Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator Okuma Alumina AL-273 VLXa - czy Team Dragon HS200iL?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:11

Witam. Właśnie zobaczyłem ten multiplikator za 260 złotych, nowy. Łowił ktoś nim na Slidery 10 S - bo do nich ew. bym potrzebował - i może coś o nim powiedzieć? Od wielu lat mam okumę aluminę spinningową i na początku były z nią problemy, ale okazało się, że materiały są dobre, tylko jest źle poskladana fabrycznie - ktoś mi ją zrobił i jest jednym z moich ulubionych kołowrotków, stąd pytanie o tą castingową.



#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:25

fajna maszynka użyj wyszukiwarki trochę o nim pisałem i nie tylko ja.

#3 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 12 kwiecień 2012 - 21:13

przerobiłem swego czasu ową aluminkę :mellow: bardzo fajny multik jak nie jeden z lepszych jeśli chodzi o okumę. dobrze spasowany i płynny. do sliderów 10 spokojnie się nada i nic mu nie będzie

#4 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 08:42

Nie mogę znaleźć tych wcześniejszych wypowiedzi forumowiczów na temat tej Okumy - byłbym wdzięczny za link - ale i tak chyba się skuszę, choć nie planowałem, bo tak entuzjastycznie się o niej wypowiadacie...:D

#5 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 13 kwiecień 2012 - 08:50

jeśli możesz kupić w dobrej cenie to bierz. tutaj klient wystawia aluminke na którą się wymienił ze mną :mellow: http://www.multiplik...hp?topic=8365.0

#6 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 09:07

Już rozmawialiśmy i nie dogadaliśmy się :D
Ja kupię za 263zł w sklepie razem z kosztem przesyłki, z pięcioletnią gwarancją, więc ile mógłbym dać za używkę? Bez sensu :D

#7 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 13:59

Zamówiłem tę Aluminę :D Zastanawiałem się jeszcze nad Okumą Calerą, bo niewielka różnica w cenie, a nowszy model, ale nie znam o niej żadnych opinii - przypuszczam, że to to samo - więc biorę tamten. Jak dostanę ją do ręki, to wyślę do pracowni razem z kijkiem, by był zrobiony pod nią, i znów będę miał zestaw castingowy.

#8 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:06

A jeszcze nie dawno ktoś wystawiał stare curado 201B, w b.d stanie z pudełkiem, za podobną cenę i nikt nie chciał go brać :unsure: .

#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 kwiecień 2012 - 17:16

calera to nie nowszy bo wyszły razem a raczej ubiższy model o mniejszym przełożeniu.

#10 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 18:50

No to jeszcze lepiej. Ale ciekawe dlaczego nie ma już tej Aluminy w nowej ofercie Okumy, (czy też Dragona). Nie słyszałem złych opinii o niej.

#11 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 13:02

Nie wypaliło mi z Aluminą - zamówiłem Team Dragona. Wie ktoś coś o tym kołowrotku? Ja mam Team Dragona zwykłego - mają też moi znajomi - i jestem zachwycony tym kołowrotkiem. Kto łowił tym multikiem? :D

#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 kwiecień 2012 - 21:02

skoro zamówiłeś to po co pytać sam stwierdzisz.

#13 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 kwiecień 2012 - 00:53

Nie wypaliło mi z Aluminą - zamówiłem Team Dragona. Wie ktoś coś o tym kołowrotku? Ja mam Team Dragona zwykłego - mają też moi znajomi - i jestem zachwycony tym kołowrotkiem. Kto łowił tym multikiem? :D


Multiplikatory Dragona są bardzo niebezpieczne. Nie powinno się ich kupować.
Jeden z moich znajomych kupił taki kołowrotek i następnego dnia miał torsje, które ustały dopiero gdy oddał kołowrotek do sklepu.
Ja i moi znajomi łowimy multiplikatorami castingowymi Rumpol LBP 1000 i mamy wspaniałe wyniki, głównie pod Łowiczem na Rydwanie: w naszej ekipie metrowy szczupak jest właściwie powszednim chlebem. Z pogardą i politowaniem patrzymy na lamusów, którzy ganiają z Dragonami, Okumami, Jaxonami: ich sprzęt jest po prostu za drogi.
  • jasienieznam lubi to

#14 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 05:08

@Busz231, no bo jak się coś nowego kupuje, tak na czuja, to człek chciałby wiedzieć czy ci, którzy użytkują od jakiegoś już czasu, są zadowoleni, czy też należy przygotować się na rozczarowanie. Taka ludzka natura B) :D


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2012 - 06:40

[quote]
Nie wypaliło mi z Aluminą - zamówiłem Team Dragona. Wie ktoś coś o tym kołowrotku? Ja mam Team Dragona zwykłego - mają też moi znajomi - i jestem zachwycony tym kołowrotkiem. Kto łowił tym multikiem? :D
[/quote]

Multiplikatory Dragona są bardzo niebezpieczne. Nie powinno się ich kupować.
Jeden z moich znajomych kupił taki kołowrotek i następnego dnia miał torsje, które ustały dopiero gdy oddał kołowrotek do sklepu.
Ja i moi znajomi łowimy multiplikatorami castingowymi Rumpol LBP 1000 i mamy wspaniałe wyniki, głównie pod Łowiczem na Rydwanie: w naszej ekipie metrowy szczupak jest właściwie powszednim chlebem. Z pogardą i politowaniem patrzymy na lamusów, którzy ganiają z Dragonami, Okumami, Jaxonami: ich sprzęt jest po prostu za drogi.
[/quote]


:lol: :lol: :lol: @chub, dobre podsumowanie


#16 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 07:18

To jest 'podsumowanie kogoś, kogo nie stać na drogi sprzęt i zieje nienawiścią do tych, których stać. A Tomek ma wędek za kilka tysięcy, więc na pewno Panowie rozumieją? B)

#17 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 18 kwiecień 2012 - 07:45

To jest 'podsumowanie kogoś, kogo nie stać na drogi sprzęt i zieje nienawiścią do tych, których stać. A Tomek ma wędek za kilka tysięcy, więc na pewno Panowie rozumieją? B)

A zdaniem tych bardziej zamożnych wędkarz z jaxonem to kacap i symbol zacofania.

#18 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 kwiecień 2012 - 07:47

To jest 'podsumowanie kogoś, kogo nie stać na drogi sprzęt i zieje nienawiścią do tych, których stać. A Tomek ma wędek za kilka tysięcy, więc na pewno Panowie rozumieją? B)


C.b.d.o.
P.S. Łatwo poszło.


#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:02

I kolejne poroże nad kominkiem :mellow:

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:42

C.b.d.o.
P.S. Łatwo poszło.


chapeau bas ! :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych