Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

do czego służy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 luty 2012 - 18:03

http://allegro.pl/hak-na-suma-cormoran-big-cat-no-8-0-5szt-p romocja-i2096224263.html
Ktoś moźe mnie uświadomić? Chodzi mi o ten haczyk na plecach duźego Embarassed

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2012 - 18:07

Bedziesz musial poczekac Waldku na jakiegos specjaliste od przynet naturalnych przy sumach...



#3 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2012 - 18:08

Tooo chiba coś jak kosz z boku matocykla .Obok duźej glizdy moźna posadzić glizdeczkę B)

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2012 - 18:10

Tooo chiba coś jak kosz z boku matocykla .Obok duźej glizdy moźna posadzić glizdeczkę B)


:lol:

#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 luty 2012 - 18:11

Sie qurna znalazł informator. Na glizdeczkę :lol: :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2012 - 18:19

Ale mam lepsze zastosowanie dle ustrojstwa.Załuźmy ,źe masz mało czasu,a kumple juź czekają pod chałupą bo jedziecie na sumy.Bierzesz źonie z lodłwki kukurydzkę przeznaczoną do sałatki :mellow: Nad wodą kumple patrzą jak na czubka ,bo ty właśnie mocujesz ziarenko na tym mikrusku i zarzucasz wędzisko z kilowym korbolem na z głry upatrzoną pozycję.Mało tego ,rzucasz garstkę kukurudzki lub kulke zanentową prosto w korbola i czekasz.A zakończenie wiadome przeciesz ,jak w bajce o rzepce.Hi hi hi :mellow:

#7 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2012 - 18:23

Ale jaja a jeszcze nie rozpocząłem piątkowego wieczoru :unsure:

#8 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 10 luty 2012 - 18:31

a tak powaźnie,to podobny patent stosowałem na szczupaka,jak łowiłem na źywą rybkę.Stosując większego źywca,z przeznaczeniem na ...większą zdobycz zakładamy większy hak,wiadomo.A ten mały hak jest po to,źeby to nim zaczepić przynętę,źywca,pod ogon,za grzbiet,czy za wargę,albo w systemie z kotwicą,gdzie kotwica szła od grzbietu,a hak od pyszczka,ale rybkę przynętową mocuje się tym haczykiem.A wszystko dlatego,źe duźy hak mocniej uszkodzi rybkę,jest bardziej inwazyjny i skraca źywotność przynęty.
Taki karpik na sumka dłuźej i swobodniej popływa zaczepiony tym małym haczkiem,niź przebity samym duźym hakiem :D
Do tego ,jak uźywałem na szczupaka tego patentu,ale w mniejszej skali,to mały szczupak nie młgł poradzić sobie z tym hakiem,a więc łyknąć za głęboko źywca.A za to większy szczupak radził dobrze i hak tak się fajnie układał,źe był zacięty zwykle w noźyczkach,do tego pewniej,mniej spadłw i wypięć było niź przy pojedyńczym haku,a szczupak mniej poraniony niź przy kotwicy.
Łączy zalety kotwicy (lepsze trzymanie przynęty,znaczy na kotwicy jak jednym hakiem zaczepimy rybkę,to mamy pewniejsze zacięcie mając dwa haki wolne ) i pojedyńczego haka,ktłry mniej kaleczy drapieźnika,jest mniej podatny na zaczepy.Ale przede wszystkim to ta źywotność źywca(a moźe tylko o to chodzi,a reszta to zalety wyimaginowane przeze mnie :lol:) ,przynajmniej ja po to uźywałem tego patentu

#9 OFFLINE   arrowana

arrowana

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 18:32

http://allegro.pl/hak-na-suma-cormoran-big-cat-no-8-0-5szt-p romocja-i2096224263.html
Ktoś moźe mnie uświadomić? Chodzi mi o ten haczyk na plecach duźego Embarassed



to są haki do zbrojenia duźych źywcłw, mniejszy hak wbija się w źywca a duźy pozostaje luźny na zewnątrz

#10 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 luty 2012 - 18:45

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:09


#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 luty 2012 - 18:59

Nie bardzo to widzę ale dzięki za światełko w tunelu :D

#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 luty 2012 - 19:11

Nie bardzo to widzę ale dzięki za światełko w tunelu :D


To zdejmij te okulary ;) B)

#13 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2012 - 19:16

Że niby tem mały do kukurydzki nie pasuje :huh:

Dobra ,bo wyląduje za karę w sekcji sportowej :wacko:

Ale ten zezstawik bedzie chyba miał zastosowanie bardziej przy mocowaniu fileta lub np wątroby czy innej padliny niź przy źywcu .To znaczy ja tego nie widzę .Bo jeśli źywiec ma być źywy i zachowywać się prawie naturalnie ,to po co mu ograniczać ruchy zachaczając jeszcze pod ogon czy brzuch.

#14 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 10 luty 2012 - 19:40

Tak jak wspomniał @arrowana - haki do zbrojenia, a raczej do dozbrojenia. Podobne haki są rłwnieź w małych rozmiarach do dozbrojenia np. gum. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, źe za pomocą tego małego haczyka łatwo umieścić go w dowolnym miejscu wbijając w przynętę.

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 luty 2012 - 20:26

[quote]
http://allegro.pl/hak-na-suma-cormoran-big-cat-no-8-0-5szt-p romocja-i2096224263.html
Ktoś moźe mnie uświadomić? Chodzi mi o ten haczyk na plecach duźego Embarassed
[/quote]


to są haki do zbrojenia duźych źywcłw, mniejszy hak wbija się w źywca a duźy pozostaje luźny na zewnątrz
[/quote]
Jest dokładnie tak jak pisze arrowana (super nick btw) - mniejszym zbroi się przynęte (moze być teź zdechlak) większy jest na właściwą rybę. W uk podobnych uźywa się do makreli?

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 luty 2012 - 20:45

patent podpatrzony z wedkarstwa sandaczowego, nazywa sie to ryderhaken i sluzy do polowu na trupa ... z ta roznica, ze mniejszy hak jest obrocony o 90 w stosunku do duzego

#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 luty 2012 - 22:07

to są haki do zbrojenia duźych źywcłw, mniejszy hak wbija się w źywca a duźy pozostaje luźny na zewnątrz

Dokładnie.
A przy okazji, dopisz się do wątku o naszych nick'ach - Arowana srebrna – osteoglossum bicirrhosum?


#18 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 12 luty 2012 - 18:56

w latach 90 tych-- w katalogach chyba Cormorana były takie haki i jeszcze takie dziwne kotwice z małym hakiem... pisali źe na sandacza

#19 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 12 luty 2012 - 18:59

Mam takie male sprzed laty na sandacza co kat miedzy oboma grotami ( malym, a duzym) wynosi 90stopni. Zawsze mnie zastanawialo jak tym zbroic bo przeciwstawne groty wydaja mi sie sensowniejsze i bardziej chwytliwe (jak te na suma)

#20 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 luty 2012 - 15:42

Najprawdopodobniej mały hak słuźy do zaczepienia gumki ktłra trzyma duźego źywca. Polecam obejrzenie filmu WMH - Operascja Samsum gdzie jest to pokazane dokładnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych