Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Pluszne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2007 - 17:46

Nieoczekiwanie dostalem dziś informację iż przyjdzie mi spędzić kilka dni w lipcu w hotelu Kormoran w Mierkach k/Olsztynka. Z tego co kojarze ośrodek położony jest nad jeziorem, można chyba wypożyczyć łódź wiosłową i oczywiście zaczyna mi chodzić po głowie czy by w takiej sytuacji nie spakować do walizki zupełnie małej wędeczki <_<

Pytanie tylko, czy są tam jakieś nie-iluzoryczne wędkarskie szanse?

Będę wdzięczny za informacje,

Pozdrawiam

ps. zorientowałem się że nazwa jeziora nad którym położony jest ośrodek to Pluszno (Małe). Podobno jest to łowisko specjalne - ale więcej nie wiem...

#2 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 07:04

Coś tam jeszcze pływa aczkolwiek na nazwę łowisko specjalne to raczej nie zasługuje pod względem rybostanu a raczej opłat. :lol: Dawno stamtąd wieści nie miałem ale nie sądze żeby się polepszyło przez rok. :wacko: Ale jakby co to niedaleko w Swaderkach sa stawy chodowlane z tęczakami. :lol: :lol:

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 07:29

Dotarły do mnie wieści że jezioro czesane jest przez dzielnych rybaków nad wyraz dokładnie i metodycznie :( tak że chyba nie ma się co spinać na rybki - szkoda...

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 lipiec 2007 - 07:50

Mierki znam bardzo dobrze,

Właściwie to jezioro, w którym o niespodzianki trudno. Nazwane jest inaczej El Dorado. Dlatego, że najskuteczniejszymi przynętami na tym jeziorze są lake Dorado. Jednak pytałeś o ryby. Otóż, występują tam piękne garbusy. Trudno tam o okonia poniżej 35 cm. Większość, które łowiłem miały sporo ponad 40cm, a był i taki około 50cm. Wziął na największego lake. Szczupaki? No cóż. Dziennie przypada co najmniej jedna metrówka na łódkę. Podczas pobytu nie udało mi się złowić mniejszego niż 89cm. Oczywiście wszyscy wędkujący na tym jeziorze robią tylko zdjęcia i wypuszczają ryby. A ... zapomiałbym. Jeśli znudzi się tobie połów garbusów 40 (jest ich na prawdę sporo - praktycznie co drugi rzut) oraz szczupaków (murowana jedna metrówka dziennie, niektórzy mają ich więcej) to możesz połowić piękne ponad kilogramowe krasnopiórki na spinning. Tych nikt nie łowi bo i po co?

I ...... w tym momencie się obudziłem - piękny sen miałem :D

Pozdrawiam
Remek

P.S.

Sorry Friko za zaśmiecanie wątku ale musiałem spisać ten sen do analizy, która ma przeprowadzić Freud :D (to tak po wątku o filozofii)

#5 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 24 lipiec 2007 - 09:44

Friko,

Ośrodek fajny. Ładny teren. Dobrze strzeżony. Dresy się nie dostaną :lol:. Korytko przeciętne. Bardziej polecam gastronomię w Olsztynku i okolicach. Bar u Danusi, Restauracje węgierskie tuż przed i tuż za Olsztynkiem oraz w skansenie. Fajne barki czynne na przemian. W ośrodku jest przystań. Wypożyczenie przyzwoitej łódki kosztuje o ile pamiętam 5zł/ha. Bardzo kontaktowy przystaniowy. Posiada wedkarską wiedzę, z którą chętnie się dzieli. Ważna sprawa abyś od razu po przyjeździe się z nim dogadał Bo pracuje on od 9 do 18 czyli bardzo nie wędkarsko. Ale można porozumieć się i klucze do łódek przekazywać sobie przez strażników w budce przy wjeździe do osrodka. Ośrodek położony jest w zasadzie nad odnogą jeziora, które stanowi zimowisko ryb. Jezioro to strefa ciszy więc napęd to elektryk lub bicepsy. Od strony ośrodka brzeg stromo opada i za pomostami jest już około 8m. Po przeciwległym brzegu jest znacznie łagodniej. Brzeg ten jest porośniety trzciną i dużą ilością roślinności podwodnej. I tam radziłbym Ci łowić z nastawieniem na szczupaka który występował 2-5 lat temu w przyzwoitej ilości. W zasadzie spłynięcie z kompletem na koncie nie było niczym nadzwyczajny. Ryby brały dobrze zarówno wieczorem jak i rano. Niestety zakres to 50-65cm. Większej nigdy nie udało mi się złowić. Łowiłem głównie na woblery 7-12cm płytkoschodzące okonio lub płotkopodobne. Nigdy nie jerkowałem. Trolling również się sprawdzał. Z ośrodkowego pomostu podobnej wielkości esoxy wyciągali łowiący na żywca. Gruby okoń tam jest ale podobno można go złowić zimą z pod lodu. W lato to przypadek.

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:01

@klon

dzięki - to mnie trochę naprostowałeś, bo ja planowałem stanąć sobie na głęboczku i czesać ten stromy stok mniejszym jigiem za okoniem właśnie. A Ty powiadzasz żeby walić pod drugi brzez i za szczupłym na woblera - to fajnie. Z tego co widziałem na mapie batymetrycznej pod rugim brzegiem też nie jest zbyt płytko, tak ok 3 metry, ale może to tylko na mapie tak wygląda.

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:06

Kormoran to były ośrodek wypoczynkowy dla niższych srednich kadr PZPR. Standard tak jak pisze klon calkiem przyzwoity. Pluszne lata swietności ma zasobą. Ja odwiedzilem ten akwet jakoś w połowie lat 90-tych, garbusów łowiło sie sporo choć moze nie takich jak w śnie Remka :D teraz jest tak jak napisał zamker, lowisko ze spacjalna opłata i zupełnie nie specjalnym stanem ichtiologicznym.
pozd JW :D

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:31

Korytko przeciętne. Bardziej polecam gastronomię w Olsztynku i okolicach. Bar u Danusi, Restauracje węgierskie tuż przed i tuż za Olsztynkiem oraz w skansenie.

Niedaleko Dorotowo a w nim cos co sie nazywa bodajze Galeria 67 czy jakos tak. Piekne widoki i smaczna zupa typu bouillabase.
No i skok do Gietrzwaldu a tam...karczma warminska :lol: :lol: :lol:


#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:36

[quote]
Korytko przeciętne. Bardziej polecam gastronomię w Olsztynku i okolicach. Bar u Danusi, Restauracje węgierskie tuż przed i tuż za Olsztynkiem oraz w skansenie.
[/quote]
Niedaleko Dorotowo a w nim cos co sie nazywa bodajze Galeria 67 czy jakos tak. Piekne widoki i smaczna zupa typu bouillabase.
No i skok do Gietrzwaldu a tam...karczma warminska :lol: :lol: :lol:

[/quote]


No to @Friko już po łowieniu. :lol: :lol:
Ja mogę polecić restaurację TOKAJ z Olsztynka w stronę Warszawy jakieś 4 km i ichnie specjały o których co nieco napisano w relacji z wyprawy do Szwecji. :mellow: Ewentualnie zajrzyj do mnie na placki ziemniaczane z młodych kartofli. :lol:

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:38

Myślę że te placki to jest bardzo kusząca propozycja :mellow: moim skromnym zdaniem Tokaj lata świetności ma już raczej za sobą... albo po prostu mi się już przejadł. W końcu to mój obowiązkowy przystanek w drodze do Elbląga czy Gdyni...

#11 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:52

Myślę że te placki to jest bardzo kusząca propozycja :mellow: moim skromnym zdaniem Tokaj lata świetności ma już raczej za sobą... albo po prostu mi się już przejadł. W końcu to mój obowiązkowy przystanek w drodze do Elbląga czy Gdyni...



No to placki na drugie a na pierwsze danie jadłospis edytowałem nad pierwszym daniem jeszczę pomyslę . A ciort z rybami to chociaż sobie podjemy. :lol:

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:57

Widzisz Friko, wiedziałem, że swoim snem sprowokuję do dyskusji.

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 13:22

No ale @zamker zdaje się zaproponował mi czarną polewkę - a wiesz co to oznacza....

#14 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 16:50

No ale @zamker zdaje się zaproponował mi czarną polewkę - a wiesz co to oznacza....


Nie rozumiem.??W moich stronach za dawniejszych czasów był to rarytas którym goszczono specjalnych gości więc o co chodzi z tą czarną polewką.?? Czy to jakiś przesąd ?? Na wszelki wypadek wycofam to z jadłospisu. :(


Jeżeli jest to jakiś nietakt to bardzo przepraszam ale nieświadomy z mojej strony. Embarassed

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 lipiec 2007 - 17:05

zamkee widac ze lektur nie czytales :mellow:

#16 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 17:07

zamkee widac ze lektur nie czytales :mellow:


Czytałem ale o jakiejś polewce nie pamiątam żebym coś słyszał. :(


#17 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 lipiec 2007 - 17:47

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:34


#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 18:53

@Zamker

Czarną polewką swego czasu ugoszczono niejakiego Jacka Soplicę (późniejszego Księdza Robaka) a konsekwencje tego barwnie opisał Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu

Czernina to bardzo smaczna potrawa, cieszę się że bez podwójnego znaczenia :mellow:

#19 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2007 - 19:10

Czernina to bardzo smaczna potrawa, cieszę się że bez podwójnego znaczenia :mellow:


Oczywiście że bez żadnych podtekstów.!!! Ale na wszelki wypadek menu zmienie Gdyby jednak kiedyś naszła Cię ochota zajrzeć do mnie. :mellow: pozdrawiam zamki.


#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2007 - 19:12

... to może nie zmieniaj, bo to pychota :mellow: szczegoly na priv :D