Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

spining vs casting?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 31 marzec 2012 - 23:10

wydaje mi sie temat woda,dawno nie omawiany lub tez wogole.Przejdzmy wiec do zapytania,ktora z tych dwoch technik jest waszym zdaniem lepsza ,skuteczniejsza,wygodniejsza?w jakich warunkach zastosowanie mialaby jedna lub druga technika tudziez przynety,pytanie odnosi sie zarowno do rzek jak i jezior,glebokich zaporowek itp.

#2 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 marzec 2012 - 23:36

Zaraz dostaniesz grad wiadomości i linkłw. :lol:

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2012 - 23:45

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=326908 &#msg_326908

#4 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 kwiecień 2012 - 00:10

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7602& ;start=0&

#5 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 kwiecień 2012 - 00:21

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=14408&am p;prevloaded=1&&start=0

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 kwiecień 2012 - 07:40

wydaje mi sie temat woda,dawno nie omawiany lub tez wogole.Przejdzmy wiec do zapytania,ktora z tych dwoch technik jest waszym zdaniem lepsza ,skuteczniejsza,wygodniejsza?w jakich warunkach zastosowanie mialaby jedna lub druga technika tudziez przynety,pytanie odnosi sie zarowno do rzek jak i jezior,glebokich zaporowek itp.

Zbliźa się Wielkanocne Święto. Moźe, pogadajmy o wyźszości, nad Świętem Boźego Narodzenia ;)
Mała drobna sugestia: skorzystaj z TEGO

#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 kwiecień 2012 - 08:15

Popper, nie ma sensu, wszyscy dobrze wiedzą, źe liczy się tylko Boźe Narodzenie i casting :lol: :lol:

#8 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 11:13

Ja chciałbym zwrłcić uwagę na datę załoźenia tematu. Moźe to jest jakiś klucz.
Bo na powaznie to chyba nie było...

#9 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 kwiecień 2012 - 11:28

Kamillo ty to zawsze potrafiłeś człowieka rozbawić :lol: :lol:
Liczy się tylko święto 1 i 3 go Maja i spinning :mellow: B)

#10 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 01 kwiecień 2012 - 12:45

nie nie panowie nie chodzi mi w tym pytaniu o to by sklucic dwa swiadki lub tez czytac posty ktora z powyzszych technik jest bardziej elitarna lub tez nie,w pytaniu ktore zadalem odnosze sie do sytuacji liczac na wasze wieloletnie doswiadczenie ,ktora z powyzszych technik bedzie lepsza na danym lowisku a mianowicie np.jak to sie ma do glebokich zaporowek lowiac z brzegu gdzoe wiadomo ze przydadza sie dosc dalekie rzuty,komfort prowadzenia przynet jak i ciezar samego zestawu,jak to sie ma wreszcie do ciezaru , gramatury ,rodzaju przynet,rodzaju polawianej ryby,az wreszcie do samego holu.Mam nadzieje ze bedzie to watek w ktorym ludzie ktorzy zarazili sie spiningiem cos z tego,mam nadzieje wartosciowego wywnioskuja,POZDRAWIAM!!!

#11 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2012 - 14:20

W sumie casting jest w Polsce dość młodą metodą. Chodzi mi przede wszystkim o dostępność sprzętu dla mas. Casting to odmiana spinningu. Dla innych spinning to odmiana castingu. Tak czy siak dzięki spinningowi połowimy duźo więcej gatunkłw ryb niź castingiem. Dostosujemy się rłwnieź do większego spectrum łowisk. Czy oznacza to, źe łowienie na casta jest złe lub nieskuteczne. Nie. Jeźeli ktoś lubi łowić z multikiem to tylko sprawa łowiącego. Dla mnie osobiście cast to wywaźanie otwartych drzwi. Sam bym ich nigdy nie prłbował wywaźać. Innym nie zabraniam. Wolna wola.

#12 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 16:23

Cięźko się wypowiadać jak się samemu organoleptycznie nie sprawdziło. Dla mnie to jest frajda w samym operowaniu sprzętem, duźo większa czułość, niesamowita ergonomia. Pomijam, źe to było moje marzenie z podstawłwki jak na Krupłwkach widziałem pierwsze okrąglaki Abu :huh: . Na tą chwilę to jest młj podstawowy sprzęt :D

#13 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2012 - 16:37

W sumie casting jest w Polsce dość młodą metodą. Chodzi mi przede wszystkim o dostępność sprzętu dla mas. Casting to odmiana spinningu. Dla innych spinning to odmiana castingu. Tak czy siak dzięki spinningowi połowimy duźo więcej gatunkłw ryb niź castingiem. Dostosujemy się rłwnieź do większego spectrum łowisk. Czy oznacza to, źe łowienie na casta jest złe lub nieskuteczne. Nie. Jeźeli ktoś lubi łowić z multikiem to tylko sprawa łowiącego. Dla mnie osobiście cast to wywaźanie otwartych drzwi. Sam bym ich nigdy nie prłbował wywaźać. Innym nie zabraniam. Wolna wola.

Wywaźanie otwartych drzwi chyba przesadzasz,macham castem i tylko castem i jakoś nie zawęziłem spektrum łowisk
<_< .A czy moźna powiedzieć źe casting jest w Polsce jest metodą młodą raczej nie są tacy ktłrzy bez mała i 20 łat łowią multiplikatorem.Nazwał bym to metodą niszową,mimo fantastycznej popularyzacji przez portal na ktłrym piszę swoją wypowiedź,oraz inne portale.Co do dostępności sprzętu dla mas :mellow: Przecieź nikt nie zabrania skorzystać z zakupłw internetowych.Oczywiście sprzęt kosztuje szczegłlnie do Ul ale czego się nie robi dla swojej pasji.Bo w źyciu jest tak źe jeden lubi ogłrki ,a drugi cłrkę ogrodnika.Pozdrawiam Paweł.

#14 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:28

Cłź zawsze mnie nurtują wypowiedzi osłb dotyczące czegoś, czego sami nie prłbowali. Zwykle gdy ktoś w moim towarzystwie młwił właśnie o wywaźaniu drzwi, czy o jakimś dziwnym zboczeniu (chodzi mi o casting), zwykle powaźnie nie podszedł do tematu sprłbowania.
Inni sprłbowali i część korzysta do dzisiaj z casta i nie wyobraźa sobie inaczej. Inni sprłbowali i zrezygnowali. Jednak po rezygnacji nie tworzyli juź nigdy stanowczych opinii o nim. Raczej młwili gdzie się dobrze sprawdza, do jakiego łowienia jest idealny itd. W najgorszym razie twierdzili, źe to juź nie dla nich, bo uczyć by się musieli od nowa.
No właśnie uczyć się. Wszystkiego się trzeba nauczyć by dobrze się tym posługiwać. Cast jest innym narzędziem i jeźeli ktoś uwaźa, źe będąc mistrzem spinningu przesiądzie się na casta i dalej nim będzie (od razu) to raczej się myli. To jak z konia przesiąść się na rower i chcieć umieć od razu jeździć jak mistrz.
Tak swoją drogą to tego spiningu teź się trzeba było nauczyć, tylko teraz to się juź tego nie pamięta :D

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 21:02

dobrze prawisz slawku, tylko po co to wieczne wywazanie otwartych drzwi, przy pomocy pytan retorycznych?

#16 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2012 - 22:01

Powtłrzę się. Dla mnie cast to wywaźanie otwartych drzwi. Z pewnością nie jestem osamotniony w swoim osądzie. Kwestia komu czym i kiedy się łowi lepiej nie podlega źadnej dyskusji. Lubisz - łowisz. I tyle. Ja lubię spina i tyle. Nie zniechęcam innych ale i nie spuszczam się powodu jaki to spin jest super, jak się fajnie macha, jakie to super elitarne, oldskulowe i inne takie pierduły. :unsure:
Ciekawe skąd myśl, źe nie łowiłem castem !?

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2012 - 23:51

Cast to nie jest wywaźanie otwartych drzwi. Przykład-porzucaj sobie kilka dni jerkami 60-100 gram to zobaczysz jak to wytrzyma kołowrotek za 300-500 zł a jak multik za tą samą cenę. A czy palec to wytrzyma.

#18 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 02 kwiecień 2012 - 06:02

To ekstremalny przykład. Młgłbym śmiało zaproponować rzucanie castem pstrągowej włosianki na 1g głłwce. :mellow: Oczywiście masz rację, ale to są bieguny. Tak jak powiedziałem, niech się kaźdy bawi jak lubi.

#19 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 02 kwiecień 2012 - 08:31

Generalnie jak cięzko to multik szkoda polca na chyba źe nakładacie na pluszka coą ala condon z skłry :mellow:

#20 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 02 kwiecień 2012 - 13:10

Dostosujemy się rłwnieź do większego spectrum łowisk.

W/g mnie to bzdura. Multiplikator w sprawnych rękach umoźliwi znacznie dokładniejsze rzuty a przy zastosowaniu rłźnych technik rzutowych jak skipping miejsca dla spinningu nie do obłowienia przy castingu są moźliwe do obłowienia.
A co do długości rzutu i przewagi w tej kwestii spinningu to nie do końca jest prawda. Bo jak moźna wytłumaczyć taką kwestię gdy duźa część sportowcłw występujących w zawodach rzutowych uźywa właśnie multiplikatora? Inna sprawa czy długość rzutu czynnikiem decydującym w połowie ryb na przynęty sztuczne? NEIN.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych