Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

AirFlo 40+ Sniper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 18:53

Witam.
W końcu nastał ten dzień... skompletowałem sobie całą ciężką artylerię na pajki.
Niezły dylemat miałem z wybraniem odpowiedniego sznura. Uparłem się na intermedium z plecionym rdzeniem i wpadły mi w oko dwa modele: Cortland 444 Classic Ice Blue oraz Airflo 40+ Sniper. Ostatecznie padło na 40+ Sniper ze względu na skróconą głowicę.
Dzisiaj postanowiłem obadać jak to wszystko ze sobą współgra i trochę jestem w kropce. Głowica podczas końcówki lotu zaczyna koziołkować i w efekcie spadając nieźle chlapie o wodę nie układając się prosto. Przy zwykłym 40+ nie miałem tego problemu. Niby profile nowszych głowic 40+ są lepiej skonstruowane, a jednak coś mi nie idzie. Starałem nie spieszyć się podczas wymachów i wszystko wykonywać jak najpłynniej... niestety na nic. Wydaje mi się również że rzuty Sniperem są również krótsze od pierwotnego 40+. Ciężar linki to WF9 przy kiju 8/9.
Wiem, że ciężko udzielić rad odnośnie techniki rzutów nie widząc błędów castera ale proszę chociaż o jakieś suche informacje odnośnie machania krótkimi głowicami.

https://lh5.googleusercontent.com/-bfUu26BXg_8/T2tgv0C21LI/AAAAAAAAA1M/PVubOeSuWSo/s800/IMG_1057.JPG

#2 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2012 - 22:08

Ja ostatnio machałem zwykłą 40+. Latała piekielnie daleko ale głowica skręcała i plątała tragicznie. W lato tego nie było. Może niska temperatura??????

#3 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 22 marzec 2012 - 22:51

Michale, a jak wypadły próby z gotowaną 40+ :mellow:

#4 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2012 - 23:08

Jeszcze nie ostygła. :lol:
Zobaczymy. Wydaje się że jest jednak bardziej miękka niż była.

#5 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 22 marzec 2012 - 23:13

No!!! to efekt osiągnąłeś :D

Zanabyłem dwa Airflo do nauki po taniości i dwa pike Guideline - łoj, różnica kolosalna. Guideline leje się ze szpuli a Airflo spada jako sprężyna

#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 23 marzec 2012 - 15:22

Baart, mam dokladnie ten sam zestaw, tylko Sniper jest caly plywajacy. Ostani raz machalem nim w styczniu i wszystko gralo pieknie. Moze kwestia niskiej temperatury? O ile dobrze pamietam, to mialem podobna sytuacje, ale z innym zestawem. Pojechalem z synkiem na teczaki i strasznie koslawe rzuty mi wychodzily, a wczesniej nie mialem problemow lapiac tym samym zestawem. W koncu sie zlapalem na tym, ze woda miala moze ze 3-4 stopnie, a to mialo oczywiscie negatywny wplyw na linke.
Probowales zmienic dlugosc przyponu i rzucac roznymi rozmiarami much?

#7 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 18:17

Lukomat nie wiem jaka była u Ciebie zima, ale podejrzewam termometr nie wskazywał 17 stopni powyżej zera jak to było wczoraj u mnie.
Próbowałem machać z streamerami różnej wielkości oraz z samym przyponem... i powiem, że z dużą-ciężką muchą wszystko lądowało na wodzie w miarę normalnie... natomiast bez muchy na końcu przyponu wyglądało to tragicznie. Dziwi mnie tylko fakt, że zwykłym 40+ rzucało mi się o wiele lepiej. Nic to... trzeba będzie potrenować :unsure:

#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 23 marzec 2012 - 18:20

No jak z mucha bylo OK, a bez muchy slabo, to chyba nie ma sie czym martwic :lol:

#9 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 18:30

Tzn może nie dokładnie napisałem ;) chodzi mi o to, że z muchą linka kozłuje w powietrzu i spada nieźle pofalowana na wodę... tylko jako przykład podałem wersję zachowania linki bez muchy na końcu przyponu ;)

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 marzec 2012 - 08:44

Musisz w takim razie poprosic o rade kogos bardziej doswiadczonego w tym temacie. U mnie zestaw lata bez problemu.

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 marzec 2012 - 00:01

Stawiałbym na źle dobrany przypon?
Ale to takie zgadywanie, dla jaj...

#12 OFFLINE   Misiak

Misiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 26 marzec 2012 - 13:09

Witam.
Mam dokładnie ten sam problem z tą linką. Kombinowałem już z przyponem i wielkością much ale nijak nie mogę tego rozgryźć.

#13 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 22:33

Poszperałem trochę na temat machania głowicami i znalazłem jedną (jak się okazało cenną dla mnie) radę... zamiast pchnięcia głowicy przed siebie jak normalny sznur trzeba wyrzucić ją bardziej w górę. Wszystko teraz gra i trąbi... nic nie chlapie, nie plącze się i ląduje prosto na wodzie. Dystans również poprawił się, i to znacząco. Misiak spróbuj w ten sposób... jeśli wszystkie inne czynności podczas rzutu są okej to powinno być w porządku :D

#14 OFFLINE   Misiak

Misiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:07

Może faktycznie i u mnie to jest problemem, spróbuję wyrzucać głowicę wyżej. Ciężko pozbyć się nawyków wyrobionych przez lata łowienia lekką muchówką :angry: . Dzięki za podpowiedź.

#15 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 kwiecień 2012 - 22:47

Mam airflo 40+ wf6 S5 moje spostrzeżenia .
Przede wszystkim sztywny kij ,żaden uniwersał do wszystkiego ale mocny kij strimerowy.
Cały rzut składa się z wyrzucenia głowicy i około 2 metrów ranningu do tyłu i płynnym pociągnięciem do przodu z jednoczesnym pociągnięciem ręką ,ruch jednostajnie przyspieszony czyli doble hand .Mi jakąś godzinę zajęło rozpracowywanie tej linki ale potem poszło już gładko i 30 metrów robi się stosunkowo łatwo 25 bez problemu.Linka bardzo fajna ale raczej dla osób które już troszkę mają obycia z muchówką .Nie jest raczej do luzackiego łowienia .

#16 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 kwiecień 2012 - 08:28

Tomi ale Ty masz #6 i muszki raczej małego kalibru. Problem robi się przy muchach 15cm w gore. Działają jak spadochron. Sztywny i mocny kij na pewno bardzo pomoże, ale technika rzucania, czyli żeby to wszytko prawidłowo zgrać najważniejsze. Już próbowałem i proste to nie jest

#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:37

Nikt nie powiedział że będzie łatwo :D ,ale technika jest najważniejsza .

#18 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 kwiecień 2012 - 20:01

Ten rok poświecę na szlifowanie rzutów, mam nadzieje ze coś pozytywnego z tego wyjdzie