Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problemy z uruchomieniem zimnego silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adamas

adamas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 08:05

Witam, po leżakowaniu silnika 4suwowego na boku np w bagazniku(w prawidłowej pozycji ;)) mam problem z jego początkowym uruchomieniem.Uzywam ssania ;) ale problemy są,potem jak juz jest na pawęży to po paru godz albo po nocy odpali normalnie.Czy zastosowanie pompki na przewodzie paliwowym,jakiejś małej żeby sie zmieściła pod pokrywą silnika poprawi sytuacje przy początkowym odpaleniu?

#2 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 19 marzec 2012 - 08:29

Łatwiej było by gdybyś podał chociaż co to za silnik i czy go regularnie serwisujesz.

Może po prostu masz już filtr paliwa do wymiany/przeczyszczenia?
Takie początkowe problemy z rozruchem może powodować lewe powietrze w układzie paliwowym które dopiero po dłuższym czasie zapowietrza układ.

#3 OFFLINE   adamas

adamas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 08:40

Parsun 5hp,3 sezony ma już przelatane.Oleje co roku sam wymieniam,świeca na 100% i kabel.Ogólnie złego słowa nie powiem oprócz tego początkowego odpalania po dłuzszym postoju lub jak gażnik jest częściowo albo wogóle pusty,albo po leżakowaniu w bagażniku,to nie powiem nieraz trzeba się naszarpać,potem juz jak jest pionowo na pawęży na drugi dzień normalnie na ssniu odpali za max 3 szrpnieciem.Filtru paliwa nie wymieniałem ale bez przesady jakiegos syfu nie leje.. :unsure: Myśle ze taka mała pompka mogła by pomóc,ale wolę się upewnić

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2012 - 12:12

A podpompowujesz gruszka paliwa przed rozruchem?

Gumo

#5 OFFLINE   adamas

adamas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 16:33

Używam tylko wbudowanego zbiornika więc i ma takiej gruszki jak na linii paliwowej z zewnętrznym zbiornikiem.Ne ma tez takiej jak przy kosiarkach pilarkach itp.Właśnie chodzi mi o zainstalowanie takiej małej gruszki pod czapą silnika,ma to sens? i czy coś da? może jakas mała by sie zmieściła :unsure:

#6 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 21:22

własnie nowe yamahy mają taki patent ze przed gaznikiem jest wstawiona mała gruszka do wstępnego podpompowania.
sam nie spotkałem takich gruszek w sprzedaży i nie wiem gdzie ją mozna kupic poza yamahą

inny patent jest taki za po wyjeciu silnika z bagaznika i zawieszeniu na pawęży odkrecasz korek wlewu paliwa,
składasz dłonie w taki jakby lejek i przykaładasz do wlewu i dmuchasz zeby pchnąc paliwo- takie wspomaganie grawitacji,

jesli nie pomoze to złozone dłonie mozna pozostawic do modlitwy :unsure: i wtedy zapali

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2012 - 09:57

Ja bym wzial zbiornik zewn. i po krzyku. Przepala sie po uzyciu, odlacza i sprawa z glowy.

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych