Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

echosonda CONDOR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 21:36

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze echosondy.Łowię głównie w jeziorach na trolling,ale kusi mnie też troll na zatoce za trotką.Właściwie jestem zdecydowany na CONDORA,ale nie wiem który model wybrać.Czy CONDOR 245df 50/200 kHz,czy może wystarczy CONDOR 242dc 83/200kHz.Może ktoś używa którejś z nich i mógłby mi wytłumaczyć (bardzo łopatologicznie) czym się one różnią i o co chodzi z tymi częstotliwościami 50/200 kHz i 83/200 kHz.Może kolega Cezary coś podpowie?
Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2012 - 08:45

Myślę że kontakt telefoniczny przyśpieszy zaspokojenie Twojej ciekawosci

#3 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 marzec 2012 - 09:21

Im wyższa częstotliwość tym większa moc jest potrzebna by przebić się przez wodę. W efekcie im większa częstotliwość, tym mniejsze głębokości da się penetrować. Z drugiej strony im większa częstotliwość to większa rozdzielczość echa (nie mylić z rozdzielczością ekranu!). Teoretycznie jeden ma 'zasięg' 150m, a drugi 280m. Ale warto by to sprawdzić w dokumentacji. Slona woda jest gęstsza, więc będzie szybciej tłumić (a znając marketoidów podają wartości dla wody destylowanej, albo wprost z głowy czyli z niczego ;>). Z drugiej strony średnie zasolenie Bałtyku w naszej okolicy to AFAIR 8ppt (oceaniczne 32ppt).
Model o którym piszesz ma bardzo małą rozdzielczość ekranu, IMVHO warto dołożyć i kupić model co najmniej 320x240 (chociaż to też nie będzie wypas), zwłaszcza że jest w nim 16, a nie 4 poziomy szarości co przekłada się na ilość danych którą można odczytać z echa.


#4 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2012 - 09:28

Czyli generalnie kupuj najdroższa na jaką Cię stać - moim zdaniem, chyba ze i tak planujesz za jakiś czas kupic jakiś kosmos sprzętowy.

#5 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 marzec 2012 - 09:41

Czyli generalnie kupuj najdroższa na jaką Cię stać - moim zdaniem, chyba ze i tak planujesz za jakiś czas kupic jakiś kosmos sprzętowy.


Jeśli to pierwsza echosonda to ja bym się nie napalał na topowy model (czyli najdroższy na jaki stać). Lepiej kupić słabszy, popływać i sprawdzić czego się potrzebuje. Może się okazać że to co się kupi styknie, a może się okazać że komuś bardzo się przyda jakiś HDS-gen2 na który go aktualnie nie stać, ale jak sam się przekona że mu to jest potrzebne to weźmie na kredyt czy coś :D
Duża część opisów sond jest robiona przez onanistów sprzętowych, później się kupuje sondę dla jakiejś ważniej wg autora artykułu funkcji z której się zupełnie nie korzysta :D
Sam jestem gadżeciarzem i dokładnie widzę że nie raz dopłaciłem do zbędnych (jak się okazało 'w praniu') funkji :D
Zwróciłem uwagę na ten ekran bo to ważniejsze niż ilość Hz przetwornika przy trolowaniu na płytkich łowiskach :D

#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2012 - 10:07

w zadnym razie nie podważam toich uwag, wiem tylko ze należy kupić optymalnie. Nie lubie odpsrzedawac i kupowac czegoś lepszego. Po to mamy głowy żeby się sprzętowo nie onanizować. a jak ktoś lubi to też niz złego takie hobby i już :D

#7 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 10:33

Dzięki za porady i uwagi.Może ktoś aktualnie użytkuje któryś z modeli CONDORA i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami.A może
coś z innej stajni?Budżet ok.1 tys.

#8 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 31 marzec 2012 - 11:59

Popatrz na Lowrenca. Masz tam modele o rozdzielczości ekranu 480x480, np. legendarna już X125 lub Mark 5X. W tych modelach bez wysiłku widać naprawdę więcej.

#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 31 marzec 2012 - 17:28

mój kumpel właśnie tydzień wstecz kupił condora 322 dc.namawiałem go na modele lowrance jak wyżej ale budrzet mu nie pozwolił.z tego co mówił to dosyć czytelna i łatwa w obsłudze ale to tylko opinie na sucho czyli na symulatorze.

#10 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 23:32

Czy ktoś już testował na mokroktóryś z modeli CONDORA?

#11 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:58

Nikt nic?

#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 kwiecień 2012 - 13:08

chłopie to są nowe sondy a do sezonu jeszcze 2 tygodnie.

#13 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 13 maj 2012 - 11:17

Odświeżam temat.

#14 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 18 maj 2012 - 20:21

NIKT?NIC?

#15 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 18 maj 2012 - 21:05

Po co Ci ten Condor skoro na rynku są naprawdę świetne nowe Lowrance'y z serii 4.

Rozdzielczość ekranu 320x240 i w granicach Twojego budżetu znajduje się nawet echosonda z GPS. Po co kombinować?

http://www.bass-skle...e-mark-4-x.html (monochromatyczna ale z GPS)
http://www.bass-skle...-elite-4-x.html (kolorowa bez GPS)

Jeśli zamierzasz trollingować to może przydać ci się GPS, będziesz widział gdzie płynąłeś do tej pory, zaznaczać sobie miejscówki itp.

Ja bym wybierał między tymi dwoma, albo jak koledzy napisali Mark 5x Pro

Sam miałem kupić Elite 4 DSI i do tego drugą Elite 4x i postawić w pokrowcu obok siebie ale napatoczył mi się przypadkiem Humminbird 597ci HD DI i powiem Ci tak...

Między 5 cal. a 3,5 cal. ekranie, nie ma aż tak strasznie dużej różnicy, za to ogromna różnica jest w rozdzielczości ekranu. Ja bym brał Lowrance'a mimo że ma trochę niższą rozdzielczość, ale ma więcej do zaoferowania, proponuje ściągnąć instrukcję ze strony i przejrzeć.

#16 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 19 maj 2012 - 23:38

Dziękuję za podpowiedz.Może faktycznie zasugerowałem się reklamą i nowym modelem na naszym rynku.Muszę to przemyśleć raz jeszcze.


#17 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 maj 2012 - 21:01

ja to bym się bardziej zastanowił na twoim miejscu czy wybrać kolor elit 4 z mniejszą rozdzielczością czy mark 5 bez koloru ale spora rozdzielczoąść.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych