Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   skarp

skarp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 17:38

Witam.

Cała PL + poszczególne województwa jak kto woli http://download.geof...ope/poland.html



#482 OFFLINE   Stafford

Stafford

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 21 listopad 2016 - 20:18

A który format obsługują nasze sondy?



#483 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2016 - 21:53

at5 lcm



#484 OFFLINE   Sebolsjz

Sebolsjz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 03:19

mapy batymetryczne po zalogowaniu można pobrać stąd https://gofreemarine...esis/community/  


Użytkownik Sebolsjz edytował ten post 23 listopad 2016 - 03:19


#485 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 23 listopad 2016 - 07:06

mapy batymetryczne po zalogowaniu można pobrać stąd https://gofreemarine...esis/community/  

 

W jakim formacie jest dostępna ta batymetria po zalogowaniu? I czy jakoś można z tego zrobić *.at5 lub coś co się da załadować do Lowrance ?


Użytkownik leszekw72 edytował ten post 23 listopad 2016 - 07:27


#486 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 23 listopad 2016 - 07:59

A czy ta wersja mapy będzie współpracować z HB?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#487 OFFLINE   Stafford

Stafford

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 listopad 2016 - 18:18

Witam.

Cała PL + poszczególne województwa jak kto woli http://download.geof...ope/poland.html

 

Niestety mapy krajów - próbowałem Polskę i Szwecję - wyrzucają bład w IMC ;(

Województwa (mazowieckie, warm-maz) da się przerobić na .at5.

 

Podzieli się ktoś a-te-piątką Polski?


Użytkownik Stafford edytował ten post 24 listopad 2016 - 18:18


#488 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 listopad 2016 - 18:40

Wyślij maila.na priv to ci dam linka

#489 OFFLINE   LysyGG

LysyGG

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G

Napisano 30 listopad 2016 - 11:52

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)

Jestem nowy na forum. Przestudiowałem parę wątków w tym temacie i chyba muszę sobie poświęcić długie zimowe wieczory na ogarnięcie tego tematu. Póki co potrzebuję mapy dolnegośłąska lub całej PL do mojej świeżo zakupionej Elite 4 Chirp.

Adam czy mógłbyś mi dać jakieś namiary Priv tel lub mail. Z góry dziękuję. grzegorzgrzesikgg@gmail.com. Jesteś blisko Wro  a ja często w Legnicy:)



#490 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:02

Witam kolegów po fachu, jestem nowy na forum i po przeczytaniu wszystkich stron tego tematu zaczyna mi się gotować pod ,,kopułą,, tak więc zainspirowany wiedzą jaką posiadłem (TAK PRZYNAJMNIEJ MI SIĘ WYDAWAŁO!!! ) postanowiłem wziąć się do roboty i wyeksportować kilka map zbiorników po których będę chciał popływać w przyszłym sezonie, zalogowałem się do OpenStreetmap, Geofree i tu zaczęły się schody, ponieważ nie mogę ściągnąć żadnej mapy z podanych stron.

Kupiłem na początek Lowrance Hook 4 z gps i głowie się ze ten gps nie przyda mi się. Może któryś z kolegów a widzę że jest tu kilku specjalistów, pomoże co mogę robić nie tak że po zalogowaniu ściągam mapkę w formacie pdf lub osm.

Proszę o pomoc ponieważ brakuje mi już cierpliwości.

Pozdrawiam Damian


Użytkownik Damiano edytował ten post 19 grudzień 2016 - 17:03


#491 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:20

Na hook 4 ,to Panie kolego mapki w formacie lcm 

 I at5. I raczej bez kolorów. 



#492 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:38

A czy potrzebny jest jakiś program który ściągnie mi te mapki w formatach lcm i at5, ponieważ próbowałem kilka razy i za każdym pobiera w pdf i osm. Nie wiem, może coś robię nie tak. Dodam że nie mam wielkiej wiedzy informatycznej i może w OpenStreetmap oraz Geofree są opcje o których nie wiem a które zmieniają na odpowiedni format.

A odnośnie kolorów to hook 4 jest za słaba?

Z góry dziękuję.



#493 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 grudzień 2016 - 17:19

Z osm Ci nie pomogę . Bo nigdy się nie bawiłem w ta stronę. Tylko mapy z logów. Hook4 . Napewno czyta mapy lcm czyli niebieska plama z izobatami. Kolorowe mapy zrobione w rm bądź dr ktore chodziły na seri hdi/chrip na hook 4 nie działały. Ewentualnie można jeszcze sprobowac ig . zapodać jakąś. Mapę kolorowa. Ewentualnie mogę Ci dać at5 pl. To powinno czytać jakością nie powala , ale lepsze niż płyka nie na tle

Użytkownik siarq edytował ten post 20 grudzień 2016 - 17:23


#494 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:36

Wiadomo lepiej pływać po niebieskim jak po pustyni, tylko że nie chcę iść na łatwiznę i chciałbym stworzyć batymetrię niewielkiego łowiska około 7h na którym bardzo lubię wędkować.Podobno na Geofree można takie mapki tworzyć, na wiosnę będę chciał popływać i zapisać parę logów, ale nie wiem czy muszę mieć cały zbiornik od razu zapisany, czy mogę tworzyć batymetrię stopniowo.Następna kwestia jak już będę miał logi to jak i w co wejść żeby je zapisać w programie?

 

P.S kolego siarq proszę o cierpliwość co do żółtodziobów takich jak ja :doh: , może za dużo pytań na raz, ale chciałbym przynajmniej w jakimś stopniu załapać o co KAMAN z tymi logami i batymetrią. Tym bardziej że dopiero zaczynam przygodę z echo, a chciałbym w przyszłości pobawić się z Turawą I Nyskim tylko muszę łyknąć tą pigułkę. A po przeczytaniu na forum tyle info na raz, to dopiero mam bigos w głowie.

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam


Użytkownik Damiano edytował ten post 20 grudzień 2016 - 20:36


#495 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 grudzień 2016 - 21:08

mape takiego bajorka 7ha to zrobisz na jednym plywaniu. wyplywasz na wode ,  dajesz zapis logow i plywasz w ta i nazat :) najlepiej co 25m , mozna i rzadziej tylko im wieksze odstepy miedzy sladami , to tym wieksze pozniej wyliczenia przez program batymetrii . Czego skutkiem sa przeklamania w mapie. Zebrane logi albo wysylasz na ig i dostajesz gotowca. tym samy dzielisz sie swoja praca z innymi. (opcja konto premium i sie nie dzielisz) , badz zebrane logi obrabiasz w programie dr deep ( tylko pirat ) , badz reefmaster. programy maja ta zalete , ze mape zrobisz wedlug swojego widzimisie. tzn dostosujesz kolory , izobaty itp. wejdz w youtube , wpisz reefmaster i zobaczysz co z czym sie je.



#496 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 21 grudzień 2016 - 10:48

Masz może jakieś namiary na darmowe, bo dr deep i reefmaster są pewnie płatne? i czy mógłbyś mi jakoś podesłać tą at5 pl, trochę by mi to ułatwiło pływanie po moim bajorku :rolleyes: będę wdzięczny pozdro.



#497 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 kwiecień 2017 - 17:29

Panowie . Orientuje się ktoś z was czy w reefmaster jest możliwość dodania podglądu satelitarnego ? Bądź w jaki sposób zrobić wycinek z Google earth jako mtb file aby móc to wsadzić w rm ? Próbowałem to zrobić tak jak na załączonym filmiku z sas planet , nie chce pobrać mapy... nie wiem czemu. Chce poprostu zrobić podkład satelitarny do map z rm. Wiem ze to w niczym nie pomoże . Ale chciał bym to ujrzeć na echu :)  za wszelkie nauki mogę się odwdzięczyć 

 Nie chce trolowac ., wyrwać i siema. Jak ktoś ma wiedzę i chęci to proszę o inf tu bądź priv. Pozdrawiam



#498 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 03 kwiecień 2017 - 14:39

Panowie . Orientuje się ktoś z was czy w reefmaster jest możliwość dodania podglądu satelitarnego ? Bądź w jaki sposób zrobić wycinek z Google earth jako mtb file aby móc to wsadzić w rm ? Próbowałem to zrobić tak jak na załączonym filmiku z sas planet , nie chce pobrać mapy... nie wiem czemu. Chce poprostu zrobić podkład satelitarny do map z rm. Wiem ze to w niczym nie pomoże . Ale chciał bym to ujrzeć na echu :)  za wszelkie nauki mogę się odwdzięczyć 

 Nie chce trolowac ., wyrwać i siema. Jak ktoś ma wiedzę i chęci to proszę o inf tu bądź priv. Pozdrawiam

 

Reefmaster tylko i wyłącznie mtb przyjmie ? Geotiffa nie da rady ?



#499 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 kwiecień 2017 - 15:17

Najprawdopodobniej mtb tylko



#500 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 03 kwiecień 2017 - 19:21

A jakby z geotiff ze zdjeciem satelitarnym zrobic at5, wgrać do echo i podgrać drugi at5 z batymetrią? nałożą się, czy widoczny będzie albo jeden abo drugi?
Geotiff z podkładem ze zdjecia, można zrobić w Geoxa, tyle że nie z map Googla a geoportal.gov.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych