Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Moja przygoda z rodbuildingiem – odcinek 7 - nowy artyku艂


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 18 luty 2012 - 23:03

Cze艣膰,
Moja przygoda z rodbuildingiem zacz臋艂a si臋 od lurebuildingu, czyli od robienia wobler门倃. By艂o to prawie dwadzie艣cia lat temu, na pocz膮tku lat 90-tych.Zaczyna艂em wtedy 艂owi膰 pstr膮gi. Oferta sklepowa przyn臋t, szczeg门俵nie wobler门倃 by艂a dosy膰 uboga wi臋c 艂owi艂o si臋 przewa排簄ie na b艂ystki obrotowe. Mia艂em w pude艂ku tylko jednego woblera kupionego od kolegi Piotrka Zieleniaka. Wcze艣niej pr门俠owa艂em 艂owi膰 na woblery kupione w sklepie w臋dkarskim, ale by艂y nieskuteczne, ten za艣 r臋cznie robiony to by艂 po prostu ,,killer’’.

Zapraszam serdecznie do kolejnego odcinka Moja przygoda z rodbuildingiem. Tym razem @pstragman o swojej przygodzie z budow膮 w臋dek.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 19 luty 2012 - 01:14

przecztalem i obejrzalem z wielka ciekawoscia ...jak wszystko o Pstragach :mellow:

#3 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 19 luty 2012 - 08:48

Przeczyta艂em z zaciekawieniem, obejrza艂em galeri臋 na stronie autora. Klasyczny styl, troch臋 Kawalca (nie dziwota :lol: ), troch臋 angielskiej klasyki, 艂adnie i elegancko. Tu i 门倃dzie wida膰 by艂o highendowy, klejonkowy styl. Kolega wszechstronny jest. Gratuluj臋 :D
Pzdr,
Fatso

#4 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Gie艂da rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 post贸w
  • LokalizacjaWielu艅
  • Imi臋:Krzysiek

Napisano 19 luty 2012 - 09:27

Przeczyta艂em z zaciekawieniem, obejrza艂em galeri臋 na stronie autora. Klasyczny styl, troch臋 Kawalca (nie dziwota :lol: ), troch臋 angielskiej klasyki, 艂adnie i elegancko. Tu i 门倃dzie wida膰 by艂o highendowy, klejonkowy styl. Kolega wszechstronny jest. Gratuluj臋 :D
Pzdr,
Fatso

Dok艂adnie :D
Bardzo mi si臋 taki styl podoba. Poza tym widzia艂em na 排簓wo w臋dki i woblery, wykonanie wspania艂e.
Pi臋kna robota panie Wojtku.

#5 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 post贸w
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imi臋:Ja艣
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 19 luty 2012 - 11:52

Mo排篹 pochwalcie si臋, je艣li macie jakie艣 w臋dki od Pstr膮gmana. Mnie te排 urzek艂 ten klasyczny styl... i zam门倃i艂em jedn膮 :mellow:

#6 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 post贸w
  • LokalizacjaMa艂opolska

Napisano 19 luty 2012 - 12:31

te排 czekam z niecierpliwo艣ci膮 na kijka
pozdrawiam Maciek

#7 OFFLINE   spinerman

spinerman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 post贸w
  • LokalizacjaBia艂a Podlaska

Napisano 19 luty 2012 - 14:01

Mo排篹sz poda膰 link do tej strony autora ? Serdecznie pozdrawiam.

#8 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 post贸w
  • LokalizacjaMa艂opolska

Napisano 19 luty 2012 - 14:18

www.pstragman.pl :mellow:

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2012 - 09:31

Mi si臋 te排 bardzo podoba艂 artyku艂 i zdj臋cia, zw艂aszcza woblerki wygl膮daj膮 rewelacyjnie :o

Ciekawy jestem opinni Wojtka w takiej sprawie: co jest trudniejsze (w technicznego punktu widzenia) do wykonania: dobry wobler czy dobra w臋dka ? Mam nadziej臋 排篹 Wojtek odpowie na to pytanie :D

Widze 排篹 jest taki trend 排篹 wiele os门俠 艂膮czy budow臋 przyn臋t i w臋dek - daleko nie szukaj膮c chocia排篵y z samych artykul门倃 opublikowanych w ramach mojej przygody z rodbuildingiem - @pstr膮gman, @Matusiak, @Piotr Lipiec. Patrz膮c ( z pewn膮 zazdro艣ci膮 ) na obfito艣膰 strugaczy w dziale o budowie przyn臋t, licz臋 po cichu na to 排篹 b臋d膮 oni stoponiowo do艂膮cza膰 r门倃nie排 do galerii rodbuildingowej :mellow:


Pozdrawiam

#10 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 luty 2012 - 13:10

Od dawna wiadomo :lol:, 排篹 nie musimy daleko z Lublina jecha膰 排篹by zam门倃i膰 kij lub drobne naprawy. Wojtek szacun.

#11 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 luty 2012 - 20:01

Bardzo 艂adne i staranne wyko艅czenie. Czysto i elegancko. Woblery w stylu Grzesia Sidora i r门倃nie 艂adne, zapewne te排 艂owne. 艢wietne zdj臋cia.
Taki cz艂owiek w okolicy to skarb. Uzbroi, przezbroi i naprawi. Oby coraz wi臋cej takich os门俠 i pracowni. To kreuje rynek na takie wyroby. Im 艂atwiej dost臋pny jest taki wyr门俠, tym zwi臋ksza si臋 popyt. Ponadto, przenosi nasze hobby na wy排簊zy poziom.
:D

#12 OFFLINE   pstr膮gman

pstr膮gman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 21 luty 2012 - 20:38

Witam i dzi臋kuje za mi艂e s艂owa :D

...Ciekawy jestem opinni Wojtka w takiej sprawie: co jest trudniejsze (w technicznego punktu widzenia) do wykonania: dobry wobler czy dobra w臋dka ? Mam nadziej臋 排篹 Wojtek odpowie na to pytanie :D

Widze 排篹 jest taki trend 排篹 wiele os门俠 艂膮czy budow臋 przyn臋t i w臋dek - daleko nie szukaj膮c chocia排篵y z samych artykul门倃 opublikowanych w ramach mojej przygody z rodbuildingiem - @pstr膮gman, @Matusiak, @Piotr Lipiec.


U mnie budowa w臋dek to by艂a ewolucja, po prostu kolejny krok na prz门俤.Woblery struga艂em od kilkunastu lat i stawa艂o si臋 to ju排 dla mnie troch臋 nu排耗卌e.Np.tak膮 seryjk臋 z 50 szt robi艂em co najmniej 2 tygodnie i nie zawsze wszystkie dzia艂a艂y tak jak bym chcia艂.
Malowanie te排 nie zawsze wychodzi, gdy robi si臋 to r臋cznie.Inaczej rozcie艅czona farba i ju排 nie mo排簄a osi膮gn膮膰 zamierzonego efektu.
Z w臋dk膮 to co innego ,praca posuwa si臋 znacznie szybciej i wida膰 od razu efekty tej pracy.Jest to du排簅 bardziej satysfakcjonuj膮ce.Obecnie woblery robi臋 ju排 tylko z sentymentu i w bardzo ma艂ych seriach.
A czy trudniej wykona膰 w臋dk臋 czy wobler?Na ka排篸膮 w臋dk臋 i ka排篸y wobler da si臋 z艂apa膰 ryb臋,instrukcje wykonania mo排簄a bez problemu znale排耗 w necie,a wyko艅czenie to tylko rzecz gustu.
No mo排篹 te排 trzeba mie膰 co nieco wiedzy i do艣wiadczenia ,szczeg门俵nie przy spacingu w臋dki spinningowej i castingowej.W much门倃kach wszystko jest przewa排簄ie podane na tacy - spacing , rozmiary przelotek, reszta to tylko kwestia z艂o排篹nia.

@joker
,,(...)Woblery w stylu Grzesia Sidora i r门倃nie 艂adne, zapewne te排 艂owne.(...)''
Sorry,ale wydaj臋 mi si臋 排篹 jest akurat odwrotnie B)

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 luty 2012 - 21:20

@pstr膮gman
Z Twoimi po prostu si臋 nie spotka艂em, a Grzegorza wobki znam od wielu lat. Je艣li Grzegorz podpatrzy艂, to te排 nie robi r门偱藕nicy. Chodzi艂o mi o to, 排篹 s膮 niemal identyczne
:D

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 21 luty 2012 - 21:31

Pi臋knie. Umia艂e艣 pogodzi膰 zami艂owanie z 排簓ciem codziennym. to bezcenne i niewielu ludziom si臋 udaje.
Gdy wspomnia艂e艣 o pracy u Z.Kawalca to przypomnia艂em sobie, 排篹 niedaleko Jego domu podobna p艂ynie rzeczka

PS.
Tak z ciekawo艣ci.
Dawno temu, u Zbyszka w pracowni ogl膮da艂em kijek na blanku Talon Trout, w stylu bardzo angielskim (uchwyt na pier艣cieniach z duralu lotniczego chyba).
Przepi臋kny by艂 to sprz臋t.
Teraz chyba wiem sk膮d u Ciebie, cz臋sto widz臋 podobne wzornictwo :D

#15 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 21 luty 2012 - 21:38

Podziwiam te kije od dawna. Moim zdaniem, to naj艂adniejsze kije i najbardziej estetyczne wykonanie w PL (wraz z pracowni膮 Rodmas, 排篹by nie pomija膰 reszty estet门倃 :mellow: ). :D

#16 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 post贸w
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imi臋:Ja艣
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 21 luty 2012 - 21:53

Swoj膮 droga chyba Ci forumowicze, czytelnicy jerkbaita, stron臋 zhakowali. Co do walor门倃 estetycznych, zgadzam si臋 z przedm门倃ca.

#17 OFFLINE   pstr膮gman

pstr膮gman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 luty 2012 - 01:50

@joker
Woblery kt门俽e robi艂em,pl膮ta艂y si臋 gdzie艣 po rynku w niewielkich ilo艣ciach od ponad 10 lat.By艂y sprzedawane pod nazwa Morel-team.W sk艂ad wchodzi艂o 5 wytw门俽c门倃 wobler门倃,mi臋dzy innymi by艂y moje.W tej chwili z tego co si臋 orientuj臋 3 koleg门倃 wycofa艂o si臋 ca艂kowicie z produkcji wobler门倃 ,a by艂y to naprawd臋 niesamowite cacka (排篴bki,raczki itp).
@popper
To nie ta rzeczka :lol:
Zbyszek K. kilkana艣cie lat temu robi艂 w臋dki w takim angielskim stylu ,ale teraz poszed艂 jakby w innym kierunku( modna jest Japonia).
Ja lubi臋 takie wyko艅czenie,szczeg门俵nie podoba mi si臋 styl Hardy'ego za czas门倃 swojej 艣wietno艣ci i tym inspirowa艂em si臋 w swoich w臋dkach.Nie ukrywam te排 排篹 wi臋kszo艣膰 moich osobistych kij门倃 kt门俽ymi 艂owi臋 jest tej firmy i nie widz臋 na rynku niczego kt门俽ym by si臋 da艂o je zast膮pi膰. :D

#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 post贸w
  • Lokalizacja艢L膭SK

Napisano 22 luty 2012 - 08:38

Cze艣膰 @pstr膮gman

Widzia艂em fotki Twoich patyk门倃, s膮 super, przyci膮gaj膮 oko (kije). 艁owi臋 r门倃nie排 na r臋kodzie艂o, obecnie Krzy艣ka Zieli艅skiego (CTS) + firm门倃ki SAGE. Mam pytanie co jest takiego szczeg门俵nego w kijach Hardy, 排篹 trudno by艂o by je zast膮pi膰 innymi w Twojej ocenie. Firma z tradycjami, moje marzenie z lat jak kupowa艂em pierwsz膮 much门倃k臋 (dawno temu). Dzisiaj kiedy mog臋 sobie pozwoli膰 na zakup wspomnianego anglika konfrontacja z legend膮 na p门偱俢e sklepowej wypada mizernie. Mia艂em kilka w r臋ce i nic mnie nie urzek艂o, nawet nie zosta艂o w pami臋ci. Zaznaczam - podda艂em je tylko ogl臋dzinom, czyli obmaca艂em, pomacha艂em, odstawi艂em na p门偱俴臋. Z tego co wiem kije si臋 nie sprzedaj膮, by艂y na nie spore upusty. Sprzedawcy schodz膮 z tej firmy, na siostrzan膮 Greys jest sporo reklamacji. W czym magia tych kij门倃 poza tradycj膮 znaku firmowego. W po艂owie lat osiemdziesi膮tych dosta艂em od nich prospekt z emblematem wyszywany jedwabn膮 nici膮, gdzie艣 go jeszcze mam. Kije w katalogu pora排篴艂y, mog艂em marzy膰 i 艂owi膰 nimi w snach wielkie pstr膮gi Dunajca, Popradu, So艂y. Tak t膮 firm臋 pami臋tam, dzisiaj to co widzia艂em w stojakach nie robi ju排 na mnie wra排篹nia...

#19 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 post贸w
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 22 luty 2012 - 23:03

Podziwiam te kije od dawna. Moim zdaniem, to naj艂adniejsze kije i najbardziej estetyczne wykonanie w PL

Krzysiek z ust mi to wyj膮艂e艣...

Pi臋knie i estetycznie, tak sobie kiedy艣 pomy艣la艂em, 排篹 gdybym mia艂 zam门倃i膰 sobie witke to pierwszy telefon wykona艂bym do Wojtka.



#20 OFFLINE   pstr膮gman

pstr膮gman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 luty 2012 - 23:24

Cze艣膰
Ja mia艂em na my艣li w臋dki starsze z ko艅ca poprzedniego wieku.By艂o kilka modeli kt门俽e w艂a艣ciwo艣ciami u排簓tkowymi przewy排簊zaj膮 wi臋kszo艣膰 w臋dek produkowanych obecnie.Spinningi mia艂y dosy膰 ma艂膮 zbie排簄o艣膰 , grub膮 艣ciank臋 i akcj臋 twz szybk膮 paraboliczn膮.Teraz takich kij门倃 si臋 ju排 nie robi.By艂y przy tym lekkie a amortyzacja w czasie holu niesamowita.M门俲 ulubiony kij pstr膮gowy to 7 cz臋艣ciowy Smuggler 250cm 14gr wyrzutu(oczywi艣cie przerobiony ca艂kowicie).Nie pami臋tam 排篹by kiedykolwiek spad艂a mi z tego jaka艣 ryba, a 2 kg pstr膮ga mo排簄a wyholowa膰 bez odpuszczania 排簓艂ki z ko艂owrotka.艁owie tez czasem na szklaka 245cm kt门俽y wa排簓 105gr!!W臋dki grafitowe wa排耗 z regu艂y du排簅 wi臋cej.
Obecnie Hardy to ca艂kiem inne w臋dki.Dla mnie pora排簁a i omijam je z daleka.Mia艂em kilka w r臋ku i nic mi si臋 w nich nie podoba.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 5

0 u偶ytkownik贸w, 5 go艣ci, 0 anonimowych