Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wszy czy coś innego?


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 15 January 2019 - 20:23

Wczoraj wieczorem we włosach 5 letniej córki zaobserwowałem "pasażerów na gapę". Trochę małych jak na wszy. 

 

Były ostrzeżenia o wszawicy w przedszkolu, ale wygasły jakieś dwa miesiące temu. 

 

Dziś rano użyłem - na sobie i córce - środek Neyda i zaliczyłem przymusowy urlop piorąc wszelkie rzeczy mogące mieć kontakt. 

 

Żona teraz siedzi w czepku... :) 

 

Po umyciu i wyczesaniu córce głowy grzebykiem o bardzo drobnych "zębach" wyszło kilka robaczków, zero larw. 

 

Miałem wszy w podstawówce i pamiętam, że tzw gnidy czyli jaja wszy głowowej wyglądały jak małe, białe jajeczka.

 

Teraz patrzę i głowa czysta, ale zostały kilka kilkanaście milimetrów od nasady włosa (blondynka) takie czarne...kurka coś... zgrubienie o wyglądzie sporyszu zbożowego, nie wiem 0.2.0 3mm i nijak się tego nie da wyczesać. 

 

Ktoś miał doświadczenia. Co to może być. 

 

 

 

 

 



#2 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 posts
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Posted 15 January 2019 - 20:35

Wesz składa jaja (gnidy) u nasady włosa. Gnidy są białe do beżowych. 



#3 OFFLINE   tomkosto

tomkosto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts
  • Lokalizacjalubuskie\N.Sól
  • Imię:Tomek

Posted 15 January 2019 - 23:40

Mam trzy kobietki w domu i było to przerabiane u nas dwa razy. Wsza składa jaja ( gnidy) u nasady włosów. Cykl wylęgania trwa ok 10 dni. Po umyciu włosów preparatem przeciw wszawicy ( są różne) musicie obserwować swoje głowy. To znaczy czesać grzebieniem o drobnych zębach głowę. Najlepiej na krześle postawionym na białym prześcieradle lub obrusie- wtedy widać to co wyczesane. Martwe wszy rozpoznasz odrazu, gorzej jest z gnidami( jajka wszy) . Są przyczepione do włosów przeważnie u nasady i nawet martwe ciężko jest usunąć z włosa. Martwe gnidy gdy sciśniesz między palcami nie "strzelają" - są wyschnięte. Żywe jaja wprost przeciwnie - jeśli po kuracji chemią je spotkasz musisz powtórzyć chemię. Oprócz tego pranie pościeli i ubrań domowników - WSZYstkich nawet Twoje. Nie jest łatwo. Warto też dowiedzieć się skąd mogły przyjść. WALCZ.

Edited by tomkosto, 15 January 2019 - 23:57.


#4 OFFLINE   tomkosto

tomkosto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts
  • Lokalizacjalubuskie\N.Sól
  • Imię:Tomek

Posted 15 January 2019 - 23:55

Spróbuj zdjąć te ciemne "coś" ciągnąc wzdłuż włosa. I na końcu test rozgniatania. Jak "strzeli" pod palcami - to znaczy jeszcze nie jest martwa. Chemia jeszcze raz. Pozdrawiam .

#5 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 posts
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Posted 16 January 2019 - 07:58

...starym , dobrym sposobem jest nafta, w aptekach dostępna...


  • CR33D likes this

#6 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,967 posts
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Posted 16 January 2019 - 08:58

Kup wrotycz. Zrób mocny napar i jazda ...


  • Sławek Oppeln Bronikowski and woblery z Bielska like this

#7 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 16 January 2019 - 10:03

Dermatolog !



#8 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,206 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 16 January 2019 - 10:32

Grubo, niestety kuracja dla całej rodziny. Ja nie doświadczyłem, ale znam przypadki ze strony znajomych żony i też poszło z przedszkola.



#9 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • LokalizacjaPodhale

Posted 16 January 2019 - 11:45

Niestety wiem od pielęgniarek pracujących w szkolnych gabinetach że problem jest coraz większy.jeżeli rodzice nie wyrażą zgody dziecko nie może być przebadane.
Wszy są przynoszone zawsze z tych samych rodzin i domów,rodzice nie pozwalają dotknąć i zbadać dziecka i nie ma przymusu leczenia.
I koło się zamyka...
Czesto gdy dzieci z danej rodziny "kończą szkołę" kończą się wszy...do czasu aż nie przyjdzie do szkoły nowe pokolenia z tego samego domu

#10 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Posted 16 January 2019 - 19:40

Niestety wiem od pielęgniarek pracujących w szkolnych gabinetach że problem jest coraz większy.jeżeli rodzice nie wyrażą zgody dziecko nie może być przebadane.
Wszy są przynoszone zawsze z tych samych rodzin i domów,rodzice nie pozwalają dotknąć i zbadać dziecka i nie ma przymusu leczenia.
I koło się zamyka...
Czesto gdy dzieci z danej rodziny "kończą szkołę" kończą się wszy...do czasu aż nie przyjdzie do szkoły nowe pokolenia z tego samego domu

Znam to. Powrót człowieka do natury  :D  :D



#11 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 16 January 2019 - 19:46

Kup wrotycz. Zrób mocny napar i jazda ...

 

Hmmmmm.....czy już aż tak zaawansowany robot śledzący pracuje w googlach? Na jerku czytam słowo 'wrotycz' (czytam i tyle), po chwili wchodzę na youtube i w proponowanych filmikach mam to:

 

 

Dziwne :rolleyes:


  • woblery z Bielska likes this

#12 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 16 January 2019 - 20:05

Dermatolog !

 

Dermatolog nie wie co to jest, to małe czarne o czym pisałem. 

 

Moim zdaniem preparat zabił wszystkie żywe wszy. Przy wyczesywaniu nie było gnid, co moim zdaniem świadczy zwyczajnie o szybkim zauważeniu problemu. 

 

To dziwne czarne coś o czym pisałem... to moim zdaniem jakaś pozostałość preparatu. To nie było przyklejone do włosa jak jajo wszy, to obejmowało cały włos. Jak rurka. 

 

Żona dziś po raz kolejny pierze wszystko. :)



#13 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 posts
  • LokalizacjaZabrze

Posted 16 January 2019 - 20:11

A jak już się pozbędziecie to kup w aptece jakiś spray przeciw i przed wyjściem do przedszkola/szkoły aplikować młodzieży. Nam się udało ustrzec kiedy dostaliśmy sygnały że któreś w przedszkolu któreś z dzieci "dzieli" się niechcianymi gośćmi.



#14 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 16 January 2019 - 21:00

Był używany od momentu pojawiania się info w przedszkolu...przez około 2mce. Jak pisałem wyżej temat ucichł, to przestaliśmy pryskać tym zapobiegawczo. 

 

Tym samym przestrzegam rodziców. Stosować to anty nawet przez kilka miesięcy po....



#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,912 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 16 January 2019 - 21:10

Ależ cristovo, to samo mówią o piołunie albo szałwi. Nie lubisz absyntu!? Polecam nalewkę z wrotycza i miodu. Nie na głowę oczywiście.. :)



#16 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 16 January 2019 - 21:46

Niestety wiem od pielęgniarek pracujących w szkolnych gabinetach że problem jest coraz większy.jeżeli rodzice nie wyrażą zgody dziecko nie może być przebadane.
Wszy są przynoszone zawsze z tych samych rodzin i domów,rodzice nie pozwalają dotknąć i zbadać dziecka i nie ma przymusu leczenia.
I koło się zamyka...
Czesto gdy dzieci z danej rodziny "kończą szkołę" kończą się wszy...do czasu aż nie przyjdzie do szkoły nowe pokolenia z tego samego domu


Kurwa co za czasy że rodzic nie wyraża zgody na przebadanie dziecka w szkole. We łbach sie pojebało od nadmiaru wolności i demokracji.

Do podstawówki chodziłem w latach osiemdziesiątych i problem pamiętam sie pojawiał. U nas w klasie nie kojarze aby ktoś miał wszy ale w okresie jak pojawiała sie wszawica to raz czy dwa w tygodniu przychodziła szkolna pielęgniarka, ustawialiśmy się grzecznie w rzędzie i każdy miał sprawdzaną głowę. Nikt nie ptotestował. Nikt krzywdy nie zaznał. Żaden z nauczycieli pozwany przez debila rodzica nie został.

Ja uparcie twierdze że pewne rzeczy z komuny powinniśmy zachować. Ot np taka pała i dobry wpier...l jak ktoś się za swobodny czuje.
  • robert0304, tomi101, grisha and 4 others like this

#17 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 posts
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Posted 16 January 2019 - 22:00

Jak to czytam to głowa zaczęła mnie swędzieć tak działa psychika . U mnie też córka to przechodziła. Okres przedszkolny jest najgorszy.

Olo bo my jako naród nie jesteśmy przystosowani do wolności 



#18 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 posts
  • Lokalizacjalubuskie

Posted 16 January 2019 - 22:41

Obecność dziecka w przedszkolu nie jest przymusowa, jeśli jakiś rodzic nie pozwala przebadać dziecka, to należałoby takiemu rodzicowi powiedzieć "do widzenia" i niech sam się opiekuje dzieckiem.

Gorzej w szkole-obowiązek. Ale tam dziecko podejrzane o wszawicę i "bez zezwolenia do badania" powinno siedzieć samotnie w klasie, a rodzice mogliby zostać poinformowani, które dzieci nie są badane. Mogłoby to być bardzo przykre i krzywdzące dla tych dzieci, bo to rodzice są winni za brak higieny a nie dzieci, ale zasady współżycia obowiązują, a to jest szkodzenie innym z pełną premedytacją.



#19 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 16 January 2019 - 23:23

Moja córka chodzi do publicznego przedszkola. Jak coś zaczęło się dziać, to było info i przedszkole wyraźnie prosiło by sprawdzać głowy oraz, że jest zakaz przynoszenia zabawek. Ponoć była firma dezynfekcyjna. 

 

Nie przesadzajmy, kur, świń czy innego inwentarza w mieszkaniu nie trzymam, wszy nie biorą się z brudu.... Kot jest :)

 

Ja nie żywię urazy do przedszkola, do systemu obecnej opieki, bo wiem, że u nas sprawdzają i nikt normalny nie ma nic przeciwko.

 

Córka jest od wtorku w domu i działamy... ale co ja mogę za innych. 

 

Nikomu nie życzę... niby to nie zakaźne coś, ale pranie i sprzątanie po n razy całego domu...



#20 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 posts
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Posted 17 January 2019 - 10:21

Jak już poślesz córkę do przedszkola to niech chodzi w upiętych włosach znaczy nie rozpuszczonych.