Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Śląsk - gdzie szukac szczupaka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 12:17

Jako, ze to moj pierwszy post na jerkbait wiec witam Wszytkich serdecznie.

Mam pytanie: gdzie można polowic ladne szuczpaki na slasku ?
Wiadomo, ze zeby polowic na prawde okazy trzeba odwiedzic mazury, lub kaszuby, ale gdzie wybrac sie w weekend ?
W mojej okolicy (Bytom) przychodzi mi do glowy tylko zbiornik Kozlowa Góra (tzw Świerklaniec) i zalew Przeczycko-Siewierski.
Z tego co mi jednak wiadomo sa to jednak glownie zbiorniki sandaczowe.
Moze jest tutaj ktos z okolicy i ma jakies pomysly na jednodniowe wyprawy ?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 12 listopad 2006 - 18:01

Siewicz witaj na forum. :D
Jeżeli chodzi o możliwości złowienia szczupaka to w twoich najbliższych okolicach mogę ci polecić Dziećkowice i Paprocany .
Łowię tam co prawda tylko kilka razy do roku ale na efekty nie narzekam. :mellow:
Ja większość czasu spędzam na Goczałkowicach ale to już inna bajka :mellow: .



#3 OFFLINE   HILO

HILO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 12 listopad 2006 - 18:54

WITAM WSZYSTKICH.Jeszcze Dzierżno małe i duże,Pławniowice, Pogorie,Chechło,Zielona,Słupsko-nowy zbiornik pomiędzy Toszkiem a Pławnowicami na tej samej rzece,

#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 listopad 2006 - 07:15

A jakie ryby są w zbiorniku Słupsko ???
Jak tam byłem przejazdem w lipcu tego roku, to woda tak śmierdziała, że nie przyszło by mi na myśl by tam łowić ryby.



#5 OFFLINE   HILO

HILO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 13 listopad 2006 - 18:57

Witam.Najprawdopodobniej był to zapach gnijącej trawy-zbiornik świeżo zalany,mocno zarybiany szczupakiem,również jest już ładny okoń,niestety połów dozwolony tylko z brzegu-miejscowi uprawiają wolną amerykanke.

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2006 - 19:11

@Siewicz, @HILO,

witajcie na naszym forum. Zachęcam do wymiany doświadczeń. :D



#7 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 19 listopad 2006 - 15:10

Witam

Otóż na Słupsku jest masę szczupaka ostatnio znajomy wyciągnął szczupłego 80cm i jakieś 2 tygodnie temu 74cm, czyli rybka jest. Oprócz tego to wracając wczoraj z nad innej wody wstąpiłem zobaczyć na ten zbiornik i powiem szczerze że ludzie robią tam co chcą. Niestety nie miałem komórki żeby zadzwonić gdzie trzeba :( Smutne ale mało jest ludzi na śląsku których nie nazwałbym mięsiarzem.

@siewicz jeśli chcesz jeszcze złowić jakiegokolwiek szczupłego to polecam bardziej opolszczyznę i zbiorniki : Rozwadza i Obrowiec. Mieszkam 5 km o Dzierżna i nawet nie mam ochoty tam jeździć bo jest tam totalna lipa. Jedynym miejscem gdzie ostatnio łowię systematycznie szczupaki (50-70cm) jest jezioro Małe Pławniowice.

pozdrawiam Maciek

#8 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 listopad 2006 - 19:27

:( Smutne ale mało jest ludzi na śląsku których nie nazwałbym mięsiarzem.


Uf całe szczęście, że jestem z Zagłębia, a nie ze Śląska :o :o :o lol: :lol: :lol: :lol:

#9 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 19:50

Smutne ale mało jest ludzi na śląsku których nie nazwałbym mięsiarzem.


Niestety, ale musze sie zgodzic. Kiedy wypuszczam zlowiana rybe ludzie patrza na mnie jak na kretyna i zaczynaja sie komentarze typu Kur.. jak nie chciales tej ryby to mogles mi dac!

Ja cale dwa dni spedzilem teraz nad Chechlem i wstyd sie przyznac, ale klapa totalna. Zero. Nawet kontaktu z ryba nie mialem. Niby slyszy sie, ze wyciagaja tam ryby, ale ja jakos nie mam szczescia do tego zbiornika. (a szkoda bo samochodem mam 15min drogi).

Za tydzien najprawdopodbniej Zielona.



  • mario1 lubi to

#10 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 18:34

Witajcie, włączę się do dyskusji, w kontekście zbiornika Chechło-Nakło, czyli mojego dyżurnego miejsca gdzie jeżdżę zamoczyć jak nie ma czasu na dalsze eskapady. To chimeryczna woda, intensywnie przeławiana zarówno z brzegu jak i z łódek, ale pływają w niej sporo szczupaków, w tym metrówki, których co najmniej kilka jest odławianych w sezonie.

Osobiście zachęcam do łowienia z łódki, można je wypożyczyć w tzw. rybaczówce nad zbiornikiem, i eksperymentowania z przynętami  ;) Oczywiście można łowić z brzegu, ale jesteśmy wówczas narażeni na spacer pomiędzy namiętnie grillującymi i spożywającymi, środki chemicznie alternatywne, plażowiczami oraz różnej maści "rybakami", którzy na "dzień dobry" odpowiadają bardzo patologicznym spojrzeniem. 

 

Żeby było pozytywnie, na Chechle są wędkarze, którzy ogarniają C&R fot. 1fot. 2 i fot.3



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2015 - 19:35

Witajcie, włączę się do dyskusji, w kontekście zbiornika Chechło-Nakło, czyli mojego dyżurnego miejsca gdzie jeżdżę zamoczyć jak nie ma czasu na dalsze eskapady. To chimeryczna woda, intensywnie przeławiana zarówno z brzegu jak i z łódek, ale pływają w niej sporo szczupaków, w tym metrówki, których co najmniej kilka jest odławianych w sezonie.

Osobiście zachęcam do łowienia z łódki, można je wypożyczyć w tzw. rybaczówce nad zbiornikiem, i eksperymentowania z przynętami  ;) Oczywiście można łowić z brzegu, ale jesteśmy wówczas narażeni na spacer pomiędzy namiętnie grillującymi i spożywającymi, środki chemicznie alternatywne, plażowiczami oraz różnej maści "rybakami", którzy na "dzień dobry" odpowiadają bardzo patologicznym spojrzeniem. 

 

Żeby było pozytywnie, na Chechle są wędkarze, którzy ogarniają C&R fot. 1fot. 2 i fot.3

Dyskutanci może juz pomarli. W końcu 9 lat minęło... ;) 


  • Woytec lubi to

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 maj 2015 - 19:45

Dyskutanci może juz pomarli. W końcu 9 lat minęło... ;)

 

Dwóch znam osobiście, żyją. Przeszli jedynie do konspiracji... :D



#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2015 - 19:53

Dwóch znam osobiście, żyją. Przeszli jedynie do konspiracji... :D

To chyba jedyny sposób na ochronę miejsc z niedobitkami szczupaków..



#14 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 20:59

Haha, racja ... powinno być "witajcie, reanimuję temat"  :D  a koledzy może mają ręce pełne roboty przy łowieniu kolejnych okazów esoxa.