Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 07:31

Musisz założyć konto z tym nr ID (z twojego echa), jak już masz konto możesz uaktualnić o to ID i dopiero teraz ściągasz mapę jaka cię interesuje. Rozpakowujesz i przenosisz na kartę. Echo powinno ją widzieć. Mapa powinna być widoczna przy wyborze. Nie musisz mieć sygnału GPS do przeglądania map.

Wydaje mi się, że wszystko robię zgodnie z Twoim opisem i .... wczoraj kolejny wieczór spędziłem nad tym bez sukcesu. Ktoś na FB miał podobny problem i zaczął zmieniać karty SD. Ja mam 32GB Sandisca. Nie wiem już co robić. Może założę nowe konto :)



#662 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 10:13

UWAGA UWAGA: ściągnąłem mapę innego jeziora i działa! Ale to, o które mi chodzi nadal nie działa. Jezioro Wełtyńskie ma Ł w nazwie, którego moja sonda nie widzi, wyświetla "?". Czy problem może być związany z polskim znakiem?



#663 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 10:57

Nie działa również po zmianie ł na l w nazwie katalogu. Czy ktoś mógłby sprawdzić czy u Niego działa mapa "Jezioro Wełtyńskie" koło Gryfina w zachodniopomorskim? Mi nie działa, a Drawsko tak.



#664 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 11:47

Załadowałem kilka innych map i działają. Z tym, że sonda myli je. Zamiast Ińska włącza się Drawsko i na odwrót :) Jaja Panowie. Ale to bez sygnału GPS. Może dlatego? Dziwy nad dziwami.



#665 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 wrzesień 2020 - 11:55

Nie działa również po zmianie ł na l w nazwie katalogu. Czy ktoś mógłby sprawdzić czy u Niego działa mapa "Jezioro Wełtyńskie" koło Gryfina w zachodniopomorskim? Mi nie działa, a Drawsko tak.

Normalna sprawa, część map niestety nie działa z nieznanych mi powodów.


  • Dziekon lubi to

#666 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 10 wrzesień 2020 - 12:30

Po co się upierać, żeby mapa była w echu?? 

Być może odważna teza, ale pozwólcie, że wyjaśnię.

 

Lowrance'owy format AT5 oczywiście jest super. Pozwala na łączenie map wektorowych i rastrowych w jedną mapę itd....

Jednak największą zaletą jest to, że można bezpiecznie sprzedać taką mapę bez obawy przed spiratowaniem.

Format AT5 da się przypisać do karty SD i mamy z głowy kwestię piratowania naszego produktu.

Niestety urządzenie do wyświetlenia takiej mapy jest całkiem drogie........

 

W sytuacji kiedy nie kupuję mapy, a robię ją samemu, dla siebie zmieniają się reguły gry....Tak, robię AT5, ale bardziej przydatna jest mapa na androida, choćby pod darmowy program Oruxmap (albo inne) Pod windows używam Google earth.

Takiej mapy pod androida (czy pod google earth) nikt Wam nie sprzeda, bo nie da się jej zabezpieczyć antypiracko.

Ale skoro sam dla siebie robię mapę, to dlaczego nie???

 

Szkoda mi tracić drogocennej powierzchni wyświetlacza Lowrance na jakieś tam mapy, skoro mogę je mieć na androidzie..... albo na windows jak ktoś woli.

Samo echo wykorzystuję tylko jako ekran sonaru.

 

Sam robię swoje mapy, jako batymetrię, jako mapę twardości dna, jako mozaikę.... Posiadam licencję ReefMaster'a i uważam, że to lepiej wydane pieniądze niż przeznaczenie ich na większy o cal ekran Lowreance.

Ile bym musiał mieć telewizorków lowrance, żeby wszystkie te mapy, które posiadam wyświetlić jednocześnie???

 

Mapy pod oruxa czy googleearth robi się dużo prościej niż AT5.

(zupełnie już pomijam poronione formaty garmina czy humminbirda)

 

Chcę mieć jednocześnie widok na zmapowane kołki, widok na dziury z mułem, widok na batymetrię w celach nawigacyjnych a jeszcze najlepiej wszystko w innej skali.

 

Mapa w echu potrzebna jest:

1. jeśli kupiliśmy zabezpieczoną antypiracko kopię.....

2. Używamy mapy do sterowania autopilotem z poziomu echa.

 

W pozostałych przypadkach wolę mapę w telefonie, tablecie i co tam jeszcze się znalazło pod ręką.

Ekran echa ma być na widok z echa....... co się da wyrzucam poza echo.......... bo to trochę jednak drogi telewizorek.

Jak mam mapę kupną, nie mogę mieć tego komfortu, muszę używać drogiego telewizorka, ale jak robię mapę samemu?? Co mnie zmusza do robienia mapy na drogi telewizorek?



#667 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 12:37

Ciekawa opinia, ale echo już mam i wygląda szpanersko na burcie łodzi :)



#668 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1824 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 wrzesień 2020 - 12:53

Taki mały Wełtyń jest zrobiony?
Od dwóch lat się tam na ryby wybieram

Użytkownik karkoszek edytował ten post 10 wrzesień 2020 - 12:54


#669 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 13:05

Taki mały Wełtyń jest zrobiony?
Od dwóch lat się tam na ryby wybieram

Ja tam pływam od tego roku i przesyłam logi. W niedzielę 13.09.20 jestem.



#670 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 wrzesień 2020 - 13:13

Po co się upierać, żeby mapa była w echu??
Być może odważna teza, ale pozwólcie, że wyjaśnię.

Lowrance'owy format AT5 oczywiście jest super. Pozwala na łączenie map wektorowych i rastrowych w jedną mapę itd....
Jednak największą zaletą jest to, że można bezpiecznie sprzedać taką mapę bez obawy przed spiratowaniem.
Format AT5 da się przypisać do karty SD i mamy z głowy kwestię piratowania naszego produktu.
Niestety urządzenie do wyświetlenia takiej mapy jest całkiem drogie........

W sytuacji kiedy nie kupuję mapy, a robię ją samemu, dla siebie zmieniają się reguły gry....Tak, robię AT5, ale bardziej przydatna jest mapa na androida, choćby pod darmowy program Oruxmap (albo inne) Pod windows używam Google earth.
Takiej mapy pod androida (czy pod google earth) nikt Wam nie sprzeda, bo nie da się jej zabezpieczyć antypiracko.
Ale skoro sam dla siebie robię mapę, to dlaczego nie???

Szkoda mi tracić drogocennej powierzchni wyświetlacza Lowrance na jakieś tam mapy, skoro mogę je mieć na androidzie..... albo na windows jak ktoś woli.
Samo echo wykorzystuję tylko jako ekran sonaru.

Sam robię swoje mapy, jako batymetrię, jako mapę twardości dna, jako mozaikę.... Posiadam licencję ReefMaster'a i uważam, że to lepiej wydane pieniądze niż przeznaczenie ich na większy o cal ekran Lowreance.
Ile bym musiał mieć telewizorków lowrance, żeby wszystkie te mapy, które posiadam wyświetlić jednocześnie???

Mapy pod oruxa czy googleearth robi się dużo prościej niż AT5.
(zupełnie już pomijam poronione formaty garmina czy humminbirda)

Chcę mieć jednocześnie widok na zmapowane kołki, widok na dziury z mułem, widok na batymetrię w celach nawigacyjnych a jeszcze najlepiej wszystko w innej skali.

Mapa w echu potrzebna jest:
1. jeśli kupiliśmy zabezpieczoną antypiracko kopię.....
2. Używamy mapy do sterowania autopilotem z poziomu echa.

W pozostałych przypadkach wolę mapę w telefonie, tablecie i co tam jeszcze się znalazło pod ręką.
Ekran echa ma być na widok z echa....... co się da wyrzucam poza echo.......... bo to trochę jednak drogi telewizorek.
Jak mam mapę kupną, nie mogę mieć tego komfortu, muszę używać drogiego telewizorka, ale jak robię mapę samemu?? Co mnie zmusza do robienia mapy na drogi telewizorek?

W jaki sposób przypisujesz mapy do karty sd?
Na stan mojej wiedzy , takie rzeczy są dostępne tylko poprzez soft i machine navico ,ktora jest droga i trudno dostepna. Pisze o formacie at5

Użytkownik siarq edytował ten post 10 wrzesień 2020 - 13:20


#671 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 10 wrzesień 2020 - 13:27

Wjaki sposób przypisujesz mapy do karty sd?
Na stan mojej wiedzy , takie rzeczy są dostępne tylko poprzez soft i machine navico ,ktora jest droga i trudno dostepna

 

Masz rację.

 

Ja wcale nie przypisuję bo nie handluję mapami. Te co robię, robię na własny użytek. Używam niezabezpieczonego AT5 dla siebie.

A skoro nie handluję, nie muszę zabezpieczać antypiracko. Dlatego też nie jestem zmuszony korzystać z firmowych telewizorków, a korzystam z dodatkowych androidowych wyświetlaczy.

Telefon mam nawet nie androidowy, bo blackberry, a wybitnie go lubię bo ma genialny wyświetlacz i ultradokładny kompas.

 

Ciekawa opinia, ale echo już mam i wygląda szpanersko na burcie łodzi :)

 

Nikogo nie namawiam, żeby rezygnował z echa......

Tylko, żeby echo było echem......... jedno wystarczy.

mapy można wyświetlać choćby na telefonie, żeby nie zaśmiecać ekranu echa. Telefon chyba każdy ma.


  • Dziekon lubi to

#672 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 wrzesień 2020 - 13:32

Napisałeś że mozna zabezpieczyc bezpiecznie przed spiratowaniem , to nie jest takie proste - przypisanie danych do karty. Latwiej przypisac dane do ekranu . Tylko to tworzy problem użyteczności mapy z danym ekranem.

#673 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 10 wrzesień 2020 - 14:52

Ale ja cały czas w  odwrotną stronę kombinuję.

Skoro nie chcę tym handlować, to nie zabezpieczam.

Nawet echo mi do wyświetlenia niezabezpieczonej mapy nie jest potrzebne.

 

Tu jest właśnie haczyk....

Po co robić niezabezpieczoną mapę na kosztowny umożliwiający zabezpieczenie map telewizorek??? Dla szpanu?? kiepski powód. Kosztowny bo pozwalający na zabezpieczenie.

Skoro już wypływałem te kilkaset kilometrów zbierając logi, to mam kupować drugi firmowy telewizorek do zabezpieczonych przed samym sobą??

 

Ja nawet nie chcę się wypowiadać na temat generowania map AT5.

Generowane przeze mnie at5 nie na każdym telewizorku działają. Kwestia kompatybilności wersji atlasów itp........

A po co to komu?

Bez zabezpieczenia zarówno na androidzie jak i windowsie każda moja mapa działa.

 

AT5 robię już chyba tylko na wypadek, jakby telefon albo tablet rozładował. Planuję autopilota, więc również dlatego...

Ale poza tym??

Hulaj dusza piekła nie ma......

 

Kupne mapy mają tę wadę, że są ogólnodostępne.

Na moim jeziorze ludzie już każdą dziurę znają....

Niewiele miejsc dziewiczych zostało....... takich, gdzie bez map innych niż zwykła batymetria nie da rady. Dlatego robię swoje mapy.

Choćby dokładnie widoczny wrak, gdzie bez konkretnej lokalizacji wraku, zaraz wszystko pourywam. Choćby łowienie pomiędzy zatopionymi drzewami.

 

Ja rozumiem, że nie każdy ma ochotę robić własne mapy, ale jak już robimy mapę na podstawie ogólnodostępnych zdjęć satelitarnych, to może niekoniecznie musimy to zabezpieczać.



#674 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 wrzesień 2020 - 15:07

Mapy twardosci to ogolnie dane pobrane z 2d , które są przy robieniu zwykłej batymetrii. Mpy struktury to juz trzeba czasu i zabawy. Przy małych kałużach 100ha to nie problem. Jazda sie zaczyna przy dużych akwenach 300ha++ i strefach ciszy. Malo osob się w to bawi... Tablet czy tel , to dobre rozwiązanie dla map. Sam uzywam tel , bo mapy garmina społecznościowe czy reczne to porazka. Brak palet, cieniowania.

#675 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 11 wrzesień 2020 - 10:40

Moja "kałuża" ma prawie 3 tys ha.

Zrobienie mapy twardości całości jest chyba niewykonalne... Ale też nie ma takiej potrzeby...

Ograniczam się do mapowania okolic miejscówek swoich i mam ultradokładne mapy np 100 x 200m plus orientacyjna batymetria całości.

 

Mapy twardości wychodzą dobrze jak mam głębokość powiedzmy w zakresie 7 do 8,5 metra, ale nie wychodzą jak mam zakres 2m do 9m

Na takich małych polach o względnie podobnej głębokości wychodzi to doskonale.

Mapowanie twardości nie jest jakoś specjalnie trudne, jak się łyknie trochę teorii. Mapę twardości tworzy się na podstawie tzw drugiego echa, więc trzeba zadbać, żeby drugie echo łapało się w zakresie. Np na wodzie 5m drugie echo potrafi być wskazywane na 11 metrach.

Bardzo ważną rzeczą jest, żeby wszystkie logi były z tego samego okresu. Zmiana temperatury wody i zmiana ilości zawieszonego w wodzie planktonu i sinic potrafi zmienić wszystko.

 

Struktura??

na 80% powierzchni dna nie ma nic...... nie ma sensu tego mapować. Interesujące są karczowiska, wraki, i inne artefakty...

No i jak na jedną miejscówkę mam 5 różnych map, to androidowym oprogramowaniem łatwiej tym się zarządza.

 

Dlaczego to robię??

Jak ryby nie biorą, to jest jakieś zajęcie na wodzie.



#676 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 12 wrzesień 2020 - 20:32

Skoro Ci wszystko działa to w czym rzecz ? Ja mam TS i też musiałem wybrać ręcznie typ przetwornika.

Wygląda na to, że twój przetwornik obsłuży też większe głębokości, gdybyś chciał popływać np. na morzu.

 

Proszę o przeniesienie postu do Lowrance Reveal 7


Użytkownik mirkor edytował ten post 12 wrzesień 2020 - 20:35

  • Dziekon lubi to

#677 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2020 - 09:54

Nie działa również po zmianie ł na l w nazwie katalogu. Czy ktoś mógłby sprawdzić czy u Niego działa mapa "Jezioro Wełtyńskie" koło Gryfina w zachodniopomorskim? Mi nie działa, a Drawsko tak.

Miałem podobny problem. "Martwa Wisła" też nie działała. Napisałem do ich supportu i naprawili, tzn. zamienili 'Ł' na 'L'. :)



#678 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 09:47

Miałem podobny problem. "Martwa Wisła" też nie działała. Napisałem do ich supportu i naprawili, tzn. zamienili 'Ł' na 'L'. :)

Oooo a ja słabo znam angielski. Mógłbym Cię prosić o napisanie w moim imieniu albo instrukcję jak , co i gdzie napisać? :)



#679 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:33

Oooo a ja słabo znam angielski. Mógłbym Cię prosić o napisanie w moim imieniu albo instrukcję jak , co i gdzie napisać? :)

Podaj mi link do tej mapy, co tobie nie działa. Napiszę do nich.



#680 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:50

Podaj mi link do tej mapy, co tobie nie działa. Napiszę do nich.

To to: https://www.genesism...ex?mwID=1260116

 

Jezioro Wełtyńskie






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych