Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Tica TAURUS 4000 - od środka


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Posted 24 March 2012 - 21:40

By zabić czas przed sezonem smaruję co w szafie. Przy okazji tego dość egzotycznego sprzętu postanowiłem zrobić sesję zdjęciową.

Z lewej strony widać odtłuszczacz do hamulców - spray Sonaxa. Do kupienia w marketach dla majsterkowiczów za ok 18 zł. Mogę go gorąco polecić do mycia! Baaardzo skuteczny i błyskawicznie wymywa smary i brudy z zakamarków.

Dalsza część sesji w najbliższym czasie

Attached Files



#2 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Posted 24 March 2012 - 21:56

Po przeglądzie serii wykonanych zdjęć i uwzględniając limity obowiązujące na forum wybrałem fotki zbliżeń.

Na głównym kole przekładni widać nieśmiałą walkę producenta o zmniejszenie wagi i odciążanie mosiężnej zębatki :D

Attached Files



#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 24 March 2012 - 22:06

bebechy solidne widać :D dużo metalu dlatego zawsze takie ciężkie w porównaniu z innymi były :D

#4 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 posts
  • Lokalizacjawwa

Posted 24 March 2012 - 22:26

ostatnio tez rozbieralem Tice, model znacznie prostszy jednak solidność wykonania zrobiła nam mnie wrażenie, zresztą kołwrotek do dziś dnia nie ma żadnych luzów, bardzo podoba mi sie konstrukcja łożyska oporowego - wygląda bardzo pewnie

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 25 March 2012 - 08:58

Jak ma ksywkę Taurus to świadczy o jego mocy :D.

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 26 March 2012 - 17:52

Madra konstrukcja ten byczek.

Sprawdzone rozwiazania i srodek wyglada naprawde dobrze.
Nie mialem okazji miecy nigdy tego modelu w rekach, czy to w sklepie, czy na lowisku, ale jesli precyzja wykonania odpowiada idei konstruktora to jest to naprawde bardzo zacna maszyna.

Pozdrawiam i milego uzytkowania

Guzu



#7 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Posted 20 May 2012 - 15:56

piekna solidna maszynka,jedyne co denerwujace w nim to strasznie wysoki kablak ,mogliby troche zmniejszyc srednice

#8 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts

Posted 21 May 2012 - 20:33

Nie wiem na ile bolączki z jednego modelu przekładają się na drugi, ale ja mam tego Taurusa w wersji 5000. Szczególnie zadowolony nie jestem.
Miał to być kołowrotek do ciężkiego łowienia i tego egzaminu nie zdał.
Z wad, to lubi nabrać niewłaściwie linkę na pałąk, a właściwie nie nabrać do końca i przy rzucie trzeba tego pilnować <_<
Ponadto, chociaż nie przesadzałem z intensywnością eksploatacji i dosyć o niego dbałem, szybko zaczął rzęzić i właściwie od nowości choci dosyć ciężko <_<
Zważywszy, że tak tani nie był :wacko: to uważam, że nie był wart swoich pieniędzy.
P.S. Gdzieś mam jego schemat, jak znajdę to wkleję.

#9 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Posted 21 May 2012 - 22:25

a jesli chodzi o lozysko oporowe,to takie samo montowane jest w modelach duzo,duzo tanszych np camry,gainer mnie osobiscie rozlecialo sie w camry tzn ulamala sie ta metalowa nasada ktora kryje cale lozysko,duzo lepiej i prosciej wyglada to w modelu libra

#10 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 22 May 2012 - 21:31

Dorzucę coś od siebie bo używam takiego w wersji Gold. Uważam że Mari miał pecha. Pomijając ju z moje zdanie kołowrotek ten zawsze miał bardzo dobrą np. w USA, Niemczech opinię jako bardzo mocny, perfekcyjnie pracujący i niezawodny. Oprócz drogich flagowych JDM od Shi or Daiwa Taurus ma najmniejsze opory pracy spośród dużych maszynek. Jest perfekcyjnie ułożyskowany. Ale ma też drobne wady: wiadomo - ciężar, ale także modele 4000 i wyżej potrafią zamknąc kabłąk podczas rzutu, ale tylko wtedy gdy korbka znajduje się w górnym położeniu no i wykonamy bardzo gwałtowny ruch a szczególnie natychmiastowe zatrzymanie. Na jednym z forów USA koledzy doszli do wniosku że przyczyny to: ciężar korbki, minimalne opory jej obrotu, brak spec. zabezpieczenia. Radzili obracac kabłąk przed rzutem (absurd) lub coś tam spiłowac w zawiasie aby kabłąk mocniej się otwierał i tym samym ciężej zamykał. Tak czy inaczej oraz pomijając młynki powyżej 3tys zł nie widzę lepszej alternatywy do cięższego ale jednak finezyjnego łowienia np. w silnym nurcie. Nie istnieje inny kołowrotek w tej cenie, który z taką lekkością i łatwością ciągnie oporowe woblery itp. Zachęcam wszystkich do zakupu po atrakcyjnej cenie. W USA trwa wyprzedaż Tica Outlet - wszystkie modele Taurusa po 120$ - moim zdaniem w relacji do jakości to jest prezent.

#11 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Posted 25 May 2012 - 19:58

Podaj linka do tego outletu chetnie bym sobie sprawił tą maszynkę :D

#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2012 - 20:22

http://ticafishingoutlet.com/index.php?main_page=index&c Path=66_75_79

#13 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 25 May 2012 - 20:25

http://ticafishingoutlet.com/index.php?main_page=product_inf o&cPath=66_75_79&products_id=188

Wysyłka droga, w opcjach mają Polskę ale jak napisałem do nich to odpowiedzieli że nie wysyłają do Polski. Obawiam się że wysyłają a w biurze po prostu siedzi jakiś matołek.

#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2012 - 20:27

Też przed chwilą pisałem, że wysyłka wychodzi 165 USD i że to trochę drogo.

#15 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 25 May 2012 - 20:32

Jedyna rada to poprosic kogoś kto mieszka w usa. W moim przypadku o ile pamiętam wysłali za 12$ do San Francisco.

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2012 - 20:45

To bardzo prosimy :D

#17 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Posted 25 May 2012 - 21:05

Też przed chwilą pisałem, że wysyłka wychodzi 165 USD i że to trochę drogo.

40-45 USD za przesyłkę do PL to dość standardowa cena za przesyłkę. Zostaje jeszcze do zapłacenia 23% VAT na cle.
A tak przy okazji, to ponieważ Taurus już jest nieprodukowany, to to co jest dostępne, to już ostatnie sztuki magazynowe, także komu zależy niech nie zwleka zbyt długo

#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2012 - 21:08

Sama wysyłka to 165,00 USD + młynek 120,00 USD :huh:

#19 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 25 May 2012 - 21:15

Ja kiedyś miałem coś w rodzaju skrzynki pocztowej w firmie Polamer. Na ebay miałem wpisany ich adres w usa, a wartośc i zawartośc wysyłałem pani emailem. Oni przeadresowywali i szło do mnie bez cła lub z mniejszym. Obsługa w usa to polacy - może warto zadzwonic i zapytac się? To było dawno i nie wiem jaka teraz jest sytuacja.

#20 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Posted 26 May 2012 - 14:03

[quote]
Też przed chwilą pisałem, że wysyłka wychodzi 165 USD i że to trochę drogo.
[/quote]
40-45 USD za przesyłkę do PL to dość standardowa cena za przesyłkę. Zostaje jeszcze do zapłacenia 23% VAT na cle.
A tak przy okazji, to ponieważ Taurus już jest nieprodukowany, to to co jest dostępne, to już ostatnie sztuki magazynowe, także komu zależy niech nie zwleka zbyt długo
[/quote]
Taurus jest jeszcze produkowany :D
http://www.ebay.de/itm/TICA-Taurus-TP3000SH-SILVER-TP-3000-S H-High-Speed-NEW-MODEL-/170838131213?pt=LH_DefaultDomain_0&a mp;hash=item27c6bf020d