Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jak łowić brodząc ?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 grudzień 2006 - 08:45

Problem mam taki jak w temacie.
Wszyskie uwagi i porady jakie widziałem do tej pory nie odnosiły sie do jerkowania w pozycji brodzącej.
Wiadomo jak łowić z łódki, pomostu lub brzegu.
Natomiast jakoś nie potrafię sobie poradzić gdy brodzę po pas w wodzie. Jaką technike wtedy stosować i jakiego kija używać by można tak łowić ??????



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 grudzień 2006 - 08:49

Ja tam łowiłem jak zwykle, z tym że wędką w bok, ew. w miejscach płytszych lub na tonace jerki wędką do góry, cała reszta jak zazwyczaj. Podobnie z bellyboata, tam jest czasem problem z rybą bo na początku parę razy mnie poobrcały, za nim opanowałem odpowiednie holowanie. Polecam belly, wielka frajda.

#3 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 grudzień 2006 - 10:04

Wcale nie trzeba wędki trzymać w dół aby jerkować. Tylko aby prowadzić go dostatecznie głęboko potrzebować będziemy szybciej tonący jerk. I tu ja mam pytanie, jak obciążyć np. Slidera by szybciej toną a przy okazji nie stracił akcji?

#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 grudzień 2006 - 10:36

Z tym dociążaniem to ciekawy pomysł. Bo technika rzutów w przypadku brodzenia przy zakrzewionym i zadrzewionym brzegu jest bardzo uboga.
Trudno jest jerkować stojąc po klejnoty w wodzie i mając baldachim z roslinności w górze i po bokach zarośla.


#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2006 - 16:15

@Cezorator,

brodząc jerkuje się wędziskiem trzymanym w górę lub na boki.
Techniki są takie same jak przy zwykłym jerkowaniu.
Tak jak zauważył Robert, podczas jerkowania kijem trzymanym do góry, można wykorzystać przynęty szybciej tonące, które zejdą na zadowalającą nas głębokość.
Na bardzo płytkich miejscówkach także jerkuje się kijem do góry i także bez problemu można wykorzystać przynęty tonące.
Trochę technik jerkowania pokażemy w 3 lub 4 odcinku Taaakiej ryby. Będzie tam także pokazana technika prowadzenia tonącej przynęty na płytkiej wodzie i tą technikę można wykorzystać brodząc po pas w wodzie. :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych