Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Szczyra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lipien2000

Lipien2000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiła

Napisano 28 czerwiec 2019 - 08:52

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym i dowiedziałem się że na tytułowej rzece jest zakaz łowienia, czy ktoś z forumowiczów mógłby przybliżyć z czego to wynika?



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 czerwiec 2019 - 09:00

Może coś tu znajdziesz, choć chyba niewiele...

http://jerkbait.pl/t...głomia-szczyra/


  • Lipien2000 lubi to

#3 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1103 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 czerwiec 2019 - 09:07

Zakaz wynika z wygaśnięcia umowy o dzierżawę i tego, że Wody Polskie nie wydają zezwoleń na wędkowanie na Szczyrej. Przyjaciel rozmawiał z ichtiologiem z okręgu w Słupsku. Podobno wezmą udział w przetargu i zależy im na odzyskaniu rzeczki. 



#4 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 28 czerwiec 2019 - 09:57

Wg. informacji uzyskanych z RZGW Bydgoszcz mają sukcesywnie szukać zarządcy tej rzeki.Jak to w rzeczywistosci wygląda, nie wiem. Informacje uzyskałem osobiście pod koniec kwietnia bieżącego roku.
  • Lipien2000 lubi to

#5 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1103 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 czerwiec 2019 - 11:35

Tu informacja o braku rybackiego użytkownika. http://bydgoszcz.wod...ch-uzytkownikow  Jednocześnie twierdzą, że nie ma możliwości wydawania zezwoleń na wędkowanie. Z tego co słyszałem korzystają  ci, którzy nie bardzo przejmują się zakazem. No bo kto go wyegzekwuje? PSR, Policja, uprawnione straże? Bo przecież okręg nie będzie pilnować wody, której już nie dzierżawi.  


  • S.N. i Lipien2000 lubią to

#6 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 lipiec 2019 - 21:54

Tak jak koledzy piszą nie wolno łowić, bo nie ma użytkownika rybackiego.

Ze swojej strony mogę polecić stronę zimorodek.pl, na której można sprawdzić status danej wody, w większości przypadków dane są aktualne:

https://zimorodek.pl/akweny/szczyra

klikając na miniaturkę można przejść do mapy i w sekcji OGRANICZENIA widać jakie są limity i wymiary lub że jest całkowity zakaz łowienia.

 

Można też w łatwy sposób sprawdzić to w aplikacji mobilnej  korzystając z wyszukiwarki lub z opcji zaawansowanej (suwaki w prawym górnym rogu), gdzie wpisując Brak użytkownika pokażą się wszystkie wody z zakazem.

Załączony plik  A1.jpg   32,44 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  A2.jpg   36,03 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  A3.jpg   38,29 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  S1.jpg   34,8 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  S2.jpg   41,9 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  S3.jpg   17,63 KB   5 Ilość pobrań


  • Lipien2000 lubi to

#7 OFFLINE   Lipien2000

Lipien2000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiła

Napisano 04 lipiec 2019 - 11:56

Przepraszam za brak kontaktu, ale jestem na urlopie i mam rzadko dostęp do internetu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, koledze @jachu za linka do RZGW - nie wiedziałem że jest takie zestawienie oraz koledze @pajczi za bardzo ciekawą aplikację.


  • Jano lubi to