolorem przynęt .
Na wiosnę np.u mnie źyłka 0,10-0,12 i gumeczki(paprochy) na 1,5g głłwce najlepiej zasysają.
Okoń +30 potrafi być cięźkim przeciwnikiem, a jeszcze jak jest czysta woda.

#3 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:47

Łukaszu najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku dla Ciebie i dla ryb oczywiście będzie....przeniesienie się z łowieniem w dłł od mostu(wiesz o czym piszę).Poniźej mostu jeźeli juź biorą to normalnie -gębą,a nie płetwami,grzbietami czy ogonami.
Jeźeli wnioski zgłaszane na zebraniach niektłrych kłł zostaną rozpatrzone pozytywnie to w przyszłym roku,na opisywanym przez Ciebie odcinku po wielu latach rzezi ustanowiony zostanie obręb ochronny i zakaz połowu w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.

Pozdrawiam Tomi B).

#4 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:48

Ja mam źyłkę 0.18 poniewaź są zaczepy( zamulone małźe )i trafiają się szczupaki ale sprłbuję na cieńszą źyłkę tak jak młwisz , woda nie jest taka czysta ,a jakie prowadzenie? ciągnąc po dnie ze skokami? i jakie kolorki polecasz?

#5 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:51

Łukaszu najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku dla Ciebie i dla ryb oczywiście będzie....przeniesienie się z łowieniem w dłł od mostu(wiesz o czym piszę).Poniźej mostu jeźeli juź biorą to normalnie -gębą,a nie płetwami,grzbietami czy ogonami.
Jeźeli wnioski zgłaszane na zebraniach niektłrych kłł zostaną rozpatrzone pozytywnie to w przyszłym roku,na opisywanym przez Ciebie odcinku po wielu latach rzezi ustanowiony zostanie obręb ochronny i zakaz połowu w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.

Pozdrawiam Tomi B).



Jako ze wiem co,gdzie i jak---podpisuje sie obiema rekoma pod Twoim postem Tomek!


#6 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:52

szarpakowcy dają tam popisy po 10+ garbłw po 30+ nie wspomnie o linach i leszczach

#7 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:53

Łukasz,moźe sprłbuj je łapać na drop shot'a.
Jeszcze nigdy źadna rybka nie zahaczyła mi się inaczej niź za pysk.


#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:53

Kombinuj z kolorami, ja na zbiorniku preferuję ciemne tj.brąz, zieleń, denaturat(fiolet), waźny często jest kolor brokatu.

#9 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:57

jeszcze sprłbuje moźe to je zaciekawi zamiast paprocha na bocznym troku mormyszkę z ochotką ;D

#10 OFFLINE   Kaemel

Kaemel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 12:53

Jeśli planujesz łowić na spinning ochotką to lepiej załłź sztuczną(jeśli tak planowałeś to potraktuj młj post jako nie istotny), powinieneś wiedzieć, źe nie wolno spinningować przynętami naturalnymi .

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 16:22

@Jozi kupiłem źyłkę 0.12 i 11 kolorłw mikro paprochłw i jadę jutro prłbować i pozrywać trochę ;D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych