Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nikon d300s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 07 kwiecień 2012 - 02:07

Witam.Jak w temacie.Kupiłem żonie body Nikon d300s z obiektywem nikkor 50\1.8AF..Teraz mam zamiar kupić jej drugi obiektyw,ale nie mam pojęcia jaki :unsure: Ma to być coś bardziej uniwersalnego w rozsądnej cenie? co polecacie? z góry dziekuję..art. :D

#2 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2012 - 08:39

Tampon 17-50
Sigma 17-70
Nikkor 18-105

pozdro

#3 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 07 kwiecień 2012 - 14:58

Ogólnie bardzo dobry aparat, spory minus za Rawy które jokoś po swojemu edytuje, co w sprzęcie tej klasy nie powinno mieć miejsca, ale może to ukłon dla leniwych fotografów.Czasem przy iso 100 lubi coś popsuć w jasnych partiach obrazu, lepiej więc nie stosować tej czułości. Obiektyw no cóż temat rzeka, najlepiej kupić taki by był jak najlepszy, aparat bardzo dobry więc nie ma co ograniczać jego zdolności kiepskim obiektywem.
np;Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED,Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
Szkła drogie jednak warto w coś takiego zainwestować.Obiektywy typu Kit nie pasują do takich puszek.

#4 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2012 - 17:08

Ogólnie bardzo dobry aparat, spory minus za Rawy które jokoś po swojemu edytuje, co w sprzęcie tej klasy nie powinno mieć miejsca, ale może to ukłon dla leniwych fotografów.Czasem przy iso 100 lubi coś popsuć w jasnych partiach obrazu, lepiej więc nie stosować tej czułości. Obiektyw no cóż temat rzeka, najlepiej kupić taki by był jak najlepszy, aparat bardzo dobry więc nie ma co ograniczać jego zdolności kiepskim obiektywem.
np;Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED,Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
Szkła drogie jednak warto w coś takiego zainwestować.Obiektywy typu Kit nie pasują do takich puszek.


Pomine zdane o ingerencji w rawy bo tak to mozna o kazdym napisac. Nie zauwazylem niczego co by mi przeskadzalo w pracy z nef'ami.
Czy aby na pewno miales do czynienia z ta pucha?
Ona nie ma natywnego iso100, zaczyna sie od 200, oczywiscie jest programowe lowiso ale wtedy nie ma co marudzic, ze cos moze byc nie tak. Osobiscie nie zauwazylem niczego zdroznego jak poprawnie naswietle kadr.

Tampon w kwesti obrazka jesli juz ustepuje (a jak sie trafi na egzemlarz to trudno odroznic) pod wzgledem obrazka Nikkorowi 17-55 a jest trzy razy tanszy, co autor podkreslil na poczatku, ze ma byc niedrogo.
24-70 na kropie to bezsens totalny, no chyba ze to ma byc przygotownaie pod fufu.

pozdro

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:24

Ogólnie bardzo dobry aparat, spory minus za Rawy które jokoś po swojemu edytuje, co w sprzęcie tej klasy nie powinno mieć miejsca, ale może to ukłon dla leniwych fotografów.Czasem przy iso 100 lubi coś popsuć w jasnych partiach obrazu, lepiej więc nie stosować tej czułości. Obiektyw no cóż temat rzeka, najlepiej kupić taki by był jak najlepszy, aparat bardzo dobry więc nie ma co ograniczać jego zdolności kiepskim obiektywem.
np;Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED,Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
Szkła drogie jednak warto w coś takiego zainwestować.Obiektywy typu Kit nie pasują do takich puszek.

... gdzie w d300s masz realne ISO 100??
Co nie pasuje Ci w RAWach, przecież to cyfrowy negatyw do dalszego postproccesu w wołarce...
Jedynie w NXie są edytowane z ustawieniami z puszki, inne wołarki ( ACR, LR itp) nie widzą tych ustawień ...


#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:41

Tampon 17-50
Sigma 17-70
Nikkor 18-105

pozdro

...z tych trzech propozycji, dobrze wyselekcjonowany Tamron 17-50/2.8 będzie najlepsza propozycją...
Sigma ma megawielki rozrzut jakościowy, problemy z AF itp, Nikkor jest ciemny choć generuje dość ciekawy obrazek ( jak na KITa)...

#7 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 10:29

Nikkor 24-70 2.8
Nikkor 28-70 2.8 perełka :huh:

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 kwiecień 2012 - 14:35

..i cena jak za perłę :mellow: :huh: <_< ...

#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 kwiecień 2012 - 06:58

Właśnie w aparacie za 5 tyś powinno być realne iso 100 w nikonie niestety jest sztuczne przez to mniej użyteczne,RAW jak wynika z testów też jest delikatnie poprawiany przez oprogramowanie a tak być nie powinno(obcina stały sygnał przed stworzeniem zdjęcia).24-70 na kropie mówisz,że bezsens totalny no cóż, mój znajomy ma dla przykłady tylko 70-200mm i 400mm na FF i nic poza tym.
Tamron nie jest złym obiektywem ale do tej puszki powinno się podpiąć dobrej klasy szkło bo takiej klasy jest body. Nie rozumiem osób które bulą kupę kasy za puszkę a żałują na szkło raczej powinno być odwrotnie.Sam żydziłem kasy i kupiłem szkło niby lepsze od kita ale zdjęcia szybko zweryfikowały błędny zakup.Oczywiście trzeba mieć z czym porównać, dlatego kolega powinien pójść do sklepu podpiąć Tamrona zrobić kilka fotek póżniej powtórzyć kadry innym obiektywem np tymi co poleciłem i wtedy będzie wiedział czy warto kupić porządny obiektyw, czy zadowala go obrazek z Tamroma.

#10 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 kwiecień 2012 - 14:37

Nie pisałem, że 24-70/2.8 to złe szkło, jest wręcz świetne ale drogie. Kolega @artnemo może wejść na PixelPeeper i zobaczyć sample z wybranego body i szkła - jest ich masa. Jeżeli ma być to szkło dla żony, do zdjęć spacerowo-domowo-plenerowych to myslę, że będzie to niezłe rozwiązanie. Nie jest to profilens ale potrafi zaskoczyć obrazkiem. Do tego niedrogie 35/1.8 i 85/1.8 i mamy ciekawy zestawik...Sam takim obskakuje niemal wszystko, choć czasami brakuje jasnego zooma w zakresie 70-200, ale jakos nie wyobrażam sobie tekiego pancernika na rodzinnym spacerze :huh:

#11 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 kwiecień 2012 - 16:21

Tak, tylko fotki tam zamieszczone są zdjęciami wybranymi z najbardziej udanych .Jeśli obiektyw będzie miał dla przykładu winiete przy pewnych przysłonach to zdjecie może być wycinkiem fragmentu jej nie zawierającego i zmylić przeciwnika.Dlatego najlepiej przetestować samemu, różne ogniskowe, przesłony, zdjęcia pod światło itd. Wtedy dopiero widać co i jak, jednak takie zabawy są trudne do przeprowadzenia(dostępność do obiektywu). 70-200 duży, no co ty ja osobiście rzadko dopinam go od body, co prawda mój to f4 ale miałem też dosyć długo f2,8 i nie było problemu, kwestia chęci. :D

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2012 - 08:56


Jaka puszka? Wybor jest prosty - im drozsza tym lepsza. :D

Jaki obiektyw?I tu wybor jest trudniejszy bo najlepsze sa staloogniskowe (pomijajac kwestie ze najdrozsze). :D

Wiec najpierw trzeba kupic porzadny plecak, zeby sie uszy nie urwaly i pojechac po wszystkich ciekawszych ogniskowych (nieocenione w wyborze w/w beda fora - i tu uwaga, trzeba koniecznie przejechac wszystkie bo moga gdzies zlosliwie w kanal wpuscic)... :D

Dla najbardziej profesjonalnych uwaga - jako, ze obiektywy staloogniskowe wymagaja czestych wymian nie od rzeczy bedzie kupic 2ga puszke coby zdazyc ze zrobieniem zdjec.

Gumo B)

#13 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 kwiecień 2012 - 13:04

Jaka puszka? Wybor jest prosty - im drozsza tym lepsza. :D

Jaki obiektyw?I tu wybor jest trudniejszy bo najlepsze sa staloogniskowe (pomijajac kwestie ze najdrozsze). :D

Wiec najpierw trzeba kupic porzadny plecak, zeby sie uszy nie urwaly i pojechac po wszystkich ciekawszych ogniskowych (nieocenione w wyborze w/w beda fora - i tu uwaga, trzeba koniecznie przejechac wszystkie bo moga gdzies zlosliwie w kanal wpuscic)... :D

Dla najbardziej profesjonalnych uwaga - jako, ze obiektywy staloogniskowe wymagaja czestych wymian nie od rzeczy bedzie kupic 2ga puszke coby zdazyc ze zrobieniem zdjec.

Gumo B)


Ty wiesz, ze niektorzy tak maja i sobie nawet chwala takie rozwiaznia:)

pozdro

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2012 - 14:27

Ja akurat tego nie wiem, moge przypuszczac.

1no co wiem to tylko to, ze wolno tak.

Gumo
p.s. Aha i jeszce 1no wiem - nie wszyscy musza to nasladowac.....bo wolno... B)

#15 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 kwiecień 2012 - 17:59

Gumo, rozdziel fotopstrykaczy na amatorow i profi. U tych drugich to chleb powszedni...

#16 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 13 kwiecień 2012 - 11:13

Uniwersalnie to Tamron 17-50. Tanio i dobrze. Jeżeli chciał byś do tego pseudo makro to Sigma 17-70.

pozdrawiam

#17 OFFLINE   mkpiwo

mkpiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2012 - 18:55

ja co prawda nie do d300 ale też mam podobny dylemat... :wacko:
już się prawie zdecydowałem na tą sigmę ale gdzieś znalazłem info że po pewnym czasie zaczynają się kłopoty gdy trzeba zrobić fotkę z góry, podobno sam wyjeżdża ... :huh:
Luke czy mógłbyś rozwinąć wyraz pseudo przy tej sigmie ?
/ jestem zielony jak groszek bonduelle w tym temacie stąd pytanie a że dopiero zaczynam przygodę z fotografią nie boję się pytać :lol: /

#18 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:01

Chodzi o to że tą Sigmą można osiągnąć bardzo dobre przybliżenie (rzędu 1:2 z tego co pamiętam) a to kapitalny wynik jak na zooma tej klasy. Wysuwający się tubus to klasyk no ale szkło nie kosztuje też nie wiadomo ile, no i można z tym jakoś żyć :D

#19 OFFLINE   mkpiwo

mkpiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:05

a nie da rady ogarnąć jakoś tego wysuwania ?
niestety większość zdjęć będę robił z góry ze statywu i trochę mnie to martwi...czy może można w nim jakoś blokować zakres focenia ?

#20 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:19

Witam,
Możesz zablokować obiektyw na 17mm i nic poz tym. Jak będzie lokko po skosie to też się nie wysunie. Co niby byś fotografował w taki sposób?
Dodam jeszcze że to powiększenie w sigmie uzyskasz jeśli obiekt fotografowany znajduje się jakieś 20 cm od matrycy czyli około 2 cm od przedniej soczewki.W takim przypadku robi się bardzo ciemno.